Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Full HD přehrávače Playon!HD a jejich podpora už i v ČR

acczech (12)|18.2.2010 16:13
Nerad bych, aby toto vyznělo jako reklamní sdělení, ale hodně málo se stále ví o přehrávačích Playon!HD (http://www.playonhd.com) a rekordérech (http://www.playondvr.com) od AC Ryan.

Vítězné produkty mnoha recenzí odborných časopisů v Evropě a v Asii. Super technická podpora, nadstandardní četnost aktualizací firmware (neustále novinky a vylepšení).

V nejbližší době bude možné nakupovat přímo i v ČR ... v kamenných obchodech, v řetězcích i na internetu.

Navíc technická podpora dostupná i v českém jazyce (cz@acryan.com).

Určitě ale nebudou litovat ti, kdo budou mít cestu na Cebit 2010 do Hannoveru (v hale 14, stánek L16 od 2.3. do 6.3. 2010). Bude zde představen nový hdd rekordér, který v současnosti nemá na trhu obdoby ...

David
MAKcz (205)|19.2.2010 07:37
Kde se da zjistit jakej chipset to ma ?
Jake to ma gui ? maji nekde screenshoty ?
Muze to fungovat bez toho vestaveneho vetraku ?
Proc to ma tak "uzasne debilni" rozmisteni tlacitak jako jazdej jinej cinan na do?
Ma to gigovou sitovku?
Umi to id3tagy u flacu ?

vse co jsem napasal neumi pokud se nepletu 95% prehravacu na trhu, pokud ma byt tento vyjmecny, bude mit asi dost bodu kladnych, ne ?
acczech (12)|19.2.2010 13:27
Kde se da zjistit jakej chipset to ma ?
Playon!HD používá chipset Realtek 128x (oproti Sigma chipsetům například nahrává rychleji fotografie, chipset Realtek používá i Xtreamer)

Jake to ma gui ? maji nekde screenshoty ?
Fotografie jsem přidal k diskusi. Toto rozhraní je řekněme "dočasné", pracuje se na firmware s kompletně přepracovaným grafickým rozhraním a bude to stát opravdu za to ...

Více obrázků stávajícího rozhraní je například zde: http://www.overclock3d.net/reviews/misc_hardware/ac_ryan_playon_hd/3

Muze to fungovat bez toho vestaveneho vetraku ?
Ano, může to fungovat i bez větráčku. Není to ale doporučeno vzhledem k možným problémům s teplotou hdd. Odstranění větráčku je vždy na vlastní nebezpečí a přístroj pozbývá možnost záruky.

Proc to ma tak "uzasne debilni" rozmisteni tlacitak jako jazdej jinej cinan na do?
Toto je chyba, kterou AC Ryan udělal (s rozmístěním tlačítek) a přiznává ji. Bohužel ji okopírovali i ostatní výrobci a proto vypadají všechny ovladače stejně a nebo hodně podobně.

Ma to gigovou sitovku?
Současný chipset nepodporuje 1GB síť, proto doposud není v přehrávačích. Síťová karta u PO HD je 10/100Mbps, je možné přidat i wifi adaptér 802.11b/g/n 300Mbps

Umi to id3tagy u flacu ?
Prozatím není odzkoušeno, pošlete prosím sample soubor pro odzkoušení ... pokud nebude podporováno, požádáme AC Ryan o přidání této možnosti.

Novinka, u Playon!HD je například YAMJ (rozšíření informací o souboru/filmu ... herec, rok, hodnocení, popis atd).
12150-interface.jpg 12150-movie.jpg yamj.jpg yamj_screenshot.jpg
vivid.sk (11472)|19.2.2010 14:21
pouzijem dotaz, ktory som smeroval aj do vlakna WD TV Live....

------
Existuje vobec nejaky player, ktory netrpi tymito detskymi chorobami a zvladne vsetko bez problemov a plnohnodnotne nahradi PC (dokonca aj nieco naviac?).

