Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

47" LCD LED TV nejlepší obraz?

JR79 (36)|28.5.2013 16:45
Zdravím,

pomalu začínám řešit jakou TV zvolit do nového bydliště. Jsem zásadově plazmový, ale času na sledování filmů už moc není a v současnosti bude TV využívat spíš žena v domácnosti s prckem i přes den a díky velkému prosklení plazma padá... Takže řeším jaké nejlepší LCD v rozumné ceně zvolit v úhlopříčce 47" max. 50" s co nejkvalitnějším obrazem (abych si a tom mohl případně i večer pustit film a neutrpěl jsem šok). Rád bych aby to mělo i DVB-T2 tuner abych nemusel řešit v budoucnu externí box. Satelitní tuner není podmínkou, mám externí.

1. Panasonic DT50 a nebo W50 - koupit rychle v akci tyhle výběhové modely, protože nové už mají všechny LG panel? Jediné co mě vadí je absence DVB-T2 (bude opravdu reálně potřeba již brzy? Jsem od Plzně, kde se zkušebně už něco vysílá). Dokáže někdo odhadnout kdy bude nejnižší cena 50tkové série, jak moc ještě jsou sklady plné?

2. Samsung něco z nové řady F6XXX. Jaký model je optimal a jaké panely tam skutečně jsou použity? O Panasonicu jsem si to dohledal, ale tady netuším. Výhoda je DVB-T2, ale jaký bude obraz a co tam je za panel? Bude tam už 200Hz verze?

3. Sharp LC 50LE751 http://www.sharp.cz/cps/rde/xchg/cz/hs.xsl/-/html/product_details.htm?product=LC50LE751V&cat=111. Super model pro mě. Největší úhlopříčka, DVB-T2, satelit nemá, ale zatím asi moc nové na recenze, nic jsem nenašel. Proč Sharp odešel od 4 barev? Jaký v tom bude panel? Tuší někdo?

Moc díky za pomoc.
Ivo Mašek (10205)|28.5.2013 16:47
ad 3) Panel bude Sharp.
Hmm (1739)|28.5.2013 16:57
Ale neodešel, Quattrony byly a jsou ovšem až osmičková řada http://www.sharp.cz/cps/rde/xchg/cz/hs.xsl/-/html/product_details.htm?product=LC60LE857E&cat=111
Musíme počkat na testy. Bratr nedávno koupil jako druhý TV 46LE830E a DVB-T příjem mě zklamal, protože byl dost viditelně horší než na větší a o dva roky starší plazmě Samsung. Ale třeba to u nových modelů bude lepší. Každopádně matný panel bez cloudingu je v rámci LCD plus.
JR79 (36)|28.5.2013 17:01
Hmm: No jasně to jsem taky viděl, ale to je až 60". Dřív to dělali od 40" tak proč ne teď? Opět šetření? Jak myslíš to bez cloudingu? Píšou podsvícení ze stran ne?
Heartwork (2358)|28.5.2013 17:19
[QUOTE=Hmm;458390]Každopádně matný panel bez cloudingu je v rámci LCD plus.[/QUOTE]
Bez cloudingu by to bylo velké plus, ale jak to chceš garantovat? :)

U toho matného panelu už si tak jistý nejsem - ano, méně odrazů, ale podle mě taky "mdlejší barvy i černá" - oko není <|>, víš jak to je. 8-)

TV s IPS panelem, který má na nic kontrast / černou bych vynechal, ten Sharp neznám, ale nic extra nejsou dneska už ani jeho top modely.

Co např. Samsung UE55F6400 za tři pětky?
http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue55f6400/

