Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kterou TV s dobrym obrazem - CRT, LCD nebo plasmu?

palocx (7)|5.12.2006 00:56
do ktere doporucujete jit TV?
Plasma
LCD
CRT
uprednostnuji kvalitni obraz i kdybych byl treba OUT
tv budeme sledovat z 4-6 metru

co rikate na:
Jak vybrat KVALITNÍ TV která má opravdu kvalitní obraz + Test DVD rekordéru s pevným diskem
http://jaknatoo.blogspot.com/2006/12/jak-vybrat-kvalitn-tv-kter-m-opravdu.html


uvitam i tip na konkretni model-y

Dekuji
palocx (7)|5.12.2006 01:00
sorry, ale do hlasovani jsem daval jeste 3. volbu Plasmu ktera se mi ani po oprave nezobrazuje. Tak ze se prosim vyjadrete radeji v diskusi. Dekuji za pochopeni
ODSakEda (2278)|5.12.2006 10:36
a co jako si představuješ pod vznešeným a moderně znějícím pojmem: digitálním vysíláním???

Stejně 99% lidí má digitální satelit nebo pozemní dititální příjímač s telkou, at již vakuovou či plasmou nebo LCD, spojenu analogovou cestou!!!...

Takže jde sice o digitální kodování TV vysílání či spíše o transport dat-videostrímu skoro jako přenos dat internetem, ale na výstupu je analogovej prokládanej(!) PAL modulátor... :-E :-E :-E

V lepším případě přes Scart-RGB v horším jen Scart ne-RGB, nebo Compositem vyjímečně intergrovaným sice digitálním přijímačem, ale stejně propojen interně podobně jako externí přijímač,podobně jako DVDrecorder s integrovaným analog nebo digitál. TV přijímačem...

A když prokládanej PAL, tak většina LCD ale i plasem s jemným rastrem (vyšším rozlišením) obrazovky jej bude zobrazovat blbě, přesněji odhalí nedokonalost PALu! Tedy pak bude záležet na obvodech, jak se s prokládaným PAL analogovým signálem"poperou" (A/D převodmníky a deinterlátory a to jednoduché co vypouští půlsnímek..., nepo chytré cospočítaj jen diference a nezozostří zbytek obrazu!) A ty stojej nad 50.000 při jen 37" a je jich pomálu!
stani (1647)|5.12.2006 11:59
[quote=ODSakEda]

Stejně 99% lidí má digitální satelit nebo pozemní dititální příjímač s telkou, at již vakuovou či plasmou nebo LCD, spojenu analogovou cestou!!!...

[/quote]

přesně tak...
Modena (1706)|5.12.2006 17:59
[quote=ODSakEda]Stejně 99% lidí má digitální satelit nebo pozemní dititální příjímač s telkou, at již vakuovou či plasmou nebo LCD, spojenu analogovou cestou!!!...[/quote]
\/ \/ \/ 8-) B-)

:-!!! :-!!! :-!!!
tiger6 (147)|5.12.2006 18:23
Plazma nejde zvolit, musim hlasovat pro CRT :-E
vity (292)|5.12.2006 19:55
Ze 4-6m to chce úhlopříčku aspon 1m. Takže CRT vypadává. Já jsem pro plazmu . LCD neni ješte to pravé, poměr Výkon-cena. 100tis. za LCD je dost. Na LCD bych ještě počkal.
marlt (10)|6.12.2006 08:34
Neznáte někdo tuto CRT TV?

GRUNDIG Lenaro 82 Flat MFW 82-6510/8 IDTV

Pokud teď člověk nechce jít do plazmy nebo LCD nemusela by to být špatná volba...nikde jsem ale nedohledal jestli je dig. tuner pouze MPEG2 nebo jestli umi (nebo je mozny upgrade na MPEG4...) Na videoexpertu někdo odpovídal, že doporučuje k této TV set-top-box ve SCARTu asi (10x8cm) (!?) Na webu jsem o tom taky nic nenašel...poradit prosím, názory....
clee (6592)|6.12.2006 09:17
no von kdyz ti i clovek co dela ve vyvoji jedny velky firmy ktera dela lcdtv ti rekne at si koupis crt, ze soucasny lcd stojej za houno o necem vypovida...
Burina (13)|6.12.2006 09:29
[quote=marlt]..Na videoexpertu někdo odpovídal, že doporučuje k této TV set-top-box ve SCARTu asi (10x8cm) (!?) Na webu jsem o tom taky nic nenašel...poradit prosím, názory....[/quote]

