Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40C750 a 3D obraz

Hondiago (99)|6.5.2011 17:23
Zdravím všechny, mám malý dotaz. Vlastním od ledna 2011 3D tv Samsung LE40C750 a zatím jsem s ním spokojený. Jen jedna věc mě v poslední době trápí a to je 3D obraz. Zezačátku byl super, ale teď se mi zdá, že většina 3D videí, které předtím byly super, tak nějak "duchuje" (ten zdvojený obraz ve 3D nezapadá tak úplně na sebe), samozřejmě při sledování se zapnutými 3D brýlemi. Zkoušel jsem i případné srovnání 3D v nastavení, ale nic moc to nepomohlo. Nevím, jestli by mohlo být na vině třeba nějaké špatné nastavení a nebo to, že jsem aktualizoval firmware. Na to 3D nečučím zas moc často (ale někdy na to prostě mám chuť...), takže nedokážu přesně odhadnout, jestli to začalo být horší s tím 3D po tom firmware, nebo kdy přesně. Vše ostatní je stále super, včetně obrazu v HD. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nebo nevíte někdo, jestli existuje nějaké "nejideálnější" všeobecné nastavení pro tuto TV??? Moc byste mi pomohli....
Díky všem, H.
Hondiago (99)|7.5.2011 20:41
Díky za tip, moje anglina není až tak dobrá, ale google překlad dopomohl. Žádné mínusy tam ohledně těch firmwarů nesdělují, tak asi nastavení. Někde jsme i četl, že se doporučuje před zapnutím do 3D nechat tak hodinu běžet TV v normálním režimu, aby se lcd displej zahřál atd. Zkusím to, uvidíme. Ještě nevíte někdo, jak tam nastavit "tovární nastavení"? Nikde jsem to nenašel. A nebo to vyzkoušené "nejideálnější nastavení"? Díky H.
vivid.sk (11472)|7.5.2011 21:01
Tovarne nastavenie mozes obnovit v menu.
Co sa tyka kalibracnych nastaveni, pozri prispevok od autora recenzie v diskusii k review:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c750-le46c750-20100709761.htm

Inak co sa tyka 3D, to je jedna z mala nevyhod tejto TV, ze to 3D nie je tak dobre ako napriklad pri 8000 modeloch LED TV od Sama (v podsate jediny zavazny nedostatok tejto TV, inak je to naozaj dobra TV)
Hondiago (99)|7.5.2011 22:07
Díky, ta recenze je good, zajímavá.... To tovární nastavení v menu se jmenuje "obnovení obrazu"? Jinak nic jiného, co by mohlo něco obnovit, jsem tam nenašel. Tohle jsem zvolil, ale nic moc se nestalo. H.
vivid.sk (11472)|7.5.2011 22:23
[quote=Hondiago;344387]....[/quote]
Ano, ja to mam v menu/Obraz/Obnovenie nastaveni obrazu.
Trip3r (6)|8.5.2011 13:00
"Jinak to je dobrá TV" No to je potom jako 650 která je o nějaké ty tisíce levnější. Myslím že když už jsi někdo koupi TV na 3D tak to musí fungovat. no ne
lajdak (61)|19.5.2011 13:27
Ahoj, nevíte někdo, jestli a případně jak by se dalo vrátit z aktualizovaného firmwaru na původní firmware, se kterým byla tato TV (LE40C750) zakoupena? Zdá se mi totiž, že se mi taky po aktualizaci o něco 3D obraz zhoršil (mírně "zduchovatěl). Předtím byl naprosto super a čistý.
Díky L.
Karel72 (428)|19.5.2011 13:37
[quote=Trip3r;344456]"Jinak to je dobrá TV" No to je potom jako 650 která je o nějaké ty tisíce levnější. Myslím že když už jsi někdo koupi TV na 3D tak to musí fungovat. no ne[/quote]



