Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma se zabudovaným DVB-S tunerem

FH (2)|10.10.2011 19:08
Chci se zeptat, jestli někdo nemá již zkušenosti s plazmou Panasonic TX-P42GW30E, kterou dodává na trh pouze fy Datart a která mě osobně zaujala z důvodu tuneru DVB-S, který obsahuje ? Popřípadě zkušenost s jiným typem TV s DVB-S pro možnost příjmu programů v HD kvalitě např. s modelem roku 2010 Panasonic VIERA TX-P42GT24 nebo SAMSUNG PS51D570 ?
geronimoh (2327)|10.10.2011 19:24
Zkušenost s DVB-S tunerem v PDP televizoru nás tu má spousta. Stačí pročíst vlákna. Máš nějaký konkrétní dotaz ?
Kanape (125)|11.10.2011 14:17
[quote=FH;371037]Chci se zeptat, jestli někdo nemá již zkušenosti s plazmou Panasonic TX-P42GW30E, kterou dodává na trh pouze fy Datart a která mě osobně zaujala z důvodu tuneru DVB-S, který obsahuje ? Popřípadě zkušenost s jiným typem TV s DVB-S pro možnost příjmu programů v HD kvalitě např. s modelem roku 2010 Panasonic VIERA TX-P42GT24 nebo SAMSUNG PS51D570 ?[/quote]

U samsungu PS51D8000 špatná zkušenost, obraz se zadrhával, TV jsem vrátil. U Panasonicu TX-P50VT30E chodí bez problémů.
interfernet422 (1575)|11.10.2011 14:37
Nejlepší je externí satelitní stb, protože v těch TV ty tunery nic pořádného neumí, spíš mají problémy, když např. Skylink změní nějaký parametr, tak Panasonicy měly problém s příjmen HD kanálů. Nikdo nezaručí, že se tato situace nebude zase někdy opakovat.
bastlir (3245)|11.10.2011 23:49
No mně to chodí dobře i v HD. A to jako CI modul mám ten nejlevnější Irdeto. Je jedno, jestli tam vrazím CSlink či Skylink. Jenže já jsem si stavěl všechno sám, takže mám silný signál.
golfLC (1941)|12.10.2011 09:26
[quote=bastlir;371331]No mně to chodí dobře i v HD. A to jako CI modul mám ten nejlevnější Irdeto. Je jedno, jestli tam vrazím CSlink či Skylink. Jenže já jsem si stavěl všechno sám, takže mám silný signál.[/quote]

No z tvojho prispevku potom vyplyva, ze keby Ti to urobila firma s merakom a profesionalne, tak ze by si mal signal horší???? Mozes mat hocijako silny signal, ked integrovany prijimac nie je stavany na urcite anomalie, ktore moze poskytovatel sat. prijmu vykonat. Vid nedavny pripad spadnuteho servra skylinku na EPG a tym nasledne zahlcovanie pamate zdvojenymi datami z noveho - nahradneho servra, niektore prijimace to proste odstavilo uplne (problematicke 3 programy JOJ, JOJ+ a TA3, co by si si v prvom rade myslel, ze mas nieco zle nastavene Ty na parabole, pripadne klekol konvertor na urcitych frekvenciach a polarizacii, pripadne zalomeny koax ), aj zmena Skylinku pri parametroch HD programoch spravila Panasonicu na TV s DVB-S2 tiez problemy, este ze sa Panasonic postavil k tomu tak, ze bol vydany new fw. No a to este nepisem o inej znacke, kde ani nevedia, ake CI moduly ich TV s DVB-s tunerom podporuje, radsej pri probleme nimy dodanym - odporucanym modulom zakaznikovy odpisu, ze na chybe je Skylink....
bastlir (3245)|12.10.2011 11:02
[quote=golfLC;371364]No z tvojho prispevku potom vyplyva, ze keby Ti to urobila firma s merakom a profesionalne, tak ze by si mal signal horší???? ....[/quote]

Ten měřák mám také a když si to dělám pro sebe, kdy mám na to dost času, nastavím si to co nejlépe. O "kvalitě" odvedené práce některých profesionálů se nebudu ani zmiňovat.

