Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TV >= 40", HTPC, Full HD, cca 40-50k

Strajk (22)|15.3.2008 20:50
Asi měsíc už pročítám snad všechna česká fóra o TV, avšak namísto toho abych měl TV už v obyváku tak se do vybírání zamotávám víc a víc, proto vás prosím o pomoc :(

Požadavky - požadavků myslím nemám moc a pravděpodobně právě proto je tak těžké si vybrat
Velikost - 40" a větší (asi radějí větší, 40" se mi subjektivně zdá čím dál menší)
Konektory - na zadní straně mi bohatě stačí 1 HDMI na PC, vše ostatní (foťák, kameru, telefon) budu připojovat přes PC...
Vzhled - černá barva (těch je dnes většina takže myslím není problém), plusem by byl i pěkný vzhled z boku protože hlavně z ostrého levého úhlu bude hodně na očích
Technologie - zde si myslím že méně je více, chtěl bych hlavně věrné barvy. Myslím že nějaké technologie na zvyšování kontrastu, dynamiky pohybu atd. budou u HTPC akorát na škodu. TV totiž bude tak ze 25% procent využívaná na provoz klasického win prostředí např. na úpravy fotek v PS, stříhání videa, surfování po YouTube, hraní her atd. a bych nechtěl od TV žádné obrazové překvapení... Na zlepšení kvality videa s úspěchem už léta používám nastavitelné filtry ffdshow + nastavení catalystů.

Shrnutí mé ideální televize
Za rozumnou cenu největší hezká televize, která si bezchybně poradí s připojením pouze s PC ve Full HD rozlišení a zobrazí barvy co nejvěrněji přijimanému signálu

Všem předem moc děkuji za pomoc
Evok (84)|15.3.2008 21:00
[QUOTE=Strajk;169320]Asi měsíc už pročítám snad všechna česká fóra o TV, avšak namísto toho abych měl TV už v obyváku tak se do vybírání zamotávám víc a víc, proto vás prosím o pomoc :(

Požadavky - požadavků myslím nemám moc a pravděpodobně právě proto je tak těžké si vybrat
Velikost - 40" a větší (asi radějí větší, 40" se mi subjektivně zdá čím dál menší)
Konektory - na zadní straně mi bohatě stačí 1 HDMI na PC, vše ostatní (foťák, kameru, telefon) budu připojovat přes PC...
Vzhled - černá barva (těch je dnes většina takže myslím není problém), plusem by byl i pěkný vzhled z boku protože hlavně z ostrého levého úhlu bude hodně na očích
Technologie - zde si myslím že méně je více, chtěl bych hlavně věrné barvy. Myslím že nějaké technologie na zvyšování kontrastu, dynamiky pohybu atd. budou u HTPC akorát na škodu. TV totiž bude tak ze 25% procent využívaná na provoz klasického win prostředí např. na úpravy fotek v PS, stříhání videa, surfování po YouTube, hraní her atd. a bych nechtěl od TV žádné obrazové překvapení... Na zlepšení kvality videa s úspěchem už léta používám nastavitelné filtry ffdshow + nastavení catalystů.

Shrnutí mé ideální televize
Za rozumnou cenu největší hezká televize, která si bezchybně poradí s připojením pouze s PC ve Full HD rozlišení a zobrazí barvy co nejvěrněji přijimanému signálu

Všem předem moc děkuji za pomoc[/QUOTE]



Já myslím že tahle Tv by mohla splňovat tvoje požadavky.Byl to můj favorit,ale je to už dosti peněz.

http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-101-107-cm/sony-kdl-40v3000-bravia
Respect (220)|15.3.2008 22:10
jednoduchý V nebrat. Dvojtý W je jasná volba :-)
Evok (84)|15.3.2008 22:36
[QUOTE=Respect;169328]jednoduchý V nebrat. Dvojtý W je jasná volba :-)[/QUOTE]



Důvod?
Strajk (22)|16.3.2008 00:47
Ta SONY V/W3000 se mi hodně líbí, slyšel sem aji chválu na propojení s PC, prodavač v Datartu nám 'dokonce' vychvaloval aji speciální menu určené pro toto připojení - mě to spíš přišlo trošku zvláštní když sem viděl položky na vyrovnání obrazu, posunutí obrazu vertikálně/horizontálně... předpokládal jsem že tohle by televize měla zvládnou zcela automaticky pokud má 1080 řádků a já jí přes HDMI přesně těch 1080 řádků pošlu...

