Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Much TV Plus

Wagi (3)|22.3.2004 15:01
Dobry den, rad bych touto cestou poprosil o radu: zakoupil jsem tuto kartu (bez FM, pouze TV). Instalace prilozeneho SW i detekce karty je v pohode, ale obraz je "trhanejsi" (i v celoobrazovkovem rezimu). Narazil jsem zde na udajne super SW "btv pro 2.1", ale ten zminenou kartu nepodporuje (alespon to po instalaci napsal). Drive jsem mel nainstalovany W98 (viz. konfigurace nize) a pouzival jsem kartu VideoHighwayTV (ta se prepla do celoobrazovkoveho rezimu), sice nepouzivala DO, ale obraz byl (narozdil od teto karty) plynuly. Existuje tedy nejaky SW, ktery by "umel" z teto TV karty dostat v celoobrozavkovem rezimu plynuly obraz?

Konfigurace PC:
Matherboard - FIC FR33
Procesor - Celeron 733 MHz
Pamet - 384 MB SDRAM
OS - Windows XP SP1

Myslite, ze by na dane konfiguraci pomohla preinstalace na W2k?

P.S. V navodu ke karte se pise, ze je zapotrebi grafika v kvalite alespon High (coz je 16bit), ale po zapnuti TV karta "prepne" rozliseni na 32bit automaticky. Zkusil jsem pouzit SW DScaler, ale zda se, ze obraz prece jen neni tak plynuly, jak bych si pral.
JackalSU (3)|22.3.2004 16:29
Mam tu samou kartu, jedu na WinME.
Na televizi se divam pres DScaler - obcas se mi taky trha, ale to je vykonosti systemu (mam Durona 950, a "jen" 32MB grafiku), nahravani a obcasne koukani realizuji pres FlyTV - tam je obraz v pohode i ve fullscreenu...
keko (4)|25.3.2004 09:56
helou..
mam tiez tuto kartu(manli tv.. daco:) a na pozeranie pouziam dscaller, cez ten to ide v pohode, narozdiel od orig. softwaru, ale mam problem s
DO. na zaciatku sa zdalo, ze to aj pojde.. ale po hodine odisiel uplne..
v orig. softe ani v girderi (s pluginom ktory som nasiel) to nejde.. Karta
je ok, som ju strcil do stareho kompu, a tam to ficalo v poho.. takze neviem.

moja konf> Amd athlon 1700@2400 (2080mhz), MB MSI KT400V, 512mb ram, Radeon 9800SE@PRO, ..

ak by niekto vedel.. tak plz help
Doom (2331)|30.3.2004 10:24
Zmíněnou kartu sice nemám, ale konfiguraci zkusím posoudit ve spojení s WinXP zkusím posoudit (nenapsal jsi ale grafickou kartu).

Pokud se ti chce přeinstalovat z WinXP na Win2K, tak bych to určitě udělal. Ale napřed zkus tohle: WinXP mají dosti velké požadavky na paměť a na CPU - díky vizuálním efektům. takže běž na vlastnosti počítače (Win+BREAK), záložka Upřesnit, první tlačítko nastavuje výkon ve spojení s viz. efekty. Zkus povypínat všechny efekty, sice přijdeš o <> :-D :-D :-D ale o hodně se ti zrychlí práce s PC. A na záložce Upřesnit nastav Plánování procesoru a Využití paměti na volbu Programy (pokud ji nemáš už nastavenou) a získáš další výkon. A do třetice všeho dobrého nastav virtuální paměť na pevnou hodnotu - minimum i maximum dej na stejně.

