Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE37M87BE DVItoHDMI problém s filmy v 1080p

lolis (19)|18.10.2007 04:46
TÉMA SE ZVRHLO NA PODROBNÝ VÝPIS TIPŮ A TRIKŮ JAK SLEDOVAT FILMY NA LCD TV SAMSUNG 80kové řady ve FULL HD i HD READY v nejlepší možné kvalitě a nastavení. Týká se pouze sledování filmů z PC připojeného s TV přes HDMI kabel.
zoba (41)|18.10.2007 07:55
lolis: podle toho co pises tak pro kazdy film pouzivas jiny rozliseni displaye ... coz teda nechapu proc
Proste nastavis na PC nativni rozliseni tv coz je 1920x1080, hdmi2 prejmenujes na PC a vsechno co tam poustis se uz upravuje do teto velikosti.
Jen takhle mas nejvernejsiho obraz z PC a zarucenej 1:1 pixel maping .. cokoli jineho je shit.
lolis (19)|18.10.2007 18:58
[QUOTE=zoba;153197]lolis: podle toho co pises tak pro kazdy film pouzivas jiny rozliseni displaye ... coz teda nechapu proc
Proste nastavis na PC nativni rozliseni tv coz je 1920x1080, hdmi2 prejmenujes na PC a vsechno co tam poustis se uz upravuje do teto velikosti.
Jen takhle mas nejvernejsiho obraz z PC a zarucenej 1:1 pixel maping .. cokoli jineho je shit.[/QUOTE]

Díky za odpověď, ale tak nějak to taky mám, ale to mi pořád neřeší problém v tom, že mi TV v zobrazení
filmů a her v 1080p skryje některé funkce v nastavení menu displaye, přitom v 720p filmy a hry umožňují všechny funkce nastavit ( DNI-E, MOvie plus atd.)
ezechiel1917 (498)|18.10.2007 20:25
Movie Plus u 1080p nefunguje - vlastnost elektroniky. (Maximum kdy je mozne aktivovat je 1080i nebo 720p), DNIe by v urcitych modech fungovat melo, ale nefunguje pri konkretnich nastaveni (Urcita kombinace rezimu Standard nebo Film nebo pri nastaveni Domaciho kina na PC apod.) pohraj si s nastavenim...
paja05 (29)|18.10.2007 21:19
Zalezi jak mas nastavene rezimy movie/dynamic a zda mas prejmenovan hdmi na PC. V navodu je to popsane co kdy a jak. Nektere volby jsou nedostupne (to je vlastnost). Nechapu ale, jak ti pocitac prehazuje vystupni zobrazeni podle kvality filmu/videa. Cokoliv jineho nez 1080x1920 nebude na tve TV nikdy v nativnim zobrazeni panelu 1:1. Tak proc s tim hejbat?
zoba (41)|19.10.2007 07:19
jak pise paja05 a ja predtim .. cokoli jinyho nez 1920x1080 bude na tv vypadat blbe
Pochopitelny je to samozrejme u hrani her, kdy ne kazda hra umi toto rozliseni nastavit ..
Jinak pokud si to dobre pamatuju tak vetsina voleb zmizi kdyz v TV zapnes volbu home theatre PC nebo tak nejak se to jmenuje ..
visaton (42)|23.10.2007 10:31
lolis: Aky pouzivas prehravac? Cez bsplayer, power dvd a vlc media idu u mna aj 720p filmy z PC furt uz 1080p mode, tak ako to prevzorkoval pocitac. Chyba v bude v prehravaci alebo nastaveni, ze mas cheknute aby to prehraval v danom rozliseni.
nodiggity (199)|23.10.2007 13:22
[QUOTE=zoba;153197]lolis: podle toho co pises tak pro kazdy film pouzivas jiny rozliseni displaye ... coz teda nechapu proc
Proste nastavis na PC nativni rozliseni tv coz je 1920x1080, hdmi2 prejmenujes na PC a vsechno co tam poustis se uz upravuje do teto velikosti.
Jen takhle mas nejvernejsiho obraz z PC a zarucenej 1:1 pixel maping .. cokoli jineho je shit.[/QUOTE]

Netýká se to sice přesně tématu, ale k čemu přesně slouží přejmenování HDMI na PC ?
visaton (42)|24.10.2007 09:51
[QUOTE=nodiggity;153680]Netýká se to sice přesně tématu, ale k čemu přesně slouží přejmenování HDMI na PC ?[/QUOTE]

No prave aby bol obraz z PC 1:1 ako na PC monitore a nie overscanovany a tym padom aj interpolovany. Tymto sa aj vypnu niektore veci v menu, ktore pri pouziti ako PC monitora su prebytocne.
lolis (19)|24.10.2007 09:54
Pro Visaton:
No, já používám přehrávač z 98% Zoom player ( vypnutý smart video) a kodek pack CCCP 22.7.07 ( ffdshow + haali media a renderer WM9 nebo nvidia pure video pro hd dvdčka a blue rayky, z 1% pak používám Windows Media player 11 pro filmy v WMV HD co mají dvě zvukové stopy a nikde v ničem jiném nejdou přepnout. A z 1% power DVD player 7.3 deluxe pro přehrávání HD DVD a BLUE RAY filmů aby mi šel zvuk v DTS-EX a Dolby digital Ex nebo tak nějak jak to je.
Všechny 720p filmy se mi při rozlišení plochy windows ( a tedy nativního mé TV) v 1080p pustí do full
screenu v rozlišení 720p, ale film je deformovaný a roztažený a ztrácí tak okraje (Tv hlásí při info z ovladače rozlišení 1080p, ale to proto že to bere rozlišení plochy a ne filmu). Na ovladači navolím funkci just scan ( pouze scanovat) a potom se film roztáhne do správné velikosti a běží tak jak má, nevím jestli to odpovídá 1:1 pixeling, což když je nativní rozlišení 1080p, tak by mít neměl, rozhodně ale kvalitou obrazu odpovídá obrazu samsungu s nativním rozlišením 720p, takže podle mě má monitor nativní rozlišení 1080p, ale obraz v 720p umí nějak downscalovat do odpovídající kvality, takže i rozlišení 720p odpovídá kvalitě 1:1 - v tomhle teda nesouhlasím se zobou a pajou, že by filmy v jiném než nativním rozlišení vypadaly blbě..

