Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat / Hláška "žádný signál"

Dagy2 (3153)|30.5.2011 18:11
U starších typov z produkcie TechniSatu sa z času na čas stalo, že po prepnutí na niektorý kanál sa objavila hláška "žádný signál" a čierna obrazovka. Obraz naskočí za niekoľko sekúnd, niekedy nenaskočí vôbec. Teplomery ukazujú silu 100% a kvalitu 0dB.
Pomocou na tento stav je v 99% "podladenie" frekvencie o cca 4MHz. Zatiaľ to všetkým zafungovalo.
O odstránenie tohto stavu zdá sa ale nemá nikto záujem alebo sa tvári že sa ho to netýka. U ISIO sa to však zo štyroch kúpených prijímačov tu na fóre vyskytlo u troch a to je myslím nie obvyklé. Možno je tam len prozaická chyba, možno zásadný konštrukčný problém.

Som ochotný zorganizovať hromadnú reklamáciu na TechniSat ak sa prihlási viac ako 5 majiteľov prijímačov s výrobným číslom prijímača.
Pre túto reklamáciu potrebujem od 5 dobrovoľníkov prísľub, že skopírujú text reklamácie zo SZ ktorú zašlem a pošlú ho do TechniSatu so svojimi dátami a odvolávkou na ticket ktorý v TechniSate otvorím.

Prihlášky prijímam v tomto vlákne alebo cez SZ ako je komu lepšie.
Pitomec (10211)|30.5.2011 19:21
U Digit S2 a DigitSim S2 jsem nikdy nic takovýho nezaregistroval, a to mně jich prošlo rukama dobře přes 100.
Ivo Mašek (10205)|30.5.2011 19:47
[quote]
Pomocou na tento stav je v 99% "podladenie" frekvencie o cca 4MHz. Zatiaľ to všetkým zafungovalo.
O odstránenie tohto stavu zdá sa ale nemá nikto záujem alebo sa tvári že sa ho to netýka. U ISIO sa to však zo štyroch kúpených prijímačov tu na fóre vyskytlo u troch a to je myslím nie obvyklé. Možno je tam len prozaická chyba, možno zásadný konštrukčný problém.

[/quote]
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=345619&postcount=180
Dagy2 (3153)|30.5.2011 21:29
Ano viem, že tu je odpoveď z OxxO.
Ale:
1/ Pred 2-mi rokmi som to predviedol v Brne na Kaštanovej - ale to je už starý príbeh a nechce sa mi k nemu vracať. Výsledok pomerne trápny.
2/ otvoril som ticket v TechniSate s výsledkom že sa tomu budú venovať, ale potom vzhľadom na to, že som kúpil prijímač v OxxO tak ma TechniSat odkázal na predajcu (Hlava XXII)
3/ mne takto beží Digicorder 2 roky a je už mimo záruky - ako jeden z mála majiteľov som zostal vďaka kúpe v ČR bez extra roku záruky. Takže som sa na to v podstate vykašľal, len pri ladení používam vždy "ťahák" na ktorom mám transpondéry. Rovnako sľubované ISIPRO v manuále nie je v mojom prístroji k dispozícii takže automatické ladenie podľa settingu z OTA u mňa nehrozí.
4/ máme tu však nových užívateľov ISIO a tam sa zdá je to každý druhý kus.

Tak preto táto aktivita. chcem si kúpiť Digicorder ISIO ale rád by som taký kde bude ladenie OK a ISIPRO sa bude dať využiť.
golfLC (1941)|30.5.2011 22:00
Pripajam sa k Dagymu, mam ISIO a po posune frekvencie vsetko OK :)
klapaciuss (314)|31.5.2011 00:23
Zdravím. Já se taky připojuji. Co konkrétně mám udělat?
Dagy2 (3153)|23.6.2011 08:25
Ticket je otvorený. Všetkým, ktorí ste sa tu sťažovali na problém, ktorý treba riešiť podladením pošlem v priebehu dňa SZ s nemeckým textom a adresu kam to poslať mejlom.
SPiRiT7777 (4)|23.6.2011 09:52
Cau,

