Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou LCD či Plazmu 94 či 102cm do 30 000kč bez DPH?

Horymir (9)|8.1.2008 18:35
Ahoj Lidi,
věřím, že takových otravných lidí jako jsem já už jste tady pár viděli, ale musím se zeptat, protože v tom mám guláš. Chci si koupit novou TV a stále sem se rozhodoval či LCD nebo Plazmu. Přičemž mi 90% známých říká, že na TV a občasné puštění DVDčka si mám koupit plazmu, protože je prostě lepší. Já velice rád sleduji sport a nemám rád kostičky :-) Sám nevím co si o tom myslet jelikož se v tom vůbec nevyznám. Ale pokud máte jiný názor tak sem s ním. Rád si poslechnu kdejakou radu.

Ovšem potřeboval bych poradit jakou teda TV.
Mám jasno jen v tomto:
uhlopříčka 94 nebo 102cm
cena bez DPH 25000 - 30 000kč
sledování z cca 3-4 metru
signál bude z UPC kabel

TV chci umístit na zed, takže uvítám i případné ukázky konstrukcí na upevnění a tak.


Prosím Vás o pomoc, jelikož na elektroniku jsem opravdu dutej.
Díky moc za každou radu.
Horymir
tomzvule (249)|8.1.2008 19:34
[QUOTE=Horymir;161200]Ahoj Lidi,
věřím, že takových otravných lidí jako jsem já už jste tady pár viděli, ale musím se zeptat, protože v tom mám guláš. Chci si koupit novou TV a stále sem se rozhodoval či LCD nebo Plazmu. Přičemž mi 90% známých říká, že na TV a občasné puštění DVDčka si mám koupit plazmu, protože je prostě lepší. Já velice rád sleduji sport a nemám rád kostičky :-) Sám nevím co si o tom myslet jelikož se v tom vůbec nevyznám. Ale pokud máte jiný názor tak sem s ním. Rád si poslechnu kdejakou radu.

Ovšem potřeboval bych poradit jakou teda TV.
Mám jasno jen v tomto:
uhlopříčka 94 nebo 102cm
cena bez DPH 25000 - 30 000kč
sledování z cca 3-4 metru
signál bude z UPC kabel

TV chci umístit na zed, takže uvítám i případné ukázky konstrukcí na upevnění a tak.


Prosím Vás o pomoc, jelikož na elektroniku jsem opravdu dutej.
Díky moc za každou radu.
Horymir[/QUOTE]

Bylo by dobré si prvně přečist nějaká témata, ale možná Ti pomůžu.

Vzhledem k tomu, že sleduješ UPC což není zrovna moc dobrá kvalita, tak doporučuji
mrknou na 10 nejlepších televizí pro bídný SD signál:
http://hdtvorg.co.uk/news/articles/2008010501.htm

Pokud chceš co nejlepší obraz a úhlopříčku větší než 82 cm tak bych to viděl na č 4 a č 6
pat01 (249)|8.1.2008 19:37
Pokud máš rád koukáš na sport a nemáš rád kostičky tak s plazmou a i LCD se ženeš do neštěstí !!!
O sigálu z UPC to platí dvojnásobně taková Galaxie sport to bude pošušnáníčko....
Radil bych ti než se tu vyptávat vyrazit někam do terénu a podívat se na vlastní oči jakej ten sport bude paráda.
Nekupuješ to na pár dní aby jsi si nedrbal hlavu...až místo hráču a míče uvidíš pestro barevné rozmazané neostré pohybující se přízraky a siluety.
Přeju hlavně ostrý obraz...
tomzvule (249)|8.1.2008 20:30
[QUOTE=pat01;161211]Pokud máš rád koukáš na sport a nemáš rád kostičky tak s plazmou a i LCD se ženeš do neštěstí !!!
O sigálu z UPC to platí dvojnásobně taková Galaxie sport to bude pošušnáníčko....
Radil bych ti než se tu vyptávat vyrazit někam do terénu a podívat se na vlastní oči jakej ten sport bude paráda.
Nekupuješ to na pár dní aby jsi si nedrbal hlavu...až místo hráču a míče uvidíš pestro barevné rozmazané neostré pohybující se přízraky a siluety.
Přeju hlavně ostrý obraz...[/QUOTE]

Pravda pravda - ale CRT 94 - 100 cm ? Nicméně nebudeme ty CRT jen chválit. Stojící oraz je podobný stroboskopu i u 100 HZ, to nemluvím o geometrii a zůzných pruzích a podobných hrůzách.
Akorát ten sport furt vede :-)
RADU (113)|8.1.2008 22:04
Tohle za tebe nikdo nerozhodne.Plusy a mínusy obou technologií jsou jasné,záleží také na tom jak je kdo náročný na kvalitu obrazu a kolik je ochoten investovat.Pro někoho je třeba signál UPC koukatelný a pro někoho ani náhodou.Někdo ještě doporučuje CRT,ale většina ji už poslala do propadliště dějin...
Důležité je hlavně jak kvalitní signál do toho LCD nebo plazmy pustím.Je taky všeobecně známé,že s horším signálem si lépe poradí to staré CRT.Nejlepší by bylo vedle sebe postavit vybranou plazmu i lcd v ceně 25000-30000 a do obou pustit signál z kabelu UPC.Možná ani pak by rozhodování nebylo lehké.A uskutečnění takového testu v praxi těžko proveditelné.
Modena (1706)|9.1.2008 00:00
CRT se chlapci blbě věší na zeď . . . Jde to, ale není to ani snadný, ani pěkný !
pat01 (249)|9.1.2008 07:32
[QUOTE=Modena;161246]CRT se chlapci blbě věší na zeď . . . Jde to, ale není to ani snadný, ani pěkný ![/QUOTE]