Hned na první stránce http://www.grundig.cz je odkaz. :-)

http://www.grundig.cz/news/news1.php
marlt (10)|6.12.2006 10:08
Ok, dik moc..jak jsem to moh´sakra přehlídnout!? :) ...ale stejně tam není to hlavní a sice jestli rozumí MPEG4... :(
ODSakEda (2278)|6.12.2006 11:02
[quote=clee]no von kdyz ti i clovek co dela ve vyvoji jedny velky firmy ktera dela lcdtv ti rekne at si koupis crt, ze soucasny lcd stojej za houno o necem vypovida...[/quote]
Některá případně nohá LCD! Nebo ještě bych dodat: ta levnější LCD! Ale poácat obecně bez ppřívlastku je demagogie!

To jako je lepší obecně CRT-čko??? Jako např. 55cm OVP s ropzplizlým, neostrým a zdeformovaným a namodralým obrazem s rozlišovací schopností na úrovni rozlišení 300x200 px a s kmitajícím na 50Hz se špatnou citlivostí tuneru a jsem li v dosahu dig. vysílání, tedy s absencí pro některé dle lokality výhodnějšího DVB-T přijímače než např. 37" LCDTV PHILIPS s technologií Pixel Plus 3HD aClear LCD a Ambilight s analogovým Tv tunerem i DVB s rolišovací schopností minimálně 1280x768, na kterou jsem zíral s otevřenou pusou v datartu jak na zjevení,kvůli podání i právě ne HD obrazu z analogového prokládaného TV vysílání v PALu s nejpřirozrnější pletovou barvou!???
tiger6 (147)|6.12.2006 15:13
[quote=marlt]Ok, dik moc..jak jsem to moh´sakra přehlídnout!? :) ...ale stejně tam není to hlavní a sice jestli rozumí MPEG4... :([/quote]
To určitě dneska ne... Zatímco MPEG2 je poměrně jednotná norma, MPEG4 jde použít se spoustou kodeků. Dokud se nerozhodne v jakym vysílat, tak je v podstatě MPEG4 tuner naprosto bezcenná věc...
Milosbb (889)|6.12.2006 17:16
[quote=ODSakEda][quote=clee]no von kdyz ti i clovek co dela ve vyvoji jedny velky firmy ktera dela lcdtv ti rekne at si koupis crt, ze soucasny lcd stojej za houno o necem vypovida...[/quote]
Některá případně nohá LCD! Nebo ještě bych dodat: ta levnější LCD![color=red] Ale poácat obecně bez ppřívlastku je demagogie![/color]
To jako je lepší obecně CRT-čko??? Jako např. 55cm OVP s ropzplizlým, neostrým a zdeformovaným a namodralým obrazem s rozlišovací schopností na úrovni rozlišení 300x200 px a s kmitajícím na 50Hz se špatnou citlivostí tuneru a jsem li v dosahu dig. vysílání, tedy s absencí pro některé dle lokality výhodnějšího DVB-T přijímače než např. 37" LCDTV PHILIPS s technologií Pixel Plus 3HD aClear LCD a Ambilight s analogovým Tv tunerem i DVB s rolišovací schopností minimálně 1280x768, na kterou jsem zíral s otevřenou pusou v datartu jak na zjevení,kvůli podání i právě ne HD obrazu z analogového prokládaného TV vysílání v PALu s nejpřirozrnější pletovou barvou!???[/quote]

9-) 9-) 9-) 9-) 9-) 9-) 9-) 9-) 9-) 9-) 9-)

A toto podľa teba nie je demagógia ??? Porovnávať výrobok za 4-5 tisíc zo 100 a viac tisícovým Ambilight Philipsom 9-) .

Ty potom budeš náčelníkom demagógov. :-D Potom by si mohol porovnať Fabiu s monopostom Ferrari. Tešíme sa na to. :-E