WinXP na CPU < 1 GHz je sebevražda, máme to na pár PC v práci a je to hrůza :((
Wagi (3)|30.3.2004 12:26
Ahoj, no, ja jsem taky vahal s instalaci XP, ale kamarad mi prave rikal, ze XPcka by mely mit vyresenou lepe praci s grafickymi programy. Nicmene, co se tyce rychlosti, mam ho doma, takze nic moc nevyzaduju, pouze TV, Macromedia MX, Apache, MySQL, Office + WinAmp. Coz beha vcelku normalne. Grafiku mam integrovanou AGP, nejaky VIA chipset. Ale tu TV jsem jiz rozchodil, i kdyz bych si to predstavoval jinak (co se tyce obrazu). Keko mi poslal nove ovladace a hlavne jsem pouzil jiny SW nez ten, ktery byl ke karte (Fly TV 2000). Zkousel jsem jeste DScaler, ale moc mi to neslo (nebo lepe receno, nemam s nim moc velke zkusenosti, ale jeste ho testnu :-) Ve FlyTV2000 mi jede obraz sice na PAL 1/2, ale plynule, ale prece jen se obcas u sportovnich prenosu lehce (neznatelne) trha. DO funguje. Holt 98 umely prepnout do dosoveho rezimu a proto to jelo svizne (alespon myslim). Tady je to uz o vykonu HW a ten nemam na dnesni dobu prilis vykony ;-) Ale aspon se da na to koukat. Jeste zkusim vzit prazdny disk a nainstaluji W2k + FlyTV2000 a zkusim porovnat. Ale po tom, co jsem na tom stravil nekolik dni se mi uz do cele preinstalace na W2k moc nechce :-) Presto diky za rady.
keko (4)|31.3.2004 13:49
no, wagimu som trochu pomohol, myslim, ale moj problem trva. Za ziadnych okolnosti mi nejde DO. Dosiel som na to, ze to bude mat nieco docinenia zWDM drivermi, ale viac sa mi s tym pohnut nepodarilo.

Mam ale eset jeden dotaz.. Nepodarilo sa niekomu rozbehnut tuto kartu pod linuxom? (mam Mandrake 10.0)?
Paradise (1)|2.4.2004 20:26
Mam uplne stejnou TV kartu, obraz mi bezi plynule. Mam vsak jiny problem, pouzivam pribaleny software, ale nedari se mi zprovoznit teletext, ani zadny navod jak to provest jsem nenasel. Kdyby se nasel nejaky dobrodinec, ktery by poradil jak na to nebo dal tip, kde stahnout lepsi sofware pro tuhle kartu.
Diky
keko (4)|3.4.2004 12:46
na TV si stiahni DSCaller (aj na tomto webe)
alebo FlyTv2000 alebo tak nejako sa to vola..

na dialkove Girder + plugin (tiez je na tomto webe)
Mickey (4)|23.4.2004 04:47
Nemuzu rozchodit stereo zvuk - prosim o radu.
Ovladace jsem daval jak org. tak alt. (ze stranek fly 2000).
Nefunguje ani prepinani mezi normama (i v palu N mi jede zvuk)

Provozuju to na Intelu 2G, deska asus P4PE chipset 845 ram 512mb

Obraz je good a dalkac jsem taky nerozjel :-(((
Trent (314)|23.4.2004 07:18
FLYTV 2.36,, podporuje kartu aj jej dialkove ovladanie, orig. soft netreba.
Ivo Mašek (10205)|23.4.2004 09:03
Všeobecně je známo, že bezchybný provoz jakékoli TV karty je možný pouze tam, kde procesor není nižší, jak 1 giga.
Pokud je procesor kolem 900 mega - sledování programů je v pohodě, ale je problém s nahráváním.
Pokud je procesor kolem 700 mega - sledování programů je v pohodě pouze v případě ideální součinnosti s grafikou (i ta je ale malinko závislá na procesoru), a stabilitou základní desky. Nahrávání je prakticky nemožné.
Ještě dodám, že provozovat WinXP s procesorem nižším, jak 900 mega je holý nerozum a pokus o něco, co nemůže fungovat. když si přečteš celou konferenci na téma TV (i tu starší), tak zjistíš, že spousta uživatelů uvádí, že "TV-karta chodila pod Win98 v pohodě, ale po přejití na XP nastaly problémy" - to určitě o něčem vypovídá.
keko (4)|23.4.2004 09:11
hm.. ten soft so mal.. a funguje celkom fayn, obraz je sice horsi ako v DS calleri... ale moze byt..