Ostatní věci, které popisuješ, hold přinese život a nic s tím nenaděláš, ať si koupíš jakoukoliv TV.
KamilZ (10277)|12.10.2011 21:12
[quote=golfLC;371364]TV s DVB-S2 tiez problemy, este ze sa Panasonic postavil k tomu tak, ze bol vydany new fw. No a to este nepisem o inej znacke, kde ani nevedia, ake CI moduly ich TV s DVB-s tunerom podporuje, radsej pri probleme nimy dodanym - odporucanym modulom zakaznikovy odpisu, ze na chybe je Skylink....[/quote]
Stejně nechápu, proč to tak je. V čem je problém, že to výrobci TV neodladí (jak z hlediska HW, tak SW). Málo zkušeností? Nebo nezájem? Něco jiného? Když ten nejlevnější DVB-S prijímač lze pořídit kolem 800,- Kč (DVB-S2 od 1500,- Kč), tak kolik z toho musí stát část týkající se vlastního přijímače? 300,- Kč? Tak proč prostě při těch problémech, co mají, nenakoupí od někoho prověřeného OEM moduly a byl by pokoj.
Pitomec (10211)|12.10.2011 21:17
To vysvětlení bude nejspíš v tom, že CZ/SK trh je naprosto nezajímavý co se týká televizorů s DVB-S tunerem. Jistě by se k tomu výrobce postavil jinak, kdyby tytéž problémy byly s příjmem německých stanic na modelech určených pro SRN. Ale tady to nikdo neřeší nebo až po dlouhé době.
bastlir (3245)|12.10.2011 21:35
[quote=KamilZ;371471]Stejně nechápu, proč to tak je. V čem je problém, že to výrobci TV neodladí (jak z hlediska HW, tak SW). Málo zkušeností? Nebo nezájem? Něco jiného? Když ten nejlevnější DVB-S prijímač lze pořídit kolem 800,- Kč (DVB-S2 od 1500,- Kč), tak kolik z toho musí stát část týkající se vlastního přijímače? 300,- Kč? Tak proč prostě při těch problémech, co mají, nenakoupí od někoho prověřeného OEM moduly a byl by pokoj.[/quote]

Pch! Kdyby to bylo jen toto! Jsou i zásadnější standardy, na kterých se nedohodli. Když otevřeš katalog od Samsungu, tak oni tam mají celý sortiment domácí elektroniky. Takže oni Ti raději prodají celý sat, jak jen modul.
Kanape (125)|13.10.2011 11:25
[quote=interfernet422;371203]Nejlepší je externí satelitní stb, protože v těch TV ty tunery nic pořádného neumí, spíš mají problémy, když např. Skylink změní nějaký parametr, tak Panasonicy měly problém s příjmen HD kanálů. Nikdo nezaručí, že se tato situace nebude zase někdy opakovat.[/quote]

Nevím zda je to nejlepší pro každého. Sám mám sat. dvoutunerový přijímač a přesto jsem si koupil TV se sat. tunerem i za cenu toho, že jsem k ní musel natáhnout ještě jeden kabel a vyměnit konvertor. Proč? Výhody jsou zřejmé:
TV mohu ovládat jedním ovladačem, nemusím zapínat STB.
U všech přijímaných kanálů si mohu uložit korekci hlasitosti. (kolik STB to má?)
Když pustím rádio obrazovka se mi po nastavené době vypne (plazma VT30) atd.
Samozřejmě ne všichni uživatelé jsou tak technicky na výši, jak je většina zde diskutujících. V to zahrnuji i svoji polovičku, která umí zapnout TV, vybrat stanici a dívat se. Zapínat další nějaký přístroj a přepínat HDMI vstup na TV, to už je pro ni zbytečná komplikace, zvlášť když to není jediná TV a jediný STB v domácnosti. A většina těch funkcí a parametrů, které jsou pro nás tak důležité, je našim polovičkám šuma fuk.
Pitomec (10211)|13.10.2011 11:31
S tím rádiem je to úplně mimo, protože pokud mám externí receiver, tak právě kvůli rádiu nemusím TV vůbec zapínat... A výhoda externího řešení je jasná, kromě nahrávání pak taky třeba sdílení, možnost mít víc karet v receiveru atd. Tady není o čem moc diskutovat nebo dokonce argumentovat tím, že zapnutí druhého přístroje je nějaká komplikace (jak to asi řešíš při přehrávání DVD nebo BD? Taky máš přímo v TV přehrávač? Asi sotva, že?).
interfernet422 (1575)|13.10.2011 11:50
[quote=Kanape;371553]Nevím zda je to nejlepší pro každého. Sám mám sat. dvoutunerový přijímač a přesto jsem si koupil TV se sat. tunerem i za cenu toho, že jsem k ní musel natáhnout ještě jeden kabel a vyměnit konvertor. Proč? Výhody jsou zřejmé:

