Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony kdl-ex715

Groower (6)|16.10.2010 18:13
První zkušenosti po vybalení: Příjemný ovladač, dobře padne do ruky ,dá se zakrátko používat naslepo. Manuál k televizoru velice stručný, podrobnější manuál je nahrán přímo v televizoru. Toto řešení mi velmi nevyhovuje, uvítal bych podrobný manuál v papírové podobě. Konstrukce televizoru se zdá bytelná. Po vložení modulu a karty jsem naladil satelitní programy UPC. Bohužel velký nedostatek vidím v rozdělení vertikálu na sat1 a horizontálu na sat2. V praxi to znamená ,že musíte přepínat mezi sat1 a sat2 což je velmi nekomfortní. Možná jsem ještě nenašel jak všechny programy sloučit, ale zatím to tak nevypadá. Problémy s nerovnoměrným podsvícením jsem naštěstí nikde nevypozoroval (měl jsem spuštěnou jednobarevnou plochu a všechno v pořádku).Další postřehy přijdou jak se budu s TV seznamovat.
eldorado09 (1441)|16.10.2010 18:23
Ahoj, gratulujem k novej telke. V akej uhlopriečke si kúpil? Mohol by si pridať aj nejaké fotky...
petr301 (42)|16.10.2010 19:26
Mohl by jsi se pls více rozepsat? Chystám se jít do kdl-55ex715 příp. do LG 60pk950. Hrozně těžké rozhodnutí ... Dík
gallibob (171)|17.10.2010 09:10
potvrdim ze velmi dobre rovnomerne podsviceni(pro edge led) je u rady EX od 46" uhlopricky.Nekdo tu driv ukazoval obrazky z 40" a tam to podsviceni nebylo "nic moc" takze kdyz sem kupoval svoji 46EX700 tak sem se toho hodne obaval a byl sem velmi prekvapen kdyz se zadna hruza nekonala ba naopak.Jinak celkove ma tv velmi pekny obraz(mam moznost srovnani se starsim modelem 40D3500).Co se menu a ostanich funkci tyce tak je pres dalkovy ovladac vcelku dobre ovladatelne(i internetove sluzby coz sem taky necekal,preci jen sem odkojeny na klavesnici a mysi).Jedine co se mi doposud nepovedlo rozchodit je DLNA(jednou jedinkrat mi fungovalo cely odpoledne a pak uz nikdy)nevim jestli je chyba v routru ci v pc ale uz sem to vzdal,stejne driv nebo pozdejc pribude k tv THCP...
A celkovy dojem z 46EX700 za ty penize je to velmi dobre odvedena prace,co se tyce vybavy tak prakticky mimo(podle me zbytecne 3D) a pridani vidgetu(jako maji vyssi modely od sony) ji neni co vytknout,obraz v podani Edge led dosahuje ve sve technologii velmi dobrych vysledku(pokud vezmu srovnani s ostatnimy vyrobci, co jsem nastudoval a navlastni oci videl)+pokud se nakrmi spravnym signalem tak je obraz pastva pro oci(ovsem to je prakticky u vsech dnesnich TV:))
Groower (6)|17.10.2010 14:49
[quote=eldorado09;301724]Ahoj, gratulujem k novej telke. V akej uhlopriečke si kúpil? Mohol by si pridať aj nejaké fotky...[/quote]

Koupil jsem TV v uhlopříčce 55 palců.
Groower (6)|17.10.2010 14:59
[quote=gallibob;301783]potvrdim ze velmi dobre rovnomerne podsviceni(pro edge led) je u rady EX od 46" uhlopricky.Nekdo tu driv ukazoval obrazky z 40" a tam to podsviceni nebylo "nic moc" takze kdyz sem kupoval svoji 46EX700 tak sem se toho hodne obaval a byl sem velmi prekvapen kdyz se zadna hruza nekonala ba naopak.Jinak celkove ma tv velmi pekny obraz(mam moznost srovnani se starsim modelem 40D3500).Co se menu a ostanich funkci tyce tak je pres dalkovy ovladac vcelku dobre ovladatelne(i internetove sluzby coz sem taky necekal,preci jen sem odkojeny na klavesnici a mysi).Jedine co se mi doposud nepovedlo rozchodit je DLNA(jednou jedinkrat mi fungovalo cely odpoledne a pak uz nikdy)nevim jestli je chyba v routru ci v pc ale uz sem to vzdal,stejne driv nebo pozdejc pribude k tv THCP...
A celkovy dojem z 46EX700 za ty penize je to velmi dobre odvedena prace,co se tyce vybavy tak prakticky mimo(podle me zbytecne 3D) a pridani vidgetu(jako maji vyssi modely od sony) ji neni co vytknout,obraz v podani Edge led dosahuje ve sve technologii velmi dobrych vysledku(pokud vezmu srovnani s ostatnimy vyrobci, co jsem nastudoval a navlastni oci videl)+pokud se nakrmi spravnym signalem tak je obraz pastva pro oci(ovsem to je prakticky u vsech dnesnich TV:))[/quote]