inak podarilo sa mi konecne vyriesit ten moj problem s DO. Bude to sice vyzerat smiesne.. ale co uz. DO funguje iba vtedy, ak bol pred tym pocitac vypnuty zo siete... (uplne zo zasuvky (resp. zdrojovym vypinacom)). Nechapem to.. a dosiel som na to tak, ze ked som uz skusal menenie PCI slotov, tak stale po vymene DO fungovalo. Potom, ked som vypol pocitac(normalne), tak zase neslo.. atd. Fakt neviem, cim to moze byt.. este ze ten pocitac tak casto nevypinam :-) Ale je to haluz :)))

tak vela zdaru s Manli
Trent (314)|23.4.2004 10:21
to Ivo Masek: dovolim si oponovat. Decka maju na PC/W98 konkretne tuto istu kartu a na Inteli 366 MHz (!!!) pozeraju uplne v pohode, grafika nejaka atina 32 mb... nie najnovsia. Hovorim o pozerani, nie nahravani. ide aj dialkove. Fly 2.36
Ivo Mašek (10205)|23.4.2004 10:28
To Trent: Vyjímka potvrzující pravidlo. Celá PC sestava je tedy velmi stabilní, ... má snímaný obraz kvalitu digitální fotky?
pee.tr (1208)|23.4.2004 10:36
Jestli muzu rict svoje zkusenosti, tak bezproblemove nahravani z Tv karty ve Full Pal mi fungovalo na Athlonu 650, 128 MB Ram, Riva 16MB. A Tv jsem na cele obrazovce naprosto bez problemu (zda se mi ze lip nez ted,a to i ve Windowsech na pozadi) sledoval na P100, 48MB Ram, graf. ATI 2MB! A jako 1/2 Pal jsem i nahraval vcelku kvalitni avicko (pres MJPEG kodek).
Ale k tomu problemu s trhanim obrazu - Mam sice jinou Tv kartu ale,
mam zkusenost, ze zalezi predevsim na tom, jak se snasi dana Tv karta s pouzivanou grafickou kartou. A to jak karty samy o sobe, tak predevsim jejich drivery. Sam jsem si vyzkousel, ze po koupi nove grafiky jsem musel jit az k prepisovani 0 a 1 v registrech nez jsem ji radne rozchodil.
No a po updatu driveru na grafice to zaclo trhat znova a nepomohlo nic, nez vse preinstalovat a vratit se k osvedcenym starsim driverum.
Takze Tv karty obcas byvaji tvrdy orisek... a je treba zkouset a zkouset :-)
Trent (314)|23.4.2004 12:48
to Ivo Masek: obraz ide vo fullscreene bez nejakeho trhania, je ostrejsi ako na mojom pc na karte Aver Studio 203 (Intel 2,8HT, WXPPro). Neda sa na tom PC grabovat ale na pozeranie tv a dvd to staci... Nic nepada, nemrzne...
BTW, s akou digitalnou foto by si to chcel porovnat? nie je digitalna fotka ako fotka...
Ivo Mašek (10205)|23.4.2004 15:13
Mám na mysli profesionální foto od profifotografů, kteří se prezentují v odborných časopisech s foto tematikou. Takové obrázky na PC mám, nikoli už na klasickém televizoru. Výstup z tv-zásuvky mám 70 dB - tedy skoro ideální stav. PC používám zároveň i na jiné aktivity se současně zapnutou televizí - sleduji převážně dokumenty. Mohu samozřejmě použít PC pouze ke sledování televize, ovšem při sestavě, kterou mám, by to byla velmi, velmi drahá televize. Vytvářím průmyslové programy pro jednu firmu - vybavení mašiny není zrovna laciným špásem.
Já jsem nechtěl původně diskutovat na toto téma, ale trvám na tom, že v 90% platí to, co jsem napsal o funkčnosti TV karty v souvislosti s procesorem a grafikou.
Trent (314)|23.4.2004 19:25
ja sa s tebou nehadam, len som si dovolil oponovat... :-) :BB:
Mickey (4)|24.4.2004 01:35
To Trent Asi sem lama ale vse sem delal na TVFLY2000 a proste detekce zvuku je pass. Jak se ladi stanice je u normy zvuku okno kde je autodetekce (stale mono) a sem tam se ukaze hlaska FM pilot not detect (opravdu to jenom problikne)

Dal sem tam ovladace co jsou na webu s Fly2000.