[LIST=1]
  • TV mohu ovládat jedním ovladačem, nemusím zapínat STB.
  • U všech přijímaných kanálů si mohu uložit korekci hlasitosti. (kolik STB to má?)
  • Když pustím rádio obrazovka se mi po nastavené době vypne (plazma VT30) atd.
  • Samozřejmě ne všichni uživatelé jsou tak technicky na výši, jak je většina zde diskutujících. V to zahrnuji i svoji polovičku, která umí zapnout TV, vybrat stanici a dívat se. Zapínat další nějaký přístroj a přepínat HDMI vstup na TV, to už je pro ni zbytečná komplikace, zvlášť když to není jediná TV a jediný STB v domácnosti. A většina těch funkcí a parametrů, které jsou pro nás tak důležité, je našim polovičkám šuma fuk.
  • [/quote] ad 1) Ovládám všechno jedním ovladačem, nejen TV a stb ale i AVR, DVD.
    ad 2) toto jsem zatím nepotřeboval řešit, zajímavý námět. Umí to všechny TV?
    ad 3) radio nepoužívám, ale jinak viz Pitomec příspěvek nade mnou
    ad 4) viz bod 1. Stačí např. Logitech Harmony One, nepočítám šroty z Lidlu. A nikdo neřeší co musí zapnout, vypnout, přepnout. Všechno řeší LH sám.

    geronimoh (2327)|13.10.2011 11:53
    Korekce hlasitosti by se mi hodila, ale spíš v AV Recieveru, a to na jednotnou úroveň z jakéhokoliv zdroje, jak to dělá Harman Kardon.
    interfernet422 (1575)|13.10.2011 11:59
    Je pravda, že u satelitních stanic je někdy hlasitost dost rozdílná. A když večer surfuju po transponderech a družicích, tak někdy hlasitost lehce zvednu, porotože není slyšet a následující stanice pak řve jak trhovci na nově...
    Chtělo by to nějaký normalizer v stb ....
    Pitomec (10211)|13.10.2011 12:09
    Ono je to fuk, hodně stanic zvyšuje hlasitost jenom při reklamách (AXN), takže k tomu je nějaký individuální nastavení v TV stejně k ničemu...
    geronimoh (2327)|13.10.2011 12:22
    [quote=Pitomec;371564]Ono je to fuk, hodně stanic zvyšuje hlasitost jenom při reklamách (AXN), takže k tomu je nějaký individuální nastavení v TV stejně k ničemu...[/quote]

    No právě. A pak mám taky další zdroje - PC, každé video s jinou hlasitostí. Ideální by byl normalizér hlasitosti v AV Recieveru. V televizoru jsem ho už měl, v projekčním SONY (vlastně ještě leží doma v koutě). Na reklamní bloky to bylo skvělý, pokud jsem neměl puštěný zvuk přes AV Reciever. On ten projekční televizor má narozdíl od dnešních placek dost slušný zvuk.
    Kanape (125)|13.10.2011 15:06
    [quote=interfernet422;371559]...[/quote]