------------------
ODSakEda (2278)|6.12.2006 17:26
Milosbb Právě i o to jde, že plácl obecně i bez alespon cenových relací, kdy výrazně jiná cena=výrazně jiná kvalia! tedy nejde krom plno překlepů o demagogii u mě! Já přívlastky dal a jejich ceny se dají přiřadit, vygooglit! 8-)
amadores_tvf (33)|6.12.2006 22:28
Teď jsem koupil LCD LG 42LB1R....všichni majitelé CRT a takoví ti co na LCD nemají mě od toho odrazovali....Zvláště švagr a někteří kámoši....Prý něco četli...bla...bla....bla....Teď se byli na ni podívat a doslova kecli na prdel.....Je to nesrovnatelné, DVD super zážitek, hraní na compu taky, tv. přes dig.satelit není jako DVD, ale kam se na to hrabe CRT (to mám starou širokoúhlou Nokii)....Pokrok prostě nezastavíš... :BB:
Modena (1706)|6.12.2006 23:37
[quote=amadores]Teď jsem koupil LCD LG 42LB1R....všichni majitelé CRT a takoví ti co na LCD nemají mě od toho odrazovali....Zvláště švagr a někteří kámoši....Prý něco četli...bla...bla....bla....Teď se byli na ni podívat a doslova kecli na prdel.....Je to nesrovnatelné, DVD super zážitek, hraní na compu taky, tv. přes dig.satelit není jako DVD, ale kam se na to hrabe CRT (to mám starou širokoúhlou Nokii)....Pokrok prostě nezastavíš... :BB:[/quote]
:BB: :-)
Jen za trochu víc peněz to mohla být i full HD . . . :-I
http://www.home-elektro.cz/elektronika/televizory/lcd-plazmove-projekcni/lcd-televize-plazmove-televizory/televizor-philips-42pf9641d-19635/?from_katalog=2|cena||10-
ODSakEda (2278)|7.12.2006 01:16
čerstvé fotečky-orbis pictus (všiměte si dole krom ostrosti log-především obloučku háčku i vystínování koule pod logem čt1 na LCD a na 100Hz CRT!, o 50Hz ani nemluvě...)
32"LCD LG:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
70cm novej CRT SAMSUNG:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
LCD LG:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
CRT SAMSUNG:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
LCD LG:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
CRT SAMSUNG:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nové 72cm CRT LG 100Hz Flatron:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Je nutný něco dodávat? (snad jen že šlo o zobrazení analogového videa z anténního(!) TV příjmu s mizernou anténou v dolíku pod kopcem a tedy proto ty duchy a šum(!)..., tedy nevýhoda spíše pro LCDTV! I když se ta 100Hz jeví ostřejší,nemá detaily ani jemnější vystínování... Test vyššího rozlišení zdroje obrazu, natož plocha s Windows asi nemá na CRT ani smysl že?! :-D )
Ale jsou i lepší LCDTV ale dražší!: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6240

A to je na fotce nepoměrně větší logo než předchozí, tedy kdyby bylo menší jevilo by se ještě mnohem ostřejší!
stani (1647)|7.12.2006 14:18
hmmmm, přesvědčivé... :-)-

Ale když porovnám první dva obrázky jako celek(a v praxi by jsem se díval na ty TV také jako celek), který z nich je lepší....? Každý ať si odpoví sám.... B-)
ODSakEda (2278)|7.12.2006 16:30
Je to jen subjektivní a foceno né přesně né za stejných podmínek, bylo mi tam blbý se tam motat s fotákem, vejrali na mě už tak blbě...

Nikdy bych však TV především LCDTV nevybíral bez toho, aniž bych ji viděl na vlastní oči jak zvládá jednak analogový PAL i z externího zdroje, neb i z digitálu (i interního tuneru!...) bejvá propojení analogovou cestou... a jde opět o prokládaný původně PAL zdroj videa a tedy tady nějakou chvíli ještě bude!
A dále podání pohybu (zase spáše z analogu, když ten zobrazí tak vše 8-) ) a podání pletové barvy-tendence LCD je jít hodně do červena nebo až fialova a černobílý obraz, hlavně bílá aby sníh nebyl růžový. Přepaly bílé-při jak jasné k tomu dochází (čili jak koresponduje deklarovaný jas se skutečností!) i hloubka černé (kontrast).