Holt sem lama - tak pls help
Ivo Mašek (10205)|24.4.2004 10:51
To oponování je v pořádku, nikdo nejsme dokonalí a perfektní - a já osobně se rád poučím od druhých.
maciku (1)|24.4.2004 18:34
Zakoupil jsem kartu TV MUCH PLUS a mám malý problém - nastavení této karty na co nejlepší kvalitu / nemohu docílit kvalitu obrazu na monitoru 800x600 , win xp 2000 prof, duron 650, - na tv je obraz brilantní / Další ,co bych ocenil je čeština k této kartě. Ještě jedna prosba - dá se zachytávat s touto kartou i v jiném formátu než je AVI ?
Mám tři roky starý BIOS. PC mi šlape docela dobře. Mám vyzkoušet nainstalovat nový?
Trent (314)|24.4.2004 19:35
zajtra budem mat cas, urobim screen shoty obrazoviek zo setupovych okien, ozvem sa vecer.
Wagi (3)|29.4.2004 14:25
Nechci tady vyvolavat polemiky o moznosti instalace XP - presto - proc by mel byt holy nesmysl instalace XP na procesor < 900 ??? Ja mam doma vyse zminovanou konfiguraci, nainstalovan Apache, MySql, Macromedia MX, WinAmp a Office 2000 a vse (i kdyz to nema 1s odezvu) bezi vcelku normalne. Problem je pouze s TV kartou, ale ze nekdo pise, ze na W98 to bezelo OK a na XP to nejede neni podle me problem "nesmyslne" instalace XP na tuto konfiguraci, ale to, ze W98 umely (narozdil od W2k ci XP) prepnout pri celoobrazovkovem rezimu do dosoveho rezimu. Tedy jsem nemohl pri sledovani TV delat nic jineho, ale obraz bezel nadherne - konfigurace uplne prvniho pc byla Pentium 100, 64mb RAM, nejak stara integrovana grafika na stare desce - presto byl obraz plynulejsi, nez ted. Kdybych nepotreboval prejit kvuli instalaci Apache a MySql na lepsi verzi woken, zustal bych u starych dobrych W98SE, protoze mi to doma bohate stacilo. To, ze jsem nainstaloval na "novejsi" PC XP bylo jen kvuli tomu, ze v praci mam XP tez (vcetne stejne verze Apache a MySql) a chtel jsem to sladit a jak jsem jiz psal, kamarad mi rekl, ze z hlediska grafiky by dokonce na stejnem hw (i starsim) mely byt lepsi XP ne W2k.
Devaster (477)|4.8.2004 18:44
to ivo : Moj starý Duron 750 mi to vsetko utiahne : aj Manli TV aj WinXPPro a na starej Rive TNT2 32MB Ram a DX9. ale ked pustim DScaler s High Greedy deinterlacingom tak už toho má plné zuby chudák ale na to aby to išlo som sa musel prplať s ladením PCI aby som z neho dostal maximum... :((
zoom (18)|13.8.2004 11:20
[quote=Ivo Mašek]Všeobecně je známo, že bezchybný provoz jakékoli TV karty je možný pouze tam, kde procesor není nižší, jak 1 giga.
Pokud je procesor kolem 900 mega - sledování programů je v pohodě, ale je problém s nahráváním.
Pokud je procesor kolem 700 mega - sledování programů je v pohodě pouze v případě ideální součinnosti s grafikou (i ta je ale malinko závislá na procesoru), a stabilitou základní desky. Nahrávání je prakticky nemožné.
Ještě dodám, že provozovat WinXP s procesorem nižším, jak 900 mega je holý nerozum a pokus o něco, co nemůže fungovat. když si přečteš celou konferenci na téma TV (i tu starší), tak zjistíš, že spousta uživatelů uvádí, že "TV-karta chodila pod Win98 v pohodě, ale po přejití na XP nastaly problémy" - to určitě o něčem vypovídá.[/quote]