heled já v tomto topicu popisuju problém s technisatem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28679

tedko jak jsem se dozvedel o tech 4MHz tak jsem ten eurosport HD, u kterýho jako jedinýho ten prístroj vzdycky zamrzá, preladil na 12105 z puvodnich 12109 a tedko eurosport HD funguje bez zamrzani pristroje, takze kde je problem? V ovladacich, v dvb viewer nebo hardware?
Já doufám , že se to dá vyřešit aktualizací ovladačů ne?

Nutno podotknout, že v dvb viewer technisat edition mě tohle nedělalo, ale začalo to s přechodem na placenou verzi....
past4 (72)|23.6.2011 10:31
mám TechniSat TechniStar S1 s novou kartou irdeto skylink stále mí to píše program je kodován podmíněný přístup cryptworks irdeto někdy to za pár vtěřin po tomto napsaní program normálně na skočí někdy ne do doby než se vypne a zapne přístroj dále mi to stále píše většinou už ale u programů z tý akce promo že:karta není vložena nebo žádný signál přitom všechny ty programy mi aspon jednou šly a viděl jsem že fungujou
golfLC (1941)|23.6.2011 11:17
[quote=past4;352994]mám TechniSat TechniStar S1 s novou kartou irdeto skylink stále mí to píše program je kodován podmíněný přístup cryptworks irdeto někdy to za pár vtěřin po tomto napsaní program normálně na skočí někdy ne do doby než se vypne a zapne přístroj dále mi to stále píše většinou už ale u programů z tý akce promo že:karta není vložena nebo žádný signál přitom všechny ty programy mi aspon jednou šly a viděl jsem že fungujou[/quote]

No z tejto tvojej informacie sme sa vela nedozvedeli.....
1) Aku kartu pouzivas ICE, IRDETO? Len z napisu to este nemusi byt pravda, vid foto
2) Aky typ modulu v prijimaci pouzivas?
3) verzia fw? posledna nastiahnutie tu http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/soft_2.46.0.6-1810_technistar_s1_7325.zip je to verzia 2.46.0.6-1810 z 13.05.2011
irdeto-karta-ice.jpg irdeto-karta-irdeto.jpg
JOSCER (94)|23.6.2011 11:54
Já bych ten nový soft z 13.5.2011 nedoporučoval do TechniStaru nahrávat. Sice nevím, co je tam za podstané vylepšení, ale co vím z vlastní zkušenosti zcela jistě je to, že v tomto novém softu není korektní diakritika v některých částech menu. Například místo Časovač se zobrazuje ?asova?. Já jsem se obratem vrátil zpět k softu předchozímu, aniž bych u toho 1810 zkoumal, jaké jsou tam změny. Ani uvedení "Volume optimisation for VCR recordings" a "General improvements" na stránkách Technisatu mě k tomu nepřesvědčilo.
Solaris1 (35)|23.6.2011 12:36
Prosím je i problém u Technisat Digit HD8-SX? Na OXXU mají FW verzi 1565, je OK?
Díky
past4 (72)|23.6.2011 12:36
[quote=golfLC;353004]No z tejto tvojej informacie sme sa vela nedozvedeli.....
1) Aku kartu pouzivas ICE, IRDETO? Len z napisu to este nemusi byt pravda, vid foto
2) Aky typ modulu v prijimaci pouzivas?
3) verzia fw? posledna nastiahnutie tu http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/soft_2.46.0.6-1810_technistar_s1_7325.zip je to verzia 2.46.0.6-1810 z 13.05.2011[/quote]