To je sice pravda....Ale pokud si někdo kupujeTv podle toho že zabere málo místa,desing hezky vypadá a pohodlně se věší na zed tak nevím co si mám myslet....
Já si stále myslím že tv je o podání obrazu a jek ten výsledný obraz na daném zobrazovači vypadá.
Přece si nekoupím drahý cabriolet jenom proto že hezky vypadá a baby na něj budou letět když budu bydlet vysoko horách,kde nejsou ani pořádný silnice a 3/4 roku v roce je tam zima a prší....
Radoo (1302)|9.1.2008 07:47
[QUOTE=pat01;161257]To je sice pravda....Ale pokud si někdo kupujeTv podle toho že zabere málo místa,desing hezky vypadá a pohodlně se věší na zed tak nevím co si mám myslet....
Já si stále myslím že tv je o podání obrazu a jek ten výsledný obraz na daném zobrazovači vypadá.
Přece si nekoupím drahý cabriolet jenom proto že hezky vypadá a baby na něj budou letět když budu bydlet vysoko horách,kde nejsou ani pořádný silnice a 3/4 roku v roce je tam zima a prší....[/QUOTE]
Někdo to chce kromě "mít na zdi", taky k připojení PC, digi zobrazovač k zobrazení digi zdrojů DVB-S, DVD, HD video, hry, fotky, 100% geometrii, velkou uhlopříčku atd atd a to jaksi po babičce crt už nemůžeme chtít ...
setres (158)|9.1.2008 08:49
no hlavně se tu pořád připomíná,že se tv nekupuje na chviku ale na pár let.To znamená,že by člověk měl také myslet na to,že nebudou pořád vysílat jen 576 pal ale konečně příjde i vyšší rozlišení. Je mi jasné,že u nás to ještě chvíli potrvá ale třeba sat.tv a placené kabelovky přijdou s něčím podstatně dříve. A pak bych tu ohromnou bednu klasické CTR také v obýváku (natož na stěně) mít nechtěl.
Xaver (149)|9.1.2008 13:46
Prihreji si svoji polivcicku,...
Mam dotaz pro znalce LCD Sony, muzu koupit malo pouzitou (mesic) LCD KDL-40W2000 (model 2007) za 29000,- vce DPH.

Je to dobra koupe pro sledovani TV (analog a DVB-T), vyjimecne prohlizeni foto a pripojeni PC?
Jak vyjde ve srovnani s letosnimi modely LCD Sony?
Jak vypada sledovani TV na teto LCD Sony a pripojene PC pres VGA?
Do jake kvalitavni tridy patri F - typ LCD Sony 2008?

Zajima me vse...

Diky
RADU (113)|9.1.2008 14:27
Nějaké zkušenosti s touto TV zde http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-101-107-cm/sony-kdl-40w2000-bravia:komentare.

TV je super, ale musim sklamat vsechny kteří ji chteji pouzivat pro analog.signál a DVD. Budou moc sklamáni. Tyto signály jsou tak nekvalitní, ze se na to nedá koukat... Částečným řešením je dokoupit DVD přehrávač s HDMI, stejně jako satelit. Při přenosu signálu přes rozhraní HDMI a převzorkování na 1080, je obraz koukatelný.Vyzkoušel jsem to a obraz přes HDMI je podstatně ostřejší a již se na obraz dá koukat. Když nebudete mít signál vedený přes HDMI, ani ji nekupujte. Ale neni to chyba televize, pouze kvality signálu a jeho řádkování.
streethawk (85)|9.1.2008 19:38
Dobryy den prajem priatelia, nepaci sa mi tu vedenie podobnych temat "ak chces natom pozerat sport resp. UPC tak sa rozluc s plazmou a LCD" :D
Naozaj su to usmevne tvrdenia, pretoze ten kto okusil dobru plasmu resp. dobre LCD, uz by sa viac nevratil k CRT, ANO vsetko ma svoje pre a proti, ale rozhodne to stoji zato (kvalitna plasma alebo LCD)
Budem teraz konkretny a poviem Vam, ze som kupil plazmu Panasonic TH-42PX70EA a mam doma UPC Direct a DVD player(dokonca hned dva, PAnasonic a Onkyo) Pozeram to tak v pomere 50:50 (UPC/DVD).
Mal som predtym CRT 72cm Panasonic 100Hz (v dobe kupy stal 45000, slusna bedna), tam bol samozrejme obraz z vyssie uvedenych zariadeni "perfektny", ale po prvom vzhliadnuti novej plazmy uz by som sa na nic ine nemohol pozerat:) Ano clovek musi prehryznut par nedostatkov v podobe vacsej kompresie(galaxia sport), ale nahodou je to na slusnej urovni, ja osobne som cakal horsie, ovela horsie, bol som velmi milo prekvapeny hlavne z UPC-cka, kvalita je slusna.Pozeram nato zo vzdialenosti asi 2,8-3m a nezda sa mi vobec velky, ba naopak, mam ho asi mesiac a uz sa mi zda maly :) Naozaj!
Takze ak novu tenku telku na UPC, tak plazma od Panaka bude jasna volba. Je pravda, ze to znie ako reklamna kampan, ale opak je pravdou, mal som Panaka aj predtym, ale bol som povodne pevne rozhodnuty pre Samsunga LCD 37" FullHD, ktory som mal moznost si omakat u kamosa, velmi sa mi pacil obraz (som fakt dost narocny, perfekcionista mi hovoria), ALE ked som zbadal obraz na DVD (ale ako hovorim i na UPC je slusny) na tejto plazme, skoro som odpadol, je to nadhera, tu uz clovek naozaj vidi kazdu chybicku DVD, ci uz je to kompresia napaleneho filmu, alebo jednoducho menej kvalitny original, ale ten kontrast, farby to je proste BOMBA, nebojte sa vacsej uhlopriecky, 42" je podla mna uplne v POHO pozeratelny uz od 2,5m :)
Zatial zdar ;)
pat01 (249)|9.1.2008 20:12
[QUOTE=streethawk;161337]Dobryy den prajem priatelia, nepaci sa mi tu vedenie podobnych temat "ak chces natom pozerat sport resp. UPC tak sa rozluc s plazmou a LCD" :D
Naozaj su to usmevne tvrdenia, pretoze ten kto okusil dobru plasmu resp. dobre LCD, uz by sa viac nevratil k CRT, ANO vsetko ma svoje pre a proti, ale rozhodne to stoji zato (kvalitna plasma alebo LCD)
Budem teraz konkretny a poviem Vam, ze som kupil plazmu Panasonic TH-42PX70EA a mam doma UPC Direct a DVD player(dokonca hned dva, PAnasonic a Onkyo) Pozeram to tak v pomere 50:50 (UPC/DVD).
Mal som predtym CRT 72cm Panasonic 100Hz (v dobe kupy stal 45000, slusna bedna), tam bol samozrejme obraz z vyssie uvedenych zariadeni "perfektny", ale po prvom vzhliadnuti novej plazmy uz by som sa na nic ine nemohol pozerat:) Ano clovek musi prehryznut par nedostatkov v podobe vacsej kompresie(galaxia sport), ale nahodou je to na slusnej urovni, ja osobne som cakal horsie, ovela horsie, bol som velmi milo prekvapeny hlavne z UPC-cka, kvalita je slusna.Pozeram nato zo vzdialenosti asi 2,8-3m a nezda sa mi vobec velky, ba naopak, mam ho asi mesiac a uz sa mi zda maly :) Naozaj!
Takze ak novu tenku telku na UPC, tak plazma od Panaka bude jasna volba. Je pravda, ze to znie ako reklamna kampan, ale opak je pravdou, mal som Panaka aj predtym, ale bol som povodne pevne rozhodnuty pre Samsunga LCD 37" FullHD, ktory som mal moznost si omakat u kamosa, velmi sa mi pacil obraz (som fakt dost narocny, perfekcionista mi hovoria), ALE ked som zbadal obraz na DVD (ale ako hovorim i na UPC je slusny) na tejto plazme, skoro som odpadol, je to nadhera, tu uz clovek naozaj vidi kazdu chybicku DVD, ci uz je to kompresia napaleneho filmu, alebo jednoducho menej kvalitny original, ale ten kontrast, farby to je proste BOMBA, nebojte sa vacsej uhlopriecky, 42" je podla mna uplne v POHO pozeratelny uz od 2,5m :)
Zatial zdar ;)[/QUOTE]
Že se Ti to ,,nepáčí" také to témata to je Tvůj problém.Mě se zase nepáčí obraz na plazmě z UPC a z Galaxie my je nagrcanie....
Koukám že jsi si koupil plazmu a všichni ted musí vychvalovat plazmu a skákat jak pískáš???
Tvoje výroky typu:člověk musí přehryznout větčí kompresi na Galaxii...ale jinak je to na slušný ůrovni !
Bol som velmi milo překvapený hlavně z UPC !!
Co to je za bláboly??
Chlape nic ve zlém věřím že máš z plazmy radost to je fajn ale proč obelháváš sám sebe.At je to jak chce co se týka Galaxie a UPC je to na plazmě utrpení a trápení nic jinýho.Pokud toto tvrdíš s takovou euforíí tak bych věřil tomu že jsi měl před koupí plazmy černobílý TV bez dálkáče....proto to překvapení.Chápu barva je barva na 106cm...to by byl vykulenej i slepej
denisek (260)|9.1.2008 20:22
A jak ty? Koupil jsi tu tv Philips v bazaru? A jak to hraje?
tomzvule (249)|9.1.2008 20:34
Mám doma UPC na 37 cm CRT a až na vyjímky je obraz skoro super.
Myslím, že málo která televize dosáhne takového obrazu.