    K ad 2) Všechny TV to neumí. Např. Samsung PS51D8000 umí nastavit pouze sílu zvuku pro každý vstup zvlášť. U Panasonicu VT30 jdou zvuky zkorigovat u každého kanálu +6 0 -6 stupňů a totéž platí pro jednotlivé AV vstupy.
    K ad 3) Někdo rádio používá a jsou tací, co to řeší tak, že k sat. STB připojí aktivní bedničky. Pokud ten přijímač nezobrazuje názvy stanic, tak nezbyde než buď si ty stanice opsat a používat pro volbu tento seznam, nebo zapnout TV a tu stanici si pomocí menu zvojit. Průser je u plazmy, kde nejde vypnout obrazovku. (vypalování obrazu, spotřeba). Pak je třeba vypínat celý TV.
    K poznámce Pitomce: Pokud máš TV se sat. tunerem, tak nebudeš kupovat kvůli rádiu sat. STB, že? Já to řeším tak, že mám jak sis přečetl dvoutunerový STB, konkrétně Vantage 8000S s HDD a taky ho používám na nahrávání. A jak správně říkáš tím ovladačem od TV ovládám i DVD. A BD sice není v TV, ale jakoby byl, když jej bezdrátově spojíš s TV třeba s v ložnici nebo s TV v obýváku.
    K ad 4) Fakt hračka. Tak to už by byl třetí ovladač místo dvou. Neumím si představit jak se tím ovládá třeba TV, kde máš stisknout např. zelené tlačítko pro nějaký výběr, nebo modré pro jiný výběr a ani nevím a možná ani nechci vědět, jak to funguje, když ovladač od satelitu má 2x víc tlačítek a menu se přímo odvolává na symboly některých tlačítek.
    a
    Pitomec (10211)|13.10.2011 15:21
    Pokud poslouchám rádio, tak určitě ne v chrchlo-reprácích v TV (ostatně i hudební TV stanice je lepší slyšet minimálně přes nějakou Hi-Fi věž, než z TV). Ale je každýho věc co mu vyhovuje 8-)

    BD spojený bezdrátem, to mě teda zajímá. Hlavně u těch filmů, který mají dost vysoký datový tok.
    interfernet422 (1575)|13.10.2011 16:22
    [quote=Kanape;371631]
    K ad 4) Fakt hračka. Tak to už by byl třetí ovladač místo dvou. Neumím si představit jak se tím ovládá třeba TV, kde máš stisknout např. zelené tlačítko pro nějaký výběr, nebo modré pro jiný výběr a ani nevím a možná ani nechci vědět, jak to funguje, když ovladač od satelitu má 2x víc tlačítek a menu se přímo odvolává na symboly některých tlačítek.[/quote]
    Tlačítek je tam akorát. A každé můžeš naučit to co právě od něj potřebuješ. Navíc fungují správně právě pro to zařízení, které potřebuješ ovládat. Např. máš puštěný satelit přes AVR do TV. Když přepínáš programy, tak se přepínají na sat stb, hlasitost ovládá AVR a menu můžeš vyvolat na TV. Je to vše jen na tobě jak si je nakonfiguruješ pro svou potřebu. Jinak já je mám pro rodinu aby nemusela složitě žonglovat 3 DO a přepínat vstupy, to LH pořeší samo. Klikls na ten obrázek nahoře? Je na něj nalinkovaná jedna recenze. Jak budeš mít chvilku tak na ni koukni, ať si uděláš obrázek co umí.
    kovarjos05 (69)|14.10.2011 00:50
    chlapci, jen bych se chtěl ujistit. Mám TV TX-P50GT30E a chtěl bych se jen zeptat jestli kromně karty je potřeba i nějaký modul. Je tam šachta s nápisem (Common Interface) děkuji.
    bastlir (3245)|14.10.2011 02:57
    [quote=geronimoh;371560]Korekce hlasitosti by se mi hodila, ale spíš v AV Recieveru, a to na jednotnou úroveň z jakéhokoliv zdroje, jak to dělá Harman Kardon.[/quote]

    Podívej se na toto: http://www.videotech.cz/signalove-komponenty/scart-procesor-s-funkci-pro-vyrovnani-urovne-hlasitosti
    KamilZ (10277)|14.10.2011 07:19
    Stejně nechápu, jak tyhle on-line "přizpůsobovače" úrovně hlasitosti (ať už externí, nebo integrované) mohou rozumně fungovat, aniž by to mělo dopad na sledování filmů, kde jsou schválně hlasité pasáže (výbuchy atd).
    Pochopím, že to může fungovat, pokud je to zpětně - vezmu nahrávky, všechny je analyzuji a pak srovnám na průměrnou hlasitost, takže špičky tím neořežu, jen posunu. Ale jak mám vědět, že to, co teď řve je reklama a ne bortící se White House :-).
    bastlir (3245)|14.10.2011 11:46
    [quote=KamilZ;371745]Stejně nechápu, jak tyhle on-line "přizpůsobovače" úrovně hlasitosti (ať už externí, nebo integrované) mohou rozumně fungovat, aniž by to mělo dopad na sledování filmů, kde jsou schválně hlasité pasáže (výbuchy atd).
    Pochopím, že to může fungovat, pokud je to zpětně - vezmu nahrávky, všechny je analyzuji a pak srovnám na průměrnou hlasitost, takže špičky tím neořežu, jen posunu. Ale jak mám vědět, že to, co teď řve je reklama a ne bortící se White House :-).[/quote]

