Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vybíráme kvalitní stereo - 40 tis.

tnema (63)|11.6.2009 16:08
Na náký 5.1 systém bych ze z vysoka vybodl, nejdůležitější je podat kvalitní audio a k tomu, se domnívám (věřím že dobře), je nejlepší stereo repra + zesilovač.
Cenová relace, tedy zesilovač + min. 2 pásmové sloupovky + kvalitní audio kabely, je 40tis +-
Místnost rozměry 5*10m

Tak po čem šáhnout :-)
Na videoxpertu sice jakštakš náký výběr repra je, ale nák si nemohu pomoci nedostačuje mi. Pokud by jste měli nápady i na jiná než značková repra, např. vlastní výroba, rád uvítám typy.
Na zesilovač bude napojena plazma + náká ta placka (dvd, pc apod.)
repra: JBL L880
http://www.videoexpert.cz/sloupove-reprosoustavy/jbl-l880-tresen
zesilovač: Yamaha RX-V565 T
http://www.videoexpert.cz/av-prijimace-zesilovace/yamaha-rx-v565-t

Fakt nevím co přesně vybrat, čili to co jsem nahodil berte orientačně.
BOBA (590)|11.6.2009 21:14
Hele... to se fakt radí těžko. Osobně se mi tvůj přístup líbí. Jsem taky spíš "stará škola". Zkus nějaké Hi-Fi studio, jestli to jěště existuje. Jinak značky sis vybral docela dobré.

Asi před 10 lety jsem si postavil tyto reprobedny : http://www.visaton.cz/czech/domaci_hifi.htm hledej produkt: Art. No. 5949

Živím to Marantzem PM -66SE je bezkorekční.
jibarr (792)|11.6.2009 21:54
Osobně bych doporučil HARMAN/KARDON. Třeba tenhle.
http://www.hifishop.cz/av-prijimace-zesilovace/harman-kardon-avr-355

Repro bych osobně vybral JBL. Přeci jen ty repráky umí zatím pořád nejlíp. Pak ty bedny hrajou.
http://www.hifishop.cz/sestavy-reproduktoru/jbl-set-e80
To by ses ale nevešel do rozpočtu. Osobně používám k Harmanu repro MISSION. Ještě původní z Anglie.Teď už jsou v Čínské výrobě, tak nedoporučuji.
http://www.mission.cz/
Nebo slušný jsou i bedny JAMO.
http://www.hifishop.cz/sestavy-reproduktoru/jamo-s-606-hcs-6


Pokud budeš pořizovat basovou bednu zvlášť, doporučuji s přímým vyzařováním. Tj. reprák musí být vidět. Žádný huhláky se zvukovodama a s uzavřeným reprákem uvnitř.
tnema (63)|12.6.2009 07:23
Boba:
Přesně tak, taky jsem stará škola, čili ani nevím proč mám stále zažité že nad stereo prostě není,
nj ale nastává otázka financí že ..... přeci jen kvalitní repra znamená tak kolem 50tis, a to je na mne moc, takže musíme vybrat náký kompromis :-)

jibarr:
zesík tj na mne už moc
ale ty JBL SET E80 vypadají dobře nebo i ty Jama 606
Myslíš že bude lepší vzít tedy 5.1 ? ,, ty JBL bych asi dal....
Ještě jsem pokukoval po C 607 a taky když jsi zmínil JBL, tak JBL ES80