To máš jako když si koupíš trabanta a nebo sedmičkového bavoráka taky obě auta jezdí :-)
interfernet422 (1575)|19.5.2011 14:05
[quote=lajdak;346691]Ahoj, nevíte někdo, jestli a případně jak by se dalo vrátit z aktualizovaného firmwaru na původní firmware, se kterým byla tato TV (LE40C750) zakoupena? Zdá se mi totiž, že se mi taky po aktualizaci o něco 3D obraz zhoršil (mírně "zduchovatěl). Předtím byl naprosto super a čistý.
Díky L.[/quote]

http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=The_C_Series_Wiki
lajdak (61)|19.5.2011 14:38
[quote=interfernet422;346705]http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=The_C_Series_Wiki[/quote]

Tý brďoooooo, good odkaz, díky..... L.
A jinak, nevím, jak je to u jiných s tím 3D obrazem, ale než jsem aktualizoval ten firmware, měl jsem ten 3D obraz fakticky naprosto super, žádnou slabinu jsem nepostřehl. Ty dražší modely Samsungu jsou prý hlavně vylepšené hlavně jinými funkcemi a případně LED podsvícením, jinak 3D zobrazování je na stejném zpracování obrazu.
lajdak (61)|24.5.2011 14:52
V jednom příspěvku byl mimo jiné i odkaz na toto foto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nevím, jestli je to nějaké testovací či co, ale v TV mi fotky nejdou přepínat do 3D zobrazení "side-by-side". Nevíte někdo, jak se dá to foto nějak využít k 3D testu obrazu na TV? Nebo je to nějak nápomocné k nastavení 3D???
Díky L
raketak5 (1)|25.6.2011 21:58
Ahoj mám taky koupenou 3D Samsung LE40C750

Nevím jak vám ale mě docela vadí:

1. že u Samsungů že se při přepínání kanálů neobrazí INFO o pořadu (jako téměř u každého DVB-T tuneru a u každého SET-TOP-BOXU - se běžně zobrazuje info") , u Samsunga - se musi mačkat INFO dodatečně - aby jstese dozvěděli co se právě vysílá! - je to opruz na snad na všech SAMSUNG TV co jsem kdy měl možnost vidět.
Myslel jsem že se tohle napraví jakmile stáhnu novou aktualizaci SW , ale akorát se mi s novou aktualizací rozházelo veškeé nastavení!
Najivně jsem si myslel že se dá třeba v MENU tahle funkce prostě ENABLED/ DISABLED

2. myslím že když už si Samsung hraje na možnost aktualizovat SW přes net - nebo z USB flash - že by meli udělat taky možnost ukkládat na USB Flash veškeré nastavení (způsobem SAVE / LOAD)

3. co mě taky maximálně zklamalo (jelikože se jedná z reklam - o věhlasnou INTERNET TV"!) - jsem si na základě této klamavé reklamy přikoupil USB Wi-Fi Adapter v domění že na to lze zobrazit většinu běžných WEB stránek , Internet TV , nebo když už nic tak alespoň YOUTUBE - ale s adresním , nebo alespoň vyhledávacím řádkem - pro vlastní vyhledané videa a pořady.
Místo toho je možnost přehrát akorát aktuálních cca 15x videí podle úspěšnosti sledovanosti - takže je to naprosto nepoužitelné.
Takže pokud chcete vyhodit 1800Kč jako - kupte si to také ! :)

Jinak jsem v celku spojkojenej - jen škoda že takhle celekm nadupaná LCD 3D TV s USB/HDD , LAN a Wi-Fi - že není dotažená k dokonalosti :(

Co mě ale těší - že se mi podařilo na mém novém mobilu Nokia N8 rozchodit aplikaci - kde se dá přímo z mobilu přes domácí síť posílat vzduchem (bezdrátově) na TV videa , foto , a hudbu :)

