Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

32PFL7803D/10 - problém s připojení k PC

martinspaca (14)|17.3.2009 20:01
Ahoj, mám problém s připojením této TV k PC. Problém je takový, že po připojení a nastavení FULL HD při pohybu kurzoru myši bliká obraz, hlavně ikony a veškery text. Dále mi náhodně vypadává obraz s hláškou "není video signál". Blikání obrazu se dá eliminovat snížením rozlišení na 720p, ale výpadky obrazu jsou stále stejné. Zkoušel jsem různé kabely, grafické karty (GTX260, HD3850) a prolezl jsem všechna možná nastavení, ale problém je stále stejný:-( Už nevím co vyzkoušet. Budu vděčný za jakoukoliv pomoc.
martinspaca (14)|18.3.2009 12:17
Tak problém blikání obrazu už se mi podařilo vyřešit, pomohl nový firmware. Výpadky obrazu jsou bohužel stále stejné...
emmerityx (210)|18.3.2009 13:44
Blbá otázka - máš patřičný vstup v TV menu>Installation>Connections označen jako PC nebo jedeš ve video módu?
martinspaca (14)|18.3.2009 16:54
[QUOTE=emmerityx;219922]Blbá otázka - máš patřičný vstup v TV menu>Installation>Connections označen jako PC nebo jedeš ve video módu?[/QUOTE]

Mám tam nastaveno PC. Ale zkoušel jsem i všechny ostatní možnosti. Obraz vypadává u všech stejně:-(
artam (1147)|18.3.2009 17:33
Hlaska "není video signál" mi pripomina problem s nekvalitnym HDMI kablom. Skus pre istotu iny kabel, aby si vylucil tento problem.
martinspaca (14)|18.3.2009 17:47
[QUOTE=artam;219950]Hlaska "není video signál" mi pripomina problem s nekvalitnym HDMI kablom. Skus pre istotu iny kabel, aby si vylucil tento problem.[/QUOTE]

Kabely jsem zkoušel dva, jeden byl neznačkový a druhý Bandridge a problém byl úplně stejný. Zítra budu mít půjčený ještě Belkin, tak to zkusim.
MIHI (940)|18.3.2009 17:53
Nejen kvalitní, ale taky jak dlouhé byly ty kabely...
martinspaca (14)|18.3.2009 18:07
[QUOTE=MIHI;219953]Nejen kvalitní, ale taky jak dlouhé byly ty kabely...[/QUOTE]

Oba kabely byly dlouhé 2 metry.
MIHI (940)|18.3.2009 18:13
[QUOTE=martinspaca;219955]Oba kabely byly dlouhé 2 metry.[/QUOTE]

Tak to je ok. Jen mě ještě napadá, jestil máš oba přístroje připojené na stejném zdroji napájení, nebo jestli nemáš připojenou kabelovou televizi, nevím jestli je to možné u HDMI, ale možná by i tohle mohlo dělat paseku...
martinspaca (14)|18.3.2009 18:51
[QUOTE=MIHI;219956]Tak to je ok. Jen mě ještě napadá, jestil máš oba přístroje připojené na stejném zdroji napájení, nebo jestli nemáš připojenou kabelovou televizi, nevím jestli je to možné u HDMI, ale možná by i tohle mohlo dělat paseku...[/QUOTE]

Kabelovku nemám, ale na stejném zdroji nápájení to je, zítra to vyzkoušim přehodit a dám vědět.
martinspaca (14)|19.3.2009 18:05
Tak jsem vyzkoušel zásuvku úplně z jiného napájecího okruhu a už zřetí HDMI kabel, ale výsledek je stále stejný, obraz pořád vypadává. Už Vážně nevim...:-(
MIHI (940)|19.3.2009 20:58
Chápu že to není příjemný:( Pokud máš možnost připojit jiné zařízení s HDMI, zkus to. Např. jestli někdo v okolí nemá DVD s HDMI výstupem, notebook, STB....
Tak by se mohlo ukázat jestli je problém na straně PC, TV, nebo vzniká někde po cestě.
martinspaca (14)|19.3.2009 22:00
[QUOTE=MIHI;220107]Chápu že to není příjemný:( Pokud máš možnost připojit jiné zařízení s HDMI, zkus to. Např. jestli někdo v okolí nemá DVD s HDMI výstupem, notebook, STB....
Tak by se mohlo ukázat jestli je problém na straně PC, TV, nebo vzniká někde po cestě.[/QUOTE]