Mnozí výrobci lkžou a lžou a lžou a mnozí lidé jsou slepí a žerou jim to...
Modena (1706)|7.12.2006 16:37
[quote=stani]hmmmm, přesvědčivé... :-)-

Ale když porovnám první dva obrázky jako celek(a v praxi by jsem se díval na ty TV také jako celek), který z nich je lepší....? Každý ať si odpoví sám.... B-)[/quote]
Podstatné - tedy alespoň pro mne - je to, že ty hnusný řádky z toho předpotopního CRTéčka neuvidím na DVD při upscalingu na full HD (1080p) ! A to mi fakt to CRT za to nestojí a kdo ho dnes koupí, vyhazuje peníze ! Toť můj názor ! :-R

Děkuji Modrému Ptákovi za velmi názornou ukázku ! :BB: :BB: :BB: :-)
ODSakEda (2278)|7.12.2006 17:01
Modena a to je docela poslednmí model jak to CRT Samsung (přes 13.000,-kč!) tak ten 100Hz flatron DIGITAL je přitom za ranec kaček!
tiger6 (147)|7.12.2006 20:18
[quote=ODSakEda]Je to jen subjektivní a foceno né přesně né za stejných podmínek, bylo mi tam blbý se tam motat s fotákem, vejrali na mě už tak blbě...

Nikdy bych však TV především LCDTV nevybíral bez toho, aniž bych ji viděl na vlastní oči jak zvládá jednak analogový PAL i z externího zdroje, neb i z digitálu (i interního tuneru!...) bejvá propojení analogovou cestou... a jde opět o prokládaný původně PAL zdroj videa a tedy tady nějakou chvíli ještě bude!
A dále podání pohybu (zase spáše z analogu, když ten zobrazí tak vše 8-) ) a podání pletové barvy-tendence LCD je jít hodně do červena nebo až fialova a černobílý obraz, hlavně bílá aby sníh nebyl růžový. Přepaly bílé-při jak jasné k tomu dochází (čili jak koresponduje deklarovaný jas se skutečností!) i hloubka černé (kontrast).

Mnozí výrobci lkžou a lžou a lžou a mnozí lidé jsou slepí a žerou jim to...[/quote]
Nj, co nesvede vysoký rozlišení a kvalitní upscaling :-D
Myslíš že je teda blbost objednávat TV naslepo přes internet? On je ten obchod až v Brně, je docela blbý jet přes celou republiku jenom kvůli tomu, abych se kouknul na kvality televize...
Pokud ale vim, tak na věci z e-shopů se dá praktikovat odstoupení od smlouvy do třiceti dnů od doručení bez udání důvodu. Tak by to neměl snad bejt takovej problém...
Mirek2 (31)|8.12.2006 00:16
Myslím že je to do 14 dnů
ODSakEda (2278)|8.12.2006 09:19
Mirek2 to musíč citovat včetně mojeho dlouhého románu??? Zachvíli bude další str. a orbis pictus v kélu... Dík že to umažeš!
tiger6 (147)|8.12.2006 12:37
[quote=Mirek2]
Myslím že je to do 14 dnů[/quote]
Jj, moje chyba
clee (6592)|8.12.2006 15:50
no ja se teda na tv z peti cisel nekoukam, sto taliru na koukatelnou lcd taky nemam a vyhazovat tricet za smejd opravdu nehodlam uz jen vzhledem k tomu ze sem sehnal kv-29re10k za tri litry :-E
ODSakEda (2278)|8.12.2006 18:03
clee no néni třeba hned sto,ale někde minimálně od 39.000 -65.000 to bude, aby předčila obrearem CRT výrazně a nebyl obraz menší jak 70cmm CRT, tedy LCDTv alespon 32"-37".
Milosbb (889)|8.12.2006 18:32
Futbal, hokej a pod. nevyzerá ani na LCD za 100 000 lepšie ako na bežnom CRT.

Dnes mali u nás v DATART tú odvahu, že do všetkých LCD pustili futbal (z eurosportu), značky LG,SAMSUNG,PANASONIC,PHILIPS - od 30 000 do myslím 89 000 SK. Ani jeden LCD nedokázal zobraziť ten futbal v pozerateľnej kvalite, iba ak z desiatich metrov. Možno pre niekoho s tromi dioptriami je to OK, ale pre dobre vidiaceho to stále nie je kvalita. Samozrejme DVD filmy by asi boli zobrazené lepšie ako na CRT, ale.... už kvoli tomu futbalu by som to zatiaľ nekúpil.
No zas na druhej strane nie všetkých baví šport.