For all: ano, díky za rady, je mi jasné že spousta funkcí je při 1080p ukrytých a že je to vlastností obrazu, je to v celku jasné a logické, obraz je i tak podle mě fantastický, hrát Half Life v 1080p na 37 monitoru je opravdu zážitek. Doba odezvy 8ms je sice hodně znát ( oprotí mému hernímu LG 2ms), ale akční hry jsou rozhodně hratelné.

For all: Používate funkci domací kino na pc? Já sem si ji všiml až nedávno a zdá se mi to vcelku použitelné

For all: Chtěl sem vás všechny poprosit, co je zač to PŘEJMENOVÁNÍ HDMI na PC ( přiznám se že manuál mám v krabici, a krabici ve sklepě :-)) JAK MŮŽE OVLIVNIT OBRAZ A VÝSTUP JEN POUHÉ INFORMATIVNÍ PŘEJMENOVÁNÍ NÁZVU VÝSTUPU ????? Oprvadu jde pak o nějaký rozdíl? Vše se mi zdá naprosto v pořádku? Jemnost plochy windows, filmů a her v 1080p je tak jemné a ostré ( přece jenom mám i jiné monitory, tak můžu porovnat), že to odpovídá 1:1 pixelingu a ostrosti nativního rozlišení tak jak má být.
A v nastavení grafiky NVIDIA mam zaškrtlou položkou nepoužívat scale obrazu, abych měl jistotu že se nic nedeformuje bez mého vědomí.

For all: Na doporučení jednoho zahraničního serveru jsem si přes servisní menu vypnul funkci Dynamic Dimming a obraz se mi zdá mnohem lepší ( objekty ve filmech ( hlavně tmavě oblečené postavy) při nastaveném dynamic obrazu se nedosvětlují a neztamvují podle toho jak se zdá být TV nastvětlená scéna, ale vše zůstává jak originál a přitom zůstávají výhody dynamic nasvětlení obrazovky. Myslím si že je to dobrá rada a výsledek jde poznat, tak sem se chtěl zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost.
nodiggity (199)|24.10.2007 11:04
[QUOTE=visaton;153754]No prave aby bol obraz z PC 1:1 ako na PC monitore a nie overscanovany a tym padom aj interpolovany. Tymto sa aj vypnu niektore veci v menu, ktore pri pouziti ako PC monitora su prebytocne.[/QUOTE]

Předpokládám ale, že v případě HD ready LCD TV a propojení s PC přes DVI-HDMI je přejmenování HDMI na PC k ničemu, poněvadž jak jsem se všude dočetl, HDMI neumí přenést HD rozlišení 1366x728, ale "jen" 1280x720. Což by mělo znamenat, že dojde k přepočtu obrazu z PC (1280x720) na rozlišení 1366x728 v TV a tím pádem nebudou odpovídat pixely 1:1. Jako jediné řešení pak vidím propojení přes D-Sub. Může se prosím někdo vyjádřit, zda je to správně ? Děkuji.
zoba (41)|24.10.2007 11:29
lolis: muzes uvest zdroj fora kde si ses docetl o nastaveni v tom servisnim menu ? rad bych si o tom precetl neco vic...

jinak k tomu pousteni filmu .. proste film v nizsim rozliseni nez je 1080p by se ti mel pustit v mensim okne, a ty si jen v prehravaci prepnes na full screen a je to .. film se pak upravi softwarove pres ruzny filtry a mel by byt se spravnym pomerem stran na celou plochu TV (jinak je jasny, ze filmy co maji pomer stran vetsi nez 16:9 budou mit nahore a dole cerne pruhy a 4:3 pruhy po leve a prave strane) .. pokud se ti to chova jinak a mas to ruzne deformovany, tak bych si tim 1:1 mapingem a 1080p nebyl az tak jistej nebo ti to blbe upravuje prehravac (nastaveny ruzny zoomy atd.)
Vetsinu filmu poustim pres media player classic, prip. vlc.

Jo a pokud mas nekde v prehravaci zaplou volbu, ze se rozliseni obrazovky upravi podle rozliseni filmu tak ji vypni .. tim padem by se ti to prepinalo do ruznych nenativnich rozliseni a v tomto pripade by obraz vypadal blbe ... nepsal sem nic o tom, ze film co je 720p vypada hrozne, ale vypadat hrozne bude, kdyz se tv prepne do rozliseni 1280x720