Skusim napisat klucove body:

video:

- podpora diakritiky v titulkoch (mozna manualna volby kodovej stranky v menu)
- podpora viacerych/roznych titulkov a ich manualny vyber (aj z podadresarov), bez ohladu na ich meno (moze byt rozdielne od mena filmu) a moznost prepinania sa medzi nimi.
- manualny posun titulkov v obraze (na vysku; standardne by sa mali objavovat v spodnej ciernej ploche)
- zmena farby a velkosti titulkov (samozrejma je aj volba tienovania a farba tienov)
- prepinanie jazykovych stop
- podpora AC3 a DTS (vratane pass-thru)
- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
- plna podpora DVD (vratane menu)
- plynule prehravanie BD ripov na 23.976 fps (bez prilezitostneho cukania).
- moznost menit priamo tlacitkom aspect ratio + zoomovat (Pan&Scan).
- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu
doplnene:
- ulozenie pozicie (nastaveni) pre kazdy film (pozicia, zoom, track), aby pri dalsom spusteni pokracoval od poslednej pozicie (alebo sa spytal, ci to uzivatel pozaduje)

a z tych specifickejsich:
- horizontalny posun obrazu (hore a dole, v pripade filmov 2.35:1 - pre lepsiu citatelnost titulkov v ciernom pase)

audio:

- podpora lossless formatov (flac, wavpack, ape - tieto stacia, popripade este wav)
- bitperfect SPDIF output (bez upsamplingu na 48k pri CD, ako to robia lacne onboard zvukovky v PC)
- podpora flac/wv/ape/wav + cue. (teda image + cue sheet).
- podpora vytvarania a ukladanie playlistov (alebo favorities ....)
- Rozumne skakanie po adresaroch/preskakovanie skladieb (aby to bolo pouzitelne aj bez zapnutia TV)

... a viac mi nenapadne, v kazdom pripade nemal som doma este ziadnu krabicku, ktora by toto zvladla. Snad sa dozijem .... (i ked mi to defacto netreba, lebo PC je PC, ale pokial bude niekto z okolia vyberat, tak rad by som vedel o nejakych tipoch;
acczech (12)|19.2.2010 14:45
Zkusím (co budu vědět) o Playon!HD:

video:

- podpora diakritiky (mozna manualna volby kodovej stranky v menu)
ANO

- podpora viacerych/roznych titulkov a ich manualny vyber (aj z podadresarov), bez ohladu na ich meno (moze byt rozdielne od mena filmu) a moznost prepinania sa medzi nimi.
TUŠÍM ŽE ANO (PROVĚŘÍM)

- manualny posun titulkov v obraze (na vysku; standardne by sa mali objavovat v spodnej ciernej ploche)
ANO

- zmena farby a velkosti titulkov (samozrejma je aj volba tienovania a farba tienov)
ANO

- prepinanie jazykovych stop
TUŠÍM ŽE ANO (PROVĚŘÍM)

- podpora AC3 a DTS (vratane pass-thru)
AC3 Dolby Digital 5.1 (passthrough & downmix to stereo)
DTS (passthrough & downmix to stereo)
DTS Master Audio (passthrough core stream & downmix to stereo)

- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
NEVÍM, PROVĚŘÍM

- plna podpora DVD (vratane menu)
S NOVÝM FIRMWARE ANO

- plynule prehravanie BD ripov na 23.976 fps (bez prilezitostneho cukania).
ANO, NASTAVENÍ 24FPS JE PŘÍMO V MENU

- moznost menit priamo tlacitkom aspect ratio + zoomovat (Pan&Scan).
ANO (ALE DVĚ TLAČÍTKA NA RATIO A ZOOM ... ZDE NĚKOLIK MOŽNOSTÍ ZOOM)

- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu
TUŠÍM ŽE ANO

a z tych specifickejsich:
- horizontalny posun obrazu (hore a dole, v pripade filmov 2.35:1 - pre lepsiu citatelnost titulkov v ciernom pase)
NE

audio:

- podpora lossless formatov (flac, wavpack, ape - tieto stacia, popripade este wav)
FLAC A WAV ANO,

- bitperfect SPDIF output (bez upsamplingu na 48k pri CD, ako to robia lacne onboard zvukovky v PC)

ZJISTÍM

- podpora flac/wv/ape/wav + cue. (teda image + cue sheet).
ZJISTÍM

- podpora vytvarania a ukladanie playlistov (alebo favorities ....)
MYSLÍM ŽE ANO

- Rozumne skakanie po adresaroch/preskakovanie skladieb (aby to bolo pouzitelne aj bez zapnutia TV)
POMOCÍ VYTVOŘENÉHO PLAYLISTU A NEBO MOŽNOST STRÁNKOVÁNÍ
vivid.sk (11472)|19.2.2010 15:06
vdaka za rychle odpovede, no vyzera to zatial velmi zaujimavo....

este by som doplnil otazku ohladom HW.

