Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma TV versus LCD TV

Best (11)|26.10.2006 22:23
Již delší dobu uvažuji o koupi LCD TV.Po prostudování všech dostupných materiálů a io jsem se rozhodl pro Sony KDL-32 S 2000 (popř. KDL-32 S 2020).Pro hovoří slušný obraz ,přípojná místa a vybavení (např. tuner pro poz. dig. vysílání).Proti zase pomalá reakce při rychlých změnách obrazu (např, sportovní přenosy),ale toje všeobecný problém LCD.Cena se na io pohybuje od 32000,- do 37000,-kč.Prošel jsem si i několik tzv."odborných" prodejen,kde se mi "odborníci" snažili vnutit svůj názor,ale přímo porovnat vybraný model s ostatními značkami či příp. s plazmou,bylo takřka nemožné.Např. nekvalitní signál,který neumožňuje porovnat rozdíl v obraze různých modelů,nebo u vstupu do prodejny 1-2 přístroje napojeny na HD vysílání z kód.dig.satelitu,ale ve zbytku prodejny opět jen analog a ještě k tomu nekvalitní a rušený.Celkem otrávený jsem přišel do H-centra Expert,kde se mi dostalo neskutečné péče a všemožného vysvětlení i možnosti porovnání.Po vyslechnutí mých požadavků a přání,co od tv očekávám,mi bylo nabídnuto přímé porovnání mimo jiné i s plazmou Panasonic TH-37 PV 60 a TH-37 PV 600 (nový model) a musím konstatovat,že "panasonik" má úžasný obraz.Srovnával jsem hlavně rychlé scény (sport a film),tak i obraz při různé intenzitě osvětlení v místnosti.Uhlopříčka je sice o 5 palců větší, ale menší se nedělají.S všeobecně známým problémem "vypalování" statického obrazu (hlavně log tv stanic) to není tak horké.Při příjmu tv programů málokdo nepřepíná tv a u analog. vysílání logo stanice poněkud "plave" a tudíž obava je skoro nepodstatná.Při dlouhodobém sledování statického obrazu (např. z dig. foťáku) tento problém samozřejmě hrozí,ale kvůli tomu si televizi zas tak moc nekupujeme.I při menší vybavenosti (hlavně staršího modelu) se asi rozhodnu pro plazmu.Na io se cena pohybuje u TH-37 PV 60 od 36000,- do 43000,-kč a u TH-37 PV 600 od 48000,- do 54000,-kč.Je todost velký rozdíl,hlavně u "šestistovkového" modelu,ale něco za něco a nic není zadarmo.Zajímaly by mě zkušenosti těch z vás,co jste se rozhodli pro koupi LCD či plazmy.Dík.Best.
zkero (91)|27.10.2006 01:10
Je velmi težké položit otázku zda kopit Plazmu či LCD. Každý z nás má na přístroj jiné požadavky proto nelze říci tahle technologie je lepší. Ona obava vypalování statických obrazů zas až tak nereálná není a má smysl se jí zabývat v případě, připojení k počítači.
Osobně kdybych si vybíral kterou z technologií si vybrat zvolím do obýváku LCD a do ložnice Plazmu z jednoduchého důvodu. U televize v ložnici se pouze dívám na televizi, občas DVD a nepožaduji od něj nic jiného než přehrávání filmů, zatímco od LCD v obýváku požaduji mnohem víc, tzn připojení k HTPC, konzole a tam hovoří vše jasně pro LCD.
Pokud dnes kupuji Plazmu tak musím hlavně uvažovat jestli jí někdy budu chtít připojit k počítači či ne.
Barevně by asi vyhrála plazma nicméně by to chtělo srovnání nových LCD jak od Sony, Samsungu či Sharpu kde jsou velká vylepšení co se týče obrazové kvality.
milan79 (61)|27.10.2006 08:38
Tak si zajdi do obchodu a daj si na tych vylepsenych LCD s takou uhloprieckou ako ma plazma pustit analogovy signal ,alebo signal z digit. satelitu a uvidis ten vylepseny obraz. LCD sa hodi tak maximalne do spalne s nejakou malou uhloprieckou na ktorej nezbadas vsetky jeho negativa. Ak chhces nieco s uhlopriecku okolo 1m a chces na tom sledovat aj normalne televizne vysielanie, tak chod do plazmy. Telku predsa nekupujes na to ,aby bol na nej super obraz z pocitaca ,alebo krasne fotky,ale hlavne na sledovanie tv programov a DVD. Ja to riesim tiez a precital som a presiel toho vela a idem do plazmy. Naposledy som bol v predajni sony a podarilo sa mi prehovorit predavaca, aby mi pustil na lcd co stalo 100 000 klasicke DVD cez scart. Bola to nejaka rozpravka a poviem ti otras. Tie postavy mali okolo seba nejake tiene, alebo kocočky . signal z digi satelitu v klasickom pal rozliseni mi pustit odmietli a skus hadat preco. Toto keby som doniesol domov a pustim na tom dvd alebo satelit, tak mi asi drbne.
POiNTER (311)|28.10.2006 14:14
Skus si pozriet Philips 32PF9531 ... ekv. casu odozvi je 3 ms... ak ti teda ide hlavne o to.
milan79 (61)|28.10.2006 17:30
POiNTER daj teda nejaky dobry typ na LCD tak okolo 60000 s obrazovkou tak okolo 100cm aby na tom chodilo dobre DVD aj digi satelit cez scart. Ak sa nemylim ,tak ty telky predavas a asi mas dost dobry prehlad.
POiNTER (311)|28.10.2006 18:23
Telky priamo nepredavam, ale robim v tomto odvetvi.... popravde by som neradil prilis kupovat LCD za 60000 sk s uhloprieckov 100cm... samozrjeme ze taketo LCD najdes, ale pravdepodobne nebudu poskytovat lepsi obraz ako plazmy v tej istej cenovej kategorie s tou istou uhloprieckov. Za kvalitne LCD si treba priplatit o nieco viac...