Musím jenom souhlasit obraz je celkem pěkný i z nekvalitního zdroje a ve vyšším rozlišení je to pastva pro oči. DLNA jsem zatím nezkoušel. Plánuju nákup Přehrávače DUNE HD MAX a tím myslím vyřeším neduhy DLNA. Jediný menší problém co řeším je při připojení notebooku k TV přes Hdmi. Při nastavení plného rozlišení 1920x1080 okraje plochy přesahují, proto používám rozlišení 1770x1000, ale zase nevyužívám celou plochu obrazovky (edná o cca 2cm na každé straně) a to mě trochu štve. Další postřehy přidám, jen teď trochu nestíhám
petr301 (42)|17.10.2010 16:14
Z jaké vzdálenosti se na ni díváš?
gallibob (171)|17.10.2010 18:06
ja se rozhodoval mezi 55" a 46" na vzdalenost cca 2,8m a ted sem rad ze sem vzal tu 46" (a to nejen diky cca o 7tis nizzsi cene).Specielne na koukani na dvb-t je to uz na hrane,ano pokud do toho pustim nejaky BD-rip nebo staci jen pustit novu HD,ci ct-HD a pak by klido mohla byt i ta 55" jenze radi s pritelkyni sledujem i starsi serialy a filmy(ne jen novinky v HD) a vtu chvili sme radi ze sme nevzali vetsi uhlopricku.Rekl bych ze do 3m na bezne sledovani digitalu je to maximum.Ale jde o prioryty sledovani.Priznam se ze sem se bal ze mi TV bude pripadat mala,ale je tak akorat v porovnani s moji druhou tv 40" to neni az takovy WOW skok jako kdyz sem kupoval prvni ale na me potreby je dostacujici...
Groower (6)|17.10.2010 18:06
[quote=petr301;301814]Z jaké vzdálenosti se na ni díváš?[/quote]

Mám to přesně 3,7m. Původně jsem přemýšlel o úhlopříčce 52", ale nakonec jsem zvolil 55" a myslím,že jsem udělal dobře. Z této vzdálenosti by šla v klidu sledovat i 60", ale mě už by se nevešla na stolek (šikmý strop).A samozřejmě cena je taky dost rozdílná.
MONYS (460)|17.10.2010 18:50
[quote=Groower;301828]Mám to přesně 3,7m. Původně jsem přemýšlel o úhlopříčce 52", ale nakonec jsem zvolil 55" a myslím,že jsem udělal dobře. Z této vzdálenosti by šla v klidu sledovat i 60", ale mě už by se nevešla na stolek (šikmý strop).A samozřejmě cena je taky dost rozdílná.[/quote]Ano taky souhlasím s větší úhlopříčkou ,ale zase na druhé straně pokud by ale člověka omrzela a chtěl by jsi jít do nějakého novějšího typu je potřeba počítat s tím že velkou úhl. od tebe málokdo koupí čily je prakticky neprodejná protože spusta lidí je odkojena malými úhl. za pár šupů.
gallibob (171)|17.10.2010 19:39
[quote=Groower;301828]Mám to přesně 3,7m. Původně jsem přemýšlel o úhlopříčce 52", ale nakonec jsem zvolil 55" a myslím,že jsem udělal dobře. Z této vzdálenosti by šla v klidu sledovat i 60", ale mě už by se nevešla na stolek (šikmý strop).A samozřejmě cena je taky dost rozdílná.[/quote]

to je presne ono kdyz koukam z kuchyne pres bar (nebo od varice pritelkyne) tak by ta 55" byla ok jenze je to cca o ten +-1m dal jenze ze sedacky uz je to jen 2,8 a na to je ta 55" moc velika(skoda ze nedelaj u sony i 50" byla by to pro me takova zlata stredni cesta).Jinak naprosty soluhlas ze pokud sedite nad 3,5m tak lido i 60"bych se taky nebal.Tohle se da dobre odzkouset v hypermarketech(vzit si sebou metr,zmerit si vzadenost a zkusit si to,to je pro obycejne lidi jedna zmala moznosti jak si to aspon trochu predstavit v realu,jen pozor ze vtech halach vypadj vsechny ty TV strasne malinky a pak kdyz ji doma vybalite tak se nestacite divit...:))
tronda (32)|17.10.2010 19:44
ale sony dělá přece 52" (132cm).....
gallibob (171)|17.10.2010 21:19
[quote=tronda;301837]ale sony dělá přece 52" (132cm).....[/quote]

jo to mas pravdu vsude tu pisu(sem retarda a trotlik) ze mezi 55"-46" a bylo to mezi 52"-46"(omlouvam se:)) a hodilo by se neco mezi coz se nevyrabi preci jen rozdil mezi 117 a 132 je ve finale dost velikej.ale i tak na 2.8m ta 46 akorat a nemenil bych(nebo ne do doby dokud nebudou vsechny programy vysilat v HD a toho se tahle tv stejne nikdy nedocka)
Marfa (106)|20.10.2010 10:05
Zdravim, uvažuji o koupi sony 40ex715, nevíte jestli podsvícení u teto tv je dobré? jestli se změnilo neco od verze ex705 ? :-)

Prosím je možnost nejake foto teto tv ex715 + zkusenosti po par dnech používání.

Díky
Groower (6)|20.10.2010 20:45
[quote=Marfa;302165]Zdravim, uvažuji o koupi sony 40ex715, nevíte jestli podsvícení u teto tv je dobré? jestli se změnilo neco od verze ex705 ? :-)

Prosím je možnost nejake foto teto tv ex715 + zkusenosti po par dnech používání.

