Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rendering HD1920x1080 do DVPAL ve Vegasu

Camman (24)|19.8.2009 18:05
Nemáte někdo zkušenost s následující věcí? Při renderingu mxf souborů v HD1920x108050i do DVPALwidescreen není kvalita na TV úplně optimální. Podařilo se mi sice odstranit zubaté linie obrázků tím, že jsem v nastavení kamery ( PDW-700 ) vypnul funkci detail dle doporučení technika BBC, ale pořád se v záběrech, kde je pohyb kamery nepatrně projevuje jakési zrnění ( chvění ). Není to sice nic tragického, ale lze to postřehnout. Podobný záběr natočený přímo v DVCAMu ( SONY DSR 30P ) je na TV úplně v pořádku. Nějak mi to připadá, že ta down konverze z HD do PALu ve Vegasu není úplně perfektní.
peco (772)|20.8.2009 06:31
Presne ako pises, Vegas ma velmi nekvalitny downconvert. Bolo to tu uz niekde popisane. Vystup z Vegasu treba pomoocu frameservera nacitat do VirtualDub. Vo VD urobit Lanczos3Resize a zas pomoocu frameservera to nacitat do externeho mpeg2 enkodera.
Camman (24)|20.8.2009 12:22
Díky za pomoc, zkusím to. Ještě mě padlo, zda down konverze není lépe vyřešena ve Vegasu 9. Mám verzi 8.0c, pokud někdo má novou 9, tak ať se v této souvislosti ozve - díky.
peco (772)|20.8.2009 13:48
Aj vo verzii Vegas Pro 9 je Dc nekvalitny !
ai (2993)|20.8.2009 17:24
Jestli potrebujes DV Pal zkusil bych toto:

Vegas/ Debug mod frame server/ Virtual Dub, a tam udelej resize (Lanczos) a konverzi do DV , treba free Cedocida DV kodek, jestli ti Virtual Dub v nabidce nic neukaze,
samozrejme jestli hledas vesledek v mpeg2 nebo mp4, tak jinak, bez te DV mezikomprese
MIHI (940)|20.8.2009 19:25
Já bych to viděl takhle. Nepoužívat vůbec softwarový DC v jakémkoliv programu, jedině přes hardware!
ai (2993)|20.8.2009 23:32
jeste me napada, softwerovy resize :-), muze byt soft, neutral nebo sharp, tedy pri takovychto problemech z HD na SD pri problemech kmitani vodorovnych hran (a podobne) by mozna bylo dobre davat soft resize, je to stejne urcene predevsim na DVD, tedy CRT :
Bilinear
Bicubic

nebo neutralni:
Spline16
Spline36

totiz Lanczos nebo treba Spline64 jsou ostre resize, ci-li nevim jestli se to tu hodi, koluje tu navod na Lanczos resize a pak Procoder do mpeg2, ovsem Procoder mazne, ci-li to nejak mozna vybrousi to blikani
peco (772)|21.8.2009 06:37
1. je jedno aky enkoder sa pouzije, vysledok je vzdy lepsi ako priamo z vegas, pretotze problem je v samotnom resize filtri. Cele sa to da odsledovat v nahlade VD pred resize a po resize.
2. nove verzie procodera nemazu - ostre je to lepsie na plazma TV. Pre CRT je ale maznutie dobre, pretoze potom nekmita obraz na ostrych liniach.
Akim (128)|21.8.2009 08:48
Mám Vegas rád a jsem s ním spokojený, ale nejde mi moc na rozum jak je možný, že placený program má resize na tak špatný úrovni, že se musí využít pomoci freewarovýho VD se svým vynikajícím Lanczos.
Ten výsledek je skutečně mnohem lepší.
peco (772)|21.8.2009 10:04
politika SonyMedia je velmi casto na jednu velku :-k
ai (2993)|21.8.2009 15:30
[quote=Akim;237467]Mám Vegas rád a jsem s ním spokojený, ale nejde mi moc na rozum jak je možný, že placený program má resize na tak špatný úrovni, že se musí využít pomoci freewarovýho VD se svým vynikajícím Lanczos.
Ten výsledek je skutečně mnohem lepší.[/quote]

Free utilita neznamena prave, ze je spatna, prave ze vejde jen ve znamost pokud za neco stoji, ty free veci jsou jednoucelove filtry, kde na tom jedinec, ktery tomu rozumi ztravi hodne casu. Pak das dohromady ty filtry, hromadu filtru, do jednoho ovladaciho celku Avisynth, Virtual Dub, MeGui, Ripbot264, ktere z toho udelaji orchestr. Takovy MeGui si po rozjeti najede na internet a updatuje vsechny ty podprogramy, filtry. Ten samotny program pouziva filtry a veci, ktere napsali jini, pred nim. Navic vytvoreni techto programku je urychlovane i vsemocnou silou komprese DVD , Blu-Ray formatu , tedy rippem zabavou dost hybajicim internet.


U dobrych samostatnych aplikaci si kazdou vec nechaji zaplatit, Procoder, MainConcept (DivX) s jejich HD plug-in proc ne. Tak to vpodstate ma byt. Dobre fungujici vec se oceni, chces, nechces.

Problem zda se u Premiery Pro CS4, kde nebylo zverejneno SDK aby mohl byt napsan frame server, jste odkazani na jejich enkoder nebo drahy dobry plug-in, nebo zbyva sileny export uncompressed (1h~600GB) pro jiny enkoder. Davali se tu otazky nejakemu managerovi od Adobe, zatim jsem nevidel zadne odpovedi.

Vegas zatim te necha exportovat pres frame server jinde, dokonce i ta levna verze Vegas Movie Studio Platinum, to se prave snazim zduraznit.

Pochopit co to je ten Avisynth, Virtual Dub celkem trva vpohode i z rezervou jeden den, kolik dni tu lidi ztravi downloadem, crakovanim aplikaci, nektere se narvou neurvale do systemu (Procoder). Ty free aplikace jsou neskodne veci. Jeste i dobry free strih a je to pro HOME VIDEO chleba se salamem.
festr (163)|26.8.2009 01:17
Konvertoval jsem ve vegas pro avchd 1080i do DV. Na CRT televizi je obraz naprosto spickovy vcetne korektniho prokladani. Nedelate neco spatne? Mam nastavenou kvalitu BEST (neni to v nastaveni kodeku, ale obecne nastaveni projektu). Uz si ale nepamatuju, ktery z kodeku jsem pouzil (ale byl to ten, ktery je soucasti instalace).

Nemate ukazku, jak to spatne video vypada?

p.s.: to chveni muze ukazovat na problem s prokladanim. Zkousel jsi menit v nastaveni poradi pul snimku? Jak ten soubor prehravas na televizi.
peco (772)|26.8.2009 07:15
Tu nejde o problem kmitania na ostrych hranach, ktory nie je sposobeny prekladanim, to som spomenul len na okraj v suvislosti s ProCoderom

Tu ide o problem zubov vznyknutych po downconverte pri pouziti nekvalitneho resize filtra.