Jo zítra vyzkoušim set top box od O2, tam HDMI je. Pak dám vědět jak to dopadlo. Zatim díky...
martinspaca (14)|20.3.2009 10:50
Tak jsem zkusil TV připojit k set top boxu od O2 přes HDMI a vše bylo v pořádku, žádné vypadávání obrazu se nekonalo. Dále jsem si půjčil jinou TV od rodičů, připojil k PC přes HDMI a obraz byl také bez jakýchkoliv výpadků. Když jsem vrátil k PC svou TV, tak samozřejmě výpadky jak blázen:-(
Max Casper (10)|5.5.2009 18:22
[QUOTE=martinspaca;219913]Tak problém blikání obrazu už se mi podařilo vyřešit, pomohl nový firmware. Výpadky obrazu jsou bohužel stále stejné...[/QUOTE]

Mám tuto TV a blikání obrazu při pohybu myší se u mě projevuje také. Nahrání posledního firmware(Q582E 0.64.76.0) nepomohlo. Neprovedl jste ještě nějaké jiné nastavení? Já zkoušel povypínat kde co, ale nepomohlo to.

//edit: Už jsem to vyřešil. Musel jsem pro HDMI v menu nastavit připojení PC.
martinspaca (14)|6.5.2009 08:24
[QUOTE=Max Casper;225634]Mám tuto TV a blikání obrazu při pohybu myší se u mě projevuje také. Nahrání posledního firmware(Q582E 0.64.76.0) nepomohlo. Neprovedl jste ještě nějaké jiné nastavení? Já zkoušel povypínat kde co, ale nepomohlo to.

//edit: Už jsem to vyřešil. Musel jsem pro HDMI v menu nastavit připojení PC.[/QUOTE]

Blikání obrazu jsem vyřešil podobně - firmware+nastavení HDMI, ale obraz mi pořád vypadává. Vy s tím žádné problémy nemáte?
Max Casper (10)|10.5.2009 21:28
Výpadky obrazu nemám. Asi to bude problém vašeho kusu a mé doporučení je reklamace.

Před touto TV jsem měl na chvíli 37PFL5603D a tam poslední FW opravuje, mimo jiné, tento problém: "Random signal lost for 1-2 seconds when viewiing HD digital channels or 1080i video content through HDMI connection", takže něco podobného. U 32PFL7803D ovšem nic.

Ještě otázka na závěr: děje se to u všech HDMI vstupů?
martinspaca (14)|11.5.2009 11:24
[QUOTE=Max Casper;226104]Výpadky obrazu nemám. Asi to bude problém vašeho kusu a mé doporučení je reklamace.

Před touto TV jsem měl na chvíli 37PFL5603D a tam poslední FW opravuje, mimo jiné, tento problém: "Random signal lost for 1-2 seconds when viewiing HD digital channels or 1080i video content through HDMI connection", takže něco podobného. U 32PFL7803D ovšem nic.

Ještě otázka na závěr: děje se to u všech HDMI vstupů?[/QUOTE]


Ano děje se to u všech HDMI vstupů, ale reklamaci mi asi neuznaj, protože když připojím k TV cokoliv jiného přes HDMI než PC, tak je obraz v pořádku.

