Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Smart deinterlace

pee.tr (1208)|23.8.2005 11:40
Může mi někdo prosím poradit jak nějak ideálně nastavit tento filtr? Co kdy zatrhnout a co ne?
Konečně chci přestat používat Blend. :-)
Dík
smart_154.jpg
mirekv (7169)|23.8.2005 12:53
pee.tr
K čemu je ti to dobré? Každá deinterlace zmrší video.
pee.tr (1208)|23.8.2005 13:03
No co jsem viděl a tady četl, tak tahle ho zmrší asi nejmíň.
Na TV si to nikdy pouštět nebudu. Ty myslíš, že výhodnější nechávat videa prokládaný a teprve pomocí přehrávače je pouštět "deinterlaclý"?
mirekv (7169)|23.8.2005 13:09
pee.tr
No to ne, pokud převádíš do DivX/Xvid prokládané video, tak je to podstatně náročnější pro kodek a musel bys použít podstatně vyšší tok, nehledě na to, že bys musel dodržet *x576 rozměr. Stejně nevím, jesli nějaký SW přehrávač podporuje prokládané video.
stayman (12393)|23.8.2005 13:12
mirekv
Coze? Nevies? WMP10 a PowerDVD, len tak nahmatkovo :-D
mirekv (7169)|23.8.2005 13:15
StayMan by €RikŁ€
MPEG2 jo, ale i MPEG4?
stayman (12393)|23.8.2005 13:16
Jasan! aj ine, napr. DV \/
pee.tr (1208)|23.8.2005 13:17
Jak povídám (píšu), už nějakej rok dělám deinterlace pomocí dle tvůrců VirtualDubu nejlepšího filtru Blend fields together. :-((
Rád bych se proto trošku polepšil. :-)
stayman (12393)|23.8.2005 13:20
Tak pouzivaj Interpolate ako ja :-D
pee.tr (1208)|23.8.2005 13:26
StayMan by €RikŁ€
ne že by mi to moc říkalo, pouze si takového něco pamatuju z mého jarního zápolení s Vegasem. 9-) :-)
pee.tr (1208)|23.8.2005 13:27
Tak si pomalu začínám radit sám :-)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4508

http://www.reboot.cz/index.phtml?id=206

...tak jsem to přece jen našel. Věděl jsem, že vlada je na tohle machr.
Pro případné podobné dotazy si dovolím vložit sem vyjádření k tomuto problému z jeho stránek (snad se nebude zlobit): :-)

"První tři možnosti dávají na výběr, kde se má pátrat po pohybu. Buďto pouze mezi dvěma půlsnímky jednoho snímku, mezi třemi po sobě jdoucími stejnými půlsnímky nebo v obojím. Výběr záleží na konkrétním materiálu. Udělejte si sami test a zároveň si pohrajte s hodnotou "Motion threshold". Další 4 checkboxy nabízejí výběr způsobu, jakým se odstraní deinterlace artefakty. Blend nepoužívat !!! Kubická a lineární interpolace jsou podobné, kubická je kvalitnější a pomalejší. Poslední možnost se snaží detekovat hrany a opravovat je. Je nejkvalitnější a také nejpomalejší. Compare color channels bude porovnávat rozdíl bodů v barvě namísto rozdílu v jasu. Je to vhodné především pro kreslené filmy. Show motion area only zobrazí místa, která filtr nadetekoval jako pohybující se. Pomůže to při hledání správného thresholdu (přelomové hodnoty). Motion map deonising použíje před detekcí pohybu šumový filtr, čímž zamezí nadetekování šumu jako pohybu. Šumový filtr ale nebude aplikovaný na výstupní video. Motion threshold jak už jsem zmínil udává minimální hodnotu změny mezi půlsnímky, aby se místo začalo považovat za pohybující se. Příliš nízká hodnota odstraní prokládání i tam kde není a naopak příliš vysoká ponechá i pohybující se části obrazu netknuté. Scene change threshold je hodnota (v procentech), při jejímž překročení je považováno celé video za pohybující se a celý půlsnímek se zahodí a dopočítá se. Nastavením hodnoty na 100 tuto funkci de-facto zakážete.Možnosti u Advanced processing se vztahují ke špatně zachycenému videu, které bylo původně neprokládané. Pro jejich použití si raději přečtšte originální nápovědu. Pokud tápete nad správným nastavením, zkuste to podle mého obrázku nebo nechte výchozí hodnoty s tím, že místo "blend" zvolte raději interpolaci."

Díky