prejmenovani HDMI2 na PC prepne TV do jineho rezimu .. uz to tu nekdo psal, ze TV pak zobrazuje trosku jinak barvy ..
V tomto rezimu se znepristupni nekolik nastaveni. Zaroven je vhodny si zapnout HOME THEATRE PC (nebo tak nejak) a tim se zase spousta voleb zpristupni :)
zoba (41)|24.10.2007 11:52
nodiggity> HDMI dokaze prenest mnohem vetsi rozliseni nez 1366... http://en.wikipedia.org/wiki/Hdmi
Konkretne standart HDMI 1.3 ma 2560x1600p60
To ze to nedokaze nastavit graficka karta je jina vec. A mam takovej dojem, ze to jde obejit nastavenim o 2pixely vetsiho rozliseni 1368 (?) nebo tak nejak.. Uz to tu taky nekdo psal. Pres Powerstrip by to melo jit nastavit.
Ve vysledku je lepsi prijit o ty 2 pixely a mit rozliseni 1368 nez nastavit nenativnich 1280x720.
Jinak jak je to s prejmenovanim HDMI na PC u HD Ready TV netusim, ale pokud to ma vliv pouze na barvy a barevne spektrum tak by to vyznam melo.
lolis (19)|24.10.2007 13:10
For ZOBA:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=513376&highlight=samsung

To je úplně nejgeniálnější zahraniční fórum o TV, takže doporučuji projít důkladně. Najdete zde různé
typy od fanoušků pro nastavení různých variant jak doporučují ( ideální nastavení pro XBOX 360,PS3, UPSCALE DVDčka atd.), včetně vyvolání servisního menu atd. Ta zmínka o doporučení trvale vypnout
dynamic dimming je hned v prvním příspěvku, chtěl bych slyšet váš názor co na to kdo říkate?

Jinak nikomu z vás nevěřím, že přejmenování HDMI na PC udělá nějakou změnu, obzvlášť v barvách. Proč by existovala možnost nastavit normálně v menu x milión variant nastavení a přitom podstatná změna nastavení barev na TV se dělala přes nějaké přejmenování? Je o tom něco konkrétního v manuálu? Přiznám se že sem ho jen prolítnul.

Jinak dotaz mimo mísu: nevíte někdo jak nastavit titulky díky directvobsub ve WMP 11? Všechny přehrávače se mi automaticky spustí i s titulky, takže v nich directvobsub funguje jak má, ale pouze WMP 11 s tím nefunguje, samo že titulky se menujou stejně jak film. Zbytek viz můj jinej thread zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=153762#post153762
ezechiel1917 (498)|24.10.2007 14:18
AD HDMI2 a uprava nazvu na PC, prebiram z tematu LE40F86 kde jsem psal jak to je s upravou na Movie Plus kterou ma LE37M87:

V pripade pripojeni PC pres HDMI a Just Scan modu - Movie Plus funguje (klasicky mod). Pokud pripojis do HDMI2 a pojmenujes v menu HDMI2 jako PC Movie Plus nefunguje (PC mod).
Rozdil mezi "PC modem" a klasickym je ten ze pri PC modu TV automaticky zobrazuje vystup z PC na TV barvy (16-235) oproti klasickemu modu kdy je (0-255) tzn ze pokud nepouzijes PC mod, barvy jsou pri stejnem nastaveni "svetlejsi/vyblitejsi". Do jiste miry to lze ovlivnit a to bud v ovladacich kompletne rucnim nastavenim (u Nvidii pouze pri propojeni HDMI-HDMI - DVI-HDMI nelze) nebo upravou barev pres TV, nicmene se mi nepodarilo dosahnout na plose stejne vernych barev jako pri PC modu, pripade lze ColorSpace pres jednotlive kodeky pri prehravani filmu (ffdshow/coreavc/haali video renderer atd.), ale to jde jen o film ne o zbytek barev, to je zalezitost ovladacu ci tv. Jak je na tom s timhle ATI bohuzel nevim.
Jeste poznamka ze PC mod upravuje barvy pouze pri rozliseni 1920x1080 a frekvencich 59,94Hz a 60Hz, pri ostatnich rozlisenich a frekvencich neni prevod barev aplikovan.

Tohle jsou me zkusenosti jak z N87/M87 tak F86.

Jinak co se tyce 1080p a 720p filmy jediny problem muze byt v nastaveni prehravace a kodeku. Pokud mas zvoleno 1920x1080p rozliseni vzdy by se ti melo vse roztahnout na celou obrazovku at jde o jakekoliv rozliseni zdrojoveho videa. Pokud je tomu jinak je mozne ze prehravac nastavuje pro ruzne rozliseni videii, ruzne rozliseni pro TV (coz mi prijde silne nepravdepodobne ze by delal jakykoliv prehravac v zakladu bez zasahu uzivatele). Osobne pouzivam na video ffdshow a 5 tap lanczos resize na 1920x1080 na vsechny videa nizsiho rozliseni. To samozrejme mnohonasobne prekonava kvalitu resizu samotneho video rendereru tak prehravacu. Nevyhodou je vetsi zatizeni CPU a GPU, ale kvalita je na prvnim miste.
ezechiel1917 (498)|24.10.2007 14:33
Jeste pro upresneni rozdilu mezi 0-255 a 16-235
PC pouziva pri RGB vystupu rozsah barev 0-255 kde 0 je cerna a 255 je bila
TV pracuje s rozsahem barev 16-235 kde 16 je cerna a 235 je bila.
V klasickem modu je tak bila tmavsi a cerna svetlejsi protoze TV neaplikuje prepocet na rozsah 16-235
V PC modu je aplikovan prepocet RGB z rozsahu 0-255 na 16-235 a cerna je opravdu cerna a bila je opravdu bila.
Tzn pokud mate v ovladacich moznost nastavit tento rozsah rucne (u nVidia DVI-HDMI toto nelze), neni nutne prepinat TV do PC modu.