Asi víte čím to bude :-) Jasně, že velikostí. Takže ten samý obraz
na 102 cm televizi ať už by to bylo CRT, plasma či LCD bude horší.
Čím přesněji technologie zobrazí obraz - tím více uvidíme chyb.

Vše ostatní bude zase debata LCD vs. Plasma a o tom již bylo napsáno dost.
Dle mne televize 94 - 102 cm na UPC bude koukatelná - ale nic extra a s tím
se musí majitel takovéto televize prozatím smířit - v budoucnu snad bude lépe :-)
RADU (113)|9.1.2008 20:43
Panasonic TH-42PX70EA je určitě kvalitní TV jinak by asi nedostala cenu EISA AWARD Best Product 2007/2008.
DLOUHODOBÁ ZKUŠENOST
Obraz je naprosto skvělý, z analogu i z našeho horšího digitálního vysílání přímo vykouzlí parádní obraz, na který se dá koukat i z poměrně velké blízkosti (2 metry). O obrazu z DVD, MPEG-4 a HDTV z počítače nemluvě.

Vytýkaný neklid obrazu (blikání) se po "zahoření" panelu již tolik neprojevuje, ale občas je postřehnutelný stále (kdo nemá citlivé oči, toho to trápit nebude vůbec). Vyšší zvuk trafa je na obtíž pouze při nočním sledování TV. Tato výtka tedy zůstává. Jde ale o kusově specifickou záležitost - můžete narazit na plazmu (i LCD), která bude úplně tichá, ale také potkáte plazmu (konkrétní zkušenost s Philipsem), která přehluší velice nepříjemným vysokofrekvenčním zvukem málem i hluk z ulice za bílého dne (=nepoužitelný výrobek).

Absence PIP je v praxi banalitou a při provozu nechybí. Horší je to s EPG, protože i jednoduché info o aktuálním programu a o tom dalším využívám velmi často, takže pokud by byl obsažen pokročilejší průvodce/informátor, jistě by se hodil. Dálkové ovládání se ergonomicky i rychlostí osvědčilo, směrovostí se ale řadí do podprůměru. Možnosti úpravy obrazu jsou podařené (různé zoomy, ořezy a podobně) a tudíž často využívané. Jelikož k panelu často připojujeme a odpojume různé produkty, je absence čelních nebo bočních vstupů k zlosti. V běžném provozu ale toto trápit většinu nebude.

Velkou chybu vidím v tom, že při poslechu rádia je uprostřed obrazovky informační obdélník s nulovou informační hodnotou - totiž s nápisem rádio. To zase nějaký návrhář ukázal světlou chvilku! Nejen, že je to k ničemu, ale ještě to škodí panelu. Konturu obdélníku bylo možné spatřit i po několika hodinách, kdy byla TV po poslechu rádia vypnutá. Samozřejmě následně paměťový efekt zmizel, ale dobrý pocit to nevzbudí...

Závěrem můžu říci, že jde především obrazově o skvost, na který žádné LCD minimálně do 40-50 tisíc nemá. A o obraz jde především. Jestli máte dostatek místa a financí, uvažujte právě o plazmě (této nebo jiné). Pokud vám stačí menší úhlopříčka a jste spořiví, LCD poslouží dobře.

U plazmy totiž pořád platí, že si nemůžete být jisti, že za 3-4 roky ji nevyhodíte s vypálenými logy, pruhy a podobně. Ten strašák tu je stále, obzvláště když paměťový efekt nepřehlédnete ani u skoro nového výrobku. Viz obdélník s nápisem rádio...

Ano chvály je všude plno,ale mě by spíše zajímaly negativní zkušenosti ohledně paměťového efektu,ale to sem asi nikdo nenapíše....nebo že by až za ty 3-4 roky...
pat01 (249)|9.1.2008 20:50
[QUOTE=tomzvule;161350]Mám doma UPC na 37 cm CRT a až na vyjímky je obraz skoro super.
Myslím, že málo která televize dosáhne takového obrazu.

Asi víte čím to bude :-) Jasně, že velikostí. Takže ten samý obraz
na 102 cm televizi ať už by to bylo CRT, plasma či LCD bude horší.
Čím přesněji technologie zobrazí obraz - tím více uvidíme chyb.