PS: Docela mě překvapuje jak je nás malá komunita - ohledně tunění , řešení 3D a Intenet TV - opravdu v ČR neexistuje nějaké forum? kde je více produktech TV Samsung této a příbuzné 3D řady ?.....
Hondiago (99)|18.8.2011 13:41
Ahoj, nepřišel náhodou někdo na to, jestli lze přehrávat videa ve 3D za sebou tak, aby se u každého nemuselo zas a znovu zapínat 3D zobrazení, ale aby se tak dělo automaticky, když jeden soubor skončí, aby ten následující byl taky v tom 3D?
Díky H.
mahacimr (7)|21.12.2011 22:06
[quote=Hondiago;344211]Zdravím všechny, mám malý dotaz. Vlastním od ledna 2011 3D tv Samsung LE40C750 a zatím jsem s ním spokojený. Jen jedna věc mě v poslední době trápí a to je 3D obraz. Zezačátku byl super, ale teď se mi zdá, že většina 3D videí, které předtím byly super, tak nějak "duchuje" (ten zdvojený obraz ve 3D nezapadá tak úplně na sebe), samozřejmě při sledování se zapnutými 3D brýlemi. Zkoušel jsem i případné srovnání 3D v nastavení, ale nic moc to nepomohlo. Nevím, jestli by mohlo být na vině třeba nějaké špatné nastavení a nebo to, že jsem aktualizoval firmware. Na to 3D nečučím zas moc často (ale někdy na to prostě mám chuť...), takže nedokážu přesně odhadnout, jestli to začalo být horší s tím 3D po tom firmware, nebo kdy přesně. Vše ostatní je stále super, včetně obrazu v HD. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nebo nevíte někdo, jestli existuje nějaké "nejideálnější" všeobecné nastavení pro tuto TV??? Moc byste mi pomohli....
Díky všem, H.[/quote]

Nejlepší firmware-na první pohled prý viditelně lepší - pro 3D je 2004 , podle všech ohlasů co jsem četl.
Jestli zkusíš downgrade,dej vědět , jak jsi dopadl.
Určitě bych si přečetl tohle:
http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=10&t=2292&hilit=3011&start=50
mahacimr (7)|17.1.2012 14:08
Potvrzuji po nahrátí firmware 2004 zásadní zlepšení - výborný 3d obraz-ostrý , prostorový (avatar).Pozor - neaktivovat "Korekce obrazu - obraz se silně zhorší -,stačí 3d vyp,přepnout na TV a znovu zapnout 3d, korekce je asi určena jen pro převod z 2d do 3d.
Hondiago (99)|23.1.2012 11:09
[quote=mahacimr;391841]Potvrzuji po nahrátí firmware 2004 zásadní zlepšení - výborný 3d obraz-ostrý , prostorový (avatar).Pozor - neaktivovat "Korekce obrazu - obraz se silně zhorší -,stačí 3d vyp,přepnout na TV a znovu zapnout 3d, korekce je asi určena jen pro převod z 2d do 3d.[/quote]

Díky moc za rady, po dlouhé době jsem se sem konečně zas dostal, ten firmware jsem teď zkoušel stáhnout, snad je to on, je odtud: http://www.mediafire.com/?c7f2of9ea8yiq81, má 98,9MB, je to on? A jak se to pak předělá z nové (downgrade), mám tam nyní tu poslední, tuším 3011, na tu starší 2004?
A ještě něco, už jsem se sice ptal, ale i tak :-)..... Když přehrávám 3D videa z Flashky, na které je za sebou několik jednotlivých souborů, musí se u každého následujícího souboru vždy zas a znova nastavovat 3D režim, když jsou třeba všechny v SideBySide?
Díky H.
mahacimr (7)|4.2.2012 05:31
[quote=Hondiago;393252]Díky moc za rady, po dlouhé době jsem se sem konečně zas dostal, ten firmware jsem teď zkoušel stáhnout, snad je to on, je odtud: http://www.mediafire.com/?c7f2of9ea8yiq81, má 98,9MB, je to on? A jak se to pak předělá z nové (downgrade), mám tam nyní tu poslední, tuším 3011, na tu starší 2004?
A ještě něco, už jsem se sice ptal, ale i tak :-)..... Když přehrávám 3D videa z Flashky, na které je za sebou několik jednotlivých souborů, musí se u každého následujícího souboru vždy zas a znova nastavovat 3D režim, když jsou třeba všechny v SideBySide?
Díky H.[/quote]

