Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BD/DVD prehravac pro Plazmu

Drake89 (293)|13.12.2011 17:22
Zdravim, nedavno jsem koupil 3D NeoPlazmu od Panasonicu TX-P42ST30E a jelikoz muj stary dvd prehravac doslouzil, tak vybiram pres co, krmit plazmu filmama.. :)
Takze bych potreboval nejakej tip nebo rady, jak vybrat BD/DVD prehravac.

Moje pozadavky:
*prehravani HD (i FullHD) a 3D filmu (takze asi prehavani .mkv souboru??)
*prehravani DVD a Blu-ray disku
*prehravani vetsiny DivX filmu
*prehrani ceskych titulku (i hacky a carky)
*USB port by byl vyhodou
*zhruba do 3tis (ale cim min, tim lip, nepotrebuji nic extra, krome toho meho vypsaneho)
111a111 (139)|13.12.2011 17:39
za 3000 LG BD670 alebo Samsung BD-D5500
3D filmy mozes v plnej kvalite vypalovat a tak ti to prehra kazdy 3D prehravac, alebo half SBS v MKV, to uz ale v doslova polovicnej kvalite.
A samsung (u TV, mozno je to tak aj u prehravacov) neprehra titulky z kontajneru, musia byt v srt s rovnakym nazvom, inak diakritika bezchybne

zober si nejaky film a skus ti tie titulky v normalnom elektre
Drake89 (293)|13.12.2011 18:01
Jeste bych se chtel zeptat, kdyz mam TV uz s 3D (Panasonic TX-P42ST30e), tak potrebuji i prehravac s 3D, abych si pres nej mohl poustet 3D filmy? Nemusim ne? Vzdyt obraz na 3D mi prevadi uz ma TV, ne?
Ale stejne pro me neni 3D dulezite (zatim na to nemam ani bryle), ptam se spis jen tak do budoucnosti.. Ted vybiram nejaky prehravac pro obycejne 2D filmy v HD kvalitach, BD a DVD.
Drake89 (293)|13.12.2011 18:15
111a111> do 3 tis byl strop, kdyby se dalo sehnat i neco kolem 2tis, tak bych byl radsi. Nechci platit zadne zbytecne funkce, pokud objevim neco levnejsiho, co by vyhovovalo mym pozadavkum.. Ale zatim dik za tip :)

Co treba
http://www.datart.cz/katalog/Blu-ray-prehravac-PANASONIC-DMP-BD75EG-K.html
- u tohodle me hlavne laka cena a ze bych jej mohl ovladat primo jednim ovlacem spolecne s TV(taky Panasonic)

nebo
http://www.datart.cz/katalog/Blu-ray-prehravac-SAMSUNG-BD-D5100.html

a nebo
http://www.datart.cz/katalog/Blu-ray-prehravac-LG-BD650.html

Nestacil by mi nektery z nich?
111a111 (139)|13.12.2011 20:56
ak chces prehravat 3D BD tak nestaci
TV sice konvertuje ale je to slabe, menej ostre, a hlavne hlbka neni zdaleka taka ako u original 3D