1.ice 01
2.CAM Cryptoworks/Irdeto Mascom verze 1.23
3.a tu verzi sowtwaru mám uplně stejnou na kterou si dával odkaz
Dagy2 (3153)|23.6.2011 12:58
past4 - tvoj problém NIE je na 99% o "podladení". Ty signál máš, len je problém s otvorením kodovania.
Tak ako bolo písané vo vlákne o ISIO, skontroluj, či máš nastavený rečim v CI-module na Cryptoworks, t.j. karta ICE emuluje cryptoworks prostredie pre modul Mascom a prijímač to celé potom vidí ako cryptoworks, nie Irdeto.
past4 (72)|23.6.2011 13:20
[quote=Dagy2;353026]past4 - tvoj problém NIE je na 99% o "podladení". Ty signál máš, len je problém s otvorením kodovania.
Tak ako bolo písané vo vlákne o ISIO, skontroluj, či máš nastavený rečim v CI-module na Cryptoworks, t.j. karta ICE emuluje cryptoworks prostredie pre modul Mascom a prijímač to celé potom vidí ako cryptoworks, nie Irdeto.[/quote]

to mi musíš presně napsat kde to najdu ještě se v tom tak nevyznám ale jestli myslíš to co já tak menu,podmíněný přístup a tam je na prvním místě napsaný cryptworks takže to to asi tak mám
golfLC (1941)|23.6.2011 13:24
JOSCER (94)|23.6.2011 13:45
[quote=Solaris1;353021]Prosím je i problém u Technisat Digit HD8-SX? Na OXXU mají FW verzi 1565, je OK?
Díky[/quote]

V HD8-SX mám FW 1565 od října 2010 a je to v pohodě.
past4 (72)|23.6.2011 15:22
[quote=golfLC;353032]citaj tu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27716&page=29[/quote]

no nastavil sem to tak jak tam psal ten skorpion ale stále se mi ty hlásky zobrazujou a některé programy nejdou dokonce sem i ted tu kartu i registroval ale žádná změna
golfLC (1941)|23.6.2011 16:40
[quote=past4;353060]...........dokonce sem i ted tu kartu i registroval ale žádná změna[/quote]

Sakra, no nacase, ides na to v uplne spravnej postupnosti... tym si mal zacat, ze ju nemas este registrovanu..... Vypni prijimac od siete, vyber modul s kartou, zapni prijimac, po nabehnuti prijimaca vloz modul s kartou a daj napr. na ct1, stv1, zapisy by Ti mali dojst....
past4 (72)|23.6.2011 18:08
[quote=golfLC;353077]Sakra, no nacase, ides na to v uplne spravnej postupnosti... tym si mal zacat, ze ju nemas este registrovanu..... Vypni prijimac od siete, vyber modul s kartou, zapni prijimac, po nabehnuti prijimaca vloz modul s kartou a daj napr. na ct1, stv1, zapisy by Ti mali dojst....[/quote]

no udál sem to presně tak jak si napsal ale nic se nezměnilo u nějákejch programu který by měli jít to píše žádný signál a u nějákejch který zase fungujou ale i tak to nachvíli hodí tu hlášku o tom podminěným přístupu
JOSCER (94)|23.6.2011 18:53
[quote=golfLC;353077]Sakra, no nacase, ides na to v uplne spravnej postupnosti... tym si mal zacat, ze ju nemas este registrovanu..... Vypni prijimac od siete, vyber modul s kartou, zapni prijimac, po nabehnuti prijimaca vloz modul s kartou a daj napr. na ct1, stv1, zapisy by Ti mali dojst....[/quote]

Po zapnutí přístroje vložit modul s kartou?!!! Hm, dobrá rada.
golfLC (1941)|23.6.2011 20:07
Prihlas sa na web stranke skylinku na svoje konto a daj reautorizaciu karty...
past4 (72)|23.6.2011 20:28
[quote=golfLC;353116]Prihlas sa na web stranke skylinku na svoje konto a daj reautorizaciu karty...[/quote]

to jsem taky urobil
golfLC (1941)|23.6.2011 21:10
Tak este Ti ostava zavolat na hotline skylinku, nech Ti reautorizacne zapisy poslu oni...
Scorpion7 (200)|23.6.2011 22:07
[quote=past4;353123]to jsem taky urobil[/quote]