EDIT: Co sa tyka Philipsu, tak je moznost (pultove ceny) :
LCD:
37PF7331 - 69000 sk
42PF5421 - 65000 sk
Plazma:
42PF5331 - 60000 sk

Osobne by som si z tych troch zobral 37PF7331 ...
Best (11)|1.11.2006 09:21
pavelz (74)|1.11.2006 09:47
no nevím, stránky http://www.plazma-lcd.cz/sk/forum jednoznačně upřednostňují plazmové TV. U LCD uvádějí nevýhody, které u nových generací dávno neplatí
ODSakEda (2278)|1.11.2006 10:06
Přesně táááák! Zajít do Datartu, padne vám brada co umí LCD(TV) a jaký jsou playmy mlíko (asi kvůli silnému sklu je maximálně šedá jak vypnutá vakuová telka...) i když teoreticky uváděj kontrast 10.000:1... :-? LCD na d1200:1 má hrobovou černou 8-)
Zaměřte se i na analogový zdroj obrazu ze satu a to jednak na hvězdičky loga Eurosport a na na barvu pleti tenistek a z větší vzdálenosti na nádech do růžova a kontrast-prosvítání "černé" při stmavovacím snímku! Máte je tak ty plasmy vedle LCD a to je mazec, jak jim LCD dávaj na prdel :-D
A dnes již i cenově :-D
POiNTER (311)|2.11.2006 10:18
[quote=pavelz]no nevím, stránky http://www.plazma-lcd.cz/sk/forum jednoznačně upřednostňují plazmové TV. U LCD uvádějí nevýhody, které u nových generací dávno neplatí[/quote]Samozrejme ze uprednostnuju Plazmu.. staci si pozriet kto vlastni domenu.. BaSys Czech & Slovak
http://nic.sk/domena.ltc?domena=plazma-lcd&pripona=sk&Submit=Over+dom%E9nu

