Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání

slay (161)|16.10.2011 08:47
Seznamuji se s tv a chtěl jsem zkusit nahrávání z DVB-S. Zformátoval jsem jeden oddíl disku v tv, ale stále mi hlásí ZAŘÍZENÍ NENÍ VHODNÉ PRO NAHRÁVÁNÍ NEBO FUNKCI TIMESHIFT. Zkusil jsem i čt24, ale stále to samé. Modul mám CI+ Skylink. Může to být příčina toho, že tv nenahrává?
Ještě upřesním, čehož jsem si poprvé nevšiml. Po zformátování disku a následném testování se zobrazí: PŘI TESTU VÝKONU DOŠLO K CHYBĚ. Nevíte, co s tím?
Díky
jito (999)|16.10.2011 13:08
To hlášení většinou znamená to,že připojené záznamové zařízení má malou rychlost zápisu.
Tento problém jsem měl s flashkou,která měla malou rychlost zápisu.
interfernet422 (1575)|16.10.2011 13:14
[quote=slay;372084]Seznamuji se s tv a chtěl jsem zkusit nahrávání z DVB-S. Zformátoval jsem jeden oddíl disku v tv, ale stále mi hlásí ZAŘÍZENÍ NENÍ VHODNÉ PRO NAHRÁVÁNÍ NEBO FUNKCI TIMESHIFT. Zkusil jsem i čt24, ale stále to samé. Modul mám CI+ Skylink. Může to být příčina toho, že tv nenahrává?
Ještě upřesním, čehož jsem si poprvé nevšiml. Po zformátování disku a následném testování se zobrazí: PŘI TESTU VÝKONU DOŠLO K CHYBĚ. Nevíte, co s tím?
Díky[/quote]
Jakého disku? Co jsi připojil k TV? Můžeš být konkrétnější?

CI+ - to je zadělání si na problém, všude okolo se píše, že pro bezproblémové nahrávání je lepší koupit Mascom CI
bastlir (3245)|16.10.2011 13:15
[quote=jito;372140]To hlášení většinou znamená to,že připojené záznamové zařízení má malou rychlost zápisu.
Tento problém jsem měl s flashkou,která měla malou rychlost zápisu.[/quote]

To je svatá pravda. TV tím testingem právě prověřuje R/W rychlost záznamového média.
slay (161)|16.10.2011 14:32
[quote=bastlir;372144]To je svatá pravda. TV tím testingem právě prověřuje R/W rychlost záznamového média.[/quote]

Tak jsem změřil rychlost HDD připojeného do pc přes usb (CrystalDiskMark):
Sequential - čtení 31,5 MB/s, zápis 25 MB/s,
512KB - čtení 19,17 MB/s, zápis 20 MB/s

Zkusil jsem ještě Flash Voyegar GB. Malá velikost, ale hlášení tv stejné jako u HDD.
čtení je 30MB/s a zápis Sequential 20,97 a 512 KB 10.8 MB/s.

Osobně si myslím, že by to měly být postačující rychlosti.
bastlir (3245)|16.10.2011 14:36
[quote=slay;372170]Tak jsem změřil rychlost HDD připojeného do pc přes usb (CrystalDiskMark):
Sequential - čtení 31,5 MB/s, zápis 25 MB/s,
512KB - čtení 19,17 MB/s, zápis 20 MB/s

Zkusil jsem ještě Flash Voyegar GB. Malá velikost, ale hlášení tv stejné jako u HDD.
čtení je 30MB/s a zápis Sequential 20,97 a 512 KB 10.8 MB/s.

Osobně si myslím, že by to měly být postačující rychlosti.[/quote]

Používáš mezi flashkou/HDD a TV USB kabel?
slay (161)|16.10.2011 14:41
[quote=bastlir;372171]Používáš mezi flashkou/HDD a TV USB kabel?[/quote]

Flashku dám napřímo bez kabelu a hdd přes usb kabel.
bastlir (3245)|16.10.2011 14:47
[quote=slay;372173]Flashku dám napřímo bez kabelu a hdd přes usb kabel.[/quote]

Když jsem přeformátovat flashku, TV mi ji odmítla, přestože v ní již chodila. Tak jsem ji znovu přeformátoval, ale tentokrát v PC. No a pak její přeformátování (nevím proč) v TV proběhlo úspěšně.