Ted fakt nevím co tedy volit zda 2.0 bo 5.1 :-)
jibarr (792)|12.6.2009 21:16
Já bych na zesilovači nešetřil. Třeba hudba ve fimu Kvaska v 5.1, nebo ve filmech všeobecně v pořádném zvuku je úžasný zážitek. Ve stereu to hrát bude vždycky, ale obráceně to nejde.
U těch JBL je jistota, že jim ,,hrajou´´ i plastový bedny. I v profi ozvučovací technice jsou pořád jednička. Ve spoustě X..ártů mejí poslechové místnosti, tak zajdi poslechnout různé značky. Někomu vyhovuje tvrdší podání zvuku, kovovější zvuk výšek nebo naopak atp.
hermanson (67)|5.7.2009 11:08
To tnema:sdilim s tebou tvuj nazor.Nejsem fanda 5.1 sterea a uz vubec ne fanda kabelaze po celem obyvaku.Jestli jsi rozhodnut pro stereo a neposlouchas radio tak ti staci stereo zesilovac,ktery neobsahuje spousty soucastek a obvodu,ktere obsahuje receiver a potazmo vicekanalovy AV receiver.Tim padem bude za stejne penize podstatne kvalitneji proveden coz se odrazi jen a pouze na kvalite zvuku.Sice se nebudes moci chlubit tim,ze tvoje masinka ma alespon 10 prednastavenych zpusobu jak upravit/zmrsit/ zvuk,ale zato budes mit cisty zvuk bez zkresleni a sumu.Jestlize je tvoje horni cenova hranice 40k tak kup zesik tak do 15k a zbytek dej za kvalitni repro.Repro je nejdulezitejsi clanek a kdyz koupis sebelepsi zesik tak na nejakych plastovych fidlatkach to hrat proste nebude!U repra plati to same co u zesiku--cim jednodussi repro tak tim lepe bude za stejne penize hrat ve srovnani s bednama co se snazi ohromit zakaznika poctem pasem a poctem menicu na celni strane!Ver tomu,ze i kalitni dvoupasmovky dobre situovane v mistnosti ti dokazou zahrat nahlas a pritom ciste!Koukni treba do vyssich rad nekterych vyrobcu a zjistis,ze tam figuruji i repraky co maji pouze jeden stredobasovy a jeden vyskovy menic.Kazdopadne repro nevybirej podle internetovych katalogu,ale pouze usima.Poslechovych studii neni zase tak malo.Staci jen hledat!
tnema (63)|6.7.2011 23:07
takže pokračuji po hodně dlouhé době, musel jsem na naky cas toto odložit,
čili aktualizuji:
co kombinace

HECO - Celan XT 701
a
HARMAN/KARDON AVR 360

Je to primárně pouze na hudbu, přes zesák pojede televize a audio, nic spešl navíc ne.

Ted se ještě dívám na 160-ku, to si myslim že by uplně bohatě stačilo parametry stejné, jen menší výkon, ale i tak si myslím že tj plně dostačující.
Co vy na to?

Jen ještě obecný dotaz, jak jsou dlouhop na trhu, nejedná se o vybehovy/doprodejovy model (zesilovac i repra) a pokud ano, ma cenu dumat nad necim jinym?
mishkooo1 (137)|7.7.2011 17:35
Do sterea by som asi išiel asi do značky NAD, a repro Dynaudio. Keď už máš ten strop 40tisíc tak to sa vojdeš celkom v pohode aj so slušnými stojanmi. Kombinácia NADu a Dynaudia mne osobne príde asi ako naj kombinácia zo všetkého dnes na trhu. Ale to je môj osobný názor. Koľko ľudí, toľko uší.. ;)
zatty (1215)|7.7.2011 22:10
to záleží jaký máš rád zvuk co na tom budeš poslouchat..já mám rád tvrdý bas bez extremních dozvuků..takový typicky německý proto používám magnaty s onkyem...těžko se radí..známy si koupil taky AVR onkyo a ktomu kantony má podobnou místnost a hrajou mu úplně jinak než u mne....Cantonu bych se vůbec nebál
tnema (63)|7.7.2011 22:14
No zatím mě nikdo nenavedl na správnou cestu = co vzít.
vivid.sk (11472)|7.7.2011 22:17
[quote=tnema;355937]No zatím mě nikdo nenavedl na správnou cestu = co vzít.[/quote]
Ani nenavedie. Zdvyhni zadok, zober svoje oblubene nahravky a chod pocuvat do studii, alebo k znamym.
Pocuvas to totiz budes doma sam, nie my. Kazda firma ma iny pristup ku charakteru zvuku a tazko nieco exaktne odporucat. Taktiez zavisi na tom, co budes pocuvat.