P.S.
recenze F6400:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue40f6400-201305042929.htm
JR79 (36)|28.5.2013 17:34
Takže v mém rozměru 46 a nebo 50F6400? Čím je ten model vyjímečný? Tam už je taky 200Hz panel? Co jsem koukal na IPS panel Panasonic DT, WT tak mě nepřišel kontrast/černá špatný a doma dělám fotky na 23" IPSku od NECu a jsem max. spokojen.
Hmm (1739)|28.5.2013 17:38
Heartwork: Garantovat se to nedá, ale SHARP je pověstný prakticky bezcloudingovými panely (nebo byl ? - viz ten post mráčkovitého Sharpa u "Nejlepšího LCD..") a taky u brudra jsem si cloudingu nevšiml, aniž bych ho vyloženě hledal. Dobrá matný panel je plus jen pro někoho a černá na LCD je problém prakticky vždy, bez ohledu na to, že někdy jen menší. Jinak Sharp modely kolem 50 palců v osmičkové řadě ještě neobměnil (pokud je teda obměňovat bude).
Ivo Mašek (10205)|28.5.2013 18:01
[QUOTE]viz ten post mráčkovitého Sharpa u "Nejlepšího LCD..")[/QUOTE]
To jsem také četl. Byl bych hodně opatrnej ohledně vyjádření jednoho uživatele z kolika lidí na planetě? 8 miliard?
Jan10 (836)|28.5.2013 19:12
4 barvy je spíš takovej marketingovej tah - to není potřeba řešit, pokud to spíš nedělá problémy.
DVB-T2 nebude dřív než v roce 2017 a když navíc máš satelit, tak to už vůbec neřeš. Navíc to bude v kompresi HEVC - nejsem si jistej, jestli v 6. řadě to má Samsung implementovaný.
Kontrast těch W(D)T50 naměřili zhruba 750:1, zatímco ten Samsung F6... má >3000:1, to už při sledování potmě pozná každej.
U nás (východní trhy) se prodává Samsung do 6. řady včetně s plošným podsvícením - což by mohla být teoreticky výhody vzhledem ke cloudingu, ale ještě to není potvrzený ...
200Hz to určitě nebude a může tu být tzv. panelová loterie jako vloni ...
Sharp dělá dobrý TV - možná bych uvažoval spíš o řadě 650 - bude levnější a kromě dizajnu totožná jako 750.
Ještě zapoměls na Philips - koukni na loňský 7007 - to je TOP co za ty prachy můžeš koupit a btw. má to i 200Hz panel ...
Případně http://3d-televize.heureka.cz/sony-bravia-kdl-46hx750/
Ladys (1829)|28.5.2013 19:16
Pokud chces z lcd obrazove to nejlepsi a za rozumny peniz, vol lonske modely...Samsung es7000, Philips pfl7007 a Sony hx850, vse ostatni jen jen kompromis.
Hmm (1739)|28.5.2013 19:33
[QUOTE=Ivo Mašek;458403]To jsem také četl. Byl bych hodně opatrnej ohledně vyjádření jednoho uživatele z kolika lidí na planetě? 8 miliard?[/QUOTE]Osm miliard lidí přece nemá Sharp :-) Myslel jsem to tak, že pokud dopadl stejně i po výměně, že to může být vlaštovka signalizující ústup od výrobní kvality v zájmu ořezávání nákladů (popř. maximalizace zisku) a jejího zhoršení z hlediska cloudingu už i u Sharpu. Nebo jen dvojnásobná vyjímka potvrzuje pravidlo :-)
Plutotype (717)|28.5.2013 20:40
Plazmy: GT60 alebo F8500
LCD LED: WT60, F8000, W905
JR79 (36)|28.5.2013 23:09
Tak jsem dneska proletěl EW a strávil nějaký čas nad dumáním zda 47WT50 (ona má dokonce před sebou sklo, to jsem netušil - nebude to zas problém za denního světla?) a pak měli vedle sebe F6400 a ET60. Stará řada WT50 jednoznačně nejlepší, ale kupodivu ani ta ET60 není zlá na to, že je tam už panel LG a horší procesor a ukazovala lépe jak ten Samsung F6400, který při subjektivně stejném jasu měl horší černou a horší kontrast. Nevím zda za to může v krámu obvykle zvolený provoz obchod, ale ten Samsung se mě fakt moc nelíbil, byť menu a výbavu má solidní :-/

Jan10: Tou panelovou loterií u Samsungu myslíš co přesně? Philips jsem schválně vynechal, nesedí mě menu a četl jsem dost negativ na funkčnost TV. Skutečně bude DVB-T2 až za tak dlouho a dnešní T2 Tv nebudou umět jeho normu?

Ladys: Stará řada Samsungu asi nebude zlá volba, zaměřím se na to.