    No to je asi to "něco za něco". :-) Ale tak nějak to asi funguje i v TV.
    Koneckonců mně je jedno, jestli mě budí reklama či výbuch. :D
    Kanape (125)|14.10.2011 12:41
    [quote=interfernet422;371654]Tlačítek je tam akorát. A každé můžeš naučit to co právě od něj potřebuješ. Navíc fungují správně právě pro to zařízení, které potřebuješ ovládat. Např. máš puštěný satelit přes AVR do TV. Když přepínáš programy, tak se přepínají na sat stb, hlasitost ovládá AVR a menu můžeš vyvolat na TV. Je to vše jen na tobě jak si je nakonfiguruješ pro svou potřebu. Jinak já je mám pro rodinu aby nemusela složitě žonglovat 3 DO a přepínat vstupy, to LH pořeší samo. Klikls na ten obrázek nahoře? Je na něj nalinkovaná jedna recenze. Jak budeš mít chvilku tak na ni koukni, ať si uděláš obrázek co umí.[/quote]

    Jo, díky, určitě se na to podívám.
    Kanape (125)|14.10.2011 13:09
    [quote=Pitomec;371638]Pokud poslouchám rádio, tak určitě ne v chrchlo-reprácích v TV (ostatně i hudební TV stanice je lepší slyšet minimálně přes nějakou Hi-Fi věž, než z TV). Ale je každýho věc co mu vyhovuje 8-)

    BD spojený bezdrátem, to mě teda zajímá. Hlavně u těch filmů, který mají dost vysoký datový tok.[/quote]

    Určitě je to věcí každého, ale většina lidí používá TV samostatně a takové vychytávky jsou pro ně přínosné. Jasně, že i já používám AV zesilovač a bedny, ale ne vždy a především na filmy, nebo hudební pořady. Pro představu přikládám foto. Ale přes externí zesilovač samozřejme ta korekce hlasitosti nefunguje. Funguje to pouze na výstupu reproduktorů televize.
    Pro upřesnění i jiným, kteří to si to možná pletou s automatickou hlasitostí. Ten TV (Panasonic řady VT a asi i GT apod.) má možnost si u každého kanálu nastavit hlasitosti v nějakém rozmezí a TV si to pamatuje. To neovlivňuje dynamiku zvuku. Je tam ale i možnost nastavení automatické úrovně hasitosti a ta pak srovnává v jistém rozmezí hladinu zvuku (reklamy a pasáže s vysokou hladinou zvuku jsou potlačeny a naopak tiché pasáže se zdůrazňují), tedy ovlivňuje to dynamiku.
    50VT30E.jpg
    Kanape (125)|14.10.2011 13:21
    [quote=kovarjos05;371726]chlapci, jen bych se chtěl ujistit. Mám TV TX-P50GT30E a chtěl bych se jen zeptat jestli kromně karty je potřeba i nějaký modul. Je tam šachta s nápisem (Common Interface) děkuji.[/quote]

    Ano potřebuješ ještě dekódovací modul. Záleží na tom co chceš chytat. Skylink a CS link tam můžeš použít modul Skylink Neotion (někde jsem ho již uváděl, pročti si moje příspěvky), UPC přechází také na Irdeto, takže testují, ale myslím, že to bude totéž a Digi TV nevím, zda už dávají karty s modulem. Oni vždy měli kartu svázanou se sat. přijímačem.
    kovarjos05 (69)|14.10.2011 14:29
    Kanape, děkuji ti za info, já jsem si to taky myslel a potvrdil mě to i Panasonic. Ještě jednou díky.
    KamilZ (10277)|14.10.2011 14:39
    [quote=kovarjos05;371826]Kanape, děkuji ti za info, já jsem si to taky myslel a potvrdil mě to i Panasonic. Ještě jednou díky.[/quote]
    Akorát si dej pozor a kup CI a ne CI+, je to na zbytečné problémy - už to tady na fóru bylo několikrát probíráno.
    geronimoh (2327)|14.10.2011 16:51
    [quote=bastlir;371741]Podívej se na toto: http://www.videotech.cz/signalove-komponenty/scart-procesor-s-funkci-pro-vyrovnani-urovne-hlasitosti[/quote]