Schvalne otestuj rozdil barev, viditelne je to napr. na games.tiscali.cz kdy pri PC modu budou zlute odkazy v aktualitach opravdu zlute a ne vyblite zlute jako v klasickem modu. :)
lolis (19)|24.10.2007 16:51
TO Ezechiel:
To jsou velice zajímavé a užitečné poznatky, od teď už nebudu používat jinak. Rozhodně dík.
HDMI 2 jsem čistě náhodou měl pojmenovaný HDMI2(mezera)PC, teďka to určitě zkusím přejmenovat jen
na PC a zkusím ten rozdíl třeba zrovna na games.tiscali.cz

Jak je možné, že propojení DVI-HDMI kabel to neumožnuje, když podle specifikací je HDMI to samé
jako DVI?
Je to tím, že DVI neumí přenést nové specifikace HDMI 1.3, které už 87M obsahují, takže pro PC mód barev musí člověk mít kabel HDMI - HDMI který podporuje HDMI 1.3 + TV, který má HDMI port co umí
HDMI 1.3 + grafickou kartu která má hdmi port, který umí hdmi 1.3 a pak bude fungovat ten přepočet
na 16-235. To je ale jenom taková moje teorie :-)

No a taky bych měl dotaz na to přehrávání videa v 1080p. jakékoliv video mi opravdu jede přes celý
obraz, ale video v nestandartním rozlišení jako 1920x1445 už má černé okraje - ale to se dá čekat, že ( jakýkoliv scale přes tv a grafiku by ho spíš zdeformoval?
A video orig. 720p jede při rozvržení obrazu 16:9 roztaženě a kus filmu se ztrácí, což zpraví přepnutí na
just scan. Akorát to musím dělat pro každý film zvlášť.

Jinak 720p přehráváný přes upscale 5 tap lancosz znamená video spuštěné přes FFDSHOW a se zapnutým
nějakým filtrem 5 tap lancosz, nebo jak to mám chápat? Nevím jestli CCCP kodeky z 22.7.07 obsahují vůbec ffdshow které je nejnovější a umí to. No jelikož mám slabší počítač tak dávám přednost nižší kvalitě, ale plynulosti, i tak se mi někdy rozchází zvuk s filmem, takže uvítám spíš finty na snížení zátěže procesoru, což jde ale jen dík nvidia pure video a to funguje jen s mpeg 2 takže tím pádem jen s orig. kopiema HDDVDček a BDček. Cyberlink avc/264 nebo tak nějak je taky dost náročný. Zkusím ještě na radu foolproofa Mediaplayerclassic a renderer EVR, snad uleví procesoru.
ezechiel1917 (498)|24.10.2007 18:10
S tou upravou nazvu nevim. V nabidce snad neni moznost pojmenovat si zdroj jak chces, PC je tam uplne dole.
DVI-HDMI kabel to neumoznuje u nvidie kdy ti ovladace proste nenabidnou jiny typ signalu, tohle nabizeji pouze u HDMI-HDMI kabelu. Proc tomu tak je bohuzel nevim, jak je tomu u ATI nevim vubec, nemel jsem sanci otestovat.

5 tap lanczos je nastaveni Resizu u ffdshow, samozrejme CPU bude vytizene vic, ale pokud ma clovek silne CPU (Core 2/4 3GHz+) neni duvod ho pro lepsi kvalitu nevyuzit. Zvysene zatizeni lze castecne vyrovnat Haali Video Rendererem, ktery zcasti vyuziva D3D cast GPU a snizuje naroky. Az budu mit cas tak pripadne zajmu muzu udelat obrazky nastaveni ffdshow. Co se tyce snizeni naroku na x264, bezproblemovy je CoreAVC ale neni zdarma. Sice nema narozdil od Cyberlinku akceleraci pres GPU, ale CPU zatezuje minimalne, kvalitativne je na tom vsak nejlip ffdshow i pri beznem nastaveni
nodiggity (199)|24.10.2007 20:11
[QUOTE=zoba;153775]nodiggity> HDMI dokaze prenest mnohem vetsi rozliseni nez 1366... http://en.wikipedia.org/wiki/Hdmi
Konkretne standart HDMI 1.3 ma 2560x1600p60
To ze to nedokaze nastavit graficka karta je jina vec. A mam takovej dojem, ze to jde obejit nastavenim o 2pixely vetsiho rozliseni 1368 (?) nebo tak nejak.. Uz to tu taky nekdo psal. Pres Powerstrip by to melo jit nastavit.
Ve vysledku je lepsi prijit o ty 2 pixely a mit rozliseni 1368 nez nastavit nenativnich 1280x720.
Jinak jak je to s prejmenovanim HDMI na PC u HD Ready TV netusim, ale pokud to ma vliv pouze na barvy a barevne spektrum tak by to vyznam melo.[/QUOTE]

Ve svém příspěvku jsem neřešil, jaké je maximální rozlišení, které HDMI přenese. A pokud bych tedy nastavil rozlišení 1368x?, stejně dojde v TV k přepočítání obrazu na 1366 ne ?
Důvodem dotazu je, že se rozhoduji při koupi TV a nevím, zda koupit HD ready LCD TV bez D-Sub vstupu a připojit PC přes DVI-HDMI nebo raději TV s D-Sub a připojit analogově.
zoba (41)|25.10.2007 07:48
[QUOTE=nodiggity;153764]Předpokládám ale, že v případě HD ready LCD TV a propojení s PC přes DVI-HDMI je přejmenování HDMI na PC k ničemu, poněvadž jak jsem se všude dočetl, HDMI neumí přenést HD rozlišení 1366x728, ale "jen" 1280x720. Což by mělo znamenat, že dojde k přepočtu obrazu z PC (1280x720) na rozlišení 1366x728 v TV a tím pádem nebudou odpovídat pixely 1:1. Jako jediné řešení pak vidím propojení přes D-Sub. Může se prosím někdo vyjádřit, zda je to správně ? Děkuji.[/QUOTE]