Vše ostatní bude zase debata LCD vs. Plasma a o tom již bylo napsáno dost.
Dle mne televize 94 - 102 cm na UPC bude koukatelná - ale nic extra a s tím
se musí majitel takovéto televize prozatím smířit - v budoucnu snad bude lépe :-)[/QUOTE]

Souhlasím naprosto normální odpověd ! Tak to prostě je kompromis a čekání na lepší data.
Bud si někdo koupí Plaz nebo LCD a čeká až bude v budoucnosti lépe...
Nebo někdo zustane u CRT a čeká až bude v budoucnosti lépe...a pak si LCD/Plaz koupí..
Vyjde to nastejno v každém případě čekání bude pro oba velmi dlouhé.
Ted už je jen na každém v jakém ,,obrazovém modu" bude na ty ,,správná data čekat...
Ale psát jako uživatel STREETHAWK že je perfekcionista a dost náročnej a k tomu napsat že UPC a Galaxie je skoro super a že kdo chce koukat na UPC tak jedině plazmu....no pánové nezlobte se na mě kdo je trochu sebekritickej tak to je docela silný kafe.
tomzvule (249)|9.1.2008 20:58
Musím přiznat, že tato plasma Panasonic TH-42PX70EA je celkem povedená.
Pěkně vypadá, dobrej obraz a v neposlední řadě i slušná cena v poměru k velikosti a kvalitě obrazu.
O tom vypalování jsem dost četl a je to jedna z věcí proč si plasmu nekoupím.
Kdo tvrdí, že je to již vyřešeno - tak víceméně kecá. Dá se tomu samozřejmě vyhnout, ale musí se
to každopádně hlídat.

Obrazově však předčí i mnohem dražší LCD a to hlavně u SD signálů.
RADU (113)|9.1.2008 21:20
Má TH-42PX70EA nějakou ochranu proti paměťového efektu,nebo to mají až dražší modely.
Radoo (1302)|9.1.2008 21:21
Zajímavé info od RADU o TH-42PX70EA
vypalování, neklid obrazu, absence PIP (mě se dost hodí, píšu do freaku a sleduju TV současně), Absence bočních vstupů a výstupů, nemá sluchátkový výstup ...
To jsem rád že mám co mám, za ty prachy aby ne !
Že tam je radio ale překvapilo ! :D
RADU (113)|9.1.2008 22:08
Je celkem pochopitelné,že každý si pochválí to svoje když už do toho investoval takový balík,ale už ne každý si přizná,že udělal chybu.
streethawk (85)|9.1.2008 22:18
[QUOTE=pat01;161356]Souhlasím naprosto normální odpověd ! Tak to prostě je kompromis a čekání na lepší data.
Bud si někdo koupí Plaz nebo LCD a čeká až bude v budoucnosti lépe...
Nebo někdo zustane u CRT a čeká až bude v budoucnosti lépe...a pak si LCD/Plaz koupí..
Vyjde to nastejno v každém případě čekání bude pro oba velmi dlouhé.
Ted už je jen na každém v jakém ,,obrazovém modu" bude na ty ,,správná data čekat...
Ale psát jako uživatel STREETHAWK že je perfekcionista a dost náročnej a k tomu napsat že UPC a Galaxie je skoro super a že kdo chce koukat na UPC tak jedině plazmu....no pánové nezlobte se na mě kdo je trochu sebekritickej tak to je docela silný kafe.[/QUOTE]
Ty vypadas byt nejaky chytrak, ja som sa tu v skutku neprisiel s nikym hadat!
Nepisal som ze je ten obraz super, ale ze je slusny. este raz slusny, co znamena, ze sa nato da bez nejakych vacsich problemov pozerat, som naozaj spokojny, ale cakat od UPC, alebo DIGI TV, ze bude obraz ako DVD, no prepac, ale asi si spadol z jahody. Je mi jasne, ze na TV o uhlopriecke 82 a viac jednoducho vidno kompresiu ci uz u DVD, alebo slabsieho digi vysielania. TO je ale uplne normalne,zato predsa ta telka nemoze! Taaaa je skvelaaaaa!
Neurazaj ma ano, ja som sa nikoho nechcel dotknut, len som napisal svoj nazor a doterajsiu skusenost s panelom.
Kedze ty nemas o com pisat, tak jednoducho kritizujes druhych a obhajujes si svoje domienky, uz si aspon videl tuto plazmu v akcii niekde doma??? Pretoze ak nie, tak sa nemame spolu o com bavit, zdar street!
PS: Uz vidim ako cakas na lepsi signal pozeranim sa na 37cm uhlopriecku:D:D:DNaozaj vtipneeee
streethawk (85)|9.1.2008 22:25
[QUOTE=RADU;161373]Je celkem pochopitelné,že každý si pochválí to svoje když už do toho investoval takový balík,ale už ne každý si přizná,že udělal chybu.[/QUOTE]
Ano, urcite aj takee typy su,ze si chcu za kazdu cenu obhajit svoju nemalu investiciu, ale ja nieeee!Ak by som s tou bednou nebol spokojny, tak ju nechvalim do neba, zatial ma v nicom, ale naozaj v nicom nesklamala, po tom co som pocital po tychto forach som mal naozaj strach co uvidim ked tam pustim to UPC, ale naozaj je to v pohode, to len chytraci co videli v obchode signal rozvetveny na dalsich 100TV sudia, ze je to naprd ;)
Rad by som sa Vam tu vyplakal, ale nejde to :D
streethawk (85)|9.1.2008 22:31
[QUOTE=RADU;161354]Panasonic TH-42PX70EA je určitě kvalitní TV jinak by asi nedostala cenu EISA AWARD Best Product 2007/2008.
DLOUHODOBÁ ZKUŠENOST
Obraz je naprosto skvělý, z analogu i z našeho horšího digitálního vysílání přímo vykouzlí parádní obraz, na který se dá koukat i z poměrně velké blízkosti (2 metry). O obrazu z DVD, MPEG-4 a HDTV z počítače nemluvě.

Vytýkaný neklid obrazu (blikání) se po "zahoření" panelu již tolik neprojevuje, ale občas je postřehnutelný stále (kdo nemá citlivé oči, toho to trápit nebude vůbec). Vyšší zvuk trafa je na obtíž pouze při nočním sledování TV. Tato výtka tedy zůstává. Jde ale o kusově specifickou záležitost - můžete narazit na plazmu (i LCD), která bude úplně tichá, ale také potkáte plazmu (konkrétní zkušenost s Philipsem), která přehluší velice nepříjemným vysokofrekvenčním zvukem málem i hluk z ulice za bílého dne (=nepoužitelný výrobek).