Tak jsem snad důkladně porovnal firmware 2004 a poslední 3011 , a produkují zřejmě stejně kvalitní obraz , takže je asi zbytečné jít na 2004. (Já jsem měl verzi firmware 3007 , a přechodem na 2004 - 3011 se mně obraz zlepšil).
Verze 3011 umožňuje z TOPFUNU streamovat 3d filmy (widget TOPFUN nabídne aktualizaci),ale kvalita 3D filmů je podle mně z bluraye výrazně lepší.
Taky musím při přehrávání z flashky při novém 3Dfilmu znovu zapnout 3D zobrazení , atomatické přepnutí na 3D zřejmě funguje jen při 3d tv vysílání , nebo 3d z hdmi vstupu.
Řekl bych ,že nejlepší 3d obraz je až po zahřátí televize (na zahraničních fórech doporučují 45min), (a nepoužívat automatickou korekci 3D obrazu , nepoužívat v 3D u motion plus redukci rozostření).

Mám stáhnuté ze stejného zdroje několik 3d ukázek , a některé jsou výborné (3D obraz vystupuje neuvěřitelně dopředu z televize a je výborný) , a některé jsou nedívatelné-rozostřené atd , záleží vždy na kvalitě konkrétního 3d filmu.
Hondiago (99)|21.2.2012 12:49
S těmi různými kvalitami obrazu souhlasím, něco je super, něco horší. Mám ale ještě něco na dotazování, páč jsem na to nijak nepřišel. Vyštrachal sjem někde na netu pár ukázek ve 3D, nějaké trailery k filmům, u kterých byl údaj že jsou v 720p. Když jsem je pustil na TV, nejdřív se zobrazily rozměrově dobře, nahoře a dole u "dvojobrazu" (ještě nepřepnuto na formát 3D) byly černé pruhy, takže samotný obraz byl nedeformovaný, ale jakmile jsem zapnul funkci 3D, obraz se roztáhl dolů a nahoru, takže herci a vše jsou protažení, deformovaní. Když kliknu na nastavení (tlačítko TOOLS na ovladači), režim obrazu je nastavený na režim 2 a nejde nijak přepnout např. na režim 1 (čímž by se podle mě mohl obraz srovnat). U normálního formátu (ne 3D) to přepínat jde. Nevíte někdo, jestli to jde odblokovat, aby to šlo přepínat (jsou tam celkem 3 režimy: režim 1, režim 2 a původní velikost).
Díky H.
tomgem (2)|17.5.2012 07:59
Pokud posíláte video s telefonu do TV tak si nenahrávejte nový firmware 3014. Po nahrání tohoto firmware přestalo 3D video fungovat. U 3011 i 2004 je všechno v pohodě. A potom si nahrávejte nové firmware :-( . Jinak jsem taky nepoznal rozdíl ve 3D u 2004 a 3011.
bavorak (1494)|17.5.2012 08:34
to je vcelku pochopitelne, taka vychytavka ako prenos obrazu z telefonu do TV, bude ako novinka uvedena do novych modelov TV :-)
tomgem (2)|22.5.2012 09:48
Novinka to zrovna není. Je k tomu potřeba jenom Samsung Smart View nainstalovaný v telefonu a wifi. :-)
bavorak (1494)|22.5.2012 09:53
ja viem, ale ked to z aktualnych modelov novym FW stiahli, tak to bude potom zasa novinka :-)
Hondiago (99)|25.9.2015 11:34
Ahoj všem, zkoušel jsem na své TV Samsung LE40C750 přehrát 3D video, které je v 48fps a 29.1 Mbps, ale televize mi řekne jen "nepodporovaný video formát".
Nevíte někdo, jestli to jde někde nějak přenastavit, aby to přehrála? Nebo to prostě nijak nepůjde? Mám FW 3011.0.
Někde jsem četl o možnostech různého nastavení a ladění v servisním menu. Vím, že je to riskantní, ale kdybych přesně věděl co a jak, v jiném bych se raději nešťoural.
Díky H.
vivid.sk (11472)|25.9.2015 12:15
[s]1) Naco zakladas dalsie vlakno pre tu istu TV?
Mozes pouzit toto, co si uz davnejsie zalozil. Moderatorom robis robotu :([/s]

2) Nepojde to prehrat.
Hondiago (99)|25.9.2015 12:24
1) Tam v tom příspěvku se jedná o jiný problém, tak jsem myslel, že je lepší vytvořit nový dotaz, omlouvám se.

2) Děkuji za odpověď.