Neviem Ivo kde si to zobral (môžem ti tykať?). XPčka Home Edition som s úspechom donedávna prevádzkoval (aj prevádzkujem) na PII 350MHz, 256MB RAM (bežalo to aj so 128 MB ale tých 256 je predsalen lepšie mať), a mašinu teraz použiva manželka na účto a neviem o tom že by s tým mala nejaké problémy. Na tej mašine som aj graboval kartou LifeView Prime 34 FM pomocou Picvideo MJPEGu, Q18, zvuk bol PCM 32kHz stereo a nerobilo problém ani 44kHz, rozlíšenie 512x384@25fps. Nepáči sa mi keď niekto zavádza ľudí. Robím s PCčkami už takmer 10 rokov a za tú dobu som už niečo zažil aj s TV kartami, takže nároky ktoré si napísal sú neopodstatnené a nepodložené. Ak niekto nedokáže rozchodiť grabovanie na 700MHz procesore, je to len nedostatkom skúseností a nesprávnym nastavením počítača. Kartu AimsLab Highway Xtreme som používal (vrátane grabovania) na AMD K6 300Mhz bez jediného problému. To mi chceš povedať že pokým sa neobjavili 1GHz procesory tak neexistovali teleízne karty? Aspoň to tak podľa tvojich tvrdení vyznieva.
StD (8612)|13.8.2004 11:26
Zoom: Naprostá pravda! Potvrzuji tvá slova...
Ivo Mašek (10205)|13.8.2004 12:17
Přečtěte si minimální (tedy ne optimální) požadavky od výrobce na "sledování tv" a min. požadavky na "nahrávání tv".
Kdyžtak napište majitelům firem, že jejich inženýři píšou ke kartám bláboly, a že vlastně nic neumí. (třeba vás zaměstnají místo nich, a věřte tomu, že byste byli v balíku)
:-)
zoom (18)|13.8.2004 13:11
Tak konkrétne k Prime 34 FM karte je minimal requirements Pentium III 500MHz s dodatkom že pre mpeg1 grab treba minimálne PIII 800 MHz, pre mpeg2 grab P4 1GHz a viac. S tými mpegmi súhlasím, ale nikde sa nepíše minimum 800MHz na POZERANIE. Tá PIII 500MHz je tiež "len" orientačná a podľa mna súvisí skôr s HW nárokmi originálnej aplikácie TVR a nie s kartou samotnou. A verte tomu, že drvivá vačšina kariet je na tom rovnako, a tak nie je problém pri použití alternatívneho softvéru používať starý počítač ako druhú TV. Konkrétne moju PRIME 34 FM som rozbehal s DSCALERom aj u známeho na zostave P233MMX, 128MB RAM, MB QDI EXPLORER V, VGA ATI RAGE PRO 8MB, HDD WDC 6,5GB 5400RPM a to prosím vo full screene, bez jediného zaseknutia. Dokonca šlo MJPEGom aj grabovat 320x200@23 fps a za polhodinku nahrávania vypadli len 3 snímky. Trochu som sa s tým potrápil, ale nakoniec to šlo. Známy chcel tento počítač využiť práve ako druhú TV len sa bál že to so súčasnými kartami nepôjde a tak som mu dokázal že sa to dá.