Absence PIP je v praxi banalitou a při provozu nechybí. Horší je to s EPG, protože i jednoduché info o aktuálním programu a o tom dalším využívám velmi často, takže pokud by byl obsažen pokročilejší průvodce/informátor, jistě by se hodil. Dálkové ovládání se ergonomicky i rychlostí osvědčilo, směrovostí se ale řadí do podprůměru. Možnosti úpravy obrazu jsou podařené (různé zoomy, ořezy a podobně) a tudíž často využívané. Jelikož k panelu často připojujeme a odpojume různé produkty, je absence čelních nebo bočních vstupů k zlosti. V běžném provozu ale toto trápit většinu nebude.

Velkou chybu vidím v tom, že při poslechu rádia je uprostřed obrazovky informační obdélník s nulovou informační hodnotou - totiž s nápisem rádio. To zase nějaký návrhář ukázal světlou chvilku! Nejen, že je to k ničemu, ale ještě to škodí panelu. Konturu obdélníku bylo možné spatřit i po několika hodinách, kdy byla TV po poslechu rádia vypnutá. Samozřejmě následně paměťový efekt zmizel, ale dobrý pocit to nevzbudí...

Závěrem můžu říci, že jde především obrazově o skvost, na který žádné LCD minimálně do 40-50 tisíc nemá. A o obraz jde především. Jestli máte dostatek místa a financí, uvažujte právě o plazmě (této nebo jiné). Pokud vám stačí menší úhlopříčka a jste spořiví, LCD poslouží dobře.

U plazmy totiž pořád platí, že si nemůžete být jisti, že za 3-4 roky ji nevyhodíte s vypálenými logy, pruhy a podobně. Ten strašák tu je stále, obzvláště když paměťový efekt nepřehlédnete ani u skoro nového výrobku. Viz obdélník s nápisem rádio...

Ano chvály je všude plno,ale mě by spíše zajímaly negativní zkušenosti ohledně paměťového efektu,ale to sem asi nikdo nenapíše....nebo že by až za ty 3-4 roky...[/QUOTE]
To si sa akoze o co pokusil, skopnut z netu recenziu, hmmmm, skvely vykon, naco to je dobre, skus nabuduce aspon nejaky vlastny nazor na vec, ak ho mas :)
Horymir (9)|10.1.2008 01:23
Pánové a dámy,
opravdu velice děkuji, že se věnujete mé otázce :-) Našel jsem 2 odpovědi a pak už jen Vaše hádky :-) Takže vlastně vůbec nevím co si s tím počnu. Z toho co jsem zde viděl spíš doporučujete na moje UPC plazmu a to spíš menší jak větší, jestli jsem to dobře pochopil. Takže myslíte že jsi mám pořídit menšíjak 94 cm?

Věřím, že náhle bouře hádek ustane a dostne i nějakou odpověď :-)
Díky všem Horymir
pat01 (249)|10.1.2008 06:29
[QUOTE=Horymir;161401]Pánové a dámy,
opravdu velice děkuji, že se věnujete mé otázce :-) Našel jsem 2 odpovědi a pak už jen Vaše hádky :-) Takže vlastně vůbec nevím co si s tím počnu. Z toho co jsem zde viděl spíš doporučujete na moje UPC plazmu a to spíš menší jak větší, jestli jsem to dobře pochopil. Takže myslíte že jsi mám pořídit menšíjak 94 cm?

Věřím, že náhle bouře hádek ustane a dostne i nějakou odpověď :-)
Díky všem Horymir[/QUOTE]

A co chceš slyšet???Já Ti napsal že UPC na tom je otřesný...tak to vidím já
Jinej kolega TI napsal že je to solidní a je spokojnej....
Pod solidností si každý představuje něco jinýho..
Jak už jsem psal jdi e podívat jak to ukazuje je známým nebo do obchodů...uděláš si obrázek sám..
Ale kvuli UPC bych plazmu nekupoval...
robert.kotasek (777)|10.1.2008 06:34
Horymir - uplne nejlepsi by bylo nahrat vysilani které prijimas na dvdrec - vypalit na dvd, zajit do prodejny pozadat zda ti to tam pusti a doufat ze ti vyhovi.... Idealne pak ze pripoji ke konkretne tve favoritni tv to dvd primo a ne pres miliony rozbocovacu.... ;) ale to uz tady na foru bylo taky...
hafca (211)|10.1.2008 06:50
[QUOTE=Horymir;161401]Pánové a dámy,
opravdu velice děkuji, že se věnujete mé otázce :-) Našel jsem 2 odpovědi a pak už jen Vaše hádky :-) Takže vlastně vůbec nevím co si s tím počnu. Z toho co jsem zde viděl spíš doporučujete na moje UPC plazmu a to spíš menší jak větší, jestli jsem to dobře pochopil. Takže myslíte že jsi mám pořídit menšíjak 94 cm?

Věřím, že náhle bouře hádek ustane a dostne i nějakou odpověď :-)
Díky všem Horymir[/QUOTE]
Jestli máš dobrej, nebo spíš výbornej signál z tý kabelovky, pak se tý plasmy bát nemusíš. Na ty 3-4m je to ale skoro na 42". Jám velice dobrej signál, taky kabel UPC, koukám na tu 42" z 3.3m a nemůžu si stěžovat, není na co. Samozřejmně, jestli dají film pro pamětníky, kterej vypadá blbě i 55cm CRT, pak ani na plasmě není lepší. Jestli váháš, pak to udělej jak tady radil Robert, něco si kvalitně nahraj včetně toho sportu a nech si to pustit v obchodě přes HDMI a uvidíš sám. Odkrokuj si vzdálenost na jakou budeš koukat doma a budeš mít o čem přemýšlet.
streethawk (85)|10.1.2008 06:56
[QUOTE=Horymir;161401]Pánové a dámy,
opravdu velice děkuji, že se věnujete mé otázce :-) Našel jsem 2 odpovědi a pak už jen Vaše hádky :-) Takže vlastně vůbec nevím co si s tím počnu. Z toho co jsem zde viděl spíš doporučujete na moje UPC plazmu a to spíš menší jak větší, jestli jsem to dobře pochopil. Takže myslíte že jsi mám pořídit menšíjak 94 cm?