Zvladne to napriklad zname demo: Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv ?
acczech (12)|19.2.2010 15:09
Stáhnu a vyzkouším ... není k dispozici link?
redliner (36)|19.2.2010 15:17
http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?f=41&t=3384

Inak toto je prehravac ktory planujem kupit, som rad ze aj tu konecne vznikla diskusia. Na slovensku som ho zaregistroval uz pred vianocami v jednom elektre.
acczech (12)|19.2.2010 15:24
Cca za dva tři týdny bude i vlastní eshop a elektro obchody i řetězce je doufejme budou mít v nabídce :)

Ono to zní hloupě, ale opravdu s ním mám jen ty nejlepší zkušenosti ...
redliner (36)|19.2.2010 15:31
Ma ho kolega, jeho 5. znamych, takze referencie mam z prvej ruky a od ludi ktorych poznam. To je dovod preco ho chcem.

U nas sa predava v eshope za 159€ bez HDD
v kamennej predajni 249€ s 500GB HDD a 299€ s 1TB HDD

povodne bol som rozhodnuty ho kupovat priamo od vyrobcu za 150€ ale za cenu 159€ nieje co riesit a kupim ho tu.
Millo78 (122)|19.2.2010 15:45
Hmm, to som zvedavy ci sa najde nejaka krabicka, co bude vediet vsetko co si popisal..
FANTEC MM-FHDL + WiFi Media Player
http://www.fantec.de/html/en/4/artId/__1501/varId/__1501/bild/__2/gid/__110090112090/article.html
Manual EN http://images.fantec.de/MANUAL_MM-FHDL.pdf

video:
- podpora diakritiky (mozna manualna volby kodovej stranky v menu)
menu nieje v cz/sk (otazne ci bude..), kodova stranka v menu

- podpora viacerych/roznych titulkov a ich manualny vyber (aj z podadresarov), bez ohladu na ich meno (moze byt rozdielne od mena filmu) a moznost prepinania sa medzi nimi.
ANO

- manualny posun titulkov v obraze (na vysku; standardne by sa mali objavovat v spodnej ciernej ploche)
ANO

- zmena farby a velkosti titulkov (samozrejma je aj volba tienovania a farba tienov)
ANO (tiene preverim)

- prepinanie jazykovych stop
ANO

- podpora AC3 a DTS (vratane pass-thru)
Dolby Digital & DTS - LPCM alebo RAW
Dolby Digital & DTS downmix (with Rev 0.2)


- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
NIE

- plna podpora DVD (vratane menu)
ANO (menu funguje tiez)

- plynule prehravanie BD ripov na 23.976 fps (bez prilezitostneho cukania).
ANO

- moznost menit priamo tlacitkom aspect ratio + zoomovat (Pan&Scan).
ANO

- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu
ANO

a z tych specifickejsich:
- horizontalny posun obrazu (hore a dole, v pripade filmov 2.35:1 - pre lepsiu citatelnost titulkov v ciernom pase)
NE

audio:
- podpora lossless formatov (flac, wavpack, ape - tieto stacia, popripade este wav)
MP3, OGG, WMA, WAV, AAC, FLAC
compression rate between 32 Kbps and 320 Kbps
Codecs:
MP2, MP3, OGG Vorbis, WMA Standard (DRM, Pro & Advanced Profile are not supported), PCM, LPCM, MS-ADPCM, LC-AAC, HE-AAC, COOK, RA-Lossless

- bitperfect SPDIF output (bez upsamplingu na 48k pri CD, ako to robia lacne onboard zvukovky v PC)
Neviem

- podpora flac/wv/ape/wav + cue. (teda image + cue sheet).
Neviem

- podpora vytvarania a ukladanie playlistov (alebo favorities ....)
ANO

- Rozumne skakanie po adresaroch/preskakovanie skladieb (aby to bolo pouzitelne aj bez zapnutia TV)
V predu je barevny display na navigaciu bez TV..

