Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Horizontalni bezici titulky ve Vegas

imported_giga (22)|8.11.2004 09:25
Ahoj,
muzete mi nekdo poradit, jak pridat ve Vegas (nebo lepe na DVD) vodorovne bezici titulky? Casto jsem to videl pouzivat pro titulkovani plynule reci (takze normalni titulek by se menil rychle)

Diky!
stayman (12393)|8.11.2004 09:48
Na DVD neviem, jedine do obrazu. Mozes to spravit ako text, a "beziaci" bude, ked mu das keyframe...
BOBA (590)|8.11.2004 12:27
Zkus to udělat tak,že si najedeš ve Vegase do generátoru médií, vybereš si
"Credit Roll" a pak "Timed Scroll Right,On Frosty White".Tam už můžeš kombinovat s délkou titulku, jestli přiletí zprava... a můžeš si vybrat jaké bude pozadí, doporučuji průhledné :-) .
imported_giga (22)|8.11.2004 12:31
A podari se mi takhle udelat dlouhej titulek? Cca 10 minut ....

[quote=BOBA]Zkus to udělat tak,že si najedeš ve Vegase do generátoru médií, vybereš si
"Credit Roll" a pak "Timed Scroll Right,On Frosty White".Tam už můžeš kombinovat s délkou titulku, jestli přiletí zprava... a můžeš si vybrat jaké bude pozadí, doporučuji průhledné :-) .[/quote]
stayman (12393)|8.11.2004 13:11
Tym co som povedal ja aj 1h :-D
BOBA (590)|8.11.2004 13:15
[quote=giga]A podari se mi takhle udelat dlouhej titulek? Cca 10 minut ....[/quote]

Teď jsem to zkoušel a jde to.Buď tak, že napíšeš první řádek dlouhý na těch 10 min. nebo poslepuješ více krátkých dohromady.
MOJE (537)|8.11.2004 19:57
Ja som to robil takto:

Pravý klik na stopu INSERT TEXT MEDIA.

Nastavil LENGHT na dĺžku rozhovoru (v tvojom prípade tých 10 min.)

Ako text som napísal celý ten rozhovor - dialóg (do jedného riadku).

Tak som sa prepol do PLACEMENT, vložil KEY na začiatok rozhovoru a v tom náhľade som text posunul úplne VPRAVO. Potom som vložil KEY na koniec rozhovoru a ten text som posunul úplne VĽAVO.

HOTOVO B-)
imported_giga (22)|9.11.2004 06:55
[quote=BOBA]Teď jsem to zkoušel a jde to.Buď tak, že napíšeš první řádek dlouhý na těch 10 min. nebo poslepuješ více krátkých dohromady.[/quote]

Asi delam neco spatne, ale kdyz napisu delsi radek, tak mi ho orizne. Zleva prijede text ktery nezacina od zacatku radku, potom se na chvili zastavi a zase odjede doprava, ale skonci driv nez tim co jsem napsal. Proste je to nejak dlouha vysec nekde z prostred textu. Poradis?
millos (111)|9.11.2004 09:41
seznam se s tim, co je to obecne keyframe (to se Ti bude hodit jeste tak aspon milionkrat... 8-) ) a jinak Ti MOJE napsal vycerpavajici navod...
janqo (19)|9.11.2004 09:47
Postup od MOJE se mi taky libi...akorat me napadlo, ze ti to nejde, protoze potom jeste ten text v timeline musis roztahnout na tu pozadovanou delku...
imported_giga (22)|9.11.2004 10:53
[quote=millos]seznam se s tim, co je to obecne keyframe (to se Ti bude hodit jeste tak aspon milionkrat... 8-) ) a jinak Ti MOJE napsal vycerpavajici navod...[/quote]

Jasne, to co napsal MOJE funguje, ale me zajimalo proc BOBOvi funguje jeho varianta a me ne ...
BOBA (590)|9.11.2004 15:51
Jasne, to co napsal MOJE funguje, ale me zajimalo proc BOBOvi funguje jeho varianta a me ne ...
----------------------------------------------------------------------------------------
Gigo omlouvám se, že jsem Tě mystifikoval.Když to udělám v kuse(10 min), tak titulky jdou moc pomalu, a nemohu zaboha přijít na to, jak to zrychlit.Proto Ti doporučuji, dělat titulky pouze v těch místech, kde je potřebuješ a s rychlostí pak není problém.
Jinak Moje Ti dává nenásilnou a demokratickou formou rozumný výběr a možnost :-) .
stayman (12393)|9.11.2004 22:18
Nikdy nepouzivam tie predvolene scrol atd titulky, ale vzdy iba TEXT, tak je to neobmedzene a s prislusnými keyframe dosiahnes pohyb aky potrebujes..., ostatne "efekty" si mozes zvolit aplikovanim filtrov na titulkovu stopu (deformacia, 3D, blur, farebne filtre aj deformacne atd...), ktorym taktiez mozes menit vlastnosti pomocou keyframe.