Plutotype: Vyjmenovat TOP modely taky umím, ale hledám trochu něco jiného viz. zadání dotazu ;)
dave_no (100)|28.5.2013 23:15
[QUOTE=JR79;458474]Stará řada WT50 jednoznačně nejlepší, ale kupodivu ani ta ET60 není zlá na to, že je tam už panel LG a horší procesor[/QUOTE]

Dnes jsem byl v Olympii a mohu jedině potvrdit. Obě tv vedle sebe a obrazově ET60 není vůbec špatná. Nakonec beru WT50.
Heartwork (2358)|28.5.2013 23:40
[QUOTE=JR79;458474]ani ta ET60 není zlá na to, že je tam už panel LG a horší procesor a ukazovala lépe jak ten Samsung F6400, který při subjektivně stejném jasu měl horší černou a horší kontrast. [/QUOTE]
Porovnávat televize v přesvíceném obchodě aniž byste měli tucha o tom, jak jsou nastavené..., to neděláte dobře kluci. :) Abyste se potom doma v noci nedivili. Ale pokud budete TV sledovat jen v prosluněném pokoji, je to celkem šumák - IPS bude ve dne v pohodě.

F6400 nemůže mít horší černou a kontrast už ze své podstaty - tyto parametry mají VA panely mnohem lepší než IPS panely. Bude to taky "trošku" o nastavení, případně kalibraci jednotlivých TV. Pokud nevěříš, najdi si nějaká měření v recenzích, tam to uvidíš celkem jasně.
JR79 (36)|29.5.2013 01:21
Tak kde jinde dnes TV srovnávat, vím že to není ideál :-/ Z hlediska nastavení, mohlo být vytažené podsvícení, ale subjektivně byl obraz stejně jasný, naopak Panasonic ET60 působil o trochu jasněji než ten Samsung F6400, který i přes to měl horší černou. Je někde nějaká stránka, kde by to bylo měřeno stejnou technikou a stejným testérem? Nějak moc nevěřím testům napříč netem. Tušíš jaký tam bude panel u F6400?
xmen201 (23)|29.5.2013 09:16
Cau ja jsem cetl ze ma mit SPVA.
Heartwork (2358)|29.5.2013 09:49
ET60 měřil např. kalibrátor Maciej Koper z hdtvpolska, respektive http://skalibrujtv.cz (a nebyl určitě sám):
http://hdtvpolska.com/topic/30260-test-panasonic-tx-l42et60-model-2013/?p=304766

ANSI kontrast 860:1
černá 0,14 cd/m2 (při max. jasu 120cd/m2)

A tady máš něco málo k té WT50:
http://hdtvpolska.com/topic/27790-krol-ledowy-panasonic-55wt50-a-jednak-rozczarowanie/?p=289489
http://hdtvpolska.com/topic/27790-krol-ledowy-panasonic-55wt50-a-jednak-rozczarowanie/?p=289721

Neříkám, že F6400 je nej... TV, byl to jen tip na TV, kterou by mohlo stát za to zkusit. Např. černou má 0,0448 cd/m2, viz.:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue40f6400-201305042929.htm
Nemůže mít tedy horší kontrast, než výše uvedené Panasonic TV s IPS panely a jejich typickým kontrastem cca. 800:1.

Ale jak píšu, slabší černou a kontrast uvidíš hlavně ve tmě, v prosluněném pokoji to bude snad o.k. :)
JR79 (36)|29.5.2013 10:26
xmen201: Takže by to vyloženě špatné být nemělo.

Heatwork: Díky za odkazy zkusím se tím přes translator probrat, ale stejně mě není jasné proč v nasvíceném EW byla ta F6400 horší :-? Mrknu ještě jinde pokud se povede je mít vedle sebe.
radon (142)|29.5.2013 13:19
...ale stejně mě není jasné proč v nasvíceném EW byla ta F6400 horší :-?

důvod může být odražené okolní světlo, takže některé (byť VA) panely mohou působit šedivým dojmem i když z podsvětlení nepropustí ani foton :-)
jediná jistota je vidět to v zatemněném pokoji
Heartwork (2358)|29.5.2013 13:35
[QUOTE=JR79;458500]...ale stejně mě není jasné proč v nasvíceném EW byla ta F6400 horší :-? [/QUOTE]
dalším důvodem může být nastavení obrazu jednotlivých TV - např. úroveň podsvícení.., ale taky by to mohla mít na svědomí nějaká verze "dimmingu"?! Není umění získat lepší černou za cenu ztráty detailů.

