Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE40B8000 vs Sony KDL40Z5500

MAKcz (205)|16.9.2009 12:21
Zdravicko,
takze po vsech periperiich jsem se u vyberu LCD dostal do uzsiho vyberu na

Samsung EdgeLed TV UE40B8000 vs Sony KDL40Z5500


a potrebuju jen odklonit vice na jednu nebo druhou stranu. V podstate neresim spotrebu, zvuk a vzhled (obe mi prijdou svym vzhledem pomerne pouzitelne). S cenou se take dostanu u obou tv priblizne na +- stejne hodnoty nekde kolem 30kkc takze co vzit ?

Zajima mne obrazova kvalita, predevsim pohyb a jeho maznuti, homogenita podsviceni a nedinamicky kontrast. Nemel jsem moznost primeho srovnani techto dvou tv, ale srovnaval jsem edge led od sony vs z5500 a tam jednoznacne obrazove z5500 vypada o dost lepe.

Take pro Sony hovori schopnost ladit na DVB-C od UPC vcetne HD kanalu, coz pry Samsung zvlada jen v SD ;( Ale neni to rozhodujici, partaka ta ci druha tv dostane v podobe DB8000 takze tento argument neni zcela zasadni.

Co se tyce DLNA asi bude Samsung o kus dal ... ale stejne se pozeptam tech co jednu nebo druhou tv dobre znaji jak to je :
s moznosti nastavit si vlastni RSS kanaly
s rychlosti prehravani beznych fotek 8-12MPx
s podporou MKV po DLNA (titulky? zvukova stopa v DTS? funguje z toho neco?)

diky za pripadne rady
jarda50 (1424)|17.9.2009 19:22
MAK vydrž cca měsíc a zkoukni 40Z5800 už má všechny tuneryanalog DVB-T,S/S2,C BE 3.0 a hlavně 200Hz MF plus další vychytávky rozšíření netu a pod.
Hmm (1739)|18.9.2009 08:11
jarda50 (1424)|18.9.2009 13:25
Hmm
bohužel německy neumím, ale uvedl jsem Z5800 i když i Z5500 za to stojí
dunaj (1030)|24.9.2009 10:17
[quote=jarda50;241008]MAK vydrž cca měsíc a zkoukni 40Z5800 už má všechny tuneryanalog DVB-T,S/S2,C BE 3.0 a hlavně 200Hz MF plus další vychytávky rozšíření netu a pod.[/quote]

Vsetky tunery maju V5800, W5800 a Z5800, a udajne su uz dokonca CI+ kompatibilne.
http://www.sony.sk/hub/bravia/block/7/subblock/3

skoda, ze su LCD:-)
MAKcz (205)|25.9.2009 08:39
jasne, diky z info, priznam se, ze st tuner uplne nevyuziju, pojedu z DreamBoxu 8000 a mozna i z kabelovky upc (takze conax). Spis mi de o to, zda proste Sony nema uz nejake lepsi LCD nez z5500 nebo zda nema nakej jinej vyrobce neco ve 40 co by bylo lepsiho jak tahle Z5500. Vynechavam ua ale uplne Plazmu, NeoPDP by se mi libilo, ale nemam na tam uz prostor na 42 a 37 se mi nejak nezamlouvaly vybavou.
jarda50 (1424)|25.9.2009 20:17
dunaj tunery jak na DVB-T, C a HD má už i moje 40W4000 a CI slot pracuje perfektně konec konců Sony provedlo úpravu dle UPC, tak že včecjny Sony jsou bez komplikací s UPC

MAK samozřejmě , že má a jsou to řada X, ale pozor 40X5500 je ještě s klasickým i když špičkovým podsvícením. Teprve od 46 včetně mají RGB LED. Nové modely C5800 už mají ve všech rozměrech LED, ale kvůli ceně používají obdobu SMART LED s vkládáním "čistícího" krátkého černého snímku a samozřejmě už mají tunery DVB-C,T,S a vše pro HD. Jen čekám jak se už objeví abych to viděl na živo a pak se rozhodnu. Jinak k mé starší mohu jen říci jsem maximálněš spokojen a to jak s 40" tak i s 32W4000 a tak nepůjdou pryč, ale posunou se v řadě a co mi zůstane 26" ka tak bude využita jako monitor k NB.
Bad_Bunda (22)|27.9.2009 13:55
[quote=MAKcz;240840]Zdravicko,
takze po vsech periperiich jsem se u vyberu LCD dostal do uzsiho vyberu na

Samsung EdgeLed TV UE40B8000 vs Sony KDL40Z5500


a potrebuju jen odklonit vice na jednu nebo druhou stranu. V podstate neresim spotrebu, zvuk a vzhled (obe mi prijdou svym vzhledem pomerne pouzitelne). S cenou se take dostanu u obou tv priblizne na +- stejne hodnoty nekde kolem 30kkc takze co vzit ?