    Díky za tip, spíš bych uplatnil tento : http://www.videotech.cz/signalove-komponenty/cyp-au-d8s-hdmi-procesor-s-funkci-pro-vyrovnani-urovne-hlasitosti

    jenže mám k AV Recieveru připojených několik přístrojů digitálně přes optiku, nebo koaxial a i kdyby takové krabičky byly, tak bych jich musel koupoit několik a to už je o ničem. Takže ideálně, aby to uměl ten AV Reciever.
    geronimoh (2327)|14.10.2011 16:54
    [quote=KamilZ;371830]Akorát si dej pozor a kup CI a ne CI+, je to na zbytečné problémy - už to tady na fóru bylo několikrát probíráno.[/quote]

    Přesně. Nejlepší volba bude asi CAM modul Mascom.
    bastlir (3245)|14.10.2011 16:57
    [quote=geronimoh;371858]Díky za tip, spíš bych uplatnil tento : http://www.videotech.cz/signalove-komponenty/cyp-au-d8s-hdmi-procesor-s-funkci-pro-vyrovnani-urovne-hlasitosti

    jenže mám k AV Recieveru připojených několik přístrojů digitálně přes optiku, nebo koaxial a i kdyby takové krabičky byly, tak bych jich musel koupoit několik a to už je o ničem. Takže ideálně, aby to uměl ten AV Reciever.[/quote]

    Hmm, to je bohužel pravda. Podívej se ale po tomto webu, mají tam spoustu šikovných "udělátek". :-) Tam jsem skutečně viděl redukci (extender) HDMI - RJ45
    geronimoh (2327)|14.10.2011 17:01
    [quote=KamilZ;371745]Stejně nechápu, jak tyhle on-line "přizpůsobovače" úrovně hlasitosti (ať už externí, nebo integrované) mohou rozumně fungovat, aniž by to mělo dopad na sledování filmů, kde jsou schválně hlasité pasáže (výbuchy atd).
    Pochopím, že to může fungovat, pokud je to zpětně - vezmu nahrávky, všechny je analyzuji a pak srovnám na průměrnou hlasitost, takže špičky tím neořežu, jen posunu. Ale jak mám vědět, že to, co teď řve je reklama a ne bortící se White House :-).[/quote]

    Ten regulátor hlasitosti v mém starším projekčním televizoru pracoval s určitým zpožděním, takže když začaly reklamy, tak začal postupně zeslabovat hlasitost a po skončení reklam zase postupně zesilovat. Při běžném sledování jsem si nevšiml, že by došlo k nějakému ořezu špiček. Já už teď ale pouštím zvuk přes AV Reciever, takže bych potřeboval, aby to uměl on.
    Pitomec (10211)|14.10.2011 19:53
    U LCD Samsung jsem ten nesmysl s automatickou regulací zvuku musel vypnout, protože to bylo každou chvíli, jak to samo měnilo dynamiku a nedalo se to poslouchat :cool:
    kovarjos05 (69)|14.10.2011 22:42
    Doporučené CA moduly pro Skylink jsou např. Mascom Alphacrypt, Neotion Irdeto.....toto mě dnes napsal Panasonic...tak teď fakt nevím který bude nejlepší...babo raď...[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] bych znal tvůj názor na toto. Je to modul i s kartou Skylink, díky za radu.
    Karel286 (73)|14.10.2011 23:53
    [quote=kovarjos05;371929]Doporučené CA moduly pro Skylink jsou např. Mascom Alphacrypt, Neotion Irdeto.....toto mě dnes napsal Panasonic... díky za radu.[/quote]

    Řešil jsem tu samou otázku. (TX-P50GT30)
    Nakonec jsem zvolil modul Neotion Skylink.
    Důvod:
    1) doporučení Panasonicu
    2) Cena
    3) Česká a slovenská lokalizace
    4) Aktualizace software je ze stanice STV1 (Slováci), Skylink, pozice Astra 23,5. (Na rozdíl od modulu Mascon, kde probíhá aktualizace z pozice 19,2°E) Konvertor LNB mám pouze jeden a to právě na pozici Astra 23,5.

    Modul Neotion nepodporuje Secure Silicon. ??? K čemu je to dobré moc netuším, na můj dotaz u Skylinku mi bylo řečeno, že je to prý „jedno“.