Zkus u těch TV porovnat detailnost tmavých scén nebo jestli neuvidíš na hlavách místo struktury vlasů jen jednolitou helmu apod. :) Taky by ty TV neměly běžet v módu "obchod" atd.
Ztráta detailů je prevít, dost může pomoci kalibrace.
JR79 (36)|29.5.2013 13:57
radon: V tom případě ale bude na denní sledování vhodnější IPSko? Pořád pošilhávám po té WT50 jestli jí za ty super prachy teď ještě nevzít, otázka je jak se bude chovat to sklo (odrazy a náchylnost k poškození?).

Heatwork: To jsem cca. 10 min. zkoumal taky, ale v temných scénách to bylo vyrovnané, detaily a ostrost taky. U Samsungu byla navíc lehce přepálená pleťovka, ale on celkově Samsung je takový barevnější a to jde předpokládám pořešit nastavením. Jak jsem psal rád fotím a fotky dělám na IPSku, tak možná jsem už zdegeneroval. Chtělo by to mít jí chvíli doma, ale v e-shopech už nejsou a tak zbývá jen prodejny. Mám z toho zamotanou hlavu. Ta F6400 dle testů taky nevypadá špatně, zkusím se tam zastavit ještě jednou a poprosit o ovladač.
JR79 (36)|29.5.2013 22:52
Tak dnes jsem byl v Datartu, dokonce jsme si i zhasli a opravdu ty IPSka jsou lepší. Černá je černá a bílá je bílá. Měli tam jak WT50, tak s IPS panelem mě vychvaloval LG 47LA690 a je fakt, že to mělo taky moc dobrý obraz a úplně mě dostalo dálkové obládání, rychlé přepínání stanic třema způsobama a naprosto dokonalé ovládání myší v celém menu i na internetu kde jde zadávat tagy hlasem a to zcela bezchybně.

Takže jsem opět zmaten a na vážkách a nechápu proč se v některých recenzích tak proti IPS brojí a jinde třeba ne? Jak už jsem psal sám mám IPS monitor NEC, fotky dělám při lampičce svítící za monitorem abych nekoukal do úplné tmy a černá je černá i při takových podmínkách.
radon (142)|29.5.2013 23:10
nemyslel jsem to tak, že SPVA nebo IPS je principiálně lepší v potlačení odraženého světla, ale že každý LCD panel mívá nějakou antireflexní vrstvu a různí výrobci ji mají různou.

A ohledně toho porovnání při zhasnutých světlech - jak byly obě porovnávané TV nastavené? Vypnutý dynamický kontrast? Jas & kontrast na polovině? Čidlo ext. osvětlení ... atd.?
Heartwork (2358)|29.5.2013 23:45
[QUOTE=JR79;458568]Tak dnes jsem byl v Datartu, dokonce jsme si i zhasli a opravdu ty IPSka jsou lepší. Černá je černá...[/QUOTE]
Ani omylem..., ale svým způsobem ti závidím - jsi šťastný člověk. :-)
JR79 (36)|30.5.2013 02:19
radon: Byl jsem tam před zavíračkou, takže bohužel tak jak to tam mají, ale opět subjektivně byl jas na stejné úrovni a prostě IPSka měli lepší porání černé. jak to LG, tak Panasonic.