aby si 3D BD prehravac vyuzil, fimy na diskoch budes musiet bud kupovat, alebo stahovat (30-45GB jeden) a nasledne vypalovat (BD mechaniky su od cca 80€)
druha vec su halfSBS ripy v MKV, to prehras z HDD aj na 2D prehravaci, ale tazko povedat ako su na tom s podporou MKV... to sa nikde nejak netestuje.
Ak nepotrebujes prehravat BD disky tak kup nejake MMC, na tvfreaku je plno recenzii.
Drake89 (293)|14.12.2011 02:44
111a111> kvuli 3D to nepotrebuji, stejne ani zatim nemam bryle a nejak po tom netouzim. Ptal jsem se spis jen tak do budoucnosti.
MMC nechci, potrebuji neco hlavne na DVD, HD filmy, mkv, DivX filmy s titulkama (i s hacky a carky) a obcas BD film. Na to by mi nestacil jeden z tech prehravacu, na ktery jsem daval odkaz?
111a111 (139)|14.12.2011 14:29
tak potom ti staci aj niektory z tych co si daval linky. zober si USB a skus si titulky na samsungu, ak nepojdu interne tak kup ten LG
Drake89 (293)|14.12.2011 16:29
Myslel jsem, ze tady nekdo bude mit zkusenosti s levnejsima prehravacame, abych mohl porovnat par zkusenosti a rad a pak to objednat z netu. Chodim 6 ze 7 dni do prace a vracim se vecer, takze se malo kdy dostanu nekam do mesta do elektry.. Ale asi me nic jinyho casem nezbyde.. :D
Uvidime, jeste treba nekdo napise, ale zatim diky:)
111a111 (139)|14.12.2011 16:50
pozri este recenzie ne heureka a mall.cz obcas tam je nieco uzitocne
Drake89 (293)|14.12.2011 17:11
Vidis, to me nenapadlo, diky
Drake89 (293)|21.12.2011 12:28
Poradte prosim nejaky konkretni BD/DVD prehravac k plazme Panasonic TX-P42ST30e, tak do 2500Kc.. :(
Moje pozadavky:
-prehravani .mkv souboru
-prehravani HD filmu (3D mit nemusi, mam uz 3D TV)
-bezproblemove prehravani DivX filmu
-titulky s ceskymi znaky
-upscaling DVD disku (nebo jak se to pise)
-USB port
-prehravani BD disku (ale to az postupem casu)


