Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42S30E sdílení souborů s PC

CrasherKill (2)|31.5.2011 17:29
Zdravím, koupil jsme si plazmu Panasonic TX-P42S30E vše funguje jak má jsem s ní maximálně spokojen. Připojil jsme ji do domácí sítě takže mi bez problémů funguje VIERA Connect mám tedy přístup k archivům nova.cz atp. Jediný problém který mám je že se mi nedaří nasdílet soubory na pc tak abych je mohl prohlížet na TV... Dočetl jsem se, že televize má technologii DLNA, také jsme si přečetl že potřebuji nějaký DLNA server něco jsem zkoušel ale bez výsledku. Já totiž ani nevím co mám na televizi zvolit tak abych se připojil na PC. Doufám že mi zde poradíte. Předem děkuji za rady
dawie (90)|31.5.2011 21:46
Gratuluji k výběru plasmy Panasonic, ikdyž sám jsem se trochu zklamal v kvalitě..možná vada kusu; po pár dnech reklamace :-(

Jinak tě asi zklamu; nevím, kde jsi se dočetl, že S modely mají DLNA (vím, že v některých e-shopech to mají uvedeno)? Koukal jsem na stránky Panasonicu a vyhodil si porovnání s G řadou http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/2837093/module/general/compare/products/displayResult.html?p=TX-P42S30&p=TX-P42G30 a tam je jasně vidět, že DLNA u řady S není. Ovšem jsou to jen papírové údaje...realitu nemám jak ověřit. Jeslti zvládá prosté sdílení v síti...netuším :-? (ale spíš si myslím, že ne).
Pokud chceš zkusit nějaký DLNA server rozjet na svém PC, koukni na vlákno o G řadě https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27700&page=20 , kde jsem se na to taky ptal. Zvládne to i obyčejný WMP, někdo radil Serviio, nakonec se mě spíš osvědčil Twonky...vše si najdi strejdou Googlem ;)
Ono stejně s tou podporou formátů u Panasonicu to není nic extra (ikdyž se to zlepšilo oproti loňksu), tak jistotou je pořízení nějakého MMC (multimediálního centra...Xtreamer, Dune...)
CrasherKill (2)|31.5.2011 22:35
Tak jsem to nakonec zkusil přes Nero MediaHome 4 . Po spuštění serveru mi to našlo zařízení televizi takže to vypadá že to tu funkci má... Ale nevím co mám na televizi zvolit abych to otevřel. Nějaké talčítko nebo něco v menu? Poradíš jak jsi to měl na té G řadě třeba to bude stejný díky.
Sanake (5)|1.6.2011 00:06
Zmackni zeleny tlacitko Viera Tools na ovladaci a zvol uplne posledni moznost vpravo.Neco jako Media Server by to melo byt....
Tas (15)|14.7.2011 13:09
Tak co povedlo se měkomu rozchodit DLNA na P42S30E ?