[quote=tnema;355784]Ted se ještě dívám na 160-ku, to si myslim že by uplně bohatě stačilo parametry stejné, jen menší výkon, ale i tak si myslím že tj plně dostačující.
Co vy na to?
[/quote]

Pokial takto uvazujes, tak je to cesta do pekiel. Parametre su skoro vzdy zhodne ale zvuk je iny! Cim vyssi model, tym lepsi zvuk.
orientacne testy zo S/V v tabulke
Pytkin (7947)|7.7.2011 22:20
a aku mas doma akustiku ..
mishkooo1 (137)|8.7.2011 09:27
Na slovensku a aj v čechách sú firmy ktoré sa tomu venujú. Majú vlastnú posluchovku a taktiež som myslím videl aj firmu, ktorá ti prinesie tebou objednané zariadenia k tebe domov a vyskúšaš si to a až potom kúpiš. Firmy ako Nisel, Bis Audio a podoné (treba zagúgliť) sú špecializované na hifi a high end, vyskúšaš si, popočúvaš a sám sa rozhodneš. Keby ti tu niekto poradil doslova že:"kúp toto presne a bude to perfektné," tak by existuje veľká šanca, že by si na dotičného mohol byť značne nahnevaný. Základom pri výbere je vyskúšať si na vlastné úši;) Ďalej je podstatné aké máš doma pomienky (veľlkosť izby, kde bude hifi, možnosti úprav a podobne). Je veľlmi veľa faktorov ktoré by mohli ovplyvniť tvoj výber. Choď do predajne, počúvaj a počúvaj a ak máš seriózny záujem nechaj si vypracovať návrh od predajcu-poradcu. Daj mu info v akej veľkej miestnosti chceš počúvať, koľko tam je nábytku, kde je rozmiestnený. Prípadne ho požiadaj o to nech ti techniku dovezie domov a vyskúšate u teba ( osobne som bol svedkom takéhoto riešenia).
Pytkin (7947)|8.7.2011 10:09
40.000 korun neni zrovna budget na firmy ako Nisel, Bis Audio , Ketos a podobne .. to je budget na tesco , hypernova , electroworld, alza ..
vivid.sk (11472)|8.7.2011 10:20
[quote=Pytkin;355987]....[/quote]
Nevymyslaj. Kazdy nejako zacina a aj za 40k za da kupit normalne pocuvatelne stereo. Toboz, ak by si bral z druhej ruky, alebo vypredajov, da sa hodne usetrit (resp, kupit vyssie modely).
mishkooo1 (137)|8.7.2011 10:52
[quote=Pytkin;355987]40.000 korun neni zrovna budget na firmy ako Nisel, Bis Audio , Ketos a podobne .. to je budget na tesco , hypernova , electroworld, alza ..[/quote]
To by si bol ozaj ochotný nechať predavačovi v Tescu alebo inom podobnom obchodnom reťazci 40k CZK za nejaký pofidérny panasonic multimikrosystém total dizajnový so zvukom a lá katastrofa? Ja by som si nechal poradiť a popočúvať v Niseli, alebo Ketose a podobne. Myslím si že 40tisíc je už dosť veľký budget na to aby ti predajca venoval pozornosť. Aj keď môj známy nechal v Ketose len 300€ tak s nim jednali ako so zákazníkom a nie ako so smetím, taktiež boli ochotní konzultovať výber.
Určite si stojím za tým, čo som napísal, že treba počúvať a počúvať (určite nie v Tescu.. ;) )
Pytkin (7947)|8.7.2011 13:06
[quote=vivid.sk;355989]Nevymyslaj. Kazdy nejako zacina a aj za 40k za da kupit normalne pocuvatelne stereo. Toboz, ak by si bral z druhej ruky, alebo vypredajov, da sa hodne usetrit (resp, kupit vyssie modely).[/quote]

ale ved to ja netvrdim .. ale nekupis ho v bis audiu ani v ketose ..
vivid.sk (11472)|8.7.2011 13:40
Kupis. Zakladne modely regalov aj renomovanych vyrobcov zacinaju niekde od 500e. Zakladne stereo zosilnovace este menej.
Pytkin (7947)|8.7.2011 13:42
no ja by som si hlavne k televizoru kupil 5.1 receiver .. nie stereo zosilovac ..
zatty (1215)|8.7.2011 14:29
já na to šel vloni trochu jinak..jelikož obyvák,kuchyn,ložnicee mi spolykala při rekonstrukci 400tácu tak sem musel na něčem ubrat.....mám malý prostror 3,3x4,6m viz fota...tak sem řešil furt co,firem tuna zvuků tisíce nakonec to dopadlo jak jde vidět z obrázku...jako základ sestavy sem chtěl AVR vyšší třídy volba padla na onkyo TX-SR508 tehdy běhal za 11-12tis..(cca 500€)..repro bylo dané pro moje sluchovody do předu magnat..tehdy se pohybovala suprame 1000 set cca za 17tis..(cca 700€) dohromady nějakých 28tis....což už je do začátku pěkná suma nakonec sem do toho šel a dostal sem se za tu sestavu na krásných 21tis...plus nějaké drobné za obyč kabely..sem velmi spokojený a splnily to co sem po nich do začátku žádal..za ty prachy..po cca těch 9měsích sem vyměnil kompletní kabeláž zadky na pronsonech a předky stříbra od známého co je měl k ničemu v šuplíku....na vánoce si chci udělat radost vyměnit předky ale nevím do čeho jít jelikož prostor je malý tak přemýšlím buď nad tím co zvolím za předky...budou to dlouhé týdny hlavně kvůli tomu malém prostoru
vivid.sk (11472)|8.7.2011 14:31
[quote=Pytkin;356029]no ja by som si hlavne k televizoru kupil 5.1 receiver .. nie stereo zosilovac ..[/quote]