Diky za vsechny tipy a zkusenosti
Hmm (1739)|21.12.2011 17:31
[quote=Drake89;384598]MMC nechci, potrebuji neco hlavne na DVD, HD filmy, mkv, DivX filmy s titulkama (i s hacky a carky) a obcas BD film. Na to by mi nestacil jeden z tech prehravacu, na ktery jsem daval odkaz?[/quote]To je snad nějaký protimluv ? Všechno tohle ti zajistí MMC, tedy kromě přehrání fyzického disku. To jich máš tolik ? I BR? MMC ti pojede z flešky a zároveň buď může mít velký HDD v sobě, nebo přenosný 2,5 pojede přes USB (to možná i tebou linkované přehrávače). Na tak "malé" TV jak máš rozdíl mezi MKV a BR prakticky neuvidíš, zato BRrip do AVI bude vypadat lépe než DVD, ač bude velikost třetinová. MMC bude asi pro přehrávání univerzálnější, ale je to hlavně o přehrávaném materiálu a jeho nosiči. Pokud chceš pouštět fyzické BR disky, pak přehrávač na ně mít musíš. Pokud chceš hodně pouštět DVD filmy z placky a nechceš je dlouhodoběji archivovat na HDD nebo je pro přehrání kopírovat na kompu na přenosný USB HDD či USB flash nebo je stáhnout pro vyšší kvalitu (ať už MKV nebo aspoň to AVI z BR originálu) z uploadserverů, pak stále potřebuješ přehrávač. V opačném případě bych viděl jako vhodnější ono MMC a ponechat k tomu starý DVD přehrávač. Ale byl bych opatrnej s tím, zda nemusí mít přehrávač 3D certifikaci (pro přehrávání právě z disků), z USB mi jede TV (Samsung) 3D MKV bez problémů, z přehrávače z USB jsem to nezkoušel a BDP nemám. MM centrum, tam je výběr opravdu bestiální, ty přehrávače co sis navrhnul, pokud mají tebou vypsané formáty ve specifikacích, by měly stačit taky. V případě nejasností, či i pro strýčka příhodu se podívej někam do diskuzí (třeba MALL.cz) k těmto produktům, a když tam nenajdeš uspokojivou odpověď, polož tam otázku uživatelům či prodejci. Mají tam tendenci psát hlavně zájemci o daný produkt či jeho majitelé a prodejce docela reaguje. Obdobně můžeš konečně postupovat i u případného MM přehrávače (centra), pokud budeš mít pocit, že ti tady nebylo odpovězeno nedostatečně a nechceš zdejší často rozsáhlá témata louskat.
Drake89 (293)|22.12.2011 00:48
MM centrum prave nechci, protoze mam pres 800 DVD filmu, takze je me to lito vyhodit. Proto bych radsi nejaky DVD prehravac s upscaling (pro jistotu uz i s BD), ktery ma USB a umi DivX s ceskymi titulky (kvuli serialum v origo zvukove stope) a k tomu externi HHD (ten bych mel zapojeny pres USB primo do TV) a z nej bych sledoval filmy v mkv HD a v 3D.
Hmm (1739)|22.12.2011 17:00
Jak myslíš. Podle mě je ale ideální si nechat starý DVD player a vzít k tomu MM centrum. Ty asi nechceš moc utrácet, ale koupil bych dva 2TB 3,5 disky (až přestanou bláznit ceny a vrátí se zase -snad- na dva tisíce), a převedl archiv tam. Pak stačí přes USB či eSATA připojit k MMC duo dokovací stanici na disky, a máš archiv hezky po ruce. Aktuální filmy a seriály můžeš jet z USB flashky. Další disk (pro MKV a BR filmy) můžeš dát do centra (vybereš-li s přípravou pro něj), nebo do další dokačky nebo to měnit ve stávající. Nebo používat přenosný USB 2,5 HDD. Ty přehrávače s mechanikou většinou nemají tolik možností nastavení jako MMC, ale asi se to zlepšuje. Já na DVD playeru Pioneer můžu přes USB přehrávat jen AVI, titulky jsou malé, nemůžu měnit barvu, font, velikost ani umístění. Je teda dva roky starý, určitě se to mění k lepšímu a tyhle doplňkové funkce přestávají být popelkou, ale myslím, že v tomhle jsou MM přehrávače bez mechaniky stále vepředu. No možná se mýlím, každopádně ať už zvolíš cokoli, přeju ať jsi s tím spokojený.
Drake89 (293)|23.12.2011 11:05
Hmm: Ono jde taky hodne o to, ze muj stary DVD prehravac uz je KO. Takze stejne musim koupit novy. Takze jsu rozhodnuty pro novy BD/DVD prehravac a k tomu externi HDD zapojeny do TV. MMC zatim nechci.

jarino1978: Prave na ten LG BD 660 jsem se dival, da se sehnat uz za 2200Kc a to uz je hodne pekna cena. Nebo ktery z nich bude lepsi?
Hmm (1739)|23.12.2011 21:30
Na pohled z TTD (takticko technických dat :-)) je lepší asi Samsung (2xUSB kontra 1x ?). Designově taky lepší (subjektivně). Asi si ho k záložnímu LCD Samovi taky koupím, i když ne hned. Pokud ho snad vezmeš, dej pak vědět, zda má nějaké přehrávací mouchy.
jarino1978 (8045)|23.12.2011 21:39
volil by som taktiež toho Sama. Dobrý pomer cena/výkon.
Hmm (1739)|23.12.2011 22:46
Sakra, musím si postěžovat, že na Pixmanii už vyprodali Samsungy jak USB 2,5´HDD 1TB za původní cenu cca 2.200,- Kč, tak 3,5´HDD 2TB za 2.400,- Kč. Na moji lednovou vejplatu nepočkaly, nevděčníci :-( Za ostatní současné ceny ani ránu. Jak to sakra ještě bude dlouho trvat, než se ta cenová situace zklidní? Zatím zálohuju u známého, ale nevím kolik má ještě úložné kapacity ...
patriot (227)|25.12.2011 12:29
[quote=Hmm;386363]Sakra, musím si postěžovat, že na Pixmanii už vyprodali Samsungy jak USB 2,5´HDD 1TB za původní cenu cca 2.200,- Kč, tak 3,5´HDD 2TB za 2.400,- Kč. Na moji lednovou vejplatu nepočkaly, nevděčníci :-( Za ostatní současné ceny ani ránu. Jak to sakra ještě bude dlouho trvat, než se ta cenová situace zklidní? Zatím zálohuju u známého, ale nevím kolik má ještě úložné kapacity ...[/quote]