Díky[/quote]

O podsvícení u této uhlopříčky bohužel nic nevím. U uhlopříčky 55" je vše v pořádku. Nové zkušenosti: Připojil jsem TV do sítě. K dispozici jsou videokanály (Youtube,eurosport,axn a další) .Bohužel k prohlížení fotografií z internetu není k dispozici nic, čekal jsem alespoň fotoalbum Picassa.
Televizor neumí titulky k avi souborům (nebo jsem to nenašel). Osobně mi to nevadí, vše budu řešit multimediálním přehrávačem, ale oproti konkurenci je v tomto Sony pozadu.
Groower (6)|24.10.2010 22:46
[quote=Groower;302279]O podsvícení u této uhlopříčky bohužel nic nevím. U uhlopříčky 55" je vše v pořádku. Nové zkušenosti: Připojil jsem TV do sítě. K dispozici jsou videokanály (Youtube,eurosport,axn a další) .Bohužel k prohlížení fotografií z internetu není k dispozici nic, čekal jsem alespoň fotoalbum Picassa.
Televizor neumí titulky k avi souborům (nebo jsem to nenašel). Osobně mi to nevadí, vše budu řešit multimediálním přehrávačem, ale oproti konkurenci je v tomto Sony pozadu.[/quote]

Tak Picassa to umí,dnes odzkoušeno.
tronda (32)|25.10.2010 18:26
Prosím už jsi přišel na to přepínání u sat. tuneru?
Mě se to naladilo sat.1-23,5 a sat.2-19,2 a ne zvlášť horizontální a vertikální, to je divné.....
pekac (7)|27.10.2010 22:57
[quote=Marfa;302165]Zdravim, uvažuji o koupi sony 40ex715, nevíte jestli podsvícení u teto tv je dobré? jestli se změnilo neco od verze ex705 ? :-)

Prosím je možnost nejake foto teto tv ex715 + zkusenosti po par dnech používání.

Díky[/quote]

Dobrý den, tak jsem novým majiteleem této TV "46", dle meho nazoru je podsvícení stejne jako ex705,jediné co se změnilo je užší rámeček, žádné rozdíly jsem teda nenašel, obraz je sledovatelný i na českým digitalu (4m), ale v HD je to super, jěště čekám na satelit . Zkušenosti po týdnu zkoušení jen pozitivní , jen si nemůžu zatím zvyknout na dálkové ovládání , kde je navigační kříž blízko ostaních nabídek , ale asi je to jen o zvyku
Petr Neda (39)|19.11.2010 20:23
Zdravím, jsem také majitelem této TV a chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s dekódovací modul se dvěma čtečkama.
jaydoo (542)|28.11.2010 12:52
Ja uvazujem zase o 40EX710, ale tiez sa bojim toho podsvietenia. Pri 40EX700 bolo lepsie vraj vziat 40EX500 s CCFL podsvietenim (aj financne)
Nema nikto v 40" ??
fox (222)|8.12.2010 19:46
Ahoj vsetci!

Dnes som videl 40" verziu a velmi sa mi paci. Co sa tyka cloudingu - nie je celkom idealny (hl. pri hornej a dolnej strane boli pri cistej bielej trocha tmavsie miesta, ale nic hrozne, co by bolo pri normalnej prevadzke putalo pozornost), ale po skusenostiach so SHARPom (konkretne tohtorocnym modelom 810) to celkom pokojne mohla byt kusova zalezitost. Porovnaval som aj s LG 42LE8500 a PANASONICom L42D25 (kedze uz konecne musim nieco kupit a tato trojka sa dostala do uzsieho vyberu) a vysledok je taky, ze ta LG je mozno o chlp (ale skutocne len o chlp) v niecom lepsia (a v niecom horsia), ale aj ten chlp uplne degraduju odlesky (a co ma dost zarazilo, tak ani tu nie je podsvietenie 100 %-ne rovnomerne). Naproti tomu PANASONIC je jednoznacne najlepsi, co sa neodrazivosti tyka. Celkovo ma pre mna tento SONY velmi prijemny obraz a aj testovacimi obrazkami presiel na jednotku (konecne som aj v tmavych partiach fotiek videl detaily bez toho, aby boli jasne casti obrazu prepalene).

Chcem sa ale majitelov spytat jednu vec: v predajni mali k tomu pripojeny BR prehravac s asi poskodenym HDMI kablom a chvilkami sa zdalo, ze niektore sceny trocha sekali. Zaujimalo by ma, ci to sekanie je vlastnost (chyba) tohto televizora (ci to seka aj vam pri prehravani BR alebo pri pozerani TV) alebo to bolo sposobene prehravacom, prip. tym kablom?
arkij (540)|8.12.2010 20:12
BR nemám, nemohu posoudit.
Samotná TV se pří TV vysílání (DVB-T, DVB-S) nijak neseká a s obrazem jsem velice spokojenej. Mi přijde takovej normálně přirozenej, moc nezkresluje barvy (nedávno jsem přešel z CRT, tak jsem ještě "zmlsanej") ze vzdálenosti cca 2,5 m nejsou znát příliš ani artefakty na SD vysílání, HD ze satelitu je samozřejmě dobrej.
Jinak přehrávám filmy a hlavně vlastní HD video z HDD přehrávače přes HDMI kabel a taky žádnej problém. Jediné co se mi nezdá úplně ideální je přehrávání z mého starého DVD přehrávače, to ale tahám přes scart. Pokud to přehrávám z HDD, pak je to uspokojivé.
fox (222)|8.12.2010 20:59
[quote=arkij;313460]BR nemám, nemohu posoudit.
Samotná TV se pří TV vysílání (DVB-T, DVB-S) nijak neseká a s obrazem jsem velice spokojenej. Mi přijde takovej normálně přirozenej, moc nezkresluje barvy (nedávno jsem přešel z CRT, tak jsem ještě "zmlsanej") ze vzdálenosti cca 2,5 m nejsou znát příliš ani artefakty na SD vysílání, HD ze satelitu je samozřejmě dobrej.
Jinak přehrávám filmy a hlavně vlastní HD video z HDD přehrávače přes HDMI kabel a taky žádnej problém. Jediné co se mi nezdá úplně ideální je přehrávání z mého starého DVD přehrávače, to ale tahám přes scart. Pokud to přehrávám z HDD, pak je to uspokojivé.[/quote]

