Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem vo Vegase - cervene frames - pls help

embe (99)|24.1.2007 00:33
Nazdar,

z casu na cas sa mi stane, ze po natiahnuti videa do Vegasu do timeline su niektore frames cervene bez obrazu. Pri ich prehravani sa vo videu zobrazuju chyby, akoby bolo video dotrhane alebo ked je blbo zosrinkovane DVD...
Video, ktore vkladam je film - komplet velky VOB subor ku ktoremu idem dat CZ dabing. Skusal som vsetko...postup som opakoval, dokonca som defragmentoval disk ale nepomohlo...
Neviete co by to mohlo byt a ako to opravit?

Dik za typy (skusal som hladat aj tu a google a nic)
Krist (376)|24.1.2007 11:01
zkus do systemu nainstalit jiny kodek
embe (99)|24.1.2007 12:11
[quote=Krist]zkus do systemu nainstalit jiny kodek[/quote]

Vyskusal som, nic nepomoha...zaujimave je, ze film ma 1:36:40 ale vo Vegase ma 1:36:46 co je o 6 sekund viac...
Mam Vegas 7.0d ale robilo to aj v 7c.
Krist (376)|24.1.2007 16:36
Vegas se na VOB (mpeg2) stejne moc nehodi. Jestli je to jinde ok tak to si ve vegasu udelej jenom ten dabing a spoj to bez rekomprese v necem jinym. napr. VirtualDubMod. Jestli jsou ty framy spatny i jinde a neni to spatnyma kodekama v systemu tak asi nenadelas nic.
embe (99)|24.1.2007 17:03
Problem je, ze sa dabing urobit neda. Natiahnem VOB aj s povodnym dabingom do vegasu, a posuva sa aj ten, nezmyselne skace obraz, su v nom chyby a do obrazu v preview skacu obrazky z inych casovych usekov filmu tym sa posuva aj povodny dabing. Proste sa to neda. Pritom ked kuknem na timeline ktoru mam maximalizovanu tak ze vidim kazdy frame filmu tak tam obrazky z inej casti filmu nie su. Nemoze to byt aj formatom videa, ktore je NTSC 1,2396 FPS? Avsak projekt je nadstaveny spravne podla formatu filmu. A film som normalne napalil a hra v stolnom prehravaci a aj v PC ci uz z disku alebo z DVD media...

No a este jedan vec, CZ dabing sa dost znacne posuva cim dalej je film, asi preto ze je CZ dabing z Divxu ktory bol PAL, ze? Takze ked kompletny divx prevediem do NTSC FPS 1.2396 tak by to mohlo sadnut?
Krist (376)|24.1.2007 17:28
pokud mas projekt nastaveny dle videa tak by nemel byt problem.
posunuti dabingu NTSC x PAL je jasny ale ted nechapu jakej dabing, kdyz jsi jeste zadnej udelat nemohl. To chce videt. Zkus par vterin vystrihnout ve VDM a poslat.
embe (99)|24.1.2007 18:23
[quote=Krist]pokud mas projekt nastaveny dle videa tak by nemel byt problem.
posunuti dabingu NTSC x PAL je jasny ale ted nechapu jakej dabing, kdyz jsi jeste zadnej udelat nemohl. To chce videt. Zkus par vterin vystrihnout ve VDM a poslat.[/quote]

Ono ide o to, ze mam CZ dabing z divxu ako wav subor a povodny zvuk je vo VOB-e. Ked ten vob hodim do vegasu tak obraz blbne a tym padom je to rozhadzane dokonca aj s povodnym zvukom a strasne tazko sa to nadsatvuje. Pomohlo by mi, keby som vedel aspon ten cesky dabing prerobit tak, aby bol NTSC to znamena ze by sedel s 1.2396 FPS a potom by som to nejako uz napasoval snad, ale takto sa to vobec neda. 5 minut filmu som robil asi 2 hodiny...
embe (99)|25.1.2007 02:25
Do ri*i, tak nic sa s tym neda robit....jedine co ma nakoniec napadlo je prevod DVD do AVI identickeho s formatom DVD a potom dabing podla toho avicka napasovat...no uuplne nahouby postup ale nevzdavam sa \/
Fantas! (3016)|25.1.2007 10:17
embe
i kdyz jsou tam ty cervene policka, tak te vystupu to prece neni, tak co resis? :-?
embe (99)|25.1.2007 11:02
[quote=Fantas!]embe
i kdyz jsou tam ty cervene policka, tak te vystupu to prece neni, tak co resis? :-?[/quote]