AVR v tejto cene jedine z duhej ruky. Low-end AVR maju dost shitny zvuk. Samozrejme ak sa bavime o stereo posluchu, kino toho znesie dost...


[quote=zatty;356039]jako základ sestavy sem chtěl AVR vyšší třídy volba padla na onkyo TX-SR508 [/quote]
:D :D :D
tnema (63)|8.7.2011 15:05
Vivid – ad 160 – to byl jen nástřel, proto tu jsem aby jste mě navedli, HK vím že je špička, čili klidně vemu tu 360ku pokud doporučíte.

Jinak ty repra sem vybíral vod voka  na hifibazaru je maj za dobrou cenu


Pytkin – doma mám stařičký nad a naky obč repra, hrají už 13 let
Jinak 40tis není pevných mužem jit k 60 tis

[quote=Pytkin;356029]no ja by som si hlavne k televizoru kupil 5.1 receiver .. nie stereo zosilovac ..[/quote] :-o myslel jsem že jsem vybral správně :-o chybička se vloudila :-)

mishkooo1 – kdo se tu baví o tescu a panasonic co to tu plácáš? Zmínil jsem že chci krám? Pokud ano, tak bych zde nebyl a neptal se již dle názvu na kvalitní stereo
mishkooo1 (137)|8.7.2011 16:19
[QUOTE=tnema; mishkooo1 – kdo se tu baví o tescu a panasonic co to tu plácáš? Zmínil jsem že chci krám? Pokud ano, tak bych zde nebyl a neptal se již dle názvu na kvalitní stereo[/QUOTE]

To o tom tescu tu dal niekto iný, som mu na to reagoval. Neber to vážne.. ;)

Uvažoval si aj nad repro B&W? Majú modely od 300€ a hrajú celkom slušne. Taká CM1 za 399€ je fajná. Mne sa zvukový prejav páčil. len škoda že si nespomeniem aký zosík bol zapriahnutý.
Píšeš stále o H&K páči sa ti prejav tejto značky? Ak áno tak si vyber H&K. Ako už niekto v tomto vlákne spomínal, každá značka má iný zvukový prejav (necitoval som, tak dúfam že som dobre pochopil diskutujúceho).
tnema (63)|11.7.2011 08:11
Tak jak píšete je lepší vzít zesilovač, můžete tedy naky nadhodit? na hifibazaru by bylo něco zajimaveho? libi se mi tam ty ceny :-)
Jinak přes to pojede ta TV a hudba pojede přes umax extremer DVD, čili mp3 a sem tam naka placka.
Pytkin (7947)|11.7.2011 08:46
jo na MP3 treba mat hiendove stereo ..
vivid.sk (11472)|11.7.2011 09:27
[quote=Pytkin;356347]jo na MP3 treba mat hiendove stereo ..[/quote]
nepis sem taketo veci, lebo ti dam absolvovat slepy test s mp3 a dopadnes tak isto ako vsetci ti hifisti, ktori tvrdili, ze mp3 spoznaju uz od dveri.
mp3 si ale vyrobim sam, nie hocijake nepodarky stiahnute z webu.
Pytkin (7947)|11.7.2011 12:47
ja nehovorim , ze MP3 je zle .. len mi pripada komicke ist do BIS AUDIO a pytat si tam zosilovac a repraky .. a na otazku , co bude zdroj zvuku , tak to bude telefon .. alebo mp3 prehravac ..