Věřím, že náhle bouře hádek ustane a dostne i nějakou odpověď :-)
Díky všem Horymir[/QUOTE]
Poviem Ti to asi takto, ano, cim mensiu TV kupis tym sa Ti bude zdat obraz lepsi, ale ma to nejaky vyznam?Napriklad cenovy rozdiel medzi 37" a 42" u plazmy panasonic PX70 je u nas cca 1000Skk, to sa mi zda dost malo a vo velkosti je to poznat, ja by som do 37" nesiel a uz asi ani do 42", uz sa mi aj ten moj zda maly ;)
Keby 50" nebola taka draha, siel by som bez vahania do nej, pravda je, ze Galaxia na UPC je horsia ako ostatne programy, spomedzi celeho UPC baliku je najhorsia, ale aj tak v poho pozeratelnaa.
A prosim Ta nerozhoduj sa podla toho co uvidis v predajni, keby som to tak urobil ja, tak si tuto telku nekupim, to co mi tam ti "pacienti" v Datarte pustili, no skoro som grcal a ked som ich poziadal aby mi tam pustili aspon nejake DVD, nenasli nic ine iba prezentacne DVD Samsung:(
Ja osbne vlastnim prezentacne DVD Panasonic Viera, to je nadheraa :)No nic, to spominam len pretoze ma vytacaju predajcovia, to co na tych telkach pustaju je hnus a vacsinou este aj 100nasobne rozvetveny, podla toho sa neda urobit si o tej ktorej telke mienku o obraze;)
Ale ak je u teba dilema ci 37" alebo 42", doporucujem jednoznacne 42"! Nedokonalosti ktore by si mohol spozorovat na 42" by si si vsimol presne takisto aj na 37" :)
Dufam, ze som aspon trosku poradil, paa
Man5on (661)|10.1.2008 10:52
streethawk: Přesně moje slova, naprostej souhlas. Taky sem čekal dle různejch reakcí, že bude obraz z UPC na poblití a byl sem mile překvapen, ale to někdo nechce slyšet, takže tak.
tomzvule (249)|10.1.2008 17:03
[QUOTE=Man5on;161431]streethawk: Přesně moje slova, naprostej souhlas. Taky sem čekal dle různejch reakcí, že bude obraz z UPC na poblití a byl sem mile překvapen, ale to někdo nechce slyšet, takže tak.[/QUOTE]

Taky souhlasím. Radši 42" PX70 u nás je dokonce ještě levnější než 37" PX70.
Kamarád má na té 42" PX70 Digi TV a je celkem spokojen.

Ještě by mne zajímalo jak to UPC vypadá na 40" LCD ?
KOCOUR65 (653)|10.1.2008 17:23
ja ti zas radim - plazma neni na tv signal - pro me je to mazanice - minimum je kvalitni dvd
Radoo (1302)|10.1.2008 17:36
Měřítkem kvality by mělo být Blu ray připojený via HDMI. To je laťka.
A dejme tomu slušný Blu ray, nejlépe presentační točený na HD kamerách, ne nějaký scanovaný Švejk :)
Kdo toto na své TV viděl, dost se mu posouvá nahoru pojem o kvalitě obrazu.
Osobně můžu říct, že jedu vše z HTPC a digitálních zdrojů včetně TV,
ale analog UPC připojený na TV přímo je sice koukatelný, ale ... daleko od CSlinku a DVD čka, natož HD ...
Zábava je sledovat HD Novu Televizní noviny - to je přímo poučný kaleidoskop videí a skečů o různé kvalitě, od streamů v internetové kvalitě mixované s HD příspěvky reportérů a živým vysíláním.
Tam si udělá člověk obrázek o kvalitě/nekvalitě a o tom co skousne naprosto jasný ! :)
Man5on (661)|11.1.2008 07:33
[QUOTE=Radoo;161479]Měřítkem kvality by mělo být Blu ray připojený via HDMI. To je laťka.
A dejme tomu slušný Blu ray, nejlépe presentační točený na HD kamerách, ne nějaký scanovaný Švejk :)
Kdo toto na své TV viděl, dost se mu posouvá nahoru pojem o kvalitě obrazu.
Osobně můžu říct, že jedu vše z HTPC a digitálních zdrojů včetně TV,
ale analog UPC připojený na TV přímo je sice koukatelný, ale ... daleko od CSlinku a DVD čka, natož HD ...
Zábava je sledovat HD Novu Televizní noviny - to je přímo poučný kaleidoskop videí a skečů o různé kvalitě, od streamů v internetové kvalitě mixované s HD příspěvky reportérů a živým vysíláním.
Tam si udělá člověk obrázek o kvalitě/nekvalitě a o tom co skousne naprosto jasný ! :)[/QUOTE]

Je jasný, že pokud jednou někdo uvidí Casino Roayale na Blu-Ray, tak to je pak všechno ostatní shit. Jenže zůstaňme nohama na zemi, HD vysílání je v plenkách, Blu-Ray ještě není ani v půjčovnách, tak se musíme smířit s jinými standardy.
zandik (62)|11.1.2008 07:50
ale do roka a do dne to mame např u nas v pujčovnach tak nevim ,dle meho nazorz je horentni nesmysl už v teto dobe cpát penize jen do hd ready...
Radoo (1302)|11.1.2008 07:52
[QUOTE=Man5on;161522]Je jasný, že pokud jednou někdo uvidí Casino Roayale na Blu-Ray, tak to je pak všechno ostatní shit. Jenže zůstaňme nohama na zemi, HD vysílání je v plenkách, Blu-Ray ještě není ani v půjčovnách, tak se musíme smířit s jinými standardy.[/QUOTE]

\\/ jak ve kterejch ...
http://www.volume.cz/dvd/index.php?PAGE=1&kde=PRBR
Man5on (661)|11.1.2008 07:57
[QUOTE=Radoo;161526]\\/ jak ve kterejch ...
http://www.volume.cz/dvd/index.php?PAGE=1&kde=PRBR[/QUOTE]

"V půjčovně od: ????" To znamená co?