Máš tam skutočne verziu 1.23/3.23?Module Hauptmenu-Information/tam je verzia fw/.Ak áno.
Tak skus sa ešte pozriet na CA modul.Vyber ICE.
V skratke-zajdi do menu modulu:Einstellungen-daj Ok-/4riadok/Experten menu-daj OK.Zobrazí sa IC smartcard priority:I-Code /pre Irdeto/ alebo Cryptoworks.ICE idu primarne v Irdeto mode.Zapni I-Code.Exit-vypni Stb-vlož kartu -zapni a ??Odskušaj.Daj vedieť.
past4 (72)|24.6.2011 01:47
[quote=Scorpion7;353147]Máš tam skutočne verziu 1.23/3.23?Module Hauptmenu-Information/tam je verzia fw/.Ak áno.
Tak skus sa ešte pozriet na CA modul.Vyber ICE.
V skratke-zajdi do menu modulu:Einstellungen-daj Ok-/4riadok/Experten menu-daj OK.Zobrazí sa IC smartcard priority:I-Code /pre Irdeto/ alebo Cryptoworks.ICE idu primarne v Irdeto mode.Zapni I-Code.Exit-vypni Stb-vlož kartu -zapni a ??Odskušaj.Daj vedieť.[/quote]

ano mám tam tu verzi presně tu jak píšeš
to icode sem tam už nastavené měl
večer se mi trhala chvíli hd nova a ted v noci mi to 2x zamrzlo jen černá obrazovka nešel žádnej program a psaní program je kodován podmíněný přístup... vždycky sem vypnul a zapnul příjímač a zas to šlo ale zdá se že to bude furt pokračovat takhle do kola
JOSCER (94)|24.6.2011 06:16
Zkus ještě nastavit položku "CA-PMT Loeschzeit (CA-PMT vypínací doba)" na 5 vteřin. Více o této položce menu "vyzkoumáš" někde tady (http://www.mascom.cz/sat/_Sat_CI.htm). Položku najdeš ve stejné části menu jako je nastavování I-Code. Vteřiny se nastavují tak, že na ten řádek najedeš a na DO zmáčkneš OK. Opakováním tohoto kroku se nastavuje 0 pak 1 pak 2 a pak 5.
Ale nejlepší rada je sehnat do TechniStar S1 CA modul SMIT Cryptoworks Acces. Sice už se asi nevyrábí, ale na některých e-shopech se dá sehnat. Možná by ti ho i prodejce vyměnil. Chce to zkusit. Já to tak mám doma a naprosto bez problémů. Měl jsem tam také Mascoma a musel ven. Sice jsem neměl takové problémy jako ty, ale občas skončil v hlášce "Zakódováno..." při přepnutí programů.
Ale možná je problém úplně někde jinde. Možná by to chtělo vyzkoušet tvůj modul Mascom v jiném TechniStaru, případně jiným modul v tvém TechniStaru.
A když ti to zamrzne na černé obrazovce, tak místo vypnutí a zapnutí zkus jen resetovat CA modul. To provedeš tak, že vstoupíš to menu satu, vybereš položku Podmíněný přístup, najedeš na řádku Cryptoworks (to je vlastně hned ta první) a pak na DO zmáčkneš zelené tlačítko (dole na obrazovce ja nápověda "Reset CI modulu" nebo tak nějak).
Pitomec (10211)|24.6.2011 10:55
[quote=past4;352994]mám TechniSat TechniStar S1 s novou kartou irdeto skylink stále mí to píše program je kodován podmíněný přístup cryptworks irdeto někdy to za pár vtěřin po tomto napsaní program normálně na skočí někdy ne do doby než se vypne a zapne přístroj dále mi to stále píše většinou už ale u programů z tý akce promo že:karta není vložena nebo žádný signál přitom všechny ty programy mi aspon jednou šly a viděl jsem že fungujou[/quote]
Vem ten přijímač i s CAM a kartou a běž za prodejcem, ať ti předvede funkčnost. To je nejjednodušší řešení.
past4 (72)|24.6.2011 11:14
[quote=JOSCER;353171]Zkus ještě nastavit položku "CA-PMT Loeschzeit (CA-PMT vypínací doba)" na 5 vteřin. Více o této položce menu "vyzkoumáš" někde tady (http://www.mascom.cz/sat/_Sat_CI.htm). Položku najdeš ve stejné části menu jako je nastavování I-Code. Vteřiny se nastavují tak, že na ten řádek najedeš a na DO zmáčkneš OK. Opakováním tohoto kroku se nastavuje 0 pak 1 pak 2 a pak 5.
Ale nejlepší rada je sehnat do TechniStar S1 CA modul SMIT Cryptoworks Acces. Sice už se asi nevyrábí, ale na některých e-shopech se dá sehnat. Možná by ti ho i prodejce vyměnil. Chce to zkusit. Já to tak mám doma a naprosto bez problémů. Měl jsem tam také Mascoma a musel ven. Sice jsem neměl takové problémy jako ty, ale občas skončil v hlášce "Zakódováno..." při přepnutí programů.
Ale možná je problém úplně někde jinde. Možná by to chtělo vyzkoušet tvůj modul Mascom v jiném TechniStaru, případně jiným modul v tvém TechniStaru.
A když ti to zamrzne na černé obrazovce, tak místo vypnutí a zapnutí zkus jen resetovat CA modul. To provedeš tak, že vstoupíš to menu satu, vybereš položku Podmíněný přístup, najedeš na řádku Cryptoworks (to je vlastně hned ta první) a pak na DO zmáčkneš zelené tlačítko (dole na obrazovce ja nápověda "Reset CI modulu" nebo tak nějak).[/quote]