Já jsem tam stihnul na poslední den koupit ty 2TB za 2200,-. Já si tipuji, že po celý příští rok cena za 2TB bude kolem 3000,- (třeba 2800,-). Níž to půjde těžko. Hodně lidí a firem odkládalo nákupy, takže jejich poptávka se přesune na další období, mezisklady s levnějšími zásobami se již vyprodaly a výrobci HDD zfůzovali, takže do roku 2012 jdou prý již pouze dva: Western Digital a Seagate. Nikdo jiný již neexistuje (resp. patří pod některou z těchto dvou značek, či od těchto dvou značek nakupuje hotové disky). Takže konkurence mizivá. Jako novinku na rok 2012 připravili oba dva výrobci již zkracování záruk, až z 5 let na až 2 roky. Takže zdá se, že se dokonce umí tito dva "konkurenti" slušně mezi sebou domluvit.
SSD taky trh HDD zatím nijak neohrožuje, takže nevidím to rozhodně růžově.
Drake89 (293)|25.12.2011 12:48
Potreboval bych poradit, vybiram ted taky jeste nejaky externi HDD k plazme Panasonic TX-P42ST30e. Zatim mam vybrany asi tento: http://pevne-disky.heureka.cz/verbatim-1tb-3-5-7200rpm-esata-usb-2-0-8mb-47526/specifikace/
Zalezi mi hlavne na tom, aby nebyl moc hlucny a filmy z nej se na TV nesekaly..
Nebo se da sehnat neco lepsiho kolem tech 2000 Kc a kapacity kolem 1TB?
KamilZ (10277)|25.12.2011 13:05
Pokud chceš tichý, tak se dívej po 2.5". Jestli Ti v 2.5" nestačí kapacita, tak si kup zvlášť box na 3.5" a do něj nějaký HDD pro AV zařízení (SEAGATE Pipeline, Western Digital AV, ...), nebo si zjisti, co je uvnitř toho, co jsi posílal.
Stačí klidně pomalý (tižší), ze sekání strach neměj. 3.5" mají externí napájení, tak si pohlídej, že Ti ho TV vypne, nebo že to umí sám o sobě ten box při nečinnosti.
Hmm (1739)|25.12.2011 16:00
[quote=KamilZ;386543]mají externí napájení, tak si pohlídej, že Ti ho TV vypne, nebo že to umí sám o sobě ten box při nečinnosti.[/quote]Jo jo, to externí napájení je vopruz. Já mám u kompu dvojdokačku na 3,5 HDD na eSatě kvůli kopírování a ta svině mi nevypíná, ani když vypne komp po stahování. Docela humus, když to sviští pořád dál. A nejsem IT odborník, abych to dokázal ošetřit.
Drake89 (293)|25.12.2011 16:56
Ajo na to jsem vubec ani nepomyslel, to by me u TV teda docela s*alo, protoze jsem zvykly u filmu usinat a pouzivat casovac vypnuti. Takze by se me urcite nechtelo zvedat se a jit vypnout HDD ze zasuvky ci knoflikem..
A maji disky, ktere se sami vypinaji nejake oznaceni? Nebo je to jen pripadne v popisu vyrobku?
KamilZ (10277)|25.12.2011 19:51
Žádné označení nemají, musíš pročítat manuály... Např. to podle popisu umí tenhle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], http://pcworld.cz/novinky/samsung-story-station-8130
Hmm (1739)|26.12.2011 11:21