Vdaka za odpoved. Co tym myslis, ze sa Ti nezda uplne idealne resp. uspokojive? Su tam neake zaseky alebo artefakty ci nieco podobne? Zvlada to aj vyssi datovy tok pri prehravani?
Este: kolko trva prepnutie sat. stanic (volnych aj kodovanych)? TimeShift to asi nema, ze?
Dini369 (27)|8.12.2010 21:00
Caute.
fox> Aj ja som dnes videl 40ex715 a obraz sa mi pacil. Jedine nagtivne co som si vsimol, je horsi pozorovaci uhol ako konkurencia. Nevsimol si si? Zial sa mi nikde na predajni nepodarilo vidiet Sharp 810 alebo 820. Kedze si ich videl obe, mohol by si porovnat obraz tychto dvoch TV? Ten Sharp ma edge LED, alebo local dimming? Dakujem
fox (222)|8.12.2010 21:33
[quote=Dini369;313481]Caute.
fox> Aj ja som dnes videl 40ex715 a obraz sa mi pacil. Jedine nagtivne co som si vsimol, je horsi pozorovaci uhol ako konkurencia. Nevsimol si si? Zial sa mi nikde na predajni nepodarilo vidiet Sharp 810 alebo 820. Kedze si ich videl obe, mohol by si porovnat obraz tychto dvoch TV? Ten Sharp ma edge LED, alebo local dimming? Dakujem[/quote]

Nemyslim si, ze by to s tym pozorovacim uhlom bolo neako zle (toho som sa bal aj ja, ale nebolo to o nic horsie, nez konkurencia, skor lepsie, ale u LCD zalezi aj od toho, ci mas obrazovku v rovine oci alebo ci je mimo nej - ja som ju mal priblizne v rovine).
K tomu SHARPu: testol som si 3 rozne kusy na roznych predajniach. Vysledok - ziadne detaily v ciernej (inak spickovej) - s tym ma ale problem asi znacna cast LCD-ciek, (skoro) ziadne moznosti nastavenia pri prehliadani fotiek (ak mas tmave fotky, pri prehliadani na tejto TV ich neskorigujes - minimalne som neprisiel na sposob ako), celkovo divne podanie farieb (okrem vyslovene na mieru sitych reklamnych videi) - za to ale moze podla mna pridanie 4 farby na ukor ostatnych (vsetko malo zlatisty nadych - ostatne farby dost nevyrazne), color management - komplikovany (ked to poviem diplomaticky). Pozorovacie uhly - no, povedzme, ze ak sa Ti nezdali pri tejto SONY, tak tu budes este viac sklamany. Po tych skusenostiach si myslim, ze tato technologia ma len slabu perspektivu a SHARP by musel hoodne zapracovat na sprave farieb. Bezny uzivatel to nema sancu nastavit na normalny obraz. Clouding - na 2 kusoch zly, na 3. spickovy. Podsvietenie - samozrejme edge (pri tych 2 kusoch vylozena katastrofa). Pri prehravani videi z USB kluca - dost divny pohyb (akoby zrychleny, ale nie vzdy). Co ma ale dobre, to je vyhladzovanie hran (v tomto ho ale Panasonic L42D25 este o fuz prekonava, o pozorovacich uhloch ani nehovoriac).
arkij (540)|8.12.2010 22:37
[quote=fox;313480]Vdaka za odpoved. Co tym myslis, ze sa Ti nezda uplne idealne resp. uspokojive? Su tam neake zaseky alebo artefakty ci nieco podobne? Zvlada to aj vyssi datovy tok pri prehravani?
Este: kolko trva prepnutie sat. stanic (volnych aj kodovanych)? TimeShift to asi nema, ze?[/quote]

Úplně ideální resp. uspokojivé se mi nezdá přehrávání přímo z DVD přehrávače (kolem hran je trochu moaré a v plochách to trošku šumí), ale jak píšu to mám přes scart, pokud pustím to samé z HDD přehrávače přes HDMI, tak je to přiměřeně dobré (musíš si ale uvědomit že je to mpeg-2 s datovým tokem 8200000 bps a s rozlišením 720 x 576). Musím si ještě pohrát s nastavením pro jednotlivé vstupy, na to zatím nebyl čas, snad přes vánoce, nebo pořídím DVD přehrávač s výstupem HDMI.

Pokud tu TV nakrmíš dostatečně kvalitním materiálem, tak hraje výtečně.

Co myslíš tím vyšší datový tok? Zatím to, co jsem přehrával, bylo v pohodě. Měl jsem nějaký kvalitní mkv-čka, datový tok nevím, a to bylo v pohodě. HDV ze SONY kamery - MPEG2 Video, Bit rate : CBR 25000000 bps, Size : 1440 x 1080 to hraje i přímo z USB Flashky, stejně jako AVC 1920 x 1080 (H.264) ze SONY foťáku a samozřejmě z HDD přehrávače taky není problém.