to nepomohlo jen pro zajimavost když sem dal ten reset tak mi to ukázalo že v tom slotu neni žádná karta
past4 (72)|24.6.2011 11:15
[quote=Pitomec;353211]Vem ten přijímač i s CAM a kartou a běž za prodejcem, ať ti předvede funkčnost. To je nejjednodušší řešení.[/quote]

tak to je právě opačně to nejtěžší řešení musel bych jed přes celou republiku někam kde jsem nikdy nebyl
Pitomec (10211)|24.6.2011 11:25
To je sice smůla, ale možná i ponaučení do budoucna, že kupovat tyto věci je nejlepší poblíž bydliště. Jinak si můžeš objednat nějakýho anténáře, ať to vyzkouší na svým zařízení a hlavně aby zkusil i nastavení paraboly u tebe. Protože hlášky o výpadku signálu vypovídají spíš o tom, že instalace byla provedena amatérsky a bez patřičných znalostí a vybavení.
past4 (72)|24.6.2011 11:31
no nevím na starým přijimači jsem s tím nikdy problém neměl a tady furt ta hláška o tom podmíněným přístupu i když program funguje to snad není normální
Pitomec (10211)|24.6.2011 11:47
HD programy v S2 jsou na signál poněkud háklivější a pokud je signál horší, tak první odpadne dekódování. Ale samozřejmě může být problém kdekoliv, proto je nejlepší všechny komponenty přezkoušet jinde, tj. CAM a kartu v jiném přijímači a jiný CAM s jinou kartou ve tvém přijímače, to vše na prokazatelně dobře nastavené parabole.
JoeCZ (20)|19.8.2011 14:41
Dagy2 díky moc za tip. Naprosto stejný problém u TechniStar S1, fw 2.46.0.8-1911, Mascom CRW/IRDT 1.23 modul, Skylink ICE karta (výměna). Po "podlazení" o 4MHz je vše ok. Předtím při přepnutí z 12 525 V (ČT...) na 12 109 vždy hláška není signál. Chyba je reprodukovatelná, skutečně se tak stane pokaždé. Poprvé mě to donutilo dokonce znovu přeměřit parabolu a LNB :-/
Nepomohlo ani vypnutí přijímače. Pouze přepnutí jinam. A to taky ne libovolně. Spolehlivě mi zafungovalo na 11 797 (TV JOJ např. ) a zpět. Teď se změněnou o 4MHz nižší frekvencí je to ok.