Netvrdím, že inžinieri výrobcov píšu kraviny. Je to skôr obchodný ťah ktorý podporuje predaj lepších počítačov. Mrzí ma však to, že takéto dezinformácie šíria aj ľudia ktorí z toho nič nemajú (neviem ako je to u vás). Je to hlavne z neskúsenosti rýchlovykvasených "IT odborníkov", ktorých začínajú byť v poslednej dobe mraky a jediné čo z toho je sú problémy, predražený a predimenzovaný tovar, ktorý je pre 60% bežných ľudí nanič. :-(
Ivo Mašek (10205)|13.8.2004 13:16
Je to hlavne z neskúsenosti rýchlovykvasených "IT odborníkov", ktorých začínajú byť v poslednej dobe mraky a jediné čo z toho je sú problémy
Co se týče mé osoby, to nehodlám vůbec komentovat. Já nemám zapotřebí se tu "zadarmo" rozčilovat. Mě to stačí v práci za slušný peníze.
zoom (18)|13.8.2004 13:24
Hehehe, nemyslel som to konkrétne na vás, bolo skôr všeobecné roztrpčenie nad súčasným stavom IT. :-) Nechápem prečo sa chcete rozčuľovať, ide o bežnú výmenu názorov. Ja vás z ničoho neobviňujem, len ma zaujímalo odkiaľ máte uvedené skúsenosti, lebo moje sa s vašimi o dosť rozchádzajú a už som poučený že výrobcom a predajcom SW a HW dnes netreba veľmi veriť :-D
Ivo Mašek (10205)|13.8.2004 13:35
Mám tv kartu TV2000XP EXPERT. Než jsem se rozhodl k její koupi, prošel jsem spoustu recenzí jiných karet. Buď byly super, ale za nekřesťanský peníz, nebo se jevily, jako že bych si domů koupil práci. TV2000XP u mě zvítězila. Měl jsem problém se zdrojem, zde na tvfreaku mi pomohli. Jsem s ní velmi spokojen. Logicky projíždím recenze na jiné karty a celkem mě to zajímá.
V zaměstnání jsem programátorem jazyka Orcad.dat (průmyslové programy pro "průmyslové" počítače). Výpočetní technikou se živím 20 let. Tedy ještě v dobách, kdy domácí PC byl pojem neznámý.
Také ale všude říkám, že nejsem vševěd, nejsem "odborník", jsem člověk, který se také mýlí. Já osobně jsem ještě nepotkal supermana, který by spadl učený z nebe, který by vše uměl a měl právo kritizovat.
zoom (18)|13.8.2004 13:49
Jasne, podobne som si ja vybral PRIME 34 FM a tiež neľutujem. Chodím sem na tieto fóra často, i keď neprispievam, ale občas je mi až na zaplakanie aké sa tu občas zjavujú fámy a dezinformácie. Radím iba ľuďom, ktorí sa mi ozvú na e-mail a vačšinou ide o majiteľov PRIME34 alebo FLYTV3000FM vďaka recenziám ktoré som pre TVFREAK napísal. Do IT som sa dostal neskôr ako vy, ale ešte aj vtedy bola doba iná ako dnes, svoju pozíciu si človek musel ťažko vybojovať. Dnes sa to v IT hemží ľuďmi, ktorí si 2x prečítajú CHIP alebo podobný časopis a tvária sa ako keby zožrali všetku múdrosť sveta. Počítač síce predať vedia, ale ponúknuť k nemu aj kvalitné služby a podporu už nie a v konečnom dôsledku na to doplatí zasa len obyčajný človek :-((
Ivo Mašek (10205)|13.8.2004 13:53
Počítač síce predať vedia, ale ponúknuť k nemu aj kvalitné služby a podporu už
A proto jsem si počítač doma postavil sám. Půl roku jsem sháněl součásti, a bylo to. Ale ti co to neumí........ :-((
Jinak plný souhlas.
Ivo Mašek (10205)|13.8.2004 14:02
Mám jednu věc. Když už jseš tu, tak tě zneužiji :-D . V této sekci je dotaz: Karta Leadtek Winfast TV USB II - blokování scaneru - problém. Je to nějaký inženýr z Brna a poslal mi email, kde žádal o radu. Já ale o té kartě a scaneru moc nevím, tak jsem požádal tady kamarády, aby se na to podívali, a tomu inženýrovi jsem napsal, aby to dal na tvfreak.
Ale on nikdo neví, co s tím. Neporadil bys mu?, nevěděl bys, co s tím?
StD (8612)|13.8.2004 14:08
Blokuje mu to hardwarově (IRQ) nebo softwarově (Twain)? Pokud je to druhý případ, tak pomůže pořadí instalace scanneru. U mne se takto o Twain podobně "pere" ASPI od SCSI řadiče, Nero a nakonec ještě aplikace Vision od TVkarty -- ti všichni Twain ovladač "potřebují k životu". Funguje to s instalací v pořadí, jak jsem napsal. Pokud bych to prohodil a nainstalil třeba první ASPI a po něm Twain od scanneru, tak se také scanner nenajde a je "zablokovaný"...
Pěkné šachy, co?! :-D
Ivo Mašek (10205)|13.8.2004 14:23
Pěkné šachy, co?!
to teda jo. Já mám taky scaner, zaplať pánbůh, bez problémů. To bude asi tím, že mám jiný výrobek :-D
Prosím tě, napiš mu to do jeho "chlívečku". Já už na něj stejně mail nemám. Dík :-)
StD (8612)|13.8.2004 14:24
Ten "chlíveček" je kde? Tady v TVkartách?
zoom (18)|13.8.2004 14:29
[quote=Ivo Mašek]Mám jednu věc. Když už jseš tu, tak tě zneužiji :-D . V této sekci je dotaz: Karta Leadtek Winfast TV USB II - blokování scaneru - problém. Je to nějaký inženýr z Brna a poslal mi email, kde žádal o radu. Já ale o té kartě a scaneru moc nevím, tak jsem požádal tady kamarády, aby se na to podívali, a tomu inženýrovi jsem napsal, aby to dal na tvfreak.
Ale on nikdo neví, co s tím. Neporadil bys mu?, nevěděl bys, co s tím?[/quote]