[quote=Drake89;386593]Ajo na to jsem vubec ani nepomyslel, to by me u TV teda docela s*alo, protoze jsem zvykly u filmu usinat a pouzivat casovac vypnuti. Takze by se me urcite nechtelo zvedat se a jit vypnout HDD ze zasuvky ci knoflikem..[/quote]No ony jsou i zasuvky na dálkové ovládání, anebo časovací (takové ty nástavce do zásuvky s další výstupní zásuvkou). Popř. jsou i ty rozpětky s hlavní zásuvkou, kdy vypnutí zařízení v ní odpojí i ty ostatní. Takže nějaké řešení to má i tak. Já jsem si teď koupil tu rozpětku s dálkově spínanými jednotlivými zásuvkami, takže TV můžu vypnout jako jejím síťovým vypínačem, není ve stand-by a nevytváří žádná zbytečná magnetická pole a nežere proud.
Drake89 (293)|26.12.2011 12:03
Hmm> No to by taky nebylo asi marny reseni. Na kolik to tak vyjde a kde se to da sehnat? Jeste jsem na to totiz nikde nenarazil..
KamilZ (10277)|26.12.2011 12:49
Hmm (1739)|26.12.2011 17:58
Já to bral odtuhle a tu svou dálkově ovládanou pro každou zásuvku jsem měl o 250 vočí levnější než jiné české ceny. I když tohle jsou spíš Poláci.
http://www.k24.cz/category/6498/Whitenergy.html
jaudak (176)|26.12.2011 18:24
Já používal něco podobného jako je tady http://www.alza.cz/solid-fr001-3f-d113025.htm a musel jsem to vyhodit, protože se zřejmě někde v okolí vyskytlo nějaké rušení a někdy jednou, někdy taky pětkrát za den se zásuvka sama odpojila, jako kdybych ji dálkou vypnul. Měl jsem sadu dvou zásuvek a dělaly to obě, takž vylučuji chybu zásuvky a zkoušel jsem i vyndat baterky z ovladače, aby nedocházelo k samovolnému vysílání povelu "vypnout" a nepomohlo.
Drake89 (293)|3.1.2012 10:52
Tak jsem skoro rozhodnuty pro LG BD660 (pokud me ted neporadite neco lepsiho). ALE, zajima me jen, jestli nahodou neexistuje prehravac, ktery zvladne vse co LG BD660 a do max 3000, ktery by jeste navic narozdil od BD660 zvladnul menit font a nebo alespon velikost pisma u titulku? Pokud zadny takovy prehravac neni, tak dal neresim a objednavam BD660, ted je navic za dobrou cenu v Datartu- 2350kc a postovne zadarmo :)
Hmm (1739)|3.1.2012 13:00
Vložil jsem dotaz na ty titulky k Samsungu BD-D5500, protože mě to samotného zajímá.
http://www.mall.cz/3d-blu-ray/samsung-bd-d5500:comments?saved
Odpověď ale bude asi tak za dva dny, protože cenzurují příspěvky. Navíc bych řekl, že to prodejce nebude vědět, tak snad zareaguje nějaký majitel (což může ostatně i tady), ale to by byly další dny i pokud se ozve hned. Jinak ty operace s titulky (změna velikosti/fontu/barvy) samozřejmě považuji za dost důležitou věc pro koukání, i když na velké TV jsou i malé titulky celkem v poho.
Drake89 (293)|4.1.2012 10:10
Taky jsem marne hledal moznosti titulku uz BD-D5500 a nasel jsem jen test na jiny model Samsung BD-C5500 a v nem se pise:

"Smutnější je, že při přehrávání MKV neumí zobrazit v kontejneru uložené titulky a dokonce nezvládne přepínání zvukových stop. Naštěstí titulky v externím, stejně pojmenovaném souboru, umí. Diakritika mu nečiní potíže. Dále lze volit velikost titulků ve třech ne příliš výrazných krocích. Manuální úpravu časové synchronizace titulků s videem bychom zde opravdu nečekali. To je bod k dobru. "

Jenze nevim, jak se lisi modely BD-C5500 a BD-D5500 :(
Hmm (1739)|4.1.2012 18:59
Tak doufám, že by rozdíl mohl být právě i v tom přepínání zvukových stop. Déčkové TV už to umí (ale zase nevím, zda to C-ka ještě neuměly) a je to pro MKV dosti zásadní. Přece jen, aby člověk musel hlídat u stahování i CZ zvuk na první pozici ....
Drake89 (293)|5.1.2012 00:37
Ted jsem shanel dalsi informace o LG BD660 a tohle me uplne zarazilo!! :( Je to z diskuze u tohoto prehravace z Datart.cz :
"karel vyskočil 27.11.2011 16:12:12
Dobrý den,
je možné přes usb v 3D blu-ray přehrávači přehrávat přes z externího harddisku 3Dfilmy ve formátu mkv?
Děkuji za odpověd.

Odpovědět

Re: propojen? p?ehr?va?-ext.hdd
Karel Zimmermann 30.11.2011 17:42:14

Dobrý den,
toto použití model nepodporuje.
S pozdravem
Karel Zimmermann"


Chtel jsem prehravac hlavne na tri veci: 1)prehravani dvd disku, 2) prehravani serialu z dvd a nebo hdd v DivX s titulkama a za 3)prehravani 3D filmu z HDD ve formatu mkv