TimeShift to nemá, kam by to ukládal? Já ho mám na HDD přehrávači s tunerem pro DVB-T, kterej jde v pohodě pustit i do PAP.

Co se týká rychlosti přepínání mezi programy, tak CRT to samozřejmě není, přepínám to přes modré tlačítko HOME na DO, naskočí tabulkovej výběr (vodorovně vstupy - DVB-T, SAT1, SAT2, SAT3, EXT.zařízení a svisle pak kanály nebo volby pro ty vstupy) a v něm vybíráš, na podkreslení naskakují i informace z EPG, takže víš, co se zrovna vysílá. Posun je svižnej, po potvrzení to pak trvá tak dvě až tři sekundy, než to přepne. Dá se taky posunovat tlačítkem next pro kanály v rámci jednoho vstupu, to bych se ale uklikal, neboť si nepamatuju v jakém pořadí to množství kanálů mám. Žena chvíli "brblala", že je to jiné, už si ale zvykla a pohybuje se v tom spolehlivě, samozřejmě nejvíce používané kanály můžeš seřadit k sobě, jak potřebuješ. Rozdíl v rychlosti přepínání mezi kódovanými a nekódovanými programy (SkyLink) jsem nepozoroval a k navolení seznamu oblíbených jsem se ještě nedostal.

Už jsem tu někde psal, že jsem před tím měl asi 14 dní půjčenej stejně velikej 100Hz Samsung a ten se mi vůbec nelíbil, hlavně nešel nastavit na obyčejný přirozený barvy (byl pořád jako omalovánka - ono je to asi líbivé a tudíž prodejné) a taky se příliš neprojevovalo těch 100 Hz, to si myslím, že SONY v této cenové kategorii zvládá daleko lépe a pohyb je plynulej.

Co se týká pozorovacího úhlu, nevidím v tom při běžným provozu problém, vyloženě ze strany se nedívám. My jsme tři, max. občas čtyři a v pohodě se vejdeme při té vzdálenosti 2,5 m tak do 55° (27,5° na každou stranu od osy) a to je v pohodě. Mírnej podhled (když si lehnu) nebo nadhled (když stojím) nevadí. Tak mezi 35-40° od osy už obraz pozorovatelně bledne ale je ještě, i když ne úplně ideálně, sledovatelnej, jen černá už není tak černá, barvy ale zůstávají.
Reálně ho ale z těchto úhlů už sledovat nebudu, jen jsem to zkoušel. Takže pro moje použití vyhovuje. Ten Samsung mi připadal při větším úhlu horší. Je to ale subjektivní posuzování.

Já jsem zvolil při vynuceném přechodu z CRT technologii LCD (ne plazmu, ta mne nijak zvlášť nezaujala) a v rámci cenové kategorie, co jsem si mohl dovolit jsem velice spokojenej.

Pokud chceš ještě něco vědět, zeptej se, nenahradí Ti to ale vlastní pohled na obraz, neboť jeho vnímání je subjektivní, ovlivněné jak zdrojem, tak místem a úhlem pozorování a jak vidíš z místních diskusí, každej to vidí jinak.
Dini369 (27)|9.12.2010 13:26
arkij: Tak mezi 35-40° od osy už obraz pozorovatelně bledne ale je ještě, i když ne úplně ideálně, sledovatelnej, jen černá už není tak černá, barvy ale zůstávají.

Presne toto som si vsimol. Napr. na aktualnych Philipsoch som to nepozoroval.
fox (222)|9.12.2010 13:56
[quote=Dini369;313687]arkij: Tak mezi 35-40° od osy už obraz pozorovatelně bledne ale je ještě, i když ne úplně ideálně, sledovatelnej, jen černá už není tak černá, barvy ale zůstávají.

Presne toto som si vsimol. Napr. na aktualnych Philipsoch som to nepozoroval.[/quote]

Divne... Ja som sa na to dival z asi 50° uhla, ale ze by to bolo neako brutalne to som si nevsimol (na rozdiel napr. od LG 5300, ale aj toho Panasonica a ten ma IPS panel - v oboch pripadoch mi to prislo viac viditelne). Nepouziva SONY panely od roznych vyrobcov?
Dini369 (27)|9.12.2010 15:06
Ja som videl dva kusy 40ex715 a na oboch som to zbadal na prvy pohlad. Nie, ze by bol obraz nepozeratelny, ale skratka som si to vsimol na prvy pohlad. Pochybujem, ze do jednoho typu televizora davaju rozne panely. Mimochodom neviete aky typ panela je v 40EX715?
fox (222)|9.12.2010 18:03
Neviem, ale mna by to prilis neprekvapilo. Pred casom som o takych praktikach cital - 1 model, viaceri dodavatelia panela a zistit sa to dalo az z kodu na skatuli. Len si neviem spomenut, kt. vyrobca to bol, ci nie zrovna SONY, ale nechcem im krivdit. Co si ale pamatam, tak boli rozdiely v dodavateloch medzi mensimi a vacsimi uhloprieckami (vacsie by mali byt tusim z Japonska) - a to vramci jedneho modeloveho radu. Sledujem viacere diskusie sucasne uz par mesiacov, tak sa mi to uz trocha pletie.
Co sa tyka tych uhlov, tak je to pre mna jedna z tych dolezitych veci pri vybere a v tomto pripade to urcite nebolo horsie nez napr. u tej LE5300. Po zhliadnuti a lahkom otestovani (pripravene obrazky; prinesene videa to neprecitalo, tak som sa mohol spolahnut len na pripojeny BR prehravac a ich disk) som odchadzal vcelku spokojny (v podstate ma stvalo len to, ze sat. tuner nevie nahravat na USB/LAN a trochu to nie celkom dokonale podsvietenie pri okrajoch), co sa mi zatial pri ziadnom inom LCD (a vlastne ani plazme) nestalo. Schopnost zobrazit kompletnu skalu sedej, kde boli rozlisitelne najtmavsie aj najsvetlejsie odtiene, asi vobec najlepsia resp. ziadna posterizacia (v tomto bode sa nechytali ani VT-ckove plazmy od Panasonicu) aku som videl (a ze som si tych TV za poslednych par mesiacov zopar otestoval - LCD aj plaziem) a celkovo velmi prijemny obraz prakticky bez odrazov. Ak by sa mi este podarilo dostat k EX710, tak by som bol rad. Predsa len, ten priplatok za sat. tuner, kt. ani nenahrava, je trochu vysoky.