EDIT: to 40Mbps video skusim a dam vediet
peatro (1054)|20.2.2010 19:24
Vypada stejne jako http://www.hdprehravace.cz/mede8er-cz/med500x-cz.html telem obsahem i softwarem, jinak na co se tu vivid.sk vyptava umi uz davno tvix, krome synchronizace audio-video, to si musis udelat na kompu
taky jsem si vsiml, ze novy tvix 6600 pouziva realtek cip, ale vyssi verzi.........otazkou zustava jestli ten realtek 1073 v acryan bude dostatecne vykony?? nebo bude lespi si priplatit za tvixe?? jinak je to moc sikovna masinka, po tvixu 6600 jasnou volbou
vivid.sk (11472)|20.2.2010 19:35
krome synchronizace audio-video,

ale to je dost zasadna poziadavka, bez nej totiz, (pokial ma niekto starsi AVR bez moznosti korekcii) su tieto krabice moc nepouzitelne (max. tak na filmy s dabingom, alebo prehravanie muziky).

P.S. A pokial ma stat nejaky player na urovni 400-500e, tak sa na neho vacsina zaujemcov vykasle a kupi si (podstatne) lacnejsiu alternativu, aj napriek absencii niektorej funkcie.
peatro (1054)|21.2.2010 12:57
[quote=vivid.sk;267522]krome synchronizace audio-video,

ale to je dost zasadna poziadavka, bez nej totiz, (pokial ma niekto starsi AVR bez moznosti korekcii) su tieto krabice moc nepouzitelne (max. tak na filmy s dabingom, alebo prehravanie muziky).

P.S. A pokial ma stat nejaky player na urovni 400-500e, tak sa na neho vacsina zaujemcov vykasle a kupi si (podstatne) lacnejsiu alternativu, aj napriek absencii niektorej funkcie.[/quote]

synchronizace audia na mkv playeru je uplne zbytecna vec....mkv mas ze site a synchro na PC umi kazdy debil, nevidim duvod proc zrovna tuto zbytecnou fce by se meli vyvojari zabyvat, spise at se zabyvaji externi sitovkou pro rychlejsi streaming a ne blbostma a jinak AVR je na delay zvuku
jinak jsem se dival na youtube jakou ma odezvu realtek 1073 cip a teda nic moc neco jako popcorn, zlaty tvix
vivid.sk (11472)|21.2.2010 16:06
..mkv mas ze site a synchro na PC umi kazdy debil,

tomuto som celkom nepochopil, .... (a ak som to aj pochopil, tak to si snad robis srandu).

a jinak AVR je na delay zvuku
A ti, co maju stereo zosilnovace, alebo AVR starsie ako 3 roky, tak ?
acczech (12)|21.2.2010 17:36
Playon!HD používá chipset Realtek 128x , ne 1073 (navíc oproti Sigma chipsetům například nahrává rychleji fotografie, chipset Realtek používá i Xtreamer)

A jen pro info: současný chipset nepodporuje 1GB síť, proto doposud není v přehrávačích gigová síťovka.
peatro (1054)|21.2.2010 19:35
[quote=vivid.sk;267671]..mkv mas ze site a synchro na PC umi kazdy debil,

tomuto som celkom nepochopil, .... (a ak som to aj pochopil, tak to si snad robis srandu).

a jinak AVR je na delay zvuku
A ti, co maju stereo zosilnovace, alebo AVR starsie ako 3 roky, tak ?[/quote]

nevim co si nepochopil, pridani dalsi audio stopy a jeji synchro delas na PC, jak jinak?
ti co maji nejake smejd lacne AVR tak asi si koupy nove, jinak tam ten predstih zvuku je nepostrehnutelny a ti co maji kvalitnejsi aparaturu maji AVR s konstantnim zpozdenim.
JAko tady resis uplne pytloviny
peatro (1054)|21.2.2010 19:49
[quote=acczech;267697]Playon!HD používá chipset Realtek 128x , ne 1073 (navíc oproti Sigma chipsetům například nahrává rychleji fotografie, chipset Realtek používá i Xtreamer)