A kto nahodou tuto firmu nepozna... http://www.basys.sk/index2.php
No a ako vsetci vieme... Pioneer vyraba len plazmy... stranku ktoru vlastni firma predavajuca Pioneer plazmy nepovazujem za objektivnu... najdem dalsich 5podobnych, kde budu zase uprednostovat LCD.
ODSakEda (2278)|2.11.2006 10:49
POiNTER přesnéééé! :-D Plasma bude mít stále větší problémy obecně a tak snaha doprodat bude mít různoz formu až agresivitu! :((
Podobně výrobci klasických el. troub kritizovali výrobky konkurence-mikrovlnek... Prej jsou zdraví škodlivé až životu nebezpečné a hned zase, že krátký čas pečení může málo zničit mikroorganismy-taky život... Tak co tedy z toho protiřečení platí??? No že poklesl prodej klasických troub a jde o pomluvu jako u mobilů bez anténky :-E
POiNTER (311)|2.11.2006 11:06
Este by som chcel povedat, ze Pioneer ma velmi kvalitne plazmy... ale to ze sa ta stranka navonok tvari ako objektivna je drzost. Uz som tu viackrat pisal ze zrovnavat jednotlive technologie je hovadina... treba porovnavat jednotlive modely. To co tam oni porovnavaju neplati ani na vsetky plazmy ani na vsetky LCD (s tym ze to vyzera ako porovnanie plazmy najvyssej triedy s LCD najnizsej triedy). Ak by chceli byt objektivny, museli by porovnavat konkretne modely.
To iste robi teraz aj Panasonic... ak mate Stereo & Video 10/06, tak viete o com hovorim...
Isty cas som ja zase bol jednostrane za LCD... teraz sa uz snazim byt objektivnejsi a viem pochvalit aj kvalitnu plazmu... ale neznasam ked je niekto zaslepeny a tvrdi nieco co ani nema odskusane na vlastne oci.
ODSakEda (2278)|2.11.2006 15:03
POiNTER myslíš kvalitní polasmou např. 50" fuul HD plasmu Pioneer s HDTV přijímačem za 297.000,-Kč ? :-) :-D :-E
mě se více líbí tento 55" LCD LG za polovinu a jen se 127W spotřeby\ i pře šílenou plochu 8-) : http://lg.katalogmonitoru.cz/monitor/lg-m5500c/

Nebo raději "jen" PC monitor bez zajebaných tunerů, neb pak je to spíše telka než monitor a nekorektně reaguje na PC grafárnu a nastavené rozlišení stejně přepočítává... Co myslíte? To by byl difný PC LCD monitor, kdyby to nerespektoval jako většina(!!!...) LCDTV (např. jako tady něcopodobného bez nějakejch neperspektivních tunerů spíše na obtíž: http://www.lcdmonitor.cz/catalog.do?clear=yes&category=0001000500010033

Jo a co toto, když píší že jde o TV a monitor?!: http://www.alave.cz/lcd-televizor-a-monitor-55-quot-sony-bravia-kds-55a2000:p:185379 (aha, to je zpětnej projektor... :-( )
CyberTec (290)|2.11.2006 15:14
vypada to, ze si budu muset poridit taky monitor, protoze ten muj hd player nema posrane HDCP, tak ho na normalni telku pomoci redukce nepripojim. tohle ma aspon DVI, ktere potrebuju.
Milosbb (889)|2.11.2006 17:14
[quote=CyberTec]vypada to, ze si budu muset poridit taky monitor, protoze ten muj hd player nema posrane HDCP, tak ho na normalni telku pomoci redukce nepripojim. tohle ma aspon DVI, ktere potrebuju.[/quote]

A aký že to máš hd player?

-----------
CyberTec (290)|2.11.2006 17:54
transgear dvx-700.