Co sa tyka napr. PHILIPSu, tak ten vraj pouziva aj panely LG (42") aj SHARPu (40"), takze asi tam neake rozdiely v obraze budu aj vramci jedneho radu - podla toho by som aj pristupoval k recenziam na nete. Mimochodom, vsimnite si hodnotenia PHILIPSu napr. na http://www.avforums.com/reviews/index.php?parent=59&search_special=1 - iba priemer, ziadna velka slava.
eldorado09 (1441)|9.12.2010 18:07
SONY bere panely od Sharpu (a asi aj od Samsungu...).
Dini369 (27)|9.12.2010 21:23
fox> Rozdiel medzi 40EX710 a 40EX715 je iba v satelitnom tunery? Cenovy rozdiel je skoro 200 eur! Ved v internetovych obchodoch 710 nie je problem zohnat. Aky konkretny model / uhlopriecka si pozeral? Pytam sa hlavne pre to podsvietenie. Pokial som Ta pochopil, tak podsvietenie je porovnatelne ako u konkurecnych LCD/plaziem?
M.a.r.t.i.n. (2)|9.12.2010 22:15
Ahojte, sorry že sa pletiem do diskusie ale chcel by som vedieť váš názor. Takisto sa rozhodujem o kúpe nového tv a neviem sa rozhodnúť medzi Sony kdl-ex715 a Sony kdl-ex505. Viem že každý ma iný typ panela, ale pretože som laik neviem posúdiť výhody a nevýhody obidvoch. Ktorý by ste mi doporučili? Díky za odpovede.
eldorado09 (1441)|9.12.2010 22:19
EX715 má podsvietenie EdgeLED a EX505 trubicové (CCFL).
Dini369 (27)|10.12.2010 16:41
Tak tie pozorovacie uhly som si bol este raz pozriet. Pisal som, ze som si vsimol horsie pozorovacie uhly ako u konkurencie. Tak toto plati ale na uhlopriecke 46" cize u 46EX715. U 40EX715 to je podstatne lepsie. Dnes som videl aj biely pluchu na 40EX715 a podla mna velmi dobre podsvietenie - rovnomerne. Netvrdim, ze tam vobec nebola vidiet nerovnomernost. Bola tam, ale malicko. Tak som si objednal 40EX715 :)
eldorado09 (1441)|10.12.2010 17:39
OK, potom nám daj vedieť ako si spokojný. :)
arkij (540)|10.12.2010 19:58
[quote=Dini369;313975]Tak tie pozorovacie uhly som si bol este raz pozriet. Pisal som, ze som si vsimol horsie pozorovacie uhly ako u konkurencie. Tak toto plati ale na uhlopriecke 46" cize u 46EX715. U 40EX715 to je podstatne lepsie. Dnes som videl aj biely pluchu na 40EX715 a podla mna velmi dobre podsvietenie - rovnomerne. Netvrdim, ze tam vobec nebola vidiet nerovnomernost. Bola tam, ale malicko. Tak som si objednal 40EX715 :)[/quote]

Já mám právě tu 40EX715 a včera večer jsem kvůli Vám "kmital" z jedné strany televize na druhou, abych zodpovědně vyhodnotil ty pozorovací úhly. Z běžných pozic a ze vzdálenosti 2-3 m až do těch 30° na každou stranu od osy je to fakt v pohodě, za touto hranicí to sice mírně bledne ale pořád se to dá sledovat, nicméně nějak nechápu, proč bych měl doma sledovat TV tak zešikma, když se dívám tak si sednu tak abych viděl, a když máme návštěvu a něco jim pouštím, tak se všichni do toho optimálního úhlu vejdou (jiné to asi bude v hospodě při sledování hokeje, fotbalu apod, kdy stoly nejsou vždy v optimální pozici).

Z podhledu a nadhledu je to trochu horší (stejně jako jsem vypozoroval u jiných značek), takže těm kdo ji chcete pověsit výš dopručuju použít držák s nakláněním osy tak aby směřovala do středu diváků.