--------------------
clee (6592)|9.12.2006 01:48
[quote=ODSakEda]clee no néni třeba hned sto,ale někde minimálně od 39.000 -65.000 to bude, aby předčila obrearem CRT výrazně a nebyl obraz menší jak 70cmm CRT, tedy LCDTv alespon 32"-37".[/quote]

no prave, ja mam 72cm CRT se skvelym obrazem za tri litry, tudiz sem oproti lcd se stejnou kvalitou obrazu usetril minimalne 20 tisic, to se mi zda celkem fer :-E
ODSakEda (2278)|9.12.2006 10:51
[quote=clee][quote=ODSakEda]clee no néni třeba hned sto,ale někde minimálně od 39.000 -65.000 to bude, aby předčila obrearem CRT výrazně a nebyl obraz menší jak 70cmm CRT, tedy LCDTv alespon 32"-37".[/quote]

no prave, ja mam 72cm CRT se skvelym obrazem za tri litry, tudiz sem oproti lcd se stejnou kvalitou obrazu usetril minimalne 20 tisic, to se mi zda celkem fer :-E[/quote]
Se stejnou kvalitou-jak ji měříš???! Viděl jsi dobré LCDTV vedle té tvojí CRT?!) A jen možná pro zdroj videa pouze SD a prokládaný PAL, nic víc!... (nehledě na to, že rozlišpvací schopnost telky je někde cca na 50% počtu luminoforů, tedy ani né 300x200 bodů :-E , neb se krelící paprsek netrefuje přesně synchronně do řádků luminoforů-barevné mřížky obrazovky ani vodorovně natož ve svislé rovině do sloupců, navíc trojbodů vždy s velkou mezerou mezi nimi, podobně jako u plasmy...)

I levné LCD umí zobrazit víc! Např. Windows!!! To je u telky nemyslitelný dokonce. Pak o mnoho lépe dig. fotky, ale i video a nejen HDV, ale i z DVD kde je často film neprokládaně a o 30fps!!! Dobré LCD pak umí i ten původě analogový prokládaný PAL.

Takže nezobecnuj, leda tě omlouvá ten cenový nepoměr, ale argunetovat s cenou z druhé ruky???, no nevím, zazobaný kámoš si chce loupit LCD LED a nechá mě třeba jeho 37" LCDTV 1920x1080 za 10.000,- tedy také bych moh tvrdit, že to mám levnější než 72cm CRT...
maiki (154)|9.12.2006 15:37
jezismarja luminofor! a koho zajima ze umi zobrazit "vic" kdyz to zobrazuje tak hnusne! a rozmazava to pohyb! a ve tme to prosvita v sedi! a je to cele vybledle jak smrtka! jezismarja! na co asi vsichni cekame! az bude volne dostupne vysilani Novy v HDTV, a prijde technologie ktera vytvori rozliseni treba jako LCD, ale s "parametry" CRT potom ti to lidi zacnou kupovat, proc by nekdo vyhazoval 30 000 do niceho? samozrejme krome tech co se s tim chteji "pochlubit" v obyvaku pred navstevou v horsim pripade na forech...
clee (6592)|9.12.2006 17:49
[quote=ODSakEda][quote=clee][quote=ODSakEda]clee no néni třeba hned sto,ale někde minimálně od 39.000 -65.000 to bude, aby předčila obrearem CRT výrazně a nebyl obraz menší jak 70cmm CRT, tedy LCDTv alespon 32"-37".[/quote]

no prave, ja mam 72cm CRT se skvelym obrazem za tri litry, tudiz sem oproti lcd se stejnou kvalitou obrazu usetril minimalne 20 tisic, to se mi zda celkem fer :-E[/quote]
Se stejnou kvalitou-jak ji měříš???! Viděl jsi dobré LCDTV vedle té tvojí CRT?!) A jen možná pro zdroj videa pouze SD a prokládaný PAL, nic víc!... (nehledě na to, že rozlišpvací schopnost telky je někde cca na 50% počtu luminoforů, tedy ani né 300x200 bodů :-E , neb se krelící paprsek netrefuje přesně synchronně do řádků luminoforů-barevné mřížky obrazovky ani vodorovně natož ve svislé rovině do sloupců, navíc trojbodů vždy s velkou mezerou mezi nimi, podobně jako u plasmy...)

I levné LCD umí zobrazit víc! Např. Windows!!! To je u telky nemyslitelný dokonce. Pak o mnoho lépe dig. fotky, ale i video a nejen HDV, ale i z DVD kde je často film neprokládaně a o 30fps!!! Dobré LCD pak umí i ten původě analogový prokládaný PAL.