Navíc mě je trochu líto že za cca stejné peníze můžu mít od konkurence o 6" až 7" větší uhlopříčku např.:
Philips 47PFL7642D http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-108-153-cm/philips-47pfl7642d
Samsung LE46M87BD http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-108-153-cm/samsung-le46m87bd

Jde mi hlavně o to bezproblémové připojení s PC, pokud technologii 100Hz dobře rozumím tak ji nepotřebuji protože slouží hlavně k lepšímu přehrávání při vstupu 24 snímků/s z přehrávačů Blu-ray a já budu mít z pc výstup konstantích 50Hz. Pokud se mýlím tak budu rád za opravení ;)
JM_ (353)|16.3.2008 01:04
[QUOTE=Evok;169332]Důvod?[/QUOTE]

Např. 10 bit. barvy či technologie x.v.Colour.
Strajk (22)|16.3.2008 11:59
Tak pravděpodobně upřednostním větší uhlopříčku před kvalitou obrazu, 1920x1080 na 40" ze 3-4 metrů je asi už moc a třeba surfování po netu by nebylo nejpohodlnější... Pokud teda SONY tak asi 46" řady V, která je podle mě srovnatelná s M řadou od Samsungu (W od Sony a F od Samsungu už pro mě přesahuje poměr cena/výkon). Ještě si pořádně projdu nabídky Sharpu a Toshiby.

Opět prosím o komentáře ostatních TvFreakulínů :)
Respect (220)|16.3.2008 12:14
no pro mě bylo taky rozhodující, že to W od sony má už zabudovaný HD tuner jak pro DVB-T tak pro DVB-C. Takže snad už za pár týdnů bude stačit zasunout modul od UPC do televize a odpadne ten jejich příšernej set top box

jinak nějakej článek k tomuto je tady [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Strajk (22)|16.3.2008 13:49
No v idealním případě bych veškerý příjem signálu měl v PC a z něho pouze jedním HDMI kabelem do TV a jedním kabelem do receiveru... Vím že zatím je to s těmi kartami do pc pro příjem satelitního vysílání docela bídné ale doufám že se to brzo změní (Vista SP1 prý už chystá v této oblastí nějaké vylepšení).

Proto TV chci hlavně jako prosté zobrazovadlo, které prostě jenom kvalitně zobrazí to co mu digitálně přijde na vstupu...

Ještě otázečka bokem: nejraději bych po nastavení tv používal pouze DO a klávesnici k počítači, je nějaká šance že by se mi povedlo zapnout TV dálkovým ovladačem od iMonu nebo automaticky při zjištění signálu jako to dělají monitory u pc?
JM_ (353)|16.3.2008 14:57
[QUOTE=Strajk;169399]Vím že zatím je to s těmi kartami do pc pro příjem satelitního vysílání docela bídné [/QUOTE]

Karty typu Skystar HD 2 apod jsou "docela bídné"?
Strajk (22)|16.3.2008 15:20
Přiznám se že jsem to ještě nezkoumal uplně důkladně a zaslechl jsem že karty sice fungují dobře se 'svým' softwarem ale s MC např ve Vistě ještě funkčnost pokulhává, hlavně s placenými kanály... Ale jak jsem říkal, ještě sem to moc nestudoval takže jestli jsem urazil tak se omlouvám :)

Zatím je pro mě ale prioritou vybrat TV, DVB-S a C příjem budu potom řešit při výběru PC
Respect (220)|16.3.2008 15:56
[QUOTE=Strajk;169399]
Ještě otázečka bokem: nejraději bych po nastavení tv používal pouze DO a klávesnici k počítači, je nějaká šance že by se mi povedlo zapnout TV dálkovým ovladačem od iMonu nebo automaticky při zjištění signálu jako to dělají monitory u pc?[/QUOTE]

no nějaká položka pro zapínání přes HDMI v nastavení je ale ještě jsem to nezkoušel. Můžu na to večer kouknout jak budu doma
nodiggity (199)|16.3.2008 18:10
[QUOTE=Respect;169421]no nějaká položka pro zapínání přes HDMI v nastavení je ale ještě jsem to nezkoušel. Můžu na to večer kouknout jak budu doma[/QUOTE]

To by mě taky zajímalo. Mám S3000 připojenou digitálně, přes D-Sub se zapínala automaticky jako monitor, přes HDMI musím zapínat ručně.
Strajk (22)|16.3.2008 19:55
Ty SONY řada V a W vypadají opravdu krásně, bohužel ve velikosti kolem 46" která by pro mě byla ideální je cenový rozdíl docela obrovský... nyní mám tyto favority (ceny brány na videoexpert):
43k - Philips 47PFL7642D - http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-108-153-cm/philips-47pfl7642d
43k - Samsung LE46M87BD - http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-108-153-cm/samsung-le46f86bd
53k - Samsung LE46F86BD - http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-108-153-cm/samsung-le46f86bd
53k - Toshiba 47Z3030DG - http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/377964/toshiba/toshiba-47z3030dg/ //EDIT: přidána Toshiba
56k - Sony BRAVIA KDL-46V3000 - http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-108-153-cm/sony-kdl-46v3000-bravia
Ty poslední 2 už jsou ale hodně nad původní rozpočet, to bych musel ještě prodiskutovat s rodinou - ideálních by bylo těch 45k + pokud by to bylo něco hodně exluzivní tak i 50k

Popřípadě počkat co přinesou nové Philipsy nebo vzít starší SONY W200 nebo nižší modelovou řadu ale to bych nerad...