Pokud používáš k HDD USB kabel, který je třeba příliš dlouhý či nesplňuje standard pro USB2, může to být příčinou problémů. Také zkus měnit první USB port třeba s posledním.
bastlir (3245)|16.10.2011 14:54
Moje flashka je Transcend JetFlash 600 a dal jsem za ni 979,-Kč. Chodí bezva.
slay (161)|16.10.2011 14:54
[quote=bastlir;372175]Když jsem přeformátovat flashku, TV mi ji odmítla, přestože v ní již chodila. Tak jsem ji znovu přeformátoval, ale tentokrát v PC. No a pak její přeformátování (nevím proč) v TV proběhlo úspěšně.

Pokud používáš k HDD USB kabel, který je třeba příliš dlouhý či nesplňuje standard pro USB2, může to být příčinou problémů. Také zkus měnit první USB port třeba s posledním.[/quote]

Oboje už jsem zformátoval asi 4x a furt stejná hláška. Zkusil jsem i formát v pc fat32, ale taky nepomohlo. Asi budu muset vyzkoušet CI.
slay (161)|16.10.2011 16:04
Tak jsem ještě zkusil vyndat modul a pustil jsem TV. Našel jsem volnej program, kterej je na sat. a zkusil jsem naformátovat hdd bez toho modulu. Ale stále stejnej problém. Nevím, jestli se informace nezanese někam do tv, že tam byl CI+ modul. Ale pokud ne, tak bude asi problém někde jinde než v modulu. Nebo se pletu? Už jsem z toho magor.
bastlir (3245)|16.10.2011 16:25
[quote=slay;372184]Tak jsem ještě zkusil vyndat modul a pustil jsem TV. Našel jsem volnej program, kterej je na sat. a zkusil jsem naformátovat hdd bez toho modulu. Ale stále stejnej problém. Nevím, jestli se informace nezanese někam do tv, že tam byl CI+ modul. Ale pokud ne, tak bude asi problém někde jinde než v modulu. Nebo se pletu? Už jsem z toho magor.[/quote]

Hlavně klídek. :D Já tedy nevidím žádnou souvislost mezi CI modulem a potažmo i kanálem s tím, že nemůžeš naformátovat flashku.
Nejdřív zkus -(u Sama) MENU - Kanál - Přenos seznamu kanálů - 0000 - Export do zařízení USB, jestli Ti vůbec "jedou" USB porty.
Neuvedl jsi typ TV. Pokud máš něco jiného než Sama, je možné, že tam máš v setupu nějaké přepínátko.
Ještě jedna věc ... uživatelům některých typů Samů se stalo, že natažením nového FW přišli o funkci PVR.
slay (161)|16.10.2011 16:39
[quote=bastlir;372186]Hlavně klídek. :D Já tedy nevidím žádnou souvislost mezi CI modulem a potažmo i kanálem s tím, že nemůžeš naformátovat flashku.
Nejdřív zkus -(u Sama) MENU - Kanál - Přenos seznamu kanálů - 0000 - Export do zařízení USB, jestli Ti vůbec "jedou" USB porty.
Neuvedl jsi typ TV. Pokud máš něco jiného než Sama, je možné, že tam máš v setupu nějaké přepínátko.
Ještě jedna věc ... uživatelům některých typů Samů se stalo, že natažením nového FW přišli o funkci PVR.[/quote]