Zajima mne obrazova kvalita, predevsim pohyb a jeho maznuti, homogenita podsviceni a nedinamicky kontrast. Nemel jsem moznost primeho srovnani techto dvou tv, ale srovnaval jsem edge led od sony vs z5500 a tam jednoznacne obrazove z5500 vypada o dost lepe.

Take pro Sony hovori schopnost ladit na DVB-C od UPC vcetne HD kanalu, coz pry Samsung zvlada jen v SD ;( Ale neni to rozhodujici, partaka ta ci druha tv dostane v podobe DB8000 takze tento argument neni zcela zasadni.

Co se tyce DLNA asi bude Samsung o kus dal ... ale stejne se pozeptam tech co jednu nebo druhou tv dobre znaji jak to je :
s moznosti nastavit si vlastni RSS kanaly
s rychlosti prehravani beznych fotek 8-12MPx
s podporou MKV po DLNA (titulky? zvukova stopa v DTS? funguje z toho neco?)

diky za pripadne rady[/quote]


Mám UE40B7020 (což je jen 100Hz verze, ale jinak shodná s 8000) a HD od UPC mi na ní jedou zcela v pohodě, kvalita HBO HD a FilmBox HD je super.
gnusmas (13)|28.9.2009 21:10
[quote=MAKcz;240840]Take pro Sony hovori schopnost ladit na DVB-C od UPC vcetne HD kanalu, coz pry Samsung zvlada jen v SD ;( diky za pripadne rady[/quote]

Nejsem si jist na 100%, ale myslím, že UE40B8000 také umí DVB/C. Koukal jsem a uvádí to i výrobce. Sám UPC nepoužívám.

Sám mám UE46B8000 a nyní maximální spokojenost. Nejprve jsem se trochu bál obrazu, ale dal jsem na kluky zde z fora a zjistil jsem, že v obchodech nejsou LED vůbec vylazené. Po domácím vylazení je obraz o 100% lepší.
petrpan (65)|23.10.2009 17:43
[quote=jarda50;241008]MAK vydrž cca měsíc a zkoukni 40Z5800 už má všechny tuneryanalog DVB-T,S/S2,C BE 3.0 a hlavně 200Hz MF plus další vychytávky rozšíření netu a pod.[/quote]

Jako Z5800 ma neco jeste technologicky lepsiho krome satelitniho tuneru? Ja myslel, ze to je jedinny rozdil. A to mi rekl i prodavac v showroomu Sony.
petrpan (65)|23.10.2009 20:24
Takze dneska jsem byl v Showroomu Sony v Polusu Bratislava, protoze vybiram novou TV. A doposud jsem byl zastancem plazmy. Schvalne jsem si nahral na DVD nejake porady z TV (UPC kabel analog - hokej, fotbal, F1, a pod.). Predtim jsem s tim DVD byl v Showroomu Panasonic kde jsem si to nechal zobrazit na 46G10 a dost jsem byl zhrozeny jak to vypadalo, protoze obraz byl lepsi i na lonske X8. Byly tam takove jako pruhy, ale mozna to bylo zpusobene propojenim, protoze BR prehravac byl pres prepinace do vice TV.
Takze jsem byl velmi mile prekvapeny kvalitou zobrazeni Sony 52"Z5500 (46 nemeli vystavenou) - DVD prehraval Playstation3. Fakt celkem pekny obraz, uplne jina kava nez ten G10. A kdyz sem si pak nechal pustit BBC Plannet Earth 720p tak to byla primo krasa. Fakt me toto LCD prekvapilo a dost zamichalo mym nazorem na LCD. Prodavac rikal ze na W5500 by to melo byt podobne (ale taky mi tvrdil ze ma 10bit barvy ;-) takze necvim jestli mi verit). Meli tam ten ale W5E ale k nemu meli pripojeny BR prehravac, ktery neprecetl to DVD s vypalenymi TV programami. Takze jsem nemel sanci porovnat.
Pak jsem jeste zasel do Showroomu Samsungu (tamtez) a nechal si pustit stejny zaznam na
PS50B450 a LCD LE46B621 a obraz na obou byl dost podobny (urcite lepsi nez G10), ale na Z5500 to nemelo.
Takze mam v plany se jeste podivat na nejake LCD Philips a jeste dam sanci G10/15 nekde kde je prehravac primo napojeny na TV. Ale mozne je ze tomu dobremu obrazu pomohla i ta Playstation 3. Ale zatim jsem fakt nalomeny na toho Z sonaka.
Jason Voorhees (48)|17.11.2009 19:48
V současné době se také rozhoduji pro jednu z těchto dvou uvedených LCD. Přečetl jsem si o nich už hodně a jsem v podstatě rozhodnutý jednu koupit. Do jisté míry jsou svojí funkčností stejné, obě mě přesvědčili i kvalitou obrazu, ale nikdy jsem je neviděl vedle sebe, nebo alespoň na pár kroků :-) Zbývá tedy poslední pro mě rozhodující faktor. Kdo ste měl možnost tyhle LCD srovnat, kter z nich má subjektivně hlubší černou, nebo lepší nastavení kontrastu a vypiplání černé k "dokonalosti"? Říká se že samsung je na tom lépe díky LED podsvícení, ale zase prý Sony se svojí řadou Z vede.. vím že nemůžete mluvit za moje oči, ale i ta bych rád znal vaše názory. Kde je lepší černá?