Ale problém nebude asi ani v PC, protože jsem zkoušel připojit jinou TV přes HDMI a žádné problémy s obrazem nebyly.
Max Casper (10)|11.5.2009 21:48
Ale připojení k PC (a televize s tím počítá) je přeci jenom trochu specifická záležitost. To, že např. DVD přehrávač výpadky nemá, není imho důvod k tomu, aby neuznaly reklamaci kvůli problémům s PC.
allak (2)|18.5.2009 08:12
Dobrý den, řeším stejný problém, připojení televizoru Panasonic metrová uhlopříčka s PC kde GK nepoužívá redukci má solo výstup HDMI na rozlišení nazáleží, nastavení také ne , délka kabelu 5m a dochází k občasným výpadkům obrazu vždy tak na 0,5s, pikantní je to že jsem na stejném PC prvozoval jinou GK kde spojení bylo realizováno přes redukci, ale na stejný kabel a TV a to bez výpadků, zatím jsem to nevyřešil, jenom chci upozornit na souvislosti GK ATI Radeon 3870 přes redukci bez problémů, Nvidia 9800GX2 s plnohodnotným výstupem na stejný systém s výpadky.
Milan
allak (2)|20.5.2009 07:36
[QUOTE=allak;226785]Dobrý den, řeším stejný problém, připojení televizoru Panasonic metrová uhlopříčka s PC kde GK nepoužívá redukci má solo výstup HDMI na rozlišení nazáleží, nastavení také ne , délka kabelu 5m a dochází k občasným výpadkům obrazu vždy tak na 0,5s, pikantní je to že jsem na stejném PC prvozoval jinou GK kde spojení bylo realizováno přes redukci, ale na stejný kabel a TV a to bez výpadků, zatím jsem to nevyřešil, jenom chci upozornit na souvislosti GK ATI Radeon 3870 přes redukci bez problémů, Nvidia 9800GX2 s plnohodnotným výstupem na stejný systém s výpadky.
Milan[/QUOTE]

Pro ostatní, problém jsem vyřešil výměnou kabelu jiný 2 m kabel za 260kč a problém je pryč, ve vztahu co jsem psal výše poučné, pro ověření jsem vracel původní kabel a výpadky signálu se vždy vrátily.
martinspaca (14)|20.5.2009 07:54
[QUOTE=allak;227024]Pro ostatní, problém jsem vyřešil výměnou kabelu jiný 2 m kabel za 260kč a problém je pryč, ve vztahu co jsem psal výše poučné, pro ověření jsem vracel původní kabel a výpadky signálu se vždy vrátily.[/QUOTE]

Výměna kabelu mi nepomohla, ale už to neřeším, stejně budu v nejbližší době kupovat novou TV a tuto věnuji rodičům.
Max Casper (10)|22.5.2009 15:52
Zjistil jsem zajímavou věc. Pokud v "připojení" nastavím u HDMI - PC, tak je zobrazení prokládané (1080i) a je jedno, jakou frekvenci nastavím, jestli 24, 25, 30 nebo 60 Hz. Současně v tomto PC módu nefungují některé "features", jako např. HD natural motion. Aby byl obraz neprokládaný (1080p), musím nastavit jakýkoliv jiný mód připojení (Blu-ray, DVD atd.). V takovém případě pozoruji u některých HD filmů (*.mkv) pocukávání. To se dá kompenzovat právě třeba pomocí HD natural motion, které je v těchto módech funkční, ovšem někdy to způsobuje "halo efekt" a film pak také vypadá jako televizní inscenace. Počítač mi sice nabízí i frekveci 24 Hz, nicméně pocukávání to neodstraní (u filmu s 23,976 FPS), naopak mám dojem, že obraz trošku bliká. Nechápu, na co tam tyto frekvence jsou.

Je to pro mě celkem nemilá novinka. Mluví se o tom i na AVFORUMS, např. http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/759513-philips-7603-a-4.html
a zdá se, že to dělá celá "sedmičková" řada a i některé "devítkové" kousky.

Při přehrávání hd videa asi zůstanu u 1080i, protože prokládání už z jednoho metru není patrné a video se necuká (možná právě kvůli prokládání). Takže pro použití místo monitoru je tato TV asi nevhodná. Při zapnutí jakéhokoliv jiného módu než PC, dochází, při pohybu myši, k blikání objektů na ploše. V opačném případě dostanete prokládaný obraz.

Ještě jsem zkoušel nastavit rozlišení TV (pro PC mód) na 1280x720, při kterém je obraz neprokládaný. Většinu HD filmů mám v 720p a mohu říci, že jsem rozdíl nepoznal.

TV si už nechám, jako monitor ji nepoužívám a prokládání není, ze vzdálenosti ze které ji sleduji, vůbec patrné.