Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

22LG3000 - LCD TV/PC monitor

stani (1647)|22.9.2008 12:30
Takže dnes už konečně dorazila(jak již píši zde), během zítřka ji budu montovat, takže napíši zkušenosti... ;) Bohužel jsem ji měl předobjednanou v e-shopu kde byla před 14-dny nejlevnější, dnes ji ale můžete koupit ještě o cca 800Kč levněji, např. zde. :( Pořád ale i ta má cena je lepší než v Rakousku a v Německu - kam jsem přemýšlel, že eventuálně i zajedu. Tam stojí všude v přepočtu okolo 10t. Kč.

Jinak: nikde není bohužel napsáno(ani na krabici ne) jaký má kontrast a kolika bitový panel, jak už polemizuji tady... :confused:

Takže jde opravdu i přidělat na zeď pomocí VESA 100x100. V balení je ale jen napájecí kabel a DO, plastové odnímatelné podstavce a držáky kabelů. To je vše. Manuál v x jazycích, ale velmi chudý. To uživatelská příručka na internetu je mnohem bohatší. Ke stažení zde(5,41MB).

Akorát se chci zeptat ohledně montáže na zeď: ještě jsem to nikdy nedělal ani neviděl. V monitoru jsou vzadu čtyři krátké šroubky. Ty je třeba vyndat a nahradit jinými - delšími? V prodejnách jsem zahlédl držáky(dnes odpoledne jdu nějaký jednoduchý koupit), ale ty jsou asi bez šroubů a hmoždinek, ne? Jak se to vlastně montuje? Nejprve držák k monitoru a pak celé na zeď?... díky

[COLOR="White"].[/COLOR]
1hroch (865)|22.9.2008 13:31
Nikdy jsem to nedelal, ale podle nekolika obrazku, co jsem videl, by mel byt drzak delitelny na 2 casti - ta, ktera je prichycena k TV a druha prichycena na zed. Drzak rozeberes, prisroubujes k TV, 2. dil na zed a pak - (u kazdeho vyrobce zrejme jiny system spojeni obou casti dohromady) spojis. Ber to jako teorii. Viz obr na:http://www.nejnakup.cz/zbozi-cena/vesa-drzak-lcd-a-lcd-tv-na-zed-75x75-a-100x100-2cb55c6
stani (1647)|22.9.2008 13:37
[QUOTE=1hroch;192669]Nikdy jsem to nedelal, ale podle nekolika obrazku, co jsem videl, by mel byt drzak delitelny na 2 casti - ta, ktera je prichycena k TV a druha prichycena na zed. Drzak rozeberes, prisroubujes k TV, 2. dil na zed a pak - (u kazdeho vyrobce zrejme jiny system spojeni obou casti dohromady) spojis. Ber to jako teorii. Viz obr na:http://www.nejnakup.cz/zbozi-cena/vesa-drzak-lcd-a-lcd-tv-na-zed-75x75-a-100x100-2cb55c6[/QUOTE]

Aha, díky, to by mohlo být ono. A ty části se do sebe zasunují nebo zaháknou?
1hroch (865)|22.9.2008 14:28
V kazdem pripade to musi byt rozebiratelne.
1) Jak by jsi dostal sroubovak nebo jiny nastroj na pritazeni sroubu do mezery nekolik centimetru mezi zed a TV
2) I kdyby predesly bod sel provest - jak budes drzet treba i 30 kilove TV po celou dobu, nez to upevnis
Dodani spojovaciho materialu zavisi od konkretniho vyrobce - slusny by mel dodat

Ten drzak, co jsem deklaroval je na zahaknuti - viz:

Ted jsem nasel jiny na zasunuti:
stani (1647)|23.9.2008 16:44
Tak jsem si koupil držák WORLD MOUNT WM1-S - který je vč. šroubů, hmoždinek, podrobného postupu-návodu, vřele doporučuji.