Cervene su na timeline, zrejme to znamena ze nejaky problem, alebo ze su vadne...tym padom to blbne aj v preview a posuva sa original zvuk proti obrazu. Stalo sa mi to uz raz ked som stiahol male video z netu a chcel si ho postrihat...to male video inak este niekde mam, takze mozem poslat pripadne dat na stiahnutie, ale teraz pripajam obrazok z G-Spotu k tomu filmu....Nepozdava sa mi fps a pictures/s
Dokonca aj ked som z neho dal spravit divx tak v DVDAVI vyplulo avicko dlhe nieco cez 29 minut teda viac ako jeden vob ale samozrejme menej ako film, ten ma 1:36:40. Coje najzaujimavejsie, tak G-Spot ukaze, ze velky vob (urceny na dabing) ma pics/s:23,976 a fps:29,97 a parcialne voby pred zlucenim do velkeho maju obe polozky 29:97. Vegas aj Architekt ukazuju 23,976 fps; 720x480 na oboje...tak comu mam verit?
Krist (376)|25.1.2007 12:33
verim ze casovy posun nastane pri kombinaci pal x ntsc, taky verim ze kdybych to mel u sebe tak bych to zmaknul ale takhle 9-) 9-) 9-)

Pokud jde jen o vymenu zvuku tak bych VOBy (pokud jivh je vic na tom DVD) spojil (tmpegenc apod.) do jednoho mpeg2 udelal ten zvuk (Vegas - popotahl nebo neco) a provedl authoring. Vse bez rekomprese vodea. Nebo nejak podobne.
embe (99)|25.1.2007 13:17
[quote=Krist]verim ze casovy posun nastane pri kombinaci pal x ntsc, taky verim ze kdybych to mel u sebe tak bych to zmaknul ale takhle 9-) 9-) 9-)

Pokud jde jen o vymenu zvuku tak bych VOBy (pokud jivh je vic na tom DVD) spojil (tmpegenc apod.) do jednoho mpeg2 udelal ten zvuk (Vegas - popotahl nebo neco) a provedl authoring. Vse bez rekomprese vodea. Nebo nejak podobne.[/quote]

Njn ale casovy posun neni problem...problem je ze Vegas po natiahnuti velkeho vobu alebo jednotlivych vobov v timeline zobrazuje cervene snimky - to znamena za s nimi nieco nie je v poriadku. V preview vo Vegase je obraz raz ok a inokedy dotrhany a skacu donho framy z ineho useku filmu co je zahada. Musim si zvacsovat timeline a zmensovat aby sa to dalo doporiadku ale takmer nikdy sa to nepodari, proste poskodene miesta sa nahodne menia. Kukni si ten obrazok z G-Spotu - velky vob ukazuje to co je na nom a male voby zase rovnake hodnoty aj v fps aj v snimky za sec. Zahada. Niekdo to DVD zle zosrinkoval proste, porusil normu alebo co ja viem co. Teraz som film prebehol v Divx do AVI a tesne pred koncom hodil hlasku ze nevie rozpoznat obraz alebo zvuk alebo nieco take...vysledne avi neslo spustit. Testoval som to; po 30 minutach vsetko ok, avi spustit ide. Tak sa chcem opytat este, ked Vegas ukazuje 23.976 fps, DVD architekt to iste a G-Spot 29.97 fps tak comu mam verit? Ked to ukazuje architekt tak by som to asi tak isto potom mal vyplut von, ze?
Krist (376)|25.1.2007 15:52
mozna je to dvd nejak poskozeny.
embe (99)|26.1.2007 11:33
[quote=Krist]mozna je to dvd nejak poskozeny.[/quote]

Ano, tak asi bude poskodene, nejako zle zosrinkovane alebo ja neviem co. Kazdopadane som z neho chcel urobit avi najprv pomocou DVDAVI, coho vysledok bolo 29min AVI, tak som pouzil potom DVDx, ten vyrobil nefunkcne AVI ked pred koncom prace hodil hlasku ze nieco nevie najst, uz si nepamatam, tak som to spustil este raz a tesne pred momentom ked hodil tu hlasku som to stopol no vysledok bol ten isty - nefukcne AVI. Hroza. Tak som skusil opravne softy na AVI. Jeden neurobil vobec nic ale oskusany asf-avi-rm...atd to opravil a AVIcko je funkcne. Do 50 minuty filmu je zvuk a obraz identicky - pouzil som zvuk z VOB-u ktory je ok a obraz a zvuk z divxu. Po 50 minute zacne zvuk predbiehat obraz....takze DVD je nejake posahane. Teraz to musim vo vegase ten divx nejako zladit s povodnym zvukom. Snad sa mi to podari. Skusim rozdelit obraz v bode kde sa to zacina rozliezat a doladit podla VOB zvuku a mozem pasovat CZ dabing. Ina cesta asi neni...