No praveze si psal, ze> "HDMI neumí přenést HD rozlišení 1366x728, ale "jen" 1280x720."
Takze sorry, ale pochopil jsem to tak, ze mluvis o HDMI rozhrani....
A pri nastaveni 1368x praveze k zadnemu prepoctu nedojde .. na TV bude videt rozliseni 1366 a ty 2 pixely co prebyvaji budou proste mimo viditelnou cast obrazu.


ezechiel1917> podrobny nastaveni filtru pro prehravani videa bych uvital .. nejlepe zalozit novy tema kde by se kazdy podelil o svy zkusenosti .. Ja do toho skoro vubec nevidim a mam tam nastaveny nejaky dafault hodnoty ... no verim ze by z toho slo vymacknout mnohem vic, ale na nejaky experimentovani sem nemel nikdy cas ani nervy.
Idealni by bylo to udelat jako vypis s popisem co to dela, jak zatezuje CPU/GPU a vysledny dopad na kvalitu..
nodiggity (199)|25.10.2007 08:57
[QUOTE=zoba;153844]No praveze si psal, ze> "HDMI neumí přenést HD rozlišení 1366x728, ale "jen" 1280x720."
Takze sorry, ale pochopil jsem to tak, ze mluvis o HDMI rozhrani....
A pri nastaveni 1368x praveze k zadnemu prepoctu nedojde .. na TV bude videt rozliseni 1366 a ty 2 pixely co prebyvaji budou proste mimo viditelnou cast obrazu.
[/QUOTE]

No slůvko -jen- jsem dal do uvozovek, ale asi jsem se tedy nepřesně vyjádřil, omlouvám se :).
Co se týká tvé odpovědi, mám to chápat tak, že jestliže propojím PC-TV cestou DVI-HDMI a v PC nastavím rozlišení 1368xkolik? (nenašel jsem zde, kolik má být řádků), nedojde k žádnému přepočtu ? Jak by to bylo možné, když HDMI podle všeho podporuje "jen" rozlišení 1280x720 a pak až 1980x1020 ?
zoba (41)|25.10.2007 10:25
nodiggity: Podle me to porad spatne chapes ... vsechno je totiz o tom, co lze nastavit na grafice a ovladacich ke grafice a jaky rozliseni podporuje TV. (samozrejme TV nedokaze vsechny rozliseni zobrazit, ale tech 1366 x 768 jo a o to tu ted jde. Cim starsi graficka karta/ovladace, tim mensi moznosti v nastavovani techto rozliseni .. ale u novych karet by to nemel byt problem. Kazdopadne tech 1366 je nestandartnich a pravdepodobne nastavit primo nejde - asi to souvisi nejak s pomerem stran .. zase az tolik do toho nevidim :)
no kazdopadne tech 1360 nebo 1368 TV pravdepodobne nevadi a neprepne se do jinyho rozliseni .. pouze bud bude par pixelu mimo obraz nebo obraz nebude na celou plochu tv

jinak jestli tu pisu bludy tak at me zavcas nekdo opravi :)
lolis (19)|25.10.2007 10:33
Asi už nemá cenu dál rozvádět tuto diskuzi, protože už se v ní rozbočilo spousta dalších zajímavých témat a každé by chtělo svou vlastní, ale jen bych ještě chtěl uvést na pravou míru jeden z hlavních bodů diskuze, a to "přejmenovávání" HDMI 2 na PC, které mě tak trápilo. Problém byl ve špatném užití slov a to mě absolutně zmátlo, tak bych nechtěl aby na to doplatili i ostatní: Nejde o přejmenování HDMI 2 na PC, ale výběr "profilu" HDMI 2 v nastavení televizorů SAMSUNG 86,87M, kde v menu nastavení televozoru se u nastavení pro port HDMI 2 vybere profil PC a obrazovka se v ten moment automaticky přepne do režimu PC, tím pádem bude snímat barvy jak už bylo předepsáno v režimu 16-235 a výsledný obraz je mnohem lepší - typicky barvy nejsou tak vyblité, ale jsou víc skutečnější. Příklad se žlutou barvou v názvech témat na games.tiscali.cz je vcelku trefný. Nejde tedy o žádné ruční přejmenování portu HDMI 2 na PC, jak by se dalo z označení přejmenovat pochopit, ale o vybrání jedné z nabízených profilů pro přidělení na port HDMI 2. Kdo chce používat LCD jako primární monitor pro PC, pro toho je ta funkce prakticky povinnost.