[SIZE="5"][COLOR="Red"]ALE![/COLOR][/SIZE]
Monitor/TV jde zpět, neboť po cca 5. min přestaly fungovat oba Scarty(zřejmě odešel celý obvod). Obraz několikrát zablikal a pak nic. Ačkoli byl připojen jen jeden Scart , nefungoval pak ani ten druhý...:-G :mad:


Jinak jako monitor je výtečný, porovnával jsem ho hned vedle se širokoúhlou 19' Asus a tento LG dával na PC jako monitor lepší obraz.

Jako TV - bezproblémová instalace, několik formátů obrazu, DVB-T tuner docela dobře citlivý, obraz dobrý.

Škoda!
Ale je to příznačné - kámoš si shodou okolností koupil také předchozí typ LG(o kterém píšu zde), ale také hned první kus musel reklamovat(kousl se a ne reagoval na nic ani nešel vypnout), jenže měl to jednodušší - zašel do prodejny a vyměnili mu to za nový. Já to musím posílat zpět a navíc zase už nejsou - jsou všechny vyprodané....
Ach jo.... :(
majkicz (872)|23.9.2008 16:50
[COLOR="Navy"]To je mi lito, Stani.
Budes to resit reklamaci nebo vracenim do 14dni?[/COLOR]
stani (1647)|23.9.2008 16:53
[QUOTE=majkicz;192917][COLOR="Navy"]To je mi lito, Stani.
Budes to resit reklamaci nebo vracenim do 14dni?[/COLOR][/QUOTE]

I když jsem to kupoval na firmu, napsali mi, že to můžu do 14-dnů vrátit. Chtěl jsem ihned na výměnu nový kus, ale nejsou.... ach jo, to je bordel... :rolleyes:
stani (1647)|23.9.2008 20:55
Jinak tady píšou, že je z Koreje.. ha ha ha! Samozřejmě na krabici Made in China...
stani (1647)|24.9.2008 13:19
Tak jsem jí dnes odeslal zpět a čirou náhodou ještě jednu jinde sehnal. Zítra dorazí. Tak jsem na to zvědav, mám obavy aby to nebylo ze stejné série - stejné vada...
stani (1647)|25.9.2008 14:04
Takže pokus č. 2:

prakticky stejný problém, ale zatím Scartový obvod neodešel.

Evidentně je tam nějaký problém, protože s některým přístrojem přes Scart má problém - prostě nejde nic ani obraz ani zvuk a hodí to hlášku "Žádný signál". Ten samý přístroj ovšem na jiné TV jde v pohodě.
Nyní jsem tam zapojil jiný přístroj(DVB-T přijímač) a jde to, ale také ne bez problémů: navíc jsou ty Scart zdířky dělané tak, že jsou poněkud utopené, takže konektory tam drží asi jen opravdu na kousíčku, pokud to dáváte na zeď jako v mém případě, pak se nevyhnete tomu, že se ten Scart kabel pohne a nemá to kontakt, takže opět to nejde(no sundaval jsem to zatím asi 4x)...
Asi by jsem potřeboval Scart kabel s delšími konektory - vím, že se to tady už na foru někde řešilo, nemá někdo nějaký tip?...

Nejraději bych jí zase vrátil, protože to s těmi Scarty je opravdu problém, takhle aby jsme okolo toho "chodili po špičkách", ale bohužel, žádná jiná vyhovující na trhu momentálně není, my to potřebujem na předvádění DVB-T vysílání, které od úterka zde v Jižních Čechách začne. Když ji vrátím , zase pak nebudu mít nic.... ach jo, to je situace. :-I Takhle jsem na vážkách. "Nejlepší" by asi bylo kdyby do těch 14-dnů zase ten obvod odešel, tak by jsem neměl žádné dilema, poslal ji definitivně zpět a už ji nechtěl...

Oproti konkurentovi Samsung T220HD (co jsem četl) má dobrý zvuk, je 16:9(a ne jako ten Samsung, ale i ostatní 16:10 - deformace obrazu u TV), S-IPS panel, Just Scan, možnost přidělání na zeď.