Takže nezobecnuj, leda tě omlouvá ten cenový nepoměr, ale argunetovat s cenou z druhé ruky???, no nevím, zazobaný kámoš si chce loupit LCD LED a nechá mě třeba jeho 37" LCDTV 1920x1080 za 10.000,- tedy také bych moh tvrdit, že to mám levnější než 72cm CRT...[/quote]

proc bych to meril? nejsem stoupa jako ty abych si musel pro porovnani menit loga novy 9-) vidim a vim, poustim si na tom i hd matros z noutu a vypada to perfektne, sem zvedavej jak by to vypadalo na lcd za tri litry :-E
woland (305)|9.12.2006 18:10
Při výběru bych doporučoval nechat si pustit na lcd, crt a plasmě cernobily obrázek -z analogu dvbt i HD ve všech případech to pro LCD dopadne katastofálně. Vzhledem k tomu že je tu převaha lcd-propagátorů tak se to asi pokusí vyvracet ale je to tak. :-E \/ :-E
ODSakEda (2278)|9.12.2006 18:28
maiki LCD rozmazává obraz??? No opakuji po 101.: jak která!!!
woland Např. i levná slovenská 30" LCDTV Orava měla po staženíbarev na nulu i uanalogu (čt1 z antény!) velmi krásnýčistý ostrý obraz bez barevných interferencí a jemnýmipřechody! černou pak hrobovou a to i tu generovanou Windowsama i tou generovanou zze stmavovacího signálu PAL,kde je vliv i kvality tohoto signálu!

Naproti tomu mnohé drshé samsungy měly stále r§žový nadech a barevnou mozajku interferencí! Nejsem amatér, abych takovou jednoduchou fintu nezkusil!

Jsem dlouholetý fotograf a tak i foták i LCD monitor i kdysi CRT Tv jsem vybíral vždy i podle tohoto testu ikdyž jen okem! Proč asi i ten monitor test pro PC monitory (tedy s jemnými přechody ané jak pro telku jen s RGB skoky...) co tady občas dám link má i pásky černobílé a to plynulýpřechod generovaný grafikou, tedy neovlivněnýkompresíJPOG a pod.?!!!

Hlavně nésu slepé :(( A už začnice fšecí používat přívlastky: některé!!! Některé LCD(TV) některé CRT TV neb je navíc velký rozdíl i mezi některými CRT TV a CRT monitory!!! Jinak jen obecně plácáte! Já vždy uváděl alespon přibližně o jaký model, značku a velikost jde!

A nikdy jsem nehájil LCD ani LCDTV obecně!!! Jen ty dobré co jim nemažou obraz obvody, neb od 16ms už néni problém v obrazovce! Ale vono to má i převodníky a dinterlátor že?!!!
clee (6592)|9.12.2006 19:02
jo, ale vod triceti litru vejs, kdezto dost solidni obraz se na novy 16:9 crt da sehnat za necelou polovinu...
bitskull (77)|9.12.2006 20:01
Pokud se clovek spokoji s mensi uhloprickou a nechce tv pripojit k PC a nevadi mu jeji hloubka, tak je CRT idealni. Pokud chce vetsi uhlopricku a pripojeni k PC pouzitelne i na neco jineho nez jen prehravani filmu, tak koketuje s LCD. Ti co nepotrebuji pripojeni k PC, ale chteji poradnou uhlopricku jdou do plasmy. Kazda z technologii se hodi na neco vice a na neco mene.