Heatwork: Snad si zítra udělám víc času a donutím prodavače šáhnout pro DO od Samsungu a tu F6400 vyladit vedle ET60 tak abych mohl říct, že je lepší.
zatty (1215)|30.5.2013 07:54
do této debaty se vložím svou zkušeností, ano na první pohled je možné že v obchodě oba zminované modely jsou velmi podobné v černé...(i když u sama je to záležitost dodaného typu panelu, kde se může lišit spectrum opravdu víc než hodně), jen dojde pak k nárazu doma při večerním koukání, tam opravdu ten panasonik není tak dynamicky na černý(hd je to lepší ale v SD absolutně ne), lze ho lehce upravit a docílit jisté průměrnosti, ale to je asi tak vše, VA panelům se IPS opravdu v černé nemůže rovnat.....co se týká barev a ne černé tak IPS je v tom ohledu daleko lepší než VA a tudíž se v něm neúplně černá skrývá...je to takový celkový efekt na uhlazenost oproti přebuzenému samungovi...
JR79 (36)|30.5.2013 11:47
zatty: Takže resumé? Lepší větší barevný rozsah s horší černou a nebo přebarvený Samsung co potmě bude černý? Mít tak doma obě na týden a otestovat si to :-/ Koukám ale že máš WT50 jak je to s odleskama přes den? Je to lepší jak u plazmy?
jaja.ptak (54)|30.5.2013 12:28
Já na své l55wt50 odlesky nepozoruji. Měl jsem před čtvrt rokem ještě plazmu a musím říct že tady jsou proti ní odlesky téměř nulové. Přes den se za sluníčka nedalo na plazmu koukat tady s tím nemám vůbec problém. A večer mi tedy ta černá tak děsivá nepřipadá.
Ladys (1829)|30.5.2013 12:36
Prepalene barvy si muzes upravit, ale z nasedle cerne proste cernou nevykouzlis.

Ve dne to tolik nevadi, ale jak pise Zatty, kort pri malem datovem toku IPS place.
KamilZ (10277)|30.5.2013 14:19
Myslím, že je zde několik lidí s WT50 velmi spokojeno (mě se líbí také) a naopak pro některé je problém černé nepřekonatelné dogma, na úkor všeho ostatního...
Ladys (1829)|30.5.2013 14:45
Nejde ani tak o cernou jako o kompletne vybledlejsi obraz hlavne v noci.Ono se to zda v pohode jen do te doby nez kdyz vedle postavis PVA a uvidis ten rozdil.

Jinak je wt50 dobra telka a v dane tride patri k tomu lepsimu.
zatty (1215)|30.5.2013 15:56
[QUOTE=JR79;458600]zatty: Takže resumé? Lepší větší barevný rozsah s horší černou a nebo přebarvený Samsung co potmě bude černý? Mít tak doma obě na týden a otestovat si to :-/ Koukám ale že máš WT50 jak je to s odleskama přes den? Je to lepší jak u plazmy?[/QUOTE]

Někde sem psal ze nejlépe mir doma oba panely, jeden na den a druhy na večer..odlesky jsou rozhodne menší než na všech osmilotrech co sem mel
zatty (1215)|30.5.2013 16:04
Ja sem např, s wt spokojeny, rozhodne sem si ne polepšil ani ne pohoršil oproti 8000 co sem mel, ma svoje pro a proti a vzhledem k tomu ze se na TV s 95 koukam pres den je pro mne vítězem wt50 než dorazí OLED
jaja.ptak (54)|31.5.2013 20:38
Tak dnes jsem se při zprávách na ČT1 HD zaměřil na tu černou na mé l55wt50. Pozoroval jsem Anetu Savarovou :-) měla černé šaty a ještě černější vlasy. A musím říct že jsem ve vlasech rozlišoval pramínky a chvilkama i jednotlivé vlasy. Nevím pořád co na té wt50 je špatné na černé. Ta rovnice IPS=špatná černá je podle mě staršího data a nebo to může platit u levnějších modelů. Ani když jsem tv vybíral a stála vedle sebe wt50 a samsung tak mě ta černá na samsungu nesrazila na kolena.
JR79 (36)|31.5.2013 22:48
KamilZ: Taky to na mě tak tady působí.

zatty: Takže na den LCD a na filmy večer plazmu a nebo projektor :-)

Tak a teď vážně. Byl jsem ještě v pár obchodem i v jednom malém, kde nebylo vůbec zářivkové světlo a tam měli Samsung z letošní F6xxx a vedle to LG 690tku s IPS. Když jsme Samsung přehodili z dynamický na normální, stáhli kontrast tak se černou opravdu dostal na úroveň toho IPSka a bílá byla jasnější, takže kontrast tam vyšší opravdu je. Nicméně to IPSko má zase výhodu i v pozorovacím úhlu (z kuchyně třeba) kde se mu prakticky nemění barvy a jas, zatímco Samsung v tomto ohledu je horší. Momentálně jsem v tomto rozpoložení:

1. Číhat teď po ceně Panasonic 47WT50 a nebo Samsung 46ES7000. Oba dva modely mají skvělý obraz a jediné co mě tam chybí je DVB-T2 a u Samsungu mě trochu vadí vzhled stojanu. Pokud by ale cena šla v obou případech pod 25tKč tak bych asi neváhal. Pokud někdo z Vás uvidí akci, dejte echo ;)

2. Počkat až na léto kdy budu TV potřebovat a vzít už novou řadu F6xxx, která možná mezi tím lehce zlevní. Koukal jsem, že ta F6400 nemá mikro dimming a má i horší procesor, takže by to nakonec byl model F6670 a nebo F6740 což se liší asi jen barvou jak jsem studoval. Obě dvě mají mikro dimming, 600Hz zpracování (asi 100Hz panel? je to tak?), DVB-T2 a jako bonus mají obdélníkový podstavec, který je mnohem hezčí než čtyřpacka.

Je moje úvaha správná? a nebo má někdo jiný tip? Ten Philips je sice obrazově super, ale ovládání staré řady tragické.
radon (142)|31.5.2013 23:18
4 jaja.ptak: i na mé 6 let staré LCD má Savarová vlasy jako uhel, protože stojí v nasvíceném studiu a lidské oko prostě i šedou pokud je vedle bílé vyhodnotí jako černou. Když ale běží film s nějakou noční scénou a má ještě vodorovné pruhy (kino formát), okolní osvětlení je tlumené, tak je černá na mé TV opravdu bídná.
4 JR79: vidím to stejně, počkám na testy 46F6740 a pak se rozhodnu (chci DVB-T2, timeshift, černou, 100Hz a musí to být pod 30k)
zatty (1215)|1.6.2013 13:22
technicky nechápu k čemu chcete DVB-T2 u nás....letošní velký souboj bude opět u divize LG a Samsung ve střední třídě....od sama 67xx a od lg 690-740
radon (142)|1.6.2013 15:56
no to pořadí v závorce by mělo být spíše opačné a DVB-T2 by bylo první co bych případně oželel, ale k těm důvodům:
- DVB-T2 k nám přijde, jde jen o to kdy (tipuji 2017)
- HEVC může být v té době pro Česko ještě příliš nový, nevyzkoušený, drahý ...
- nejdříve začne v největších městech, což splňuji (Ostrava)
- nesnáším další krabičky (STB), ovladače, různá GUI
- chci podporovat férové výrobce
- TV s DVB-T2 nejsou dražší (ve srovnání letošních řad)
- nechci zopakovat chybu s MPEG4, který chytám jen přes STB (tzn. kašlu na to)