Obraz nemohu srovnat, neboť jsem toho Samsunga neviděl, ale obraz nemá až tak špatný, no ale spíše to je (po vyladění) takový průměr. Pozorovací úhel má myslím o něco horší než Samsungy - co jsem měl možnost vidět v Datartu.

Jo ještě má docela dobře citlivý TV tuner(u rakouské DVB-T skoro žádné výpadky, oproti jiným set-top-boxům, máme tu slabší signál), ale třeba to je tím, že má zabudovaný zesilovač anténního signálu.(Edit: tak je to tím zabudovaným zesilovačem).

Další věc: DO musí být namířeno přímo na senzor, byť i z větší dálky.

[COLOR="White"].[/COLOR]
stani (1647)|26.9.2008 09:23
Takže i tato druhá TV jde zpět. Sice u ní Scartový obvod neodešel úplně jako u té první, ale je evidentně vidět, že je tam problém. Těžko říci zda je to jen vadná celá série co přišla do ČR, anebo je to vadnou součástkou co tam montují do všech.

Přes Scart se u této TV objevují často (zcela v klidu - s kabelem se nehýbá) rušivé dva svislé přerušované pruhy, "zubatění" a "karabatění" obrazu, přístroj který nešel ani na jeden Scart jak popisuji výše, na stejný Scart kabel za hodinu(po zapnutí/vypnutí TV) zase jde, chová se to nevyzpytatelně - je tam defekt.

Jedu dnes nebo zítra např. do Kauflandu koupit nějakou noname 22-24 LCD TV, už na to kašlu. Na tu předváděčku to bude stačit, tato TV/monitor mě docela zklamala...

Ještě to shrnu, plusy a mínusy:

+ 16:9(ne 16:10 jako ostatní)
+ dobrý zvuk
+ jako monitor k PC výtečný
+ několik formátů obrazu u TV
+S-IPS panel
+ Just Scan
+ dobrý analog. i digitál vnitřní tuner(+ lepší příjem díky zabudovanému anténnímu zesilovači) - bezproblémový příjem TV
+ možnost přidělání na zeď

- obrovské problémy se Scart - jsou nepoužitelné(sériová vada, nebo u všech modelů?) navíc jsou zdířky "utopené" - běžné Scart kabely drží jen na kousku
- DO funguje pouze když je přímo namířené na senzor
- konektory nejsou zespodu ale zezadu = TV musí být na zdi od ní dále
- nižší pozorovací úhly(oproti papírově deklarovaným)
- žádný automatický formát obrazu u TV( Auto zoom, Auto fill)
1hroch (865)|26.9.2008 14:11
Tak jsi pro nas ostatni zkusebnim kralikem. Papirove vypadala fantasticky a v realu pak takove zklamani....
Diky moc za reference a preju stastnejsi ruku pri vyberu neceho jineho - pak opet poreferuj co jsi poridil.
stani (1647)|26.9.2008 16:40
[QUOTE=1hroch;193358]Tak jsi pro nas ostatni zkusebnim kralikem. Papirove vypadala fantasticky a v realu pak takove zklamani....
Diky moc za reference a preju stastnejsi ruku pri vyberu neceho jineho - pak opet poreferuj co jsi poridil.[/QUOTE]

Ne, nebýt těch vadných Scartů(obvodu), tak to není špatná TV/monitor, to opravdu ne.
Ale opět LG "nezklamalo", jak okolo sebe v poslední době slyším - samá závada. Asi si vybrali "dobrou" čínskou fabriku... :-k

[COLOR="White"].[/COLOR]
stani (1647)|27.9.2008 20:31
Takže:

dnes jsem objel celkem asi 6 obchodů a zjistil, že za ty peníze - 8.000Kč by byla ta LG ideální. Všude jsou buď 19' (22 vlastně žádná), pak jen (24?)26 - ale ty jsou všechny okolo 10t a více Kč.