Je to vazne takhle? To prehrava 3D filmy jen z BluRay disku a z HDD v mkv nic? :( To by me mrzelo, to bych musel mrknout po jinem prehravaci do 3tis.. Umi to vubec nejaky?
Jindrar (18)|5.1.2012 21:45
Taky se rozhoduji mezi SAMSUNG BD-D5500 a lg BD-660. Mám televizi lg LW570s.
Nevíte jestli by jsem musel používat oba ovladače v případě samsungu nebo by stačil jeden? Obě zařízení mají HDMI-CEC, ale nevím do jaké míry by ovladače fungovaly korektně. Díky za radu
Hmm (1739)|6.1.2012 00:11
[quote=Drake89;388943]Chtel jsem prehravac hlavne na tri veci: 1)prehravani dvd disku, 2) prehravani serialu z dvd a nebo hdd v DivX s titulkama a za 3)prehravani 3D filmu z HDD ve formatu mkv
Je to vazne takhle? To prehrava 3D filmy jen z BluRay disku a z HDD v mkv nic? :( To by me mrzelo, to bych musel mrknout po jinem prehravaci do 3tis.. Umi to vubec nejaky?[/quote]
A ty nemáš na tom Panákovi USB vstup a přehrávání z něho? Můj záložní Samsung dává po USB i 3D, Panák V10E ještě USB neměl, přehrávání MKV taky ne, jen AVI z karty, a ta kvalita nebyla kdovíjaká, stejně jako ten Sam to z USB nedá kvalitativně ani náhodou srovnatelně jak z MMC.
Drake89 (293)|6.1.2012 00:45
Na Panasonicu mam USB port a HD i 3D filmy v mkv mi to z nej prehrava. Ale chtel jsem mit externi HDD pichnuty prave v tom prehravaci hlavne kvuli serialum s titulkama a dalsim DivX filmum. Takze jsem doufal, ze prehravac vezme i mkv ve 3D, abych nemusel furt prehazovat HDD z TV do prehravace.
Je mi jasne, ze zadny BD/DVD prehravac neprehraje tolik co nejake MMC, ale aspon 3D v mkv jsem myslel, ze zvladne :( Nevis jak je na tom ten Samsung BD-D5500
Drake89 (293)|6.1.2012 00:46
Doufam, ze pres vikend sem nekdo napise a poradi, protoze chci v pondeli uz nejaky prehravac objednat..
Hmm (1739)|6.1.2012 01:27
[quote=Drake89;389167]Je mi jasne, ze zadny BD/DVD prehravac neprehraje tolik co nejake MMC, ale aspon 3D v mkv jsem myslel, ze zvladne :( Nevis jak je na tom ten Samsung BD-D5500[/quote]
Podle mě, pokud jsou přehrávače značené 3D, tak se dá předpokládat, že dají i MKV 3D, a pokud ne, tak je to na vrácení ve vratné lhůtě a vyzkoušení jiného. Zrovna u MKV bych ale laicky předpokládal, že jsou snad už pro 3D tak nějak zpracovány v tom smyslu, že dva zpracované obrazy už obsahují (taky je TV co neumí 3D tak prezentuje i z příspěvkového zařízení i ne3D), takže je tak možná pošle dál jakýkoli přehrávač a 3D TV si ty dva obrazy složí. Je fakt, že ale netuším co s tím udělá v rámci nějakého zpracovávání 3D přehrávač. Mám doma MMC válec Tvix 7000A, ale nechce se mi ho rozpojovat a přenášet do druhé cimry na vyzkoušení toho 3D. Musím ale říci, že mě to 3D u Sama (Panák ho snad má umět lépe) dost zklamalo, ale možná je to tím, jak jsou ty filmy málo 3D dělané. Těm specializovaným hraným dokumentům IMAX je to prostorově na hony vzdáleno, a nemyslím že je rozdíl jen ve velikosti plátna, které lépe vyplní zorné pole, protože i když si stoupnu poměrně blížko té 55´ky, tak to prostorovost nijak výrazněji nevylepší. Já bych teda s přepojováním HDD problém neměl. Ostatně přehrávač by dal skoro vše (BR (3D), DVD, AVI, MKV) a na MKV 3D by to teda přinejhorším šlo přímo do TV. Stejně chceš DVD přčehrávat z fyzických disků, na AVI stačí nějaká fleška, a MKV (nejen 3D MKV) by šly na ten USB HDD, zapojený víceméně jen do TV. Ale zorganizování si musíš promyslet sám. Samozřejmě kdyby to bylo USB HDD 3.5 s vlastním napájením, tak by se asi už moc dobře nepřepojovalo mezi TV a přehrávačem.
Drake89 (293)|6.1.2012 08:46
Taky jsem myslel, ze pokud jsou prehravace 3D ready, tak zvladnou i 3D mkv, ale ta diskuze na Datartu me zarazila :-/
Jde me jen o to, abych nekoupil prehravac a pak treba za mesic nezjistil, ze kdybych pridal 500Kc, tak bych koupil lepsi, ktery by zvladal uz i ty 3D mkv, takze zjistuju co nejvic informaci. Ale pokud takove nejsou, tak se spokojim i s tim a obcas ten HDD proste predelam :)
RudoR (1)|6.1.2012 10:16
Mam D plazmu od Samsungu a prehravac medii bude mat hodne podobny ak nie totozny ako BD prehravace rovnakej znacky. MKV to prehra vratane 3D s vynimkou najvyssich profilov a datovych tokov. Daju sa tam prepinat aj zvukove stopy, titulky z MKV ale nezobrazi. Najlepsie je stiahnut si manual a pozriet sa tam.