Mám Samsung PS 51D6900 (pod čarou napsáno). Porty jedou, přenášel jsem si seznam kanálů a upravoal v pc a z5 do tv. Souvislost jsem myslel tak, jestli modul nekontroluje rychlost zápisu, jak tu někdo psal. Tak jsem modul vyndal a zpustil znovu naformátovat. Chyba při testu vyběhla znovu. To by snad mohlo vyřadit chybu modulu. Když nebyl v tv. No a to, že jsem nahrál nový fw? Poradili mi to přímo ze Samsungu. To by mě docela nas...o, kdyby to byla příčina nefunkčnosti PVR.Ale jak to zjistit.
Šikula (7)|16.10.2011 16:42
[quote=slay;372188]Mám Samsung PS 51D6900 (pod čarou napsáno). Porty jedou, přenášel jsem si seznam kanálů a upravoal v pc a z5 do tv. Souvislost jsem myslel tak, jestli modul nekontroluje rychlost zápisu, jak tu někdo psal. Tak jsem modul vyndal a zpustil znovu naformátovat. Chyba při testu vyběhla znovu. To by snad mohlo vyřadit chybu modulu. Když nebyl v tv. No a to, že jsem nahrál nový fw? Poradili mi to přímo ze Samsungu. To by mě docela nas...o, kdyby to byla příčina nefunkčnosti PVR.Ale jak to zjistit.[/quote]

Jen abych přispěl svou malou troškou do mlýna ... když jsi vyndal ten modul, přepnul jsi TV na DVB-T?
slay (161)|16.10.2011 16:53
[quote=Šikula;372190]Jen abych přispěl svou malou troškou do mlýna ... když jsi vyndal ten modul, přepnul jsi TV na DVB-T?[/quote]

A proč? Volný kanály běžely i bez modulu. Modul s kartou je snad jen na dekodování třeba Irdeto..., nebo je to jinak?
Šikula (7)|16.10.2011 16:57
[quote=slay;372194]A proč? Volný kanály běžely i bez modulu. Modul s kartou je snad jen na dekodování třeba Irdeto..., nebo je to jinak?[/quote]

Taky si to myslím, jen vycházím z tvé logiky.
bastlir (3245)|16.10.2011 17:07
[quote=slay;372188]Mám Samsung PS 51D6900 (pod čarou napsáno). Porty jedou, přenášel jsem si seznam kanálů a upravoal v pc a z5 do tv. Souvislost jsem myslel tak, jestli modul nekontroluje rychlost zápisu, jak tu někdo psal. Tak jsem modul vyndal a zpustil znovu naformátovat. Chyba při testu vyběhla znovu. To by snad mohlo vyřadit chybu modulu. Když nebyl v tv. No a to, že jsem nahrál nový fw? Poradili mi to přímo ze Samsungu. To by mě docela nas...o, kdyby to byla příčina nefunkčnosti PVR.Ale jak to zjistit.[/quote]

Zjistíš to tady na fóru, kdy to tady už někdo vzpomínal. To není samo sebou, že se Ti to nedaří, přestože porty jinak fungujou.
Ještě si vzpomínám .... jednou jsem narazil na nějaký problém, kdy TV trucovala a pomohlo vytažení ze zdi asi na 10vt.
Jestli se Ti to podaří, zkus případně natáhnout předchozí FW přes USB.
slay (161)|16.10.2011 17:08
[quote=bastlir;372198]Zjistíš to tady na fóru, kdy to tady už někdo vzpomínal. To není samo sebou, že se Ti to nedaří, přestože porty jinak fungujou.
Ještě si vzpomínám .... jednou jsem narazil na nějaký problém, kdy TV trucovala a pomohlo vytažení ze zdi asi na 10vt.
Jestli se Ti to podaří, zkus případně natáhnout předchozí FW přes USB.[/quote]

A můžeš mi prosím tě poradit, jak se to dělá? Teda jestli máš na mysli nějak vytáhnout fw z tv. Byl bych vděčnej.
Předem dík.
bastlir (3245)|16.10.2011 17:21
[quote=slay;372200]A můžeš mi prosím tě poradit, jak se to dělá? Teda jestli máš na mysli nějak vytáhnout fw z tv. Byl bych vděčnej.
Předem dík.[/quote]

Nejdřív si od výrobce stáhni FW a přenes ho na flashku. Pak ji vraž do TV - musí se přihlásit.
Potom - MENU - Podpora - Upgrade softwaru - Přes USB.
A to by mělo být vše.
slay (161)|16.10.2011 19:06
[quote=bastlir;372205]Nejdřív si od výrobce stáhni FW a přenes ho na flashku. Pak ji vraž do TV - musí se přihlásit.
Potom - MENU - Podpora - Upgrade softwaru - Přes USB.
A to by mělo být vše.[/quote]