Nakonec jsem vybral tuto a pro ten účel zatím nelituji:



Jedná se o 19' LCD TV/monitor GoGEN 19950 HD - typický low-end, ale pro můj účel bohatě stačí.
Koupil jsem ho v Globusu za 5.490Kč.
Údaje o něm se však dost rozcházejí, přímo Globus uvádí kontrast 800 a 1440x900, všude na netu ale píšou 1366 x 768, kontrast 1000, jas 550, úhly 176, 9ms. Na krabici je však přímo napsáno 1440x900, jas 300, kontrast 700, 5ms, úhel 160.

Asi takto: samozřejmě nedosahuje takové kvality obrazu jako výše zmíněná LG, ale není to zas až tak špatné. Podařilo se mě to docela vyladit. Jistě, obraz se trochu "tetelí" - není tam asi žádný super kvalitní čip(Engine) ala Pixel Plus, XD Engine, Bravia Engine, atp., takže to trošku nestíhá. Ale z větší vzdálenosti to už není skoro vůbec pozorovatelné. Rychlý pohyb je v pohodě.

Má zabudovaný analog/digitální tuner - dostatečně citlivý - vše funguje jak má.
Zvuk je také překvapivě dobrý - dokonce se mi zdá, srovnatelný s tou LG.

Má dokonce 5 obrazivých režimů(vč. Auto) - ovšem vzhledem k tomu, že panel je 16:10, tak tam ta deformace bude.
Tři režimy podsvícení, tři režimy odstínu(teploty) barev, rozsáhlý manuál vč. detailního popisu(zapojení) pinů u konektorů Scart, HDMI a D-sub. Taktéž má komponentní vstup. Konektory jsou umístěny(vč. anténního vstupu) zespoda, navíc má možnost montáže na zeď(VESA100). Scart je (oproti výše zmíněné LG) v pohodě. DO funguje i z větší dálky a nemusí být namířeno přímo na senzor. Úhel pohledu v praxi se mě zdál být totožný jako u výše zmíněné LG.
Jediné větší mínus vidím panel ve formátu 16:10.

Jinak (a vzhledem k 40měsíční záruce), to může být docela dobrý tip na vcelku povedený low-end.



P.S.: jako monitor jsem ho (zatím) nezkoušel - nebyl čas. Ale případně odzkouším a napíšu sem postřeh.

[COLOR="White"].[/COLOR]
1hroch (865)|29.9.2008 08:05
Diky za postrehy - opravdu je asi nejlepsi videt na vlastni oci a co ti padne do oka to vzit a moc nad tim nemudrovat.
1hroch (865)|17.11.2008 14:50
Na zaklade https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18041 aby byla rychla reakce, byt neuplna. Tak jsem nakonec koupil 22LG3000. Porovnaval jsem na jednom miste dostupne TV, byly tam 22" Sam, Viewsonic, Philips, Sencor a 19" 19LG3000. Po pokusech o najustovani se nejlepe jevila 19LG3000 - dobry kontrast, ostrost, barevne podani, ale pro mne prilis mala. Z 22" nejostrejsi obraz s nejvetsimi detaily LG. Ksichty pri svencich jakoby zasumene a vyhlazene, po ustaleni pri statickem zaberu jsou videt i vrasky, pupinky a dalsi nedokonalosti - neni to namalovany oblicej na ksicht. Doma - DVB-T Multiplex 1 i ORF vypadaji stejne, dobry analog. signal rovnoceny s digitalem. Bleskove odzkouseni DVD (z digital kamery Pall) pres Scart - (zkousen jen jeden - oproti Stani fungoval) 1. dojem = humus.
Pozorovaci uhly - Nevim, jak se pravoplatne hodnoti, dle meho musi zustat obraz stejny v celem rozsahu deklarovanych hodnot. Podle mne: horizont bez znatelne zmeny kontrastu a barvy max 90°, vertikalni docela katastrofa = smerem nahoru bledne celkem razantne (odhadl bych to na 30°), dolu po par stupnich tmavne az do inverze.
Cekam na kabel HDMI, podrobnejsi zjisteni - PC monitor, ostatni zdroje signalu po obdrzeni kabelu.