Největší problém je v tom že samsungy mají problém s připojením k pc + obecně s firmwarem a o philipsech se toho zase píše málo :(
Krayzie (325)|16.3.2008 20:11
Ak chces realne a verne farby, tak Samsung musis z tvojho zoznamu vyradit. Inac nikde tam nevidim Toshibu, vycitaju sa jej veci, ktore ta nemusia trapit (napr. jednotne nastavenie pre vsetky vstupy). Pozri sa aj napr. na tuto: http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/377964/toshiba/toshiba-47z3030dg/.
Strajk (22)|16.3.2008 20:49
Vypadá velice pěkně, viděl sem tady na ni někde diskuzní vlákno tak to zkusim pročíst... ale moc si mě nepotěšil znovu úmorně studovat všechny technologie a modelové označení od Toshiby to nebude na jeden večer :( Např v tabulkách 100Hz nemá ale v technologiích je Active Vision M100HD (100Hz) to potěš...

Přidávám ji v výběru o přispěvek výše

Ještě k těm barvám, nepotřebuji nějaké extra skutečné barvy na grafiku (to bych si pořídil EIZO), jde mi jenom o to aby si s obrazem televize nedělala nějaké extra dynamické a saturační výstřelky aby byla barevná i černobílá fotka :) (myšleno s nadhledem)
Krayzie (325)|16.3.2008 21:07
Podla mojich informacii Z rada od Toshiby 100 Hz ma, tiez som bol prekvapeny, ked v tabulke bolo uvede inac, ale mozem sa mylit). Inac Toshiba ma velmi slusnu 100 Hz technologiu a ta sa moze niekedy zist.
Osobne som majitelom Samsung R86 a s farbami sa treba dost pohrat. Povodne nastavenie je presaturovane a ani po dlhsom nastavovani nie som spokojny so zobrazovanim cervenej farby, hlavne pri filmoch (kedze vsetko bolo na moj vkus moc do cervena, cervenu som dost stiahol a teraz mam pocit, ze cervena je vykreslovana zle, ale ostatne farby su ako maju byt). Ma druhu stranu, ako PC monitor (99.9 % mojho pouzivania) to sluzi celkom obstojne, staticke obrazky (fotky) sa mi zdaju zobrazene OK, aj hry maju pekne farby, len pri tych filmoch si nemozem povedat, ze je to na 100%.
Strajk (22)|18.3.2008 19:32
Tak pravděpodobně pudu do té Toshiby 47Z3030 - bude to sice krok naslepo protože Toshiby jsem nikde vystavené nenašel ale věřím spokojeným majitelům tady z fóra... Pokud by jste ještě někdo měl nějaké připomínky nebo rady tak pudu rád když napíšete ;)
MomoBrut (205)|19.3.2008 08:22
[QUOTE=Strajk;169415]Přiznám se že jsem to ještě nezkoumal uplně důkladně a zaslechl jsem že karty sice fungují dobře se 'svým' softwarem ale s MC např ve Vistě ještě funkčnost pokulhává, hlavně s placenými kanály... Ale jak jsem říkal, ještě sem to moc nestudoval takže jestli jsem urazil tak se omlouvám :)

Zatím je pro mě ale prioritou vybrat TV, DVB-S a C příjem budu potom řešit při výběru PC[/QUOTE]
Pokud ti muzu dat radu, tak na visty a mc zapomen, resenim je xp+dvbviewer ... ale jako obvykle, vse je trosku slozitejsi a je nutne se tim prokousat, nicmene k me spokojenosti.
Strajk (22)|19.3.2008 14:39
[QUOTE=MomoBrut;169724]...[/QUOTE]

Zatím mi jde hlavně o TV, HTPC budu pravděpodobně na jiným fóru k tomu určený. Ale vidím to tak že tak první měsíc bude testovací a budu se snažit vyzkoušet co nejvíc softwarových kombinací (Vista MC, MediaPortal, Nero Home, ...) abych zjistil co mi nejvíc vyhovuje. Jako základ bych si ale rád ponechal Visty protože je mám doma na všech PC a zatím 100% spokojenost...Navíc co jsem pročítal fórum toho DVB Vieweru tak není problém ho zařadit do nabídky přímo MC ve Vistách. Samotný DVB Viewer by mi moc nestačil protože potřebuju pohodlné prostředí hlavně pro prolízání a přehrávaní obsahu z disku. I tak ale díky za tip ;)
MomoBrut (205)|19.3.2008 21:10
Prolezat disk umi i DVB viewer, dokonce jen s jednoduchym dalkovym ovladacem a udelas vsechny bezne veci, co jsou normalne treba ...
Strajk (22)|5.4.2008 19:12
Takže se to konečně pohnulo a koncem týdne velice pravděpodobně jedeme to Vídně nebo Drážďan pro 42" nebo 47" Toshibu Z3030, díky všem zůčastněným za pomoc s výběrem