:-)-
woland (305)|9.12.2006 20:43
[quote]Jinak jen obecně plácáte! Já vždy uváděl alespon přibližně o jaký model, značku a velikost jde! [/quote] Takže upřesním jednalo se o plazmu LG 42PC3RA a samsung LE40R71b-což byl muj tip jak Edo víte. Kromě hloubky ostrosti se mi u lcd u ojektů v pohybu zdálo že kontury těchto byly méně stabilní u lcd. Nebudu se na tu placku dívat z pul metru a tak mi 1024 x 768 nevadi Domnívám se že i při full HD z BR bych subjektivně opravdu velký kvalitativní skok nepozoroval - ale to je jen moje domenka. Kdybych tu telku měl jen na sig. v hd tak bych šel určitě do plazmy.Nicméně Vašich názoru si vážím protože mi pomáhají orientovat se v problému. Jinak je snad ta LG 42PC3RA špatná????
ODSakEda (2278)|9.12.2006 21:23
[quote=clee]jo, ale vod triceti litru vejs, kdezto dost solidni obraz se na novy 16:9 crt da sehnat za necelou polovinu...[/quote]
No řekněme že jsem viděl již 2. 30" LCDTV s tak dobrým analogem a to vždy do 25.000 kč, což je, máš v tomto pravdu, ještě o dost oproti 70cm CRT TV.
woland šak já to beru varovně bez opovrhování! Mylím, že na video je ta LG dost dobrá! LG je vůbec obecně bez nějakých kvalitativních úletů ála SAMSUNG ale i jiní značkovější.... (hlavně Panasonic, respective české zastoupení?) se hodně snaží na východě (ale zapoměli, že "my" jsem již dávno západ :-D ) plasmy s 480řádky... :-E
hafca (211)|10.12.2006 10:36
[quote=ODSakEda]
No řekněme že jsem viděl již 2. 30" LCDTV s tak dobrým analogem a to vždy do 25.000 kč, což je, máš v tomto pravdu, ještě o dost oproti 70cm CRT TV.[/quote]
Můžeš to trochu upřesnit? Odchází mi mi CRTéčko a řeším stejnej problém. Já jsem navíc limitovanej místem, můžu maximálně 42 do hlobky a 80 na šířku. Uvažoval jsem o LG 29FS2RNB, jenže váží skoro půl metráku a nevím jestli mi to unese nábytek a tak koukám po LCD. Píše se tu všelicos a tak pořád vybírám, ale v krámech je to děs. Všude prezentace z DVD a analog nic. Ze satelitu jsem viděl slušnej obraz na JVC LT-32R71BU, ale jak vypadá analg toť otázka. A ještě mám jeden dotaz, všude píšou, že by i po stranách tý televize mělo být místo na chlazení. Je to opravdu nezbytné, nebo by stačilo nahoře a dole? Místo v nábytku mám přesně 80 a většina těch 32" má 79,5 a víc.
Burina (13)|10.12.2006 11:05
Jsem na tom zcela stejně jako "hafca" - omezen místem ve stěně.

Signál mám z kabelovky - KARNEVAL.

Osobně se mi moc líbí co se týče vybavenosti GRUNDIG ( velikost 27", 2 analog - PIP, atd ) a hlavně se mi vejde do stěny. :-)

Bohužel jsme nikde nenašel žádné recenze na toto LCD, nebo žebříček
LCD co se týče kvality zobrazení analogové signálu.
Modena (1706)|10.12.2006 11:20
[quote=Burina]Jsem na tom zcela stejně jako "hafca" - omezen místem ve stěně.

Signál mám z kabelovky - KARNEVAL.

Osobně se mi moc líbí co se týče vybavenosti GRUNDIG ( velikost 27", 2 analog - PIP, atd ) a hlavně se mi vejde do stěny. :-)

Bohužel jsme nikde nenašel žádné recenze na toto LCD, nebo žebříček
LCD co se týče kvality zobrazení analogové signálu.[/quote]

Mám v obýváku stěnu, která je téměř už "památeční", ale já prostě na ní nedám dopustit, protože je vysoká 2.40m (až skoro ke stropu), má tím pádem perfektní úložnost a byla kupovaná jako 2 stejné dohromady v barvě mahagon ! Proč to píšu : každá moje nová telka způsobila dost značné úpravy toho širokého dílu na TV a AV techniku v regálech nad a pod ní !
Tzn. Nepřizpůsobuj nákup TV nábytku, ale vyber si pro sebe tu nejlepší variantu TV a přizpůsob nábytek - dnes to není problém (když to nezvládneš sám) požádat nějakou firmu např. o prodloužení dílu ve stěně, zvětšení regálu na výšku a pod. !
Na co by každý neměl rozhodně zapomenout při instalaci AV techniky do obývákové stěny je dobré odvětrání a někdy úplně stačí zbavit nábytek v místě instalace toho zadního krycího sololitu ! :-)
hafca (211)|10.12.2006 11:30
[quote=Modena]Tzn. Nepřizpůsobuj nákup TV nábytku, ale vyber si pro sebe tu nejlepší variantu TV a přizpůsob nábytek - dnes to není problém (když to nezvládneš sám) požádat nějakou firmu např. o prodloužení dílu ve stěně, zvětšení regálu na výšku a pod. !
Na co by každý neměl rozhodně zapomenout při instalaci AV techniky do obývákové stěny je dobré odvětrání a někdy úplně stačí zbavit ten nábytek toho zadního krycího sololitu ! :-)[/quote]
Možná máme stejnou stěnu :-D, taky mahagon, ale přizpůsobit dot dobře nejde. Jsou to vždy dva díly na výšku a s těma dalšíma do šířky je to sešroubované. Do hloubky vybourám zadní stěnu a dostanu dalších 5 cm a je to až ke zdi. No a na šířku s tím nic neuděláš, jedině vyrobit celej ten jeden díl novej a to by bylo k nezaplacení. Navíc by mi to lezlo přes dveře. Ne vždy je reálný předělávat nábytek. :-(((
Modena (1706)|10.12.2006 12:08
hafca
2 díly na výšku - přesně ! :-D :BB:
Moje výhoda oproti Tobě je asi to, že s místem nemám problém ! Upravoval jsem to naposledy pro plasmu Panák tak, že z toho AV dílu zbyly akorát bočnice :-E , znovu jsem všechny police udělal (nechal nařezat) z původní šířky 840mm na novou 1200mm, nažehlil dopředu pásky a bylo . . . Ostatně stejným postupem jsem musel "vybourat" i prostory pro přední a centr. repro ! Nesmíš se toho bát, když jediný, co se může stát je to, že to takňák opticky neklapne, mno . . . :-D