A když to vezmu globálně nejen těchto modelů.. kde vás černá nejvíce potěšila?
Adule (17)|17.11.2009 21:53
to Jason: o vikendu jsem se byla juknout v Olympii v Sony-showroomu, divala jsem se na Sony KDL 37W5500 (rada Z je pro me moc velka), mela uplne nadherny obraz, presne neco takoveho bych si predstavovala, ale pouze na DVD, ale pokud mi pustili normalne analog, tak to bylo doost mazly, nic moc
pak jsem se zasla podivat do Electrowordu, porovnavala jsem Led-Sharp a Led-Samsung a pujdu do Led-Samsung, jen premyslim nad velikosti, zda UE32B600 ci nemecka varianta UE37B6000
umi ten nemecky model cestinu, nevite nekdo???
Jason Voorhees (48)|17.11.2009 22:08
[quote=Adule;249129]to Jason: o vikendu jsem se byla juknout v Olympii v Sony-showroomu, divala jsem se na Sony KDL 37W5500 (rada Z je pro me moc velka), mela uplne nadherny obraz, presne neco takoveho bych si predstavovala, ale pouze na DVD, ale pokud mi pustili normalne analog, tak to bylo doost mazly, nic moc
pak jsem se zasla podivat do Electrowordu, porovnavala jsem Led-Sharp a Led-Samsung a pujdu do Led-Samsung, jen premyslim nad velikosti, zda UE32B600 ci nemecka varianta UE37B6000
umi ten nemecky model cestinu, nevite nekdo???[/quote]

Čím u Tebe ten Samsung zvítězil, co bylo hlavní kriterium? Jinak analog nebude nikdy krásný na velké LCD obrazovce, ale to bych moc neřešil. Chce to vyřešit lepší způsob příjmu, než kupovat horší televizi pro kvalitnější podání analogu.
Adule (17)|17.11.2009 22:31
to Jason: u Sony mi pustili nejake DVD (film s drakem, asi to tam bezi porad) a ten byl spicka, nadherna cerna, ostrost, fakt paradni obraz, pak predvadeli jeste jednomu panovi analog a pustili tam: Kdopak to mluvi a byla to fakt hruza, snad jedno z nejhorsich, co jsem videla. I prodavac rikal, ze Sony analog moc neumi.
A pak jsem sla s timto zazitkem hned do Elctrowordu a pustili mi tam analog sport a zdalo se mi to super. Navic 2 znami maji LED Samsung doma a strasne si to chvali.
Ale prodavac mi rekl, ze 40 je moc velka na nasi vzdalenost 2,5 m a ze mam jit do 32.
Ja uz fakt nevim, slibila jsem ji manzelovi k narozkam (v zari) a uz je mi to fakt trapne.
A co ty, uz vis co a kdy kupujes???
Jason Voorhees (48)|17.11.2009 22:44
[quote=Adule;249135]to Jason: u Sony mi pustili nejake DVD (film s drakem, asi to tam bezi porad) a ten byl spicka, nadherna cerna, ostrost, fakt paradni obraz, pak predvadeli jeste jednomu panovi analog a pustili tam: Kdopak to mluvi a byla to fakt hruza, snad jedno z nejhorsich, co jsem videla. I prodavac rikal, ze Sony analog moc neumi.
A pak jsem sla s timto zazitkem hned do Elctrowordu a pustili mi tam analog sport a zdalo se mi to super. Navic 2 znami maji LED Samsung doma a strasne si to chvali.
Ale prodavac mi rekl, ze 40 je moc velka na nasi vzdalenost 2,5 m a ze mam jit do 32.
Ja uz fakt nevim, slibila jsem ji manzelovi k narozkam (v zari) a uz je mi to fakt trapne.
A co ty, uz vis co a kdy kupujes???[/quote]