A jen pro info: současný chipset nepodporuje 1GB síť, proto doposud není v přehrávačích gigová síťovka.[/quote]

no ja jsem vyguglovaL neco jineho, ze ma shodny cip jako egreat R1 NEBO mede8er
128x ma extreamer
taky bych se rad zeptal na chlazeni? se skusenosti u tvixe 6500 byla velka NESPOKOJENOST s hlucnosti vetraku, u jeho nastupce 6600 je pouzity 60mm vetracek s kulickovym loziskem pro tizsi chod, jak jeto u playona?
acczech (12)|21.2.2010 20:09
[quote=peatro;267734]no ja jsem vyguglovaL neco jineho, ze ma shodny cip jako egreat R1 NEBO mede8er
128x ma extreamer
taky bych se rad zeptal na chlazeni? se skusenosti u tvixe 6500 byla velka NESPOKOJENOST s hlucnosti vetraku, u jeho nastupce 6600 je pouzity 60mm vetracek s kulickovym loziskem pro tizsi chod, jak jeto u playona?[/quote]

Ajaj ... moje chyba, chipset 128x je použitý u starší verze Playon DVR. U nových přehrávačů Playon!HD je (jak správně píšete) chipset 1073.

---
ACRyan PlayOn!HD
The newest firmware now uses Realtek SDK 3.0, making the Play!On the first (and only as of 25-Jan) player to release a Realtek SDK 3.0 firmware. Whilst still not fully addressing lossless HD-Audio, it does make one big advance that we had been waiting for in a Realtek player. Support for YAMJ is now provided, allowing for a much improved graphical method of browsing your media.

ACRyan's firmware support, and the Play!On firmware itself, are now superior to any of the other Realteks. When combined with the comprehensive connectivity it makes the ACRyan Play!On currently the best Realtek Media Player.
---
acczech (12)|21.2.2010 20:24
[quote=peatro;267734]no ja jsem vyguglovaL neco jineho, ze ma shodny cip jako egreat R1 NEBO mede8er
128x ma extreamer
taky bych se rad zeptal na chlazeni? se skusenosti u tvixe 6500 byla velka NESPOKOJENOST s hlucnosti vetraku, u jeho nastupce 6600 je pouzity 60mm vetracek s kulickovym loziskem pro tizsi chod, jak jeto u playona?[/quote]

S tím chlazením to je bohužel na uchu každého :) Větráček je slyšet, ale pro mé ucho neznatelně. Je samozřejmě možné jej odstranit, ale to je nedoporučený postup, který je důvodem k odmítnutí reklamace.

U Playon je použitý větráček 40mm.
vivid.sk (11472)|21.2.2010 21:33
[quote=peatro;267729]nevim co si nepochopil, pridani dalsi audio stopy a jeji synchro delas na PC, jak jinak?
ti co maji nejake smejd lacne AVR tak asi si koupy nove, jinak tam ten predstih zvuku je nepostrehnutelny a ti co maji kvalitnejsi aparaturu maji AVR s konstantnim zpozdenim.
JAko tady resis uplne pytloviny[/quote]

Pridanie akej stopy? A ake synchro? Ved v povodnych MKV su stopy zosynchronizovane korektne. Alebo si myslis, ze sa budem jebat s kazdym mkv a synchronizovat? A co DVDcka, takisto authorovat nanovo ? To je snad zly sen co tu citam....

ti co maji nejake smejd lacne AVR tak asi si koupy nove
hmm, ak si myslis, ze bude clovek vyhadzovat kazde 3 roky za AVR niekolko tisic eur, tak snivaj dalej. Taktiez je mnoho ludi s kvalitnou stereo aparaturou o ktorej sa ti ani neprisnilo a urcite ju budu vsetci vymenat za nejake smejdove AVR ....

jinak tam ten predstih zvuku je nepostrehnutelny
snivaj dalej .. ak je u teba 130ms nepostrehnutelny rozdiel, tak sa zrejme nemame o com bavit.