Klidně se zapojím do rozumného tlaku na výrobce - bug report :-)
Když tak SZ.
Dagy2 (3153)|29.8.2011 13:12
Mám niekoľko dotazov na vážených čítačov tejto témy a jeden tip na záver:
1/ predpokladám, že odpovede z TechniSatu tým čo poslali claim boli približne rovnaké -> problém môže byť pravdepodobne v azijskom LNB alebo kábli alebo v tom, že je pondelok 29.8.2011.
Je to tak? TechniSat nepripúšťa že by problém mohol byť v HW alebo SW prístroja.

2/ To Joscer - zaujal ma príspevok vo vlákne k TechniStaru, ktorý hovorí, že FW až po určitú verziu nemal problem s prípadom "no signal". Od určitej verzie ktorá riešila myslím české a slovenské písmenká sa začal objavovať problém s okienkom "no signal".
Môže to niekto potvrdiť, prípadne odskúšať napríklad na týždeň, že to skutočne chodí spoľahlivo?

3/ našiel niekto ešte podobnú tému na iných forach?
Skúšal som u Nemcov, kde bol HDS2, ISIO aj Star s podobným problémom, ale borci tomu asi neverili, alebo to bol skutočne iný problém. Nedopátral som sa, či problém vyriešili. Škoda

TIP:
Napadol ma, keď som tu čítal niekoho kto to podlaďoval a teraz netuším, kde to vlastne on urobil. Možno práve tak ako teraz napíšem:
A/ podladenie možno vykonať pri ladení jednotlivých transpondérov - tak sme to asi doteraz robili všetci (pokiaľ nie som úplne nechápavý ja). T.j. menu-kanalove vyhledavani - transpondér a tam zadať napr. pre TP 23.5E s STV/Markiza ktorý je originál 12565 frekvenciu o 4MHz nižšiu (funguje to aj s vyššou) t.j. 12561 MHz.
Takto treba naladiť všetky TP.

B/ riešenie A/ má dve nevýhody -> nemožno použiť funkciu naladiť naraz celý satelit (aj keď toto som v živote nepoužil) a nemožno využívať funkciu ISIPRO, pretože tu sú TP importované z OTA.
Toto možno obísť inou fintou, ktorá by mala fungovať identicky. Skúsil som to len včera večer, zatiaľ OK.
- za prvé možno použiť originálne frekvencie TP podľa zoznamu
- za druhé, podladenie pre celú družicu naraz sa urobí v menu - nastaveni - nastaveni LNB - výber príslušnej družice -> tam máte zrejme zadané "jednoduché LNB" a toto má preddefinované frekvencie oscilátora LOF low 9750, LOF high 10600, LOF trans 11700.
Zmeniť "jednoduché LNB" na "jiné LNB" a zmeniť všetky frekvencie na 9746, 10596, 11696.
Tým sa zmení finálna frekvencia
JOSCER (94)|29.8.2011 18:07
[quote=Dagy2;364150]2/ To Joscer - zaujal ma príspevok vo vlákne k TechniStaru, ktorý hovorí, že FW až po určitú verziu nemal problem s prípadom "no signal". Od určitej verzie ktorá riešila myslím české a slovenské písmenká sa začal objavovať problém s okienkom "no signal".
Môže to niekto potvrdiť, prípadne odskúšať napríklad na týždeň, že to skutočne chodí spoľahlivo?[/quote]