    Vše šlape jak má, všechny dostupné kanály na pozici Astra 23,5 a to jak v HDTV vysílání bez jediné chybičky. Aktualizace CA modulu ze stanice STV 1 také proběhla v pořádku, naprosto srozumitelný postup.
    Trochu pomalejší přepínání programů na TV Panasonic – 2 s u SD, 4,5 s u HD. Již zde bylo zmiňováno. Netuším, jak to ovlivňuje právě použitý CA modul.
    Někdo nadává, pro mne ještě přijatelné. Mám to kompenzováno krásným, přirozeným obrazem, každá TV (výrobce) má své klady a zápory. Obraz na 50GT30 a ze satelitu Skylink jak v SD, tak samozřejmě v HD vysílání je tak dobrý, že lituji, že jsem nešel do větší TV (55VT30). Sleduji ze vzdálenosti 2,90 – 3 m.
    bastlir (3245)|15.10.2011 03:10
    [quote=Pitomec;371893]U LCD Samsung jsem ten nesmysl s automatickou regulací zvuku musel vypnout, protože to bylo každou chvíli, jak to samo měnilo dynamiku a nedalo se to poslouchat :cool:[/quote]

    Vždyť jsem to také viděl jen na obrázku a nevyzkoušel jsem si to.
    KamilZ (10277)|15.10.2011 06:48
    [quote=kovarjos05;371929]tak teď fakt nevím který bude nejlepší...babo raď...[/quote]
    Kup si samozřejmě co chceš, jen říkáme, že CI+ není to pravé ořechové:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29700
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29286
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28315

    V těch diskuzích máš i odkazy na doporučované modely.
    KOCOUR65 (653)|15.10.2011 10:31
    Obraz na 50GT30 a ze satelitu Skylink jak v SD, tak samozřejmě v HD vysílání je tak dobrý, že lituji, že jsem nešel do větší TV (55VT30). Sleduji ze vzdálenosti 2,90 – 3 m.
    - tak tohle je vtip mesice - na 3m kup radeji 150" uhlopricku at tu kvalitu poradne vychutnas protoze ta 55 je pro tvoje slepe oci malo
    Karel286 (73)|15.10.2011 11:39
    [quote=KOCOUR65;371974] na 3m kup radeji 150" uhlopricku at tu kvalitu poradne vychutnas protoze ta 55 je pro tvoje slepe oci malo[/quote]

    Každý to vnímáme jinak. Někdo naopak má zrak, jak orel v letu. Mám 36 cm CRT. Nechceš ji koupit?
    Pitomec (10211)|15.10.2011 11:48
    [quote=Karel286;371937]Řešil jsem tu samou otázku. (TX-P50GT30)
    [COLOR=red]Nakonec jsem zvolil modul Neotion Skylink.[/COLOR]
    Důvod:
    1) doporučení Panasonicu
    2) Cena
    3) Česká a slovenská lokalizace
    4) Aktualizace software je ze stanice STV1 (Slováci), Skylink, pozice Astra 23,5. (Na rozdíl od modulu Mascon, kde probíhá aktualizace z pozice 19,2°E) Konvertor LNB mám pouze jeden a to právě na pozici Astra 23,5.

    Modul Neotion nepodporuje Secure Silicon. ??? K čemu je to dobré moc netuším, na můj dotaz u Skylinku mi bylo řečeno, že je to prý „jedno“.

    Vše šlape jak má, všechny dostupné kanály na pozici Astra 23,5 a to jak v HDTV vysílání bez jediné chybičky. Aktualizace CA modulu ze stanice STV 1 také proběhla v pořádku, naprosto srozumitelný postup.
    Trochu pomalejší přepínání programů na TV Panasonic – 2 s u SD, 4,5 s u HD. Již zde bylo zmiňováno. Netuším, jak to ovlivňuje právě použitý CA modul.
    Někdo nadává, pro mne ještě přijatelné. Mám to kompenzováno krásným, přirozeným obrazem, každá TV (výrobce) má své klady a zápory. Obraz na 50GT30 a ze satelitu Skylink jak v SD, tak samozřejmě v HD vysílání je tak dobrý, že lituji, že jsem nešel do větší TV (55VT30). Sleduji ze vzdálenosti 2,90 – 3 m.[/quote]
    Obávám se, že to nebyla moc dobrá volba, protože právě Neotion je CI+, tj. všechny pseudoautorský opatření pocítíš. Narozdíl od běžnýho CI typu Mascom, jenž na to kašle. A český menu u CAM je spíš pro pobavení, stejně jako je úplně nepodstatný, jestli je aktualizace z Astry 19,2E (tu ještě nemáš?).
    Karel286 (73)|15.10.2011 12:26
    [quote=Pitomec;371986] Astry 19,2E (tu ještě nemáš?).[/quote]