Truhlář by poznal, laik si nevšimne ! :-R :-E :-E :-E :-!!!
hafca (211)|10.12.2006 12:25
Tak asi nemáme stejnou :-(((, já to mám vcelku. Dole skříňka, pak díra 90 vysoká a 80 široká na TV, pak to má strop a na něm je druhá skříňka. A to spodní má společný boky. Jsou to vlastně dva nezávislé kusy nábytku postavené na sobě a tak je udělaná celá stěna. Musel bych teda dělat nový skřínky, dvířka a kdoví co ještě, vlastně celej ten jeden díl. Ne že bych to nesvedl, ale není z čeho a jak sem psal, lezlo by mi to dveří.
ODSakEda (2278)|10.12.2006 12:58
hafca já tady úíšu o mojichzkušenostech a testej hlavně z analogu a to dokonce pozemního vysílání čt1 a Novy navíc z mizerné antény v dolíku! Jen více hledej! ( dokonce se stačí vrátit zde o stranu zpět: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ) 8-) (okolo 25.000kč, sice Samsungy s tou konusovou spodní hranou a vypinačem u prostřed již stojí jen 15.000!, ale pročpak asi?! Z analogu je to mizerie a sníh je růžovej a ksichty skoro rudý...)
hafca (211)|10.12.2006 13:46
Já to tady projížděl, ale nenašel sem typ tý LG o který jsi psal. V HiFi shopu jsem jich napočítal 5 od 23 do 35 tisíc, ale která je ta Tvoje focená?
ODSakEda (2278)|10.12.2006 15:38
[quote=hafca]Já to tady projížděl, ale nenašel sem typ tý LG o který jsi psal. V HiFi shopu jsem jich napočítal 5 od 23 do 35 tisíc, ale která je ta Tvoje focená?[/quote]
Jstli to chceš konkrétně, mohu v Po zjistit?! Já jen oponoval škarohlídům, že xistují LCDTV a dostupné a hlavně že umí dost dobře zobrazit analog!!! Obraz z PC pak dobře v 90% dobře, ale! né všechny... LG tedy zjistím typ-nemám odzkoušený ale PC připojení, to jen u Oravy a je OK no a ta Orava je jen jedna.
hafca (211)|10.12.2006 15:57
Jak už sem psal, mám problém s místem a to zásadní, nikam jinam to dát nemůžu a přestavět celej pokoj taky ne. Tohle je bohužel to nejlepší uspořádání za všech špatnejch, Prostě panelák.
Ta Orava je velká, proto sem koukal po JVC LT-32R71BU, ta by tam pásla úplně přesně, je 79.5, nebo musim koukat po 26. Navíc to JVC mi přišlo docela dobře vybavený i když ani to LG 26LX2R nevypadá špatně, ale je to jen 26". Co to udělá s tím ohříváním kdyby to tam bylo tak napasovaný taky nevím. Jestli to půjde na PC mi netrápí, filmy si pouštím přes přehrávač a občas nějaká hra stačí na monitoru.
Jestli máš možnost se někde kouknout, byl bych rád, začínám z toho bejt na hlavu.
woland (305)|10.12.2006 18:30
Když si někdy v budoucnu pořídím bR přehrávač reprodukující ve full hd vezme mi to ten LG42PC3RA s rozl. 1024 x 768. mám pocit že podporuje max 1080i. Nebo budou všechny přehrávče umět na výstupu rozlišení nastavit?? :-?