Co se týče dalších témat, klidně by se dalo založit z poznatků této diskuze tyto:
- RESIZE HD FILMŮ V FFDSHOW - TIPY a TRIKY
- POUŽÍVÁNÍ FILTRŮ VE FILMECH - TIPY a TRIKY
- HDMItoHDMI vs. DVItoHDMI
- 0-255 vs. 16-235 barvy - aneb LCD SAMSUNG jako PC monitor
- NASTAVENÍ OBRAZU LCD SAMSUNG - tipy, triky, vypsat každý uživatel svoje vlastní ideální nastavení pro jednotlivé činnosti s LCDčkem - PC hry, filmy, grafika, XBOX360, PS3, WII a každý by pak přidával svoje vlastní výpisy z nastavení a laici by si jen navolili obraz podle toho co by potřebovali

Zapomněl jsem na něco?
lolis (19)|25.10.2007 12:26
Pro Ezekiela: Jak je to s tím nastavením resize 5tap v ffdshow - používám je, je tam resize funkce, ale je tam sousta nastevní a ani jedno není 5 tam lancosz, mohl bych poprosit teda ten típanec nastavení? Až budu mít výkonější PC, rád bych to vyzkoušel.
nodiggity (199)|25.10.2007 12:57
[QUOTE=zoba;153855]nodiggity: Podle me to porad spatne chapes ... vsechno je totiz o tom, co lze nastavit na grafice a ovladacich ke grafice a jaky rozliseni podporuje TV. (samozrejme TV nedokaze vsechny rozliseni zobrazit, ale tech 1366 x 768 jo a o to tu ted jde. Cim starsi graficka karta/ovladace, tim mensi moznosti v nastavovani techto rozliseni .. ale u novych karet by to nemel byt problem. Kazdopadne tech 1366 je nestandartnich a pravdepodobne nastavit primo nejde - asi to souvisi nejak s pomerem stran .. zase az tolik do toho nevidim :)
no kazdopadne tech 1360 nebo 1368 TV pravdepodobne nevadi a neprepne se do jinyho rozliseni .. pouze bud bude par pixelu mimo obraz nebo obraz nebude na celou plochu tv

jinak jestli tu pisu bludy tak at me zavcas nekdo opravi :)[/QUOTE]

Pravdou je, že v některých věcech tápu, na druhou stranu se je touto cestou snažím pochopit, tak se omlouvám za případné "hloupé" dotazy.
Rozlišení v PC navíc není můj problém, samozřejmě vždy záleží na grafické kartě, ale mělo by jít nastavit přímo 1366x768.
Já ale řeším, že jsem měl za to, že cestou DVI-HDMI lze z PC do HD ready TV přivést pouze obraz o rozlišení 1280x720 nebo 1980x1020 a ten je poté zobrazen v 1366x768. Pokud se mýlím, opravte mne prosím někdo.
Navíc, celý tento můj problém a dilema zda připojovat PC do TV přes DVI-HDMI vznikl z následující tabulky, která je uvedena v manuálu u Samsungu, konkrétně u LE40R86BD (HD ready).

DVI IN(HDMI 2)(AUDIO R/L)
- When connecting this product via HDMI or DVI to a Set Top Box, DVD Player or Games Console etc, make sure that it has been set to a compatible video output mode as shown in the table below. Failure to observe this may result in picture distortion, image breakup or no picture.
- When using an HDMI/DVI cable connection, it is only possible from the HDMI 2 terminal.

You should use the DVI-to-HDMI cable or DVI-HDMI Adapter for the connection
Supported modes for HDMI/DVI and Component.

480i---480p---576i---576p---720p---1080i
X------X------X------O------O------O--------HDMI/DVI 50Hz
X------O------X------X------O------O--------HDMI/DVI 60Hz
O------O------O------O------O------O--------Component

Z této tabulky by mělo dokonce vyplývat, že maximální podporované rozlišení zdroje je pouze 576p(?).
Äbych to uzavřel - jde mi jen o to, zda má cenu připojovat PC k HD ready TV cestou DVI-HDMI.

Edit: tak ta tabulka se bohužel převodem sem rozpadla, ale snad je to z ní jasné.
ezechiel1917 (498)|25.10.2007 14:09
lolis:
vecer udelam screeny.

nodiggity:
1280x720 a 1920x1080 jsou vicemene HD standardy prave kvuli tomu aby bylo jasno co ktery pristroj umi a neexistovali ruzne rozliseni a ruzne HW narocnosti atd. Podle 720p a 1080p poznas s jakym materialem dokaze TV/zarizeni pracovat. PC funguje z principu trosku jinak takze rozliseni jsou zalezitosti grafickych karet, jejich ovladacu a samozrejme take podporu TV napr pres EDID.

v manualu take pisou doporucena rozliseni pro HDMI/DVI vstupy a to:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

je tam i zminka ze muzou fungovat i jina rozliseni mezi min. a max. ale to je dano prave ovladaci graficke karty.
lolis (19)|25.10.2007 14:22
To nodiggity:
No nevím jak tobě, ale mě z té tabulky vyplívá, že HD READY TV zvládá přes kabel DVI-HDMI rozlišení
480p, 720p a 1080i - respektivě, kolečko v tabulce znamená že zvládá..., ne?

Každopádně nevím jak HD READY TV, ale moje FULL HD Samsung LE37M87BE na grafické kartě NVIDIA
7900GT a ovladače 163.38 beta (tak nějak - nejsem u svého PC) zvládá bez problému zobrazit v kvalitě 1:1 pixeling rozlišení: 1280x720 (720p),1280x1040,1600x900 a 1920x1080i a p, a také mnoho jiných rozlišení, které nejsou běžná.

Takže podle mého určitě HD READY TV má smysl zapojit přes DVI-HDMI, protože HDMI je čistě digital, takže VGA port (D-SUB) se nechytá a komponentní připojení je o kousek horší než DVI-HDMI, takže není ani jiná možnost, ne? Navíc, i když je nativní rozlišení HD READY TV 1366x768, tak film v rozlišení 720p (1280x720) je natolik málo rozdílné rozlišení, že je téměř v nativní kvalitě - možná by se dal přes FFDSHOW udělat nějaký RESIZE do toho 1366x768 a byl by třeba obraz o ňákých 2-5% lepší. Nebo zkrátka na ovladačích grafické karty zadat žádné scale LCDTV a film v rozlišení 720p bude na HDREADY TV s malinkatýma černýma okrajema, ale kvalita maximální.Samo že DVI-HDMI musí být u TV samsung zapojený pouze do portu HDMI 2, ten jako jediný umí převod signálu z grafické karty v poměru 1:1
nodiggity (199)|25.10.2007 14:51
[QUOTE=lolis;153891]To nodiggity:
No nevím jak tobě, ale mě z té tabulky vyplívá, že HD READY TV zvládá přes kabel DVI-HDMI rozlišení
480p, 720p a 1080i - respektivě, kolečko v tabulce znamená že zvládá..., ne?