Takle jsem to udělal. Jenže na stránkách Samsungu mají ke stažení pouze poslední verzi FW. Zítra zkusím zavolat do Samsungu.
Díky
bastlir (3245)|16.10.2011 19:11
[quote=slay;372246]Takle jsem to udělal. Jenže na stránkách Samsungu mají ke stažení pouze poslední verzi FW. Zítra zkusím zavolat do Samsungu.
Díky[/quote]

Tam se nejspíš na Tebe vykašlou. Napiš to tady do požadavků a snad se někdo najde, kdo to ještě má a pošle Ti to.
slay (161)|16.10.2011 19:18
[quote=bastlir;372248]Tam se nejspíš na Tebe vykašlou. Napiš to tady do požadavků a snad se někdo najde, kdo to ještě má a pošle Ti to.[/quote]

Ještě je otázkou, jestli tv dovolí přepsat novější FW starším.
bastlir (3245)|16.10.2011 19:30
[quote=slay;372249]Ještě je otázkou, jestli tv dovolí přepsat novější FW starším.[/quote]

No to bohužel nevím. Může to být typ od typu jiné.
slay (161)|17.10.2011 11:08
Tak na zastoupení Samsungu mi řekli: Pro nahrávání je třeba, aby měl HDD min. rychlost zápisu 34 MB/s a čtení 20 MB/s. Tak to jsem zvědavej.
slay (161)|18.10.2011 11:01
[quote=jito;372140]To hlášení většinou znamená to,že připojené záznamové zařízení má malou rychlost zápisu.
Tento problém jsem měl s flashkou,která měla malou rychlost zápisu.[/quote]

A jakou flashku jsi pořídil?
slay (161)|18.10.2011 11:18
Ještě jsem zavolal do Skylinku a technik se dušoval, že oni signál neupravujou tak, aby nešel nahrát. Nefukčnost nahrávání je prostě jen a jen v modulu.
Tak jak to je!
golfLC (1941)|18.10.2011 11:46
Skylink nič na PVR neblokuje "zatiaľ", je to len a len problém CI+ modulov....
Karel286 (73)|18.10.2011 12:10
[quote=golfLC;372607] je to len a len problém CI+ modulov....[/quote]

Mám modul CI+ (Neotion Skylink), TX-P50GT30, externí HDD 3,5“ Samsung Story Station 2T s USB 3.0 (velká spokojenost) a nahrávám jako divý vše, na co si vzpomenu včetně HD kanálů jako HBO HD atd.
golfLC (1941)|18.10.2011 13:02
[quote=Karel286;372613]Mám modul CI+ (Neotion Skylink), TX-P50GT30, externí HDD 3,5“ Samsung Story Station 2T s USB 3.0 (velká spokojenost) a nahrávám jako divý vše, na co si vzpomenu včetně HD kanálů jako HBO HD atd.[/quote]

Ja som nenapisal, ze to ist nemože, ja som napisal, ze to nie je Skylinkom, ale CI+ modulmi, v kombinacii s urcitymi či už STB, alebo TV s DVB-S to robi psie kusy, vid LCD SHARP, nejake vlakno nazad!!!! S klasickymi CI modulmi tento problem vobec ani na ziadnom fore nadhodeny nebol!!!!!

PS: precitaj si otazku SLAY-a, na ktoru som reagoval.....
slay (161)|18.10.2011 13:11
A já to myslel tak, že Skylink jako poskytovatel signálu prodává modul, kterej dělá takový problémy. A ani jinej v nabídce nemají. No co, aspoň máme co řešit.
Karel286 (73)|18.10.2011 13:34
[quote=golfLC;372620]Ja som nenapisal, ze to ist nemože,.....[/quote]

omlouvám se, opravdu jsem nečetl celé vlákno. A z posledních příspěvků jsem měl pocit, že kombinace CI+ a Skylink nejde.