No i kdyby to u vás v půjčovně bylo, tak těch pár filmů máš zkouklejch za měsíc a budeš dál čumět zas na SD z tv.
streethawk (85)|11.1.2008 08:33
[QUOTE=zandik;161525]ale do roka a do dne to mame např u nas v pujčovnach tak nevim ,dle meho nazorz je horentni nesmysl už v teto dobe cpát penize jen do hd ready...[/QUOTE]
Neni HD ready ako HD ready! Myslim, ze rozdiel ci je telka Full HD alebo je to "len" HD ready, by si na prvy pohlad ani nezistil, to Ti mozem garantovat, mas to to iste ako ked na LCD monitore 19" o rozliseni 1440x900 pustis video o rozliseni 1920x1080, obraz je ako fotka, nevidis chybu proste nadhera(mam odskusane), presne to iste sa deje ked mas telku HD ready a pustis do nej 1080p :)
Myslim, ze to tu uz niekto spominal, ze videl dve telky vedla seba, jedna bola Full HD a druha nie, rozdiel nevidel, ba dokonca tvrdil, ze sa mu na plazme HD ready zdal obraz lepsi , takze...
Nevidim dovod riesit podobne veci ako "pchat peniaze do hd ready"
Podla mna je momentalne lepsia investicia kupit plazmu hd ready za 35000Skk, ako napr Full HD LCD za 50000Skk, alebo Full HD plazmu za 60000Skk ;)
Man5on (661)|11.1.2008 10:17
[QUOTE=zandik;161525]ale do roka a do dne to mame např u nas v pujčovnach tak nevim ,dle meho nazorz je horentni nesmysl už v teto dobe cpát penize jen do hd ready...[/QUOTE]

To že FULL HD je lepší než HD ready je nejspíš fakt. Přesto se neubráním pocitu, že kupovat zapím FHD je zbytečnost a mrhání penězi. Já chtěl novou tv hned, měl sem na ni zhruba těch 30 tisíc, tak může někdo tvrdit, že mě ani jiná možnost nezbyla, ale kdybych byl přesvěčenej že to má smysl, tak si na tu FHD klidně půjčím. Ale na co FHD? Do budoucna? To je kravina, na tv chci koukat hned, a ne těšit se na HD vysílání a proto už mít dopředu koupenou tv za 50 i víc tisíc. HD ready mi teď na pár let stačí, a co víš co bude za 5 let, FHD bude za dvacet tak do ni třeba půjdu, ale teď bych vyhodil 20 táců navíc zbytečně.
streethawk (85)|11.1.2008 10:40
[QUOTE=Man5on;161543]To že FULL HD je lepší než HD ready je nejspíš fakt. Přesto se neubráním pocitu, že kupovat zapím FHD je zbytečnost a mrhání penězi. Já chtěl novou tv hned, měl sem na ni zhruba těch 30 tisíc, tak může někdo tvrdit, že mě ani jiná možnost nezbyla, ale kdybych byl přesvěčenej že to má smysl, tak si na tu FHD klidně půjčím. Ale na co FHD? Do budoucna? To je kravina, na tv chci koukat hned, a ne těšit se na HD vysílání a proto už mít dopředu koupenou tv za 50 i víc tisíc. HD ready mi teď na pár let stačí, a co víš co bude za 5 let, FHD bude za dvacet tak do ni třeba půjdu, ale teď bych vyhodil 20 táců navíc zbytečně.[/QUOTE]
Absolutne s Tebou suhlasim, uvazoval som presne takisto!!! :)
Je to momentalne este pridrahe nato, aby som zato priplacal take prachy.
zandik (62)|11.1.2008 21:35
filmu na bd je v čr přez 60což neni malo a neustale vice a vice přibývá tudiž nevidim chlapy budoucnost ale už je to přitomnost ,asi jste zaspali dobu - inu dobrá než schlednete všechny dostupné tituly mame tu nahradu za "rozplizlé dvd" blue ray filmy všech filmovych společností a stejnou dostupností jako dvd a to v brzké době, tim nemyslím ani 3roky, jediný fakt je že ne každý si muže dovolit tak drahe blue ray filmy atd ale ceny jdou taky velmi pomalu dolu, tudiž dnes si pořizovat zobrazovač jen hd ready je opravdu nesmysl ma jen vyznam pro zatvrzelé zastánce DVD či patlanin jako je upc či digi tv, a rozdíl v obrazu hd ready a full hd jsem videl a muzu ti řict že jsi asi slepí jak patrona ,rozdil tam je pomerne dost viditelný (samo. zalezi z jake vzdalenosti...ale z 2m to je velmi patrné) a pokud si od toho čekal vice nějaké "hologramy" nedivím se že nic moc nepozorujete.
Sedvo (194)|11.1.2008 22:15
Ono, taky teď HD ready plazma stojí cca 30000,- (jsou i levnější) a za ty tvé 3 roky bude full HD plazma stát těch 30000,- a dávat teď za full HD plazmu 50000,-. Tak nevím, ale raději teď koupím HD ready a potom až full HD. A mimochodem ještě jedna věc, to se budeš dívat pořád dokola na těch 60 titulů co jsou v ČR v nabídce na BD. A co normální vysílání to tě nenapadlo, plno filmů má člověk na DVD atd.
Takže do budoucnosti fullHD určitě, ale v současnosti je to nesmysl.
streethawk (85)|11.1.2008 23:03
[QUOTE=zandik;161616]filmu na bd je v čr přez 60což neni malo a neustale vice a vice přibývá tudiž nevidim chlapy budoucnost ale už je to přitomnost ,asi jste zaspali dobu - inu dobrá než schlednete všechny dostupné tituly mame tu nahradu za "rozplizlé dvd" blue ray filmy všech filmovych společností a stejnou dostupností jako dvd a to v brzké době, tim nemyslím ani 3roky, jediný fakt je že ne každý si muže dovolit tak drahe blue ray filmy atd ale ceny jdou taky velmi pomalu dolu, tudiž dnes si pořizovat zobrazovač jen hd ready je opravdu nesmysl ma jen vyznam pro zatvrzelé zastánce DVD či patlanin jako je upc či digi tv, a rozdíl v obrazu hd ready a full hd jsem videl a muzu ti řict že jsi asi slepí jak patrona ,rozdil tam je pomerne dost viditelný (samo. zalezi z jake vzdalenosti...ale z 2m to je velmi patrné) a pokud si od toho čekal vice nějaké "hologramy" nedivím se že nic moc nepozorujete.[/QUOTE]
V brzke dobe??? Hehe :D
Srandista, potrva najmenej 2-3 roky kym bude Bluray filmov dostatok, 60kusov je prd, ja som zacinal s DVD ked ich bolo uz najmenej 200 a to som zacinal velmi skoro, film ma stal vtedy 1200Skk, teraz stoji Bluray 999Skk, takze o tej cene to az tak neni, ide proste len o to, ze za 3roky si fakt radsej kupim novu telku ako teraz vyhodit 60000Skk za FULL HD plazmu, predpokladam, ze mas doma FULL HD telku aspon 150cmm uhlopriecku a v kuchyni dalsiu 125cm :D :D :D
Rozdiel na prvy pohlad nezbadas!Plazma HD ready, je velakrat lepsia ako HD ready LCD, OK, rozdiel medzi FULL HD a HD ready je(v rozliseni), ale ked som nevidel rozdiel na mojom LCD-cku neuvidim ho ani na tej plazme. Uz si to videl nazivo, verim ze nie, takych ako ty je tu spusta. Kazdy mame svoj nazor, ale myslim, ze ty ani nedovolis aby sme si mi ten nas ponechali, budes tu obhajovat nieco, co si videl v predajni a zdalo sa ti to lepsie a aj to tam bolo pustene nejake reklamne totalne nekvalitne prezentacne DVD.
David2008 (31)|12.1.2008 00:42
Ale tak děti se nehádejte o žížalkách moje kombinace projektor BenQ W500 (1280*720) + 72cm CRT to jistí...lampa 5500Kč 3000hodin.Projektor vyšel na cca 18tis.Za 3roky si to koupíte sami a na nějaké pidi uhlopříčky pod 170cm zapomenete(dost možná včetně těch plazem a LCDček)... .