Každopádně nevím jak HD READY TV, ale moje FULL HD Samsung LE37M87BE na grafické kartě NVIDIA
7900GT a ovladače 163.38 beta (tak nějak - nejsem u svého PC) zvládá bez problému zobrazit v kvalitě 1:1 pixeling rozlišení: 1280x720 (720p),1280x1040,1600x900 a 1920x1080i a p, a také mnoho jiných rozlišení, které nejsou běžná.

Takže podle mého určitě HD READY TV má smysl zapojit přes DVI-HDMI, protože HDMI je čistě digital, takže VGA port (D-SUB) se nechytá a komponentní připojení je o kousek horší než DVI-HDMI, takže není ani jiná možnost, ne? Navíc, i když je nativní rozlišení HD READY TV 1366x768, tak film v rozlišení 720p (1280x720) je natolik málo rozdílné rozlišení, že je téměř v nativní kvalitě - možná by se dal přes FFDSHOW udělat nějaký RESIZE do toho 1366x768 a byl by třeba obraz o ňákých 2-5% lepší. Nebo zkrátka na ovladačích grafické karty zadat žádné scale LCDTV a film v rozlišení 720p bude na HDREADY TV s malinkatýma černýma okrajema, ale kvalita maximální.Samo že DVI-HDMI musí být u TV samsung zapojený pouze do portu HDMI 2, ten jako jediný umí převod signálu z grafické karty v poměru 1:1[/QUOTE]

Sláva. Faktem je, že ty kolečka jsem bral jako nepodporované módy (něco jako O=nic, tedy nelze), v opačném případě se samozřejmě situace obrací nepoměrně k lepšímu :). Teď už se tedy snad chytám. Z posledních 2 příspěvků od Ezechiela a tebe mi tedy vyplývají 2 závěry:

1. cesta DVI-HDMI nemá omezení stran rozlišení (tedy pouze 1280x720 resp. 1980x1020) odesílaného z PC do TV
2. nejlepšího zobrazení při propojení PC a HD ready LCD TV zřejmě dosáhnu při nastavení rozlišení 1368x768 v PC
Děkuji za příspěvky a rady.
lolis (19)|25.10.2007 15:50
noDiggiti:

Tak s těma kolečkama je to mazec:-) Grafici manuálů by se měli zamyslet nad úpravou :-)Takže zhrnutě tvoje dva body podle mého názoru v detailním rozboru do tří bodů:

1) Nejlepší možné připojení PC A LCD TV s podporou HDTV Ready je skrz kabel DVI-D to HDMI u starších grafických karet a HDMI to HDMI u nejnovějších grafických karet, přičemž mezi DVI-DtoHDMI a HDMItoHDMI není žádný rozdíl v kvalitě obrazu, jelikož HDMI je dle specifikací totožný s DVI-D s tím rozdílem že HDMI umí přenos až 8 kanálového zvuku, což je u připojení do grafické karty k ničemu, protože grafika neumí přenášet zvuk :-)

2) Nativní rozlišení LCD TV s podporou HD READY je 1366x768, tedy nejlepší možné nastavení obrazu na grafické kartě při propojení s takovou TV je cesta :
- DVI-HDMI kabel do portu HDMI 2 na TV
- nastavit na ovladačích grafické karty rozlišení 1366x768 32bit
- nastavit LCD samsung na ovladačích grafiky jako primání monitor a zobrazovat signál z grafické karty pouze na něm
- nastavit aspect ratio v ovladačích jako neměnit (budou sic černé okraje při jiným rozlišení filmů než je 1366x768 (takže u každého 720p filmu - ale ty okraje by měly být tak malé až budou zanedbatelné!), ale obraz bude vždy kvalitní a 1:1
- v ovladacím menu TV nastavit na HDMI 2 port profil PC + zapnout domácí kino na PC (volitelné)
- v ovladacím menu TV displaye navolit POUZE SKENOVAT (just scan), pokud nelze tak nechat 16:9
- použít jakýkoliv přehrávač pro windows xp co umí min. renderer WM9 a v něm nastavit velikost filmu pouze jako zdroj ( source)
- eventuelně použít nějaké pokročilé resize funkce ve ffdshow a přehrávat filmy přes to, ale to se týká spíš FULL HD TV při přehrávání 720p filmů
- usadit se do křesla, otevřít víno a zapálit špeka (vše volitelné) :-)