Recenzia vyssieho modelu BD na AVmanii:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Hmm (1739)|6.1.2012 19:29
[quote=RudoR;389206]Recenzia vyssieho modelu BD na AVmanii:[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
Tak tohle jsou ovšem průserové věty, které by logicky měly platit i na nižší modely:
USB navíc tady nezvládá trošku vyšší proudový odběr, takže i ty externí disky, které si u notebooku vystačí s jediným USB portem, tady nerozjedete. Podařilo se mi přehrávat jen z malých 1,8" disků nebo flash pamětí.
Podpora formátů pro přehrávání z USB je potom dostatečná, přehrajete ty základní, u těch náročnějších vás přehrávač odmítne. Neumí ani přehrávat DVD nebo Blu-ray ze složky či ISO souboru.
Drake89 (293)|7.1.2012 00:05
Kua, tak ted me strasite cimdal vic :-D To uz vypada, ze BD/DVD prehravac do 3tis neprehraje poradne snad nic :-D
Tak a nebo koupit za do 1000Kc obyc prehravac jen na DVD a BD disky a k tomu prikoupit treba za 2500- 3000 MMC? Je to mozne? Nevim totiz vubec kolik nejaky slusny stoji..
Fakt nevim, mam z toho hlavu jak balon :D
Hmm (1739)|7.1.2012 00:46
[quote=Drake89;389400]Kua, tak ted me strasite cimdal vic :-D To uz vypada, ze BD/DVD prehravac do 3tis neprehraje poradne snad nic :-D
Tak a nebo koupit za do 1000Kc obyc prehravac jen na DVD a BD disky a k tomu prikoupit treba za 2500- 3000 MMC? Je to mozne? Nevim totiz vubec kolik nejaky slusny stoji..
Fakt nevim, mam z toho hlavu jak balon :D[/quote]
Ten výňatek z recenze je z BD-D6900 za pětilitr. Ale k tomu D5500 za tu trojku už se tam někdo vyjádřil takhle "Tak u titulku lze menit akorat velikost ve 3 stupnich a jeste casova synchronizace. Prepinani zvukovych stop u mkv funguje bezproblemu.", tak jsem tam hned požádal o vyjádření z hlediska těch negativ vyššího modelu. Nevím jestli dáš přehrávač BR kolem litru, o tuhle cenovou hladinu jsem se nikdy nezajímal, ale ano, velmi slušné MMC za 2500-3000 není problém. Stačí se podívat do témat, který model je zde v onom cenovém písmu chválen.
Já zvažuji pro druhou TV tento nový eGreat s výkonným novým čipem
http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00154&skupina_zbozi=DH-MED&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00154.
Dá se už koupit kousek nad trojku, tak to ber jako tip k prověření. A dost možná, že bude mít lepší obraz, než by měl ten LG/Samsung přehrávač, protože je na přehrávání multimediálnách datových souborů specializovanější a bude umět víc typů kodeků. Líbí se mi ta uváděná podpora HD Audia a přehrávání DVD a BR z ISO i adresářů. Nejlevnější je kupodivu tady
http://www.mall.cz/domaci-multimedialni-centrum/egreat-eg-r200s
Drake89 (293)|7.1.2012 05:34
Supr, dik za rady, odpoledne na to mrknu (ted nemam cas, valim do prace..)
Jo tady me odepsali znovu na toho Samsunga, tak muzes mrknout http://www.mall.cz/3d-blu-ray/samsung-bd-d5500:comments?saved
Drake89 (293)|21.1.2012 17:20
Zmena :-D tak jsem hledal dal neco do 3tis a zalibil se mi Xtreamer DVD http://www.kasa.cz/televize-audio-video/koupit/1541382/xtreamer/xtreamer-dvd-hdmi-dvd-mechanika-hdrxt1104-cerny/
Mate s tim zkusenosti? Ja doufam, ze by splnoval vse, co po nem potrebuji:
-prehavani dvd filmu
-prehravani Divx filmu z dvd disku a USB
-moznost pripojeni USB flashky a externiho disku
-ceske titulky u DivX a DVD filmu
-zmena velikosti titulku
-prehravani mkv souboru

Blbustky kolem jako jsou ty zaznamy TV poradu, fcb, YT atd pro me nejsou dulezite, ale je to vec k dobru.. :)
Co na to teda rikate?
Tady je i video recenze