Udělejte si jednoduchej pokus jako já: vezměte standardní bílý papír A4, popsaný běžným černým písmem po celé ploše a čtěte a postupně ho naklánějte. Zpočátku to bude běžně čitelné, poté začne plocha ztrácet kontrast (celkově šedne - černá je méně černá a bílá je méně bílá) ale pořád je to ještě když se soustředíte čitelné, poté to začne splývat a text nejde přečíst a to neřešíme, zda je to podsvícené dobře nebo špatně apod. Prostě když se na dvojrozměrný obraz - placku (text, obraz, apod.) díváte z úhlu, zákonitě to postupně přestává být čitelné, stejné je to i u TV. Perspektivu prostě neošidíte.

Proto si myslím, že pozorovací úhel této TV je dostatečný a zahrnuje běžný prostor, ze kterého má smysl se na ni dívat.

Co se týká rovnoměrnosti podsvícení, tak jsem zblízka i z dálky zkoumal testovací obrazce (někde odtud stažené) bílé, světlé, barevné plochy - když chci být hodně ale hodně kritickej, tak na malé podélné oblasti u horní a dolní hrany je ne zcela rovnoměrné podsvícení dohledatelné na jednolité bílé, nebo hodně světlé barevné ploše. Při běžném sledování TV to ale nenajdu.

Ještě pro upřesnění, tato pozorování jsem dělal při defaultním nastavení přístroje, které je myslím docela dobře vychytané a těm co nebude vyhovovat, ponechal SONY docela dost prostoru, jak si obraz vyštelovat k "obrazu svému".

Přiznám se, že na mojí bývalé CRT televizi, u níž jsem byl s obrazem velice spokojenej, jsem takovéhle podrobné zkoumání obrazu nikdy neřešil, možná jsem udělal "životní chybu", kterou už nemám šanci napravit, mohli jsme se navzájem víc "užít".
huben (1)|10.12.2010 23:51
Jak je to, prosím, s odlesky u Sony 40EX715 (či podobného typu)? Tato televize je jedním z mých favoritů na koupi (resp. 40EX710). Zvažoval jsem i LG 42LE8500 (má v recenzích dobré technické hodnocení a tento model je uveden i v THX seznamu), ale odrazuje mě její skleněná obrazovka. Viděl jsem ji v obchodě a opravdu se hodně leskne.
Dini369 (27)|11.12.2010 12:14
Tak ho mam doma. Obraz zatial som testoval iba na DVB-T je OK (vramci moznosti DVB-T). Prijemne som bol prekvapeny, ze som chytil jeden multiplex na "kus dratu" (ziadna antena, 50cm dratu) :) Odlesky panela su minimalne, kde je to jeden z mala matnych panelov. Pozorovacie uhly su OK. Pozeral som komplet bielu a ciernu plochu (cez JPG obrazky). Podsvietenie OK, bez problemov. Nenasiel som ziadne vadne pixely. Ovladac prijemny, za chvilu sa clovek zorientuje. Tiez by som privital papierovy manual, zial iba priamo v TV. Skusal cez USB pustat rozne videa a zistil som toto:
1. podporuje FAT16, FAT32 (NTFS nepodporuje!)
2. prehralo mi to iba AVI subory
3. skusal som MKV, ale v menu TV ich nebolo vidiet
Z tohoto som zatial trocha sklamany. V tomto vlakne som cital, ze to prehrava aj MKV. Mozno je to starsim softwarom v TV. Mne to pise verziu PKG4.077EUL-0108. Skusim pozriet na net. HDMI kabel by som mal mat v utorok, skusim to pripojit k PC.
gallibob (171)|11.12.2010 12:19
ja mam 46ex700 a s odlesky i v docela dost svetle mistnosti je to bej jakychkoli problemu(ja sem tedy zadny doma nespozoroval)co se tyce uhlu pohledu tak souhlasim s tim co napsal arkij(u me doma bezproblemu i kdyz koukam nekdy z vetsich uhlu tak bezproblemu,urcite lepsi nez mam na starsim modelu cca3roky 40D3500) a co se tyce podsviceni tak sem mel asi velke stesi protoze ne vsichni co mali typ EX a to v ruznych velikostech a tipech sou spokojeni(ale podle toho co sem se docetl je to kus od kusu),ale me to prijde ze je podsviceny velmi zdarile(zase pokud srovnam se strasi lcd tv sony co mam doma).Tv sem kupoval asi cca pred 6mesicema sem spokojenej.urcite sou mnohem lepsi tv i mnohel levnejsi,ale jednu sonku uz doma mam a byl sem spokojenej tak sem si koupil dalsi a nelituju a rad ji kazdemu doporucim.

PS:A jen tak naokraj sony si celkem v podsviceni musi verit(no vemte ze cele menu je na cernem podkladu:-)) vypada to velmi luxuxne ale...
Dini369 (27)|11.12.2010 13:10
Tak neviem. Prave som upgradol firmware (mam verziu 4.085) a MKV stale nic. Nie je to pre mna prvorada funkcia, ale potesilo by ma to.

arkij pisal>
Co myslíš tím vyšší datový tok? Zatím to, co jsem přehrával, bylo v pohodě. Měl jsem nějaký kvalitní mkv-čka, datový tok nevím, a to bylo v pohodě. HDV ze SONY kamery - MPEG2 Video, Bit rate : CBR 25000000 bps, Size : 1440 x 1080 to hraje i přímo z USB Flashky, stejně jako AVC 1920 x 1080 (H.264) ze SONY foťáku a samozřejmě z HDD přehrávače taky není problém.

