Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DO pro Vista MCE

honza_t (4)|22.2.2008 21:57
Ahoj, muzete mi prosim poradit, zda existuje nejaka TV karta s dalkovym ovladacem, kterym lze ovladat MCE? Jedna se mi o Windows Vista 64bit. MCE, ktere lze kompletne ovladat DO jenz je soucasti karty.
V pripade ze uz je zde tento problem rezen, nasmerujte me prosim. Nemel jsem silu prochazet vetsinu vlaken a hledani moc nepomohlo.
Ivo Mašek (10205)|23.2.2008 11:17
honza_t (4)|23.2.2008 12:33
Tuto variantu jsem chtel nechat az na zaver. Budu kupovat TV kartu, cili jsem chtel splachnout dve mouchy jednou ranou...
Ivo Mašek (10205)|23.2.2008 15:15
Mám dojem, že žádný výrobce tv karty nedodává DO specielně pro MCE. Tuhle vymoženost má Microsoft, který dodává na trh specielní DO a klávesnice pro OS WinXP_MCE + Vista_MCE.
Pytkin (7947)|23.2.2008 16:04
Hauppage dava ku kartam dialkove ovladanie kompatibilne s MCE .. funguje to znamenite ..

tu si vyber , kera ti bude vyhovovat .. su vyborne

http://www.hauppauge.com/site/products/prods_mckit.html

tu mas ich porovnanie :

http://www.hauppauge.com/site/compare/compare_mckit.html
mp4 (27)|29.3.2008 23:40
Huncut (221)|30.3.2008 21:04
Ja mam Leadtek 2000H a prilozenym dalkovym obladanim se MCE da ovladat bezproblemu (je potreba to povolit v ovladacich, je tam na to specialni nastaveni).
RiMr (105)|3.4.2008 13:53
to Huncut: prosím ťa kde!?
Mám DTV1000 a zaživéhoboha nemůžu přijít na to, jak s tím dodávaným dálkáčem pod Vista64 ovládat MCE. V manuálu píšou o přepnutí pomocé ikony v System Tray, kterou já tam ovšem vůbec nemám...
Myslím že to bude stejné jak u tvojí DTV2000.
Díky předem.
RiMr.
Ivo Mašek (10205)|3.4.2008 14:20
Ty nemáš na monitoru vpravo dole ikonu od Leadteku? Ta je důležitá pro chod dálkového ovládání (+ "antenka", samozřejmě)
Huncut (221)|3.4.2008 14:24
Presne tak, je to ikonka u hodin "WinFast Wizard".
RiMr (105)|3.4.2008 17:50
Díky moc za odpovědi.
Ano skutečně tam žádnou takovou ikonku nemám.
Jestli to není tím, že tam mám 64bitové Visty (jiné ovladače), nebo co....
Mám poslední ovladače od Leadteku (drivery jsou tam z října 2007, apliikace z prosince 2007), ovladač funguje (v PVR2), žádná chybová hláška, prostě nic. Akorát jsem tam našel nainstalovaný nějaký IR server, ale tam můžu nastavovat co chci, nic...
Už jsem zkusil napsat i přímo do Leadteku, ale moc si od toho neslibuju.
Jestli bys Huncůte našel nějaké detaily, kde se ta ikonka/aplikace nabrala, byl bych ti moc vděčný.
A kdybyste někdo věděli, jak tu kartu rozchodit pod MediaPortalem, byla by to bomba. Našel jsem nějaké návody spojené s editací registrů a editací souborů XML v kořenovém adresáři MediaPortalu, ale jednak se mi to moc nezdálo, jednak to bylo pro WinXP a jednak to bylo pro DTV2000...
RiMr (105)|3.4.2008 23:05
Tak vyřešeno...
Můj Firewall Jetico (jinak skvělý program na který nedám dopustit) vyhodnotil zásah do registrů při instalaci toho malého sr*če dolů do system tray jako nebezpečný a nějak se ani neobtěžoval se mě zeptat. A že se jinak ptá na kdeco. Zjistil jsem to tak, že jsem poč odpojil od sítě, vypnul jsem kdeco včetně FIrewallu a šlo to... Tak jsem upravil konfiguraci Firewallu (měl tam prostě u tohoto typu zápisu do registru defaultně zamítnout bez ptaní...) a jede se dál...
Uff, aspoň něco.
Díky moc a přeju hezký večer.
RiMr
icecub (11)|22.4.2008 22:18
Nevíte jestli se dají pro Vista Media Center rozjet i dálkové oladače od Pinnacle ? Jak?