BTW: fakt by som si radsej kupit AV reciver .. Uz len kvoli tomu , ze sa bude dat pripojit digitalne s tym Xtreamerom ..
vivid.sk (11472)|11.7.2011 14:53
pokial by mal mp3 player digitalny vystup a budes to prehanat cez DAC - preco nie? Vela z mp3 playerov podporuje aj lossless formaty, takze tento smer by som neodsudzoval ani pri vyssom segmente o akom je tu rec.

Ked sme uz pri BisAudiu, tam ti radi predaju predrazeny B&W Zeppelin, ktory ale velmi slusne hra (v danom segmente).

Vyrobcovia nie su az taki blbi - vyrabaju co chce zakaznik a ked ten povie, ze zdroj signalu bude mobil (iPad), tak sa tomu prisposobia.

(Aj ked mi je jasne, co tym vsetkym chces povedat).
tnema (63)|11.7.2011 15:21
Ano jsem si vědom že hifi koponenty budou řvát bolestí a říkat si co nám to tam ten debil posílá za zdroj zvuku, tady s tím at jde někam.
Je mi jasné že by to chtělo i kvalitní přehrávač, třeba časem, ale k věci.

I já jsem nad tím uvažoval, pokud bych vzal zesilovač, jak do něj naperu hdmi popř optiku, když nejsou vstupy.
čili stejně i tak musím vzít AV receiver, jak píše i PYtkin,

nu tak tedy jaká avreceiver, můžete tedy nadhodit něco konkrétního ch váš favorit popř co mi teda doporučíte, stále se tu o něčem bavíme ale nic konkrétního zatím nikde, jen mi stále neříkejte, že musím do studia a poslouchat a poslouchat a ....
vivid.sk (11472)|11.7.2011 17:30
jen mi stále neříkejte, že musím do studia a poslouchat a poslouchat a ....

Ale ano, bez toho to nejde.I ked si myslim, ze v pripade prvej zostavy je jedno co kupis.Ale ked budes vyberat druhu, alebo tretiu aparaturu, tak uz budes vediet presne, co chces.Ak k tomu vobec pride.


Tu mas HK 360 za rozumnu cenu:
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=638
pripadne by som siel este vyssie za rovnaku cenu
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1756
mj007 (34)|11.7.2011 20:36
Tady si můžeš něco přečíst o AV.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|11.7.2011 21:48
take testy, kde je z celej strany popisane o zvuku jedna veta stoja za velke H. Zato omacok na 5 stran, ktore kazdy davno vie, tak na to nezabudli.
Ale ono to ani nejde na tych par stranach porovnat tolko strojov, ak by sa take testy mali robit seriozne.
Pytkin (7947)|11.7.2011 23:30
[quote=vivid.sk;356389]pokial by mal mp3 player digitalny vystup a budes to prehanat cez DAC - preco nie? Vela z mp3 playerov podporuje aj lossless formaty, takze tento smer by som neodsudzoval ani pri vyssom segmente o akom je tu rec.[/quote]

pise ze chce pouzit Xtreamer .. a ten (ako aj kazdy iny media player) , ma diditalny vystup ..
mishkooo1 (137)|13.7.2011 16:05
Asi by som si išiel vyskúšať toto:
Marantz PM-6003 (449€)
B&W 685 (300€)
Ak počúvaš aj rokovú, popovú hudbu, prípadne ak máš väčšiu posluchovú miestnosť tak by som ešte zvažoval stĺpové B&W 684 za asi (500€)
vomic (671)|13.7.2011 16:34
jestli není pozdě doporučuji tento obchod: http://www.hifibazar.cz/
a vzal bych Harman-Kardon AVR360 + Canton Karat 770DC oboje z nabídky měsíce.
Cena celkem je hodně pod 40K a přitom jen bedny mají hodnotu 40k. Za ty peníze lepší zvuk nedostaneš a oboje je špička ve svém oboru. Sám mam kombinaci H-K + Cantony a hraje to super a to mám nižší řadu beden.
Upřímně ty Karaty být v buku tak koupím hned:)