FW s označením 1486m (zdrojový soubor má datum 8.12.2010) touto vadou v žádném případě netrpěl. Měl jsem ho v TechniStar S1 od koupě někdy v polovině března 2011 do poloviny května. Pak jsem tam zkusil verzi FW 1810 z 13.5.2011, ale ta nevím jestli tuhle chybu měla. Nestačil jsem to totiž zjistit. Ta zase měla místo některých českých znaků otazníky, tak jsem se obratem vrátil k 1486m, a tu jsem jsem někdy v polovině července nahradil verzí 1911 a pak 1911b. Tyto dvě verze mají zmiňovanou chybu obě. Takže 1486m jsem měl v S1 dost dlouho na to, aby se chyba projevila, kdyby v něm byla.
Pokud má někdo zájem o některý ze zmiňovaných FW, mohu zaslat.

[quote=Dagy2;364150]A/ podladenie možno vykonať pri ladení jednotlivých transpondérov - tak sme to asi doteraz robili všetci (pokiaľ nie som úplne nechápavý ja). T.j. menu-kanalove vyhledavani - transpondér a tam zadať napr. pre TP 23.5E s STV/Markiza ktorý je originál 12565 frekvenciu o 4MHz nižšiu (funguje to aj s vyššou) t.j. 12561 MHz.
Takto treba naladiť všetky TP.[/quote]

Já mám podladěné jen frekvence 12109 na 12105 a 12207 na 12203 (tedy jen ty, kde je modulace 8PSK) a chodí to všechno. Žádné jiné frekvence jsem nepodlaďoval. ISIPRO nepoužívám, takže s tím problém nemám.
service center (168)|29.8.2011 20:04
Posledni spravna verze byla 1486m jak pise JOSCER, cestina bez problemu, pote uz je tam bug v driverech tuneru, vyrobce o tom vi, nicmene reseni je v nedohlednu ... urgovano nespocetne krat tak jako u rady ISIO.

Snaha vyrobce je tento problem neresit, ale vytvorit pro nas region "international" edici tohoto vyrobku. Prislusny FW pry vylepsuje komunikaci s CA modulem a resi zvuk AAC, ten se prakticky nepouziva na orbitu, o chybnych driverech tuneru se taktne mlci, osobne jsem zadne zmeny nepozoroval, az na to ze to prepsalo bootloader, takze zadnou nemeckou verzi FW uz do pristroje nevratite. Uz mne to zacina unavovat ... prislo tusim 450 flesek s timto skvelym FW a to rozeslat distributorum Technisat.

Odesleme jim odpoved, ze FW je pro nas region nepouzitelny z duvodu chybnych driveru tuneru a mozna se nekdo konecne probudi ... takze maximalne ty flesky muzeme poslat na jejich naklady zpet. Ale buh vi komu vsemu ty flesky poslali ...
Dagy2 (3153)|29.8.2011 20:59
Serviscentře díky za v podstate pozitívnu správu. Pretože aj zlá správa (bug) je v svojej podstate lepšia než žiadna.
Nie je mi jasné, prečo ten tuner ale funguje s podladenou frekvenciou. Ale to je len také zamyslenie, moje vedomosti tam zďaleka nesiahajú.

AAC by som úplne nezatracoval - funguje na ňom kompletne Magio, takže ak čírou náhodou prevezme TCOM Skylink nevieme čo sa udeje. Lepšie ho tam mať. Tiež na ňom vraj bežia všetky rádiá na UPC Direct, takže má svoje opodstatnenie.

S vrátenými flashkami držím palce. Viem čo je to "international" edicia. Vlastním snáď prvý international kus HDS2(X), ktorý ste predali a viem čo to znamená. Nikdy více.
Je to pre dovozcu týchto prístrojov do ČR zlatý klinec do rakvy.