Ano vybírat budu raději ve střední třídě, z okolí znám pár případu kdy TV lehla už po 3 létech nebo měla různé vady a u drahého TOP modelu by mně to vadilo víc :-) Také nevím kde bude za 4-5 let 4K.
Ladys (1829)|1.6.2013 17:49
Vyber je otazkou priorit, na jedne strane lepsi obraz u vyssich modelu, na druhe nizsi cena u prumeru.Tak je to se vsim a kazdy se musi zhodnout sam.
JR79 (36)|1.6.2013 19:27
Tak DVB-T2 u nás v Plzni už je zkušební a pokud bude souběh trvat dle článků 5 - 7 let, tak nevidím důvod přoč si to sledování neumožnit? Priorita č.1 to pro mě není, ale co jsem zatím viděl, tak rozdíl mezi ES7000 a letošní třeba F6740 je obrazově neznatelný. Nebo má snad někdo jiné poznatky?
Ivo Mašek (10205)|1.6.2013 20:10
[QUOTE]Tak DVB-T2 u nás v Plzni už je zkušební a pokud bude souběh trvat dle článků 5 - 7 let,[/QUOTE]
Zkušební vysílání DVB-T2 v Plzni a v Praze skončí 10.7. 2013. Poté přijde na řadu vyhodnocení a podobné "blbůstky"
Jan10 (836)|1.6.2013 21:10
Vybírat TV podle toho, co MOŽNÁ bude v roce 2017?
HEVC bude v tu dobu STANDARD a jestli v tom nepoběží DVB-T2 tak budem zase 100 let za opicema.
V roce 2017 se bude třeba dávno vysílat přes internet (i právě díky vyšší kompresi HEVC) - už dneska ČT vysílá některý pořady v solidní kvalitě 720p přes internet. Takhle dopředu fakt nemá smysl uvažovat. Možná to DVB-T2 taky bude placený a budeš to mít jako jednu z možností - kabel/satelit/IP/DVB-T2.
Nebo si třeba v té době zaplatíš pušál na mobilní služby a budeš tam mít i televizní vysílání. DVB-T2 bych fakt dneska neřešil.
JR79 (36)|1.6.2013 22:34
Jan10: Asi jsi nečetl celé téma, kde jsem dle mě logickou cestou došel k dvou variantám v postu 31.5.2013 22:48. Jak píšu DVB-T2 není priorita, ale pokud nesjedou ceny ES7000 níž, tak pro mě je logicky lepší sáhnout po novém modelu.
Heartwork (2358)|1.6.2013 23:49
[QUOTE=JR79;458730]KamilZ: Taky to na mě tak tady působí.
[/QUOTE]
Panasonic TX-L55WT65B Review:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-txl55wt65b-201306013035.htm
([FONT=Open Sans]The Panasonic TX-L55WT65B is a very decent HDTV suitable for bright room usage...)[/FONT]
Ladys (1829)|2.6.2013 10:36
[QUOTE=JR79;458815]Jan10: Asi jsi nečetl celé téma, kde jsem dle mě logickou cestou došel k dvou variantám v postu 31.5.2013 22:48. Jak píšu DVB-T2 není priorita, ale pokud nesjedou ceny ES7000 níž, tak pro mě je logicky lepší sáhnout po novém modelu.[/QUOTE]

Porad plati, ze lonska es7000 bude na to lepe nez nova 6 rada.
KamilZ (10277)|2.6.2013 12:47
Sice zde mírně OT, ale když jste se o to při výběru nejlepší LCD TV otřeli: nemyslím, že se bude u nás vysílat DVB-T2 v H.265. V nedávno schváleném D-booku, když se už o H.265 dostatečně vědělo, o tom není ani ani zmínka, ani náznak do budoucna. Na trh se hrnou první TV a přístroje s DVB-T2 bez této technologie. Dále si nemyslím, že tohle bude věc software a tak při výběru TV nemá smysl čekat na podporu od výrobce (bez ohledu na to, jestli zpětně feature do firmware doplňuje nebo ne). Možná by to mohl být námět pro Samsung Smart Evolution, ale ne pro normální TV. Dnešní CPU a chipsety nebudou umět H.265 HW akcelerovat. Má domněnka.

Výcuc z D-booku:
[QUOTE]
2.7.2.1. Zdrojové kódování obrazu: Podle ITU-T Recommendation H.264 / ISO / IEC 14496-10 (AVC).
[/QUOTE]

Takže při výběru TV bych se po obrazu (první místo) díval na věci, které se jinak dělají komplikovaně. Např. dvoutunerový PIP, DVB-T2 (pokud si budu TV chtít nechat déle jak 3 roky), HbbTV (dnes už snad standard), počet vstupů atd.
Jan10 (836)|2.6.2013 21:26
Jestli nebudou vysílat v HEVC, tak jsou to pěkný ... DVB-T2 samo o sobě přinese tak +50 % datovýho toku navíc - to nemá žádný význam - jedině kvůli nějakým lepším možnostem třeba pro placené TV. V kombinaci s HEVC by to byl 3× násobek (+200 %).
JR79 (36)|2.6.2013 22:16
Jak jsem psal uvidím...

Když ještě spadne ES 7000 tak do ní jdu, ale jinak kupuju novou řadu, která si myslím obrazově bude v podstatě stejná i podle toho co jsem viděl.

KamilZ: Takže to smysl má aby to mělo DVB-T2? TV nekupuju na 3 roky alespoň si to teda pořád myslím a snad nelehne tak brzo.