P.S. osobne nemam problem s input lagom. Korekciu vykonavam automaticky softwarovo v HTPC, ale pisem za mnoho ludi, ktori tuto moznost nemaju. A netvarim sa ako niektori diskutujuci (nemenovani), ze ked viem problem vyriesit ja, ze neexistuje.
peatro (1054)|22.2.2010 00:28
[quote=vivid.sk;267755]Pridanie akej stopy? A ake synchro? Ved v povodnych MKV su stopy zosynchronizovane korektne. Alebo si myslis, ze sa budem jebat s kazdym mkv a synchronizovat? A co DVDcka, takisto authorovat nanovo ? To je snad zly sen co tu citam....

ti co maji nejake smejd lacne AVR tak asi si koupy nove
hmm, ak si myslis, ze bude clovek vyhadzovat kazde 3 roky za AVR niekolko tisic eur, tak snivaj dalej. Taktiez je mnoho ludi s kvalitnou stereo aparaturou o ktorej sa ti ani neprisnilo a urcite ju budu vsetci vymenat za nejake smejdove AVR ....

jinak tam ten predstih zvuku je nepostrehnutelny
snivaj dalej .. ak je u teba 130ms nepostrehnutelny rozdiel, tak sa zrejme nemame o com bavit.



P.S. osobne nemam problem s input lagom. Korekciu vykonavam automaticky softwarovo v HTPC, ale pisem za mnoho ludi, ktori tuto moznost nemaju. A netvarim sa ako niektori diskutujuci (nemenovani), ze ked viem problem vyriesit ja, ze neexistuje.[/quote]

nevim proc se takhle blbe ptas? ty pracujes s mkv poprve? Ja se spis ptam jake DVD? Mas v tom bordel, dvd player taky nema audio synchro.proc asi ? abyses mohl blbe zeptat a zbyetecne v tom kafrat a delat z neceho big problem tam kde neni, jestlize mas rad 5.1 a jde ti tak o ten zvuk, urcite na to nezapojis analogove geniusky za 2.000,- nebo ano?
A tak jak to tu procitam, pytloviny z predstihem zvuku jsou tu jen tvoji nocni murou..
Kdyz si otevres google kazdy onkyo, denon to umi lechce poresit a nemusis resit aparaturu za nekolko 1000 eur, a ti jak ty rikas nekteri maji treba za 5.000 eur aparaturu ve stereu a nemaji tam delay? JO? uz se probud....jedine co musis vymenit je AVR, a ty nad 1000 eur to maji vsechny
TV taky vymenesis za 3-4 roky za lepsi nebo ne? tak samo je to s AVR a divim se jestli mas tento problem, ze sis ho nevsiml u bezneho dvd prehravace a 100hz TV, kery je na trhu uz pres 10 let a resis to ted u HD medii na mkv jako velky nedostatek.....spis mi to prijde, ze fakt nekteri tu umyslne vytvareji flame aby byly zajimavy
Moc dobre znas reseni, ze zadny mkv prehravac to neresi a reseni je AVR , tal nevim proc to tu vsude rozebiras..............pak jestlize nemas penize na obnovu nejednodusi reseni je mkv merge, kdyz znas delay jak tu uvadis 130ms i kdyz ve skutecnosti je mnohem mensi, tak za 5 min vyreseno, dokonce muzes ulozit jako druhou stopu........kdys mas ten netopiri sluh a oci jak dalekohledy
ty si to nastavujes na zvukovce na HTPC, takze jak rikam problem zadny a nemusis to rezebirat v kazde diskusi, protoze je to opravdu z te vsech vecech kolem media playeru ta nejmene podstatna
peatro (1054)|22.2.2010 00:42
jinak zpet od pytlovin k tem podstatnejsim vecem, tady mala recenze porovnani sigmy 8635 s RTD 1073, muzete nakopirvat a pouzit google prekladac pro ty co neumi anglicky, jinak cip RTD 1283 ma pouze tvix 6600, kde je mozna podpora HD DTS HD DD true do budoucna a taky se doctete, ze rtd 1073 CO pouzivaji ty levnejsi prehravace jsou mene stabilni kvuli problemu prehrivani zvlast pri 1080p kde dochazi k vysokym taktum.



With the new RTD1283 program listing of the major forums for Sigma Designs and the two chip manufacturers Realtek contrast more intense discussion, of course, there is also no lack of manufacturers representatives Huyou, misleading consumer choices consumers make mistakes. Well, today we have to broke the news about the two mainstream chips, "hidden rules."

RTD1073 and SMP8635 sound quality comparison
Sound quality, SMP8635 supports DTS-HD source output, sound quality is also ahead of other decoding RTD1073, a next-generation power amplifier cares about sound quality would no doubt choose SMP8635, or no less demanding on the next-generation audio amplifier can choose to RTD1073. However, Realtek chip, the emergence of newly published RTD1283 changed the status quo, it can well supported next-generation audio