    No nemám. Tuším, že je to škoda a jisté omezení. Nicméně, než se dostanu k TV, tak stejně nestíhám sledovat ani to, co mám nyní. Snad časem…
    kovarjos05 (69)|16.10.2011 02:21
    Kare286, mohl by jsi mě trochu popsat jak se ten modul aktualizuje? nic o tom nevím, ještě jsem to nikdy nedělal, děkuji.
    KamilZ (10277)|16.10.2011 07:13
    [quote=kovarjos05;372073]Kare286, mohl by jsi mě trochu popsat jak se ten modul aktualizuje? nic o tom nevím, ještě jsem to nikdy nedělal, děkuji.[/quote]
    Zkus tohle:
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
    Pitomec (10211)|16.10.2011 10:18
    Napřed by nám mohl prozradit, k čemu ten CAM vlastně potřebuje aktualizovat :-? Jestli mu nefunguje, tak ho má jít reklamovat a jestli funguje, tak není aktualizace potřeba...
    Kanape (125)|17.10.2011 11:26
    [quote=Pitomec;371893]U LCD Samsung jsem ten nesmysl s automatickou regulací zvuku musel vypnout, protože to bylo každou chvíli, jak to samo měnilo dynamiku a nedalo se to poslouchat :cool:[/quote]

    Souhlas, u Samsungu mě to také štvalo. U Panasonicu to funguje na můj vkus lépe (zřejmě tam nemají tak velkou úroveň komprese, takže je to poslouchatelné, tedy pokud se používají vnitřní repráky.
    Kanape (125)|17.10.2011 11:32
    ... Obraz na 50GT30 a ze satelitu Skylink jak v SD, tak samozřejmě v HD vysílání je tak dobrý, že lituji, že jsem nešel do větší TV (55VT30). Sleduji ze vzdálenosti 2,90 – 3 m.[/QUOTE]

    Také lituji, mám 50VT30 předtím 42" Panosonic a myslel jsem si že to bude stačit. Nestačí!
    kovarjos05 (69)|17.10.2011 22:07
    pitomec, to že se musí aktualizovat psal o něco víše... Karel286...tak nevím jak to vlastně má být. Já si právě chci koupit modul Mascom dle doporučení Panasonic Praha. Zatím jen sonduji který bude nejvhodnější. Chci ho koupit během týdne i s kartou Skylink na TV Pan. TX-P50GT30E. Jedná se mě jen o základní programy Skylink (zdarma) ostatně taky se mě zdá divné že by se měl aktualizovat, nicméně z Panasonicu mě psali pokud bude potřeba aktualizovat tak to jde přes servisní menu, tak ted fakt nevím. Zatím jedu na sat. Technisat SIR který hodlám dát do ložníce. Proto se ptám na různé info.
    Karel286 (73)|17.10.2011 23:16
    [quote=kovarjos05;372508] to že se musí aktualizovat psal o něco víše... Karel286...tak nevím jak to vlastně má být. [/quote]

    Aktualizovat se nic nemusí, když to funguje tak, jak má!! Tak jsem to nenapsal. Jenom jsem tu možnost využil, když mi to TV nabídla.
    Postup: Menu – nastavení – common interface – přístup a dále dle nabídky (kontrola verze, možnost aktualizace atd. Návod (ten "velký") na TX-P50GT30, strana 61.
    Kanape (125)|18.10.2011 10:42
    [quote=KamilZ;372346]Jaká komprese? TV zvuk nijak nekomprimuje?![/quote]

    Komprese dynamiky zvukového signálu je proces používaný v audiotechnice ke zmenšení dynamického rozsahu zpracovávaného signálu. Provádí se kompresorem dynamiky, který může být jak hardwarový (analogový, digitální, nebo kombinace obého) nebo softwarový (plugin v digitálním systému, ve kterém je signál zpracováván). - tolik Wikipedie. Pod komprimací rozumím něco jiného.