Pozriem na to.
Ivo Mašek (10205)|13.8.2004 14:34
Ten "chlíveček" je kde? Tady v TVkartách?
Ano. "jancek007"
matysek (2)|21.8.2004 18:23
potřebuji radu. mam v pocitaci Tv, FM kartu Much TV (philips SAA 7134), se sofwarem ktery k ni byl mam problem, naldaim radio, ale pri spusteni televize se blokne a musim restartovat. Naistaloval jsem si tedy Fly TV 2000 v.3.5. Naladim stanice, ale nejde mi obraz a nejde tlacitko pro FM.
Mam pocitac celeron 2,6 GHz, win XP Home, grafika je GeForce FX 5200, 512 Mb Ram.
Zkousel jsem stahnout inove ovladace z http://fastcom.com.tw ,ale delaji mi neplechu. Po restartu deteji nove zariozeni ke kteremu neni ovladac.. Pomozte prosim diky.
Ivo Mašek (10205)|22.8.2004 07:09
Podívej se na ostatní odkazy, které se týkají TV-Much zde v této sekci "tv karty", obvzláště odkaz "pomoc s Much TV"

a pak se také mrkni sem:
https://www.tvfreak.cz/ovladace-ovladace-ovladace/1378
jojto (865)|23.8.2004 06:13
Stiahni Fly2000tv v2.36 + key a ovladace WDM Philips SAA 7134, nainstaluj a v fly2000tv/config si nastav typ karty (myslim LG new types with radio alebo tak nejako), ked tak si ich prejdi postupne. Tie ovladace co mas su pre BTx chip a nie SAA, tak sa ich zbav a dufaj, ze Ti nenechaju "bordel" v registroch 9-) :(( :BB:
matysek (2)|25.8.2004 18:42
Ahoj Lidicky.. tak jsem zkousel vsechny mozne ovladace co jste mi radili.. Nakonec sjem tam nakopal zpet ty z CD. Jsou to pro tu mou kartu, ale ani jeden nevyresil problem s tim, ez mi nejde obraz.. Je to divne, zvuk jde, ale obraz ne, stale tam mam cernou obrazovku... Cim to muze byt??? Pomozte mi prosim.. Predem Dekuji..
Devaster (477)|25.8.2004 23:35
Matysek : ak maš DX9b potom si stiahni hotfix na tunery a uvidíš či to pomohlo :OO DX9b mali problém s PAL tunermi ....
ak maš DX9c tak som si nie istý ale aj ku nim je hotfix ....