Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast TV2000XP Expert + STB - Jak nejlépe propojit???

Treglis (1)|4.8.2008 14:06
Zdravim. Z důvodu vypínání analogu na Plzeňsku (momentálně ČT2) se začínám zabývat otázkou příjmu digitální TV. Na TV koukam jen přes PC, kde mam stařičkou analog WinFast TV2000XP Expert. V prvním okamžiku jsem ihned uvažoval o nové TV kartě (požadavek do PCI-e), ale pak jsem narazil v diskuzích na problém, konkrétně Win Vista 64bit a 4GB operační paměti, kde si s timto kombem vetšina TV karet nerozumí a řešení je v jak se zdá nedohlednu.

Začal jsem tedy uvažovat o myšlence pořízení settopboxu a jeho připojení do současné analogové TV karty.
1. Je vůbec tohle řešení obecně dobrý nápad?
2. Jakým způsobem (přes jaký výstup) by bylo nejlepší STB s kartou propojit, aby se docílilo co nejmenším ztrátám na kvalitě a nebylo zároveň propojení zbytečné komplikované?
3. A samozřejmě bych rád co možná nejlevnější řešení.
4. Popřípadě na jaká další úskalí mohu narazit nebo bych si měl dát pozor?

Dočetl jsem se, že modulátory přímo v settopboxech nejsou nejlepším řešením a je lepší externí modulator. Ale ty se pohybují cenově na úrovni samotných settopboxů (to je pro mé občasné koukání na TV zbytečná investice). STB s s-video výstupem je málo a jsou už ve vyšší cenové relaci. Neprodává se třeba už hotová redukce SCART->s-video?

Díky předem za nějaké podněty a nápady.
casesiky (5)|13.9.2008 15:10
Zdravim,
zrovna tento tyden jsem resil stejny problem. Od kamose jsem mel pujceny STB na vyzkouseni zda v nasi prdeli jde digital, sel vyborne. Tak jsem se rozhodl koupit hybridni TV kartu digital + anolog, lec kartu se mi vubec nepodarilo rozbehat tak jsem koupil jinou - tu jsem uz rozbehal lec digital si ani neskrtl, ukazoval neco kolem 10-40% silu signalu. Takze obe karty vracim a koupil jsem misto toho obyc STB znacky hyundai dvb-t 960. Propojeni s kartou pomoci SCART -> CINCH a beha to paradne. Sila signalu na tom STB je kolem 90%, takze podle me ty tv karty moc kvalitnim prijimacem neoplyvaji.
Ivo Mašek (10205)|13.9.2008 19:19
[QUOTE]
Neprodává se třeba už hotová redukce SCART->s-video?
[/QUOTE]
Něco k mání už hotového je:
http://www.alza.cz/redukce-hama-scart-na-s-video-nebo-3-x-cinch-obousmerna-d79534.htm
stani (1647)|13.9.2008 19:37