edit: zamysli se ale nad tímto 5.0 setem ... sice přelezeš o pár tisíc 40K když k němu koupíš AVR360 ale splní ti jak špičkové stereo tak i špičkové domácí kino ... ono i audio 5.0 má něco do sebe kor když máš třeba DTS Pink Floydy :)
CANTON - Chrono 509 + 502 + 505 DC Set (černý) -cena 32990,- (původní 61k)
hi.fi.calvus (83)|15.7.2011 08:16
Do 40ti t už se dá pořídit dneska hodně slušné stereo, rozhodně doporučuji vlastní poslech, zajít do hifistudia, moje Ostravské tipy jsou např. studiošpalíček, je tam velký výběr, narozdíl od ostatních taky dobrých studií, ale s podstatně menším výběrem zboží.
Moje tipy jsou rozhodně integrované zesilovače značky NAD a určitě regálové repra značky wharfedale, např. DIAMOND 10.2-ky za 9 tisíc kč. Mě se moc líbily ve stereu starší diamond 9.2 a 9.3 ještě více. Dále vyšší třídu pacifik EVO. např Wharfedale PACIFIC EVO II – 10-ky které už jsou i v přírodní nádherné dýze a stojí dneska jen 15 a půl. Já mám ke vši spokojenosti ještě starší EVO1 10-ky a ty mě stály tehdy 18! Dneska je mám v multikanále na zadku a stále spokojenost, ale nějakou dobu jsem je měl s NADy na stereo, než jsem koupil sloupy 30-ky, které mám dodnes.
Podle mě poměr výkon cena (dynamika,prostorovost,jiskrnost, čistota apd.)nemá v této cenovce prostě konkurenci, ať mluvím o NAD nebo regálovém repro Wharfedale.
Ty zesíky NADy jsou stále velice povedené stroje za babku, v případě regálu ti úplně stačí např. NAD C 326BEE který stojí 11 390,-kč Doporučuji mrknout na web http://www.studiospalicek.cz tam najdeš vše. Rozhodně se u NAD nebát výkonu, když napíše 2x50wattu tak to u NAD znamená těžce poddimenzovaný přeprept, který umí skutečných možná až 80w. U NAD je to totiž klasika.
Jak jsem psal, pro regálové repra stačí tohle až nadhlavu, pokud dobře počítám spousta peněz ti i tak zůstane, jak jsem psal na začátku, doporučuji v prvé řadě vlastní poslech!!! Lenost se zde rozhodně nevyplácí, dohodnout poslech a srovnat více značek zesíku i repro, třeba 3-4 schůzky, v poslední řadě rada ke kabelům, tkaničky vždy přiložené vyhodit a koupit něco s větším průřezem, není třeba utrácet za kabely to co za repra nebo zesilovač, stačí bi -wire zapojení tedy dva páry stejně dlouhých kabelů k repro s větším průřezem pro basy a je to. Dejme tomu za kabely dohromady do max. 1000,-kč stačí až nadhlavu. Ještě se občas stává, že ti je prodejce dá gratis ke zboží, když má náladu.
tnema (63)|22.7.2011 20:33
sora že reaguji až ted, fofry :-)

vomic - jak jsem psal na začátku cena není pevná, klidně i 60 tis, rozmezí se pohybuje de kvality zvuku. Nelpíme pevně na 40tis,
a jinak ano - jak jsem psal první post - tak jsem to vybíral z hifibazaru, ty ceny jsou opravdu luxus, myslím, pokud ne vyvedte mě z omylu.

A i nad tim 5.0 setem přemýšlím.... díky za tip, a jak píšeš buk je prostě krásný, škoda že je nemaj, no ale co už to bych mohl čekat do aleluja

Vypadá to že se v pondělí zbalím a udělám si výlet do ostravy do HB škdoa jen že tam nemá něco vybalené abych mohl porovnat různé značky, a rozbalovat zabalené zboží jistě nebude.

čili bych vzal toho H-Km právě kvůli tomu přimojením extremera na filmy a na hudbu a repra uvidím, stále nevím :-)
Nebo byste měli naky jiný tip na AV receiver z HB ?


Edit/ Jen se ted dívam že samostatný 509 (stereo) jsou z 03/2008 - není to moc staré - čili není ten "výprodej" drahý ? :-)
Edit2/ DENON CARA S-5BD ??? ne že bych trpěl na blue-ray, ale pokud mi řeknete, doporučíte, máte zkušenost, že má lepší zvuk - tak naka ta koruna navíc mě nezabije :-)