Tak v tomhle to mm trošku usnadněné, chci sledovat pouze DVD a BR, takže nějaký analog neřeším. Obšas nějaké sportovní přenosy, ale spíše půjdu do satelitu, aby to za něco stálo. Na 90% půjdu do SONY KDL-40Z5800. Ta mí i satelitní HD tuner. Jinak sleduji TV ze dvou metrů a i ta 40" není velikost dle mého gusta, chtěl bych větší, ale to už brzdí prostor. Na analog bych šel asi do něčeho menšího, ale analog je podle mě slepá cesta.. a kdy kupuju? No, pořád se nemůžu rozhoupat k radikálnímu řezu. Ale chtěl bych do konce měsíce. V předvánočním šílenství už nikde lítat nechci a na svátky už bych rád TV doma :-)
Adule (17)|17.11.2009 22:48
to Jason: a to se na tu TV nebude nidko doma koukat na nejaky jiny porad?? ani manzelka, ne??
jeste mi prosim te rekni, jakto, ze je v Plzni analog?? kdyz chytame vse pres sep-top-box, tak mame analog ci ne???
Jindra11 (28)|17.11.2009 22:52
Pokud myslíš set-top-box pro pozemní digitální DVB-T vysílání, tak máš digitál. Pokud je tím boxíkem myšlena nějaká krabička od kabelovky, tak to může být analog nebo digitál, podle toho, co si platíš.
Jason Voorhees (48)|17.11.2009 22:58
[quote=Adule;249138]to Jason: a to se na tu TV nebude nidko doma koukat na nejaky jiny porad?? ani manzelka, ne??
jeste mi prosim te rekni, jakto, ze je v Plzni analog?? kdyz chytame vse pres sep-top-box, tak mame analog ci ne???[/quote]

Tak já jsem zatím svobodný. A i kdyby ne, ono se snad dá v TV na něco koukat? Vždyť jsou tam jen reklamy občas přerušený bezduchýma seriálama a trapnýma reality rádoby šou :-)
A v Plzni analog není, co se klasické antény týče. Ale i prodavači si pletou pojmy s dojmy. Mnozí běžné dnes jž digitální vysílání stále nazývají analogem, protože mají na střeše deset let stejnou anénu :-)
Adule (17)|17.11.2009 23:10
[quote=Jason Voorhees;249144]Tak já jsem zatím svobodný. A i kdyby ne, ono se snad dá v TV na něco koukat? Vždyť jsou tam jen reklamy občas přerušený bezduchýma seriálama a trapnýma reality rádoby šou :-)
A v Plzni analog není, co se klasické antény týče. Ale i prodavači si pletou pojmy s dojmy. Mnozí běžné dnes jž digitální vysílání stále nazývají analogem, protože mají na střeše deset let stejnou anénu :-)[/quote]
no, az si jednou nastehujes nekoho domu, tak se urcite ta dotycna bude divat obcas i na bezduche serialy (vyborne se u nich treba zehli:-))
ale nerikej mi, ze u Sony ani nevi, co maji za signal?? ten prodavac rikal, ze ten porad je tak spatny, protoze je to analog a ze maji extremne dlouhej kabel ze strechy... ja uz fakt nevim, na co se spolehnout
Adule (17)|17.11.2009 23:11
[quote=Jindra11;249141]Pokud myslíš set-top-box pro pozemní digitální DVB-T vysílání, tak máš digitál. Pokud je tím boxíkem myšlena nějaká krabička od kabelovky, tak to může být analog nebo digitál, podle toho, co si platíš.[/quote]

OK, takze to mame teda digital, takze v tom pripade to znamena, ze bych mela na te Sony ten nadhernej obraz???
Jason Voorhees (48)|18.11.2009 18:28
[quote=Adule;249148]no, az si jednou nastehujes nekoho domu, tak se urcite ta dotycna bude divat obcas i na bezduche serialy (vyborne se u nich treba zehli:-))
ale nerikej mi, ze u Sony ani nevi, co maji za signal?? ten prodavac rikal, ze ten porad je tak spatny, protoze je to analog a ze maji extremne dlouhej kabel ze strechy... ja uz fakt nevim, na co se spolehnout[/quote]

Tak jak už sem říkal, tak kvůli sportovním kanálům nějaký příjem mít budu a tam i běžné nekouukatelné stanice na serily k žehlení jsou vždy :-) Uvažuji o satelitu s nabídkou od skylinku. Parabolu ještě na střeše mám, když jsem dříve používal T&T než sem pořídil IPTV od O2. Ta prý bude na velké LCD nekoukatelná. Uvidím až bue TV doma.
Pokud prodavač neuištně mluvil o analogu a dlouhém kabelu ze střechy, tak buď opravdu neví že to m digitální a nebo tam má nějaký satelit s mizernym providerem s analogovým příjmem a mizernym signálem. Navíc jestli je to z jednoho LNB mají napojeno více TV bez multi diseqc, tak kvalita i nejlepšího satelitu jde k šípku. Digitální vysílání přez set top box na velké obrazevce není žádná špička, ale určitě bych se toho nebál. Na žehlení to stačí :-)