PS: Samosebou že všechny ty technologie tu budou ještě nějaký ten rok či desetiletí koexistovat i nadále,ale to víte když se dva perou... :-)) .
pat01 (249)|12.1.2008 07:58
Je zajímavé pozorovat jak si majitelé HD Ready hájí svůj nákup proti HD Full jak výhodně koupili i z ekonomického hlediska a kolik ušetřili peněz....ach ta najivita.
To samé mužou psát majitelé CRT jak výhodně postupují když HD ready se téměř nevysílá a že je zbytečnost si tedy kupovat plazmu HD ready a ještě nějaký rok vydrží a tím ušetří ...než bude vysílání HD rošířeno.
Pánové přiznejme si !! je to o penězích nic jiného v to není...
Když na to mám postavím si nový dům a nebydlím v paneláku
Když na to mám koupím si Porsche a nejezdím ve felicii
Když na tom mám jezdím k moři do Karibiku a ne do Chorvatska
Když na to mám koupím si drahé značkové oblečení a nikoliv ,,ala tržnice"
Když na to mám koupím si tu nejlepší plazmu než základ za 30K..
Ač nepatřím do těch skupiny bohatých je potřeba si přiznat tak to je !!
A kecy typu počkám si až.............jsou jen nesmysl.
Prostě jinak si žije když musím peníze počítat a přemýšlet co koupit a jinak když mužu koupit hned to nejdražší... Ale nebudu tu psát že to drahé je pro mě zbytečné.....
Omlouvám se ted koukám že jsem trochu odbočil uplně někam jinam..tak sory.
Sedvo (194)|12.1.2008 09:09
To máš pravdu, že je to o penezích. Ale proč kupovat něco když to nevyužiji ještě nějakou dobu tedy fullHD - zase je pravda, že bych mohl koupit vše co fullHD podporuje BD, HD DVD atd.. Je pravda, že HD ready vlastně nevyužiji také, ale obraz v současnosti na HDready je lepší jak fullHD na normální vysílání.

Takže je to o penězích, ale také o tom co je možné dnes a během cca 5-ti dalších let chytnout a určitě to nebude fullHD.

Když na to mám koupím Pioneer ne Samsung či Panasonic a to by mohlo jít takhle dál.

Psát tady že je 60 filmů na BD je sice pěkné, ale i ten který si to může dovolit, tak prostě kvůli 60-ti filmům si nebude kupovat to nejlepší co je na trhu, aby to potom nevyužil.
Man5on (661)|12.1.2008 15:04
pat01: Je jasný, že kdybych nevěděl co s prachama, tak si koupím plazmu třeba za půl mega a budu king a plazmu za 30 táců dám do ložnice. Prodám 2+1 a postavím barák s bazénem. Prodám škodovku a koupím medvěda. To ale nemění nic na tom, že to využití (té plazmy) bude prakticky naprosto stejný bezohledu nato jestli ta tv je full nebo ready.

zandik: Ty seš typická ukázka teoretickýho pisálka, nezlob se na mě. Zajímalo by mě teda jakou full hd tv máš doma a jak koukáš na blu-ray filmotéku, nebo ji budeš kupovat až v roce 20..?
pat01 (249)|12.1.2008 16:58
[QUOTE=Man5on;161673]pat01: Je jasný, že kdybych nevěděl co s prachama, tak si koupím plazmu třeba za půl mega a budu king a plazmu za 30 táců dám do ložnice. Prodám 2+1 a postavím barák s bazénem. Prodám škodovku a koupím medvěda. To ale nemění nic na tom, že to využití (té plazmy) bude prakticky naprosto stejný bezohledu nato jestli ta tv je full nebo ready.

zandik: Ty seš typická ukázka teoretickýho pisálka, nezlob se na mě. Zajímalo by mě teda jakou full hd tv máš doma a jak koukáš na blu-ray filmotéku, nebo ji budeš kupovat až v roce 20..?[/QUOTE]
Mluvíš nesmysli....
Využití plazmy je momentálně NULOVÉ jestli je to HD,FULL HD nebo 100 krát HD..nebo Gold HD..
Není vlastně co přijímat.jenom kompromisy..Mohl jsi zustat u CRT a vyšlo by Tě to nastejno a měl bys 30 000 v kapse.
Takhle máš velkou obrazovku a hnusný obraz z CRT máš malou obrazovku a hezčí obraz...je to 1:1 jako ve fotbale
A ty jako fanoušek CHELSEA když koukáš na fotbal třeba na Galaxii líbí se Ti to ????Určitě ne !!! a Hlavně my nepiš že se na to dá koukat protože by jsi my lhal..
Man5on (661)|12.1.2008 19:07
pat01: Už sem to tady na fóru zmiňoval několikrát, že Galaxie nestojí za nic, ale kde jinde máš možnost sledovat Premier league? Hold obsah má přednost před kvalitou, není na výběr.
Ale já HD telku kupoval hlavně kůli PS3, to je jiná kvalitka než na crt, to nelze spochybňovat. Ale na plazmě se dá vpohodě koukat i na analog, já nemám špatnej signál, tak se to dá sledovat úplně vpohodě.
Man5on (661)|12.1.2008 19:15
pat01: Ještě k tý Galaxii, to je zrovna případ u kterýho si na starou crt zavzpomínám, pač ten obraz je fakt na pováženou, ale jinak bych zpátky neměnil ani náhodou. Třeba včera na Nově Černej jestřáb i na blbým analogovým příjmu bylo kino, zážitek, to ti 72 cm crt nedá.