3) Cesta přes HDMItoDVI nemá omezení rozlišení a podle specifikací zvládnou staré typy kabelů HDMI rozlišení cokoliv od 640x480 po 1920x1080 - rozlišení závisí na možnostech TV ( HD READY zvládá 640x480 až 1366x768 a FULL HD zvládá 640x480 až 1920x1080) a možnostech grafické karty ( všechny grafické kart NVIDIA řady 8600 výše zvládají rozhodně rozlišení 320x200 až 2560x1600 ( možná i víc ???)).
Nové typy kabelů HDMI zvládají dokonce rozlišení 640x480 až 1440p (něco jako 2560 x 1440), ale televize s rozlišením WQXGA 2560x1600 bodů teprve přichází v japonsku na trh. - zdroj http://www.hdmi.com
nodiggity (199)|25.10.2007 17:40
Děkuji za obsáhlé shrnutí, teď už to musí být jasné snad každému :).
Co se týká tvého bodu 2 a návodu v něm, předpokládám, že se týká konkrétně TV značky Samsung (?).
Vlastně jsem začal řešit diskutovaný problém (DVI-HDMI) hlavně proto, že mne zaujala LCD TV PHILIPS 42PFL7562D, která ale nemá PC vstup D-Sub, pouze 2x HDMI (+ YUV, 2x SCART (2x RGB), S-video, audio-video (cinch), jinak bych nejspíš použil propojení přes D-Sub. Avšak v tuto chvíli již důsledně poučen, volba HDMI je zřejmě jistá :).
lolis (19)|25.10.2007 18:32
Ano, přesně tak. Jak jsem opravil do textu prvního článk diskuze, tak všechny informace týkající se nastavení menu a obrazu v TV se týkají pouze TV SAMSUNG 86,87 R,M modelů, za ostatní TV neručím.
CO se týče rad o grafické kartě, přehrávačů a kabelů a portů - to se vztahuje na všechny TV. Krom zapojení do portu HDMI 2 u TV samsung, kdy pouze tento port podporuje pixel maping 1:1,
viz tato tabulka:
http://pixelmapping.wikispaces.com/Samsung+TVs - zde dokonce píšou, že modely M mají pixel maping
1:1 u všech portů a modely R pouze u portu HDMI 2, ale radši neriskuji a zapojuju to do HDMI 2, jak to má řešený ten phillips co si chceš koupit, to fakt nevím, protože tvůj model tam zatím neuvádí:
http://pixelmapping.wikispaces.com/Philips+TVs
Co se týče volby HDMI a D-SUB, tak neváhej ani minutu. Četl jsem že přes D-SUB kabel se můžou objevit různé ruchy a duchové v obrazu.
Bezvadné informace jsou na tomto blogu:
http://hd1080i.blogspot.com/
Chtělo by to nějakého angličtináře, který by to překládal, je tam vysvětlení absolutně všech nejzapeklitějších otázek, které nás trápí.
P.S. Nechceš si radši po tom všem trápení koupit nějakej ten samsung? Viz: http://www.samsung.com/cz/microsite/lcd2007/
P.S.S. Taky nezapomeň na pořádnej kabel, nejlíp zlacený od firmy PROFIGOLD (by Banbridge)
nodiggity (199)|25.10.2007 21:25
[QUOTE=lolis;153916]
Nechceš si radši po tom všem trápení koupit nějakej ten samsung?
[/QUOTE]

Samsung byla první varianta, nad kterou jsem uvažoval a zatím je stále na pořadu dne :). Konkrétně LE40R86BD.

Jediné, s čím se pořád nemůžu popasovat, je ten klavírní lesk a oblý design :(.
lolis (19)|25.10.2007 21:39
Jo, 40R86BD je na pohodu, akorát neumí full hd, a to je podle mě nutnost, protože tím se užitná hodnota zvedá na několik let navíc.

Sranda taky je, že právě klavírní lesk a oblý design je to co sem chtěl :-) A ten lesk rámu nevím proč někomu vadí? Obrazovka samozřejmě lesklá není, ta je standard, lesklé obrazovky notebooků nesnáším, ale rám okolo Tv mě moc netrápí.

V souboji kvality mezi sony a samsung lcd pro rok 2007 navíc zvítězil samsung. Navíc samsung řada 80 dostal ocenění EISA jako LCD řada televizorů roku, to mě asi nejvíc přesvědčilo. Jak je na tom phillips ale vůbec netuším...
robert.kotasek (777)|26.10.2007 09:24
u toho philips 42pfl7562d nevim jak to je s temi dvemi HDMI, ale 32pfl7562d ma v manualu ze HDMI1 (obraz i zvuk) HDMI2 (jen obraz - slouzi pro pripojeni k PC)

do https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14081 jsem ti dal odkaz na nejake informace ohleden toho philipsu ;)
nodiggity (199)|26.10.2007 13:09
[QUOTE=robert.kotasek;153986]u toho philips 42pfl7562d nevim jak to je s temi dvemi HDMI, ale 32pfl7562d ma v manualu ze HDMI1 (obraz i zvuk) HDMI2 (jen obraz - slouzi pro pripojeni k PC)

do https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14081 jsem ti dal odkaz na nejake informace ohleden toho philipsu ;)[/QUOTE]

Díky :)
nodiggity (199)|26.10.2007 13:14
[QUOTE=lolis;153943]Jo, 40R86BD je na pohodu, akorát neumí full hd, a to je podle mě nutnost, protože tím se užitná hodnota zvedá na několik let navíc.
V souboji kvality mezi sony a samsung lcd pro rok 2007 navíc zvítězil samsung. Navíc samsung řada 80 dostal ocenění EISA jako LCD řada televizorů roku, to mě asi nejvíc přesvědčilo. Jak je na tom phillips ale vůbec netuším...[/QUOTE]

Full HD zřejmě ještě dlouho nevyužiji, hodilo by se ale samozřejmě pro provoz s PC. Na druhou stranu těch několik let je relativních, poněvadž se domnívám, že právě za několik málo let bude full HD běžná věc a ceny (full HD) TV budou úplně někde jinde.
Ta EISA je pro mne taktéž podstatný faktor při rozhodování (ve smyslu pozitivním).