Ako sa ti podarilo prehrat MKV? Na aky suborovy system si mal naformatovanu USB Flashdisk?
eldorado09 (1441)|11.12.2010 14:52
Ahoj, gratulujem k novej telke. Mohol by si pridať aj nejaké fotky, ak nie je problém. Sony MKV nepodporuje, ak dobre viem...

http://www.sony.sk/product/t32-ex-series/kdl-40ex715#pageType=TechnicalSpecs
arkij (540)|11.12.2010 16:13
[quote=Dini369;314129] ....
1. podporuje FAT16, FAT32 (NTFS nepodporuje!)
2. prehralo mi to iba AVI subory
3. skusal som MKV, ale v menu TV ich nebolo vidiet
Z tohoto som zatial trocha sklamany. V tomto vlakne som cital, ze to prehrava aj MKV. .....[/quote]

ad1) Hrál jsem jenom soubory z USB Flash, formátované jako FAT 32
ad2) Hraje to i m2t a mts z kamery a foťáku od SONY
ad3) píšu že mkv hraju z HDD přehrávače, ne z USB Flash
Dini369 (27)|11.12.2010 16:48
arkij> Dik
eldorado09> Ake fotky by si chcel? Niecoho detail. Co sa tyka celej telky, tak priamo na http://www.sony.sk su slusne fotky. Lepsie asi nespravim. Ak by si chcel nejaky detail, daj vediet.
double (27)|11.12.2010 19:01
Ahojte, chcem si kupit práve sony kdsl ex 705. majú ju v alze zlacnenu pretože už sa asi nebude vyrabat a miesto nej bude 715 ale tá sa líši iba v dizajne. Chcem sa spýtat aké máte skúsenosti so Sony LED TV. Hlavne Clouding ma zaujíma pretože sony má tiez systém edge led. Taktiez by som chcel vediet ci usb prehrava divx s titulkami a ci ide prehrat aj mkv. Rozmysalm aj nad samsungom 6500 ale ten nema satelitny tuner preto som naklonený k sony.
fox (222)|11.12.2010 19:58
Prepacte, ze reagujem az teraz, medzi 710 a 715 by mal byt fakt rozdiel iba v tom sat. tuneri. Pisal som aj do SONY a potvrdili mi to (aj ked som z ich odpovedi nemal pocit, ze komunikujem z technicky zdatnym personalom - napr. som sa pytal na druh panela - odpovedali mi, ze EDGE :), ale to len na okraj).
Ja som pozeral 40EX715 a nebyt toho, ze som si chcel cenu este overit inde, tak uz ju mam doma. Ale po podrobnejsom patrani a zisteni, ze od 710 sa lisi len tym sat. tunerom, kt. nenahrava, asi este skusim za tie prachy 46EX710 (aj kvoli tomu, ze na vacsich uhloprieckach byva lepsie podsvietenie), ale tu som momentalne v reale nikde nevidel.
Co sa tyka prehravania roznych formatov, toto nerieste. Podstatne lepsou je investicia do neakeho externeho prehravaca alebo HTPC (v pripade vyssich narokov).
Podobne aj sat. tuner. Radsej kupit samostatny s PVR funkciou apod. ako len jednoduchy vstavany.
jaydoo (542)|12.12.2010 08:58
Fox : Ale to ze je rozdiel len v sat. tunery je jasne z tabuliek.
jaydoo (542)|12.12.2010 09:00
Ja sa chcem spytat na satelitnu cast :

1. Ako rychlo sa vam prepinaju programi ?
2. Ake sat. operatora pouzivate ? /Skylink, CSlink, UPC... /
3. Nebojite sa, ze v pripade zasahu bleskom do paraboly sa vam moze pokazit sat. cast, resp. cely TV ?
Petr Neda (39)|12.12.2010 09:37
[quote=Dini369;314129]Skusal cez USB pustat rozne videa a zistil som toto:
1. podporuje FAT16, FAT32 (NTFS nepodporuje!)
2. prehralo mi to iba AVI subory
3. skusal som MKV, ale v menu TV ich nebolo vidiet
Z tohoto som zatial trocha sklamany. V tomto vlakne som cital, ze to prehrava aj MKV. Mozno je to starsim softwarom v TV. Mne to pise verziu PKG4.077EUL-0108. Skusim pozriet na net. HDMI kabel by som mal mat v utorok, skusim to pripojit k PC.[/quote]

Zdra, tak softem to není. Mkv to nepřehraje, ale pokud už jsi rozchodil DLNA server tak tam není takovej problém. Já používám tři servery. Ve win7 je implementovanej DLNA "Windows Media Player", ten jede v pohodě avi a některá mkv taky, ale húř je přepočítává. Dál mám PS3 Media server a Wild Media server. PS3 je jednoduchej na nastavená a s tv se pohodlně spojí a má větší podporu forátů. Poslední Wild je asi nejlepší, ale složitější na nastavení. Velká podora přehrávaných formátů, rychlé přepočítávání a velká podpora TV. Jinak mám 46EX715 a poslední verzi firmwaru. Ještě by to mělo prí podporovat formát exFAT, ale to jsem ještě nezkoušel.To je zatím všechno co jsem zjistil
Dini369 (27)|12.12.2010 19:53
Petr Neda> DLNA som este neskusal. Dakujem za typ vyskusam. Pises, za Wild je najlepsi. Myslis tym "Wild Media Server"? Preco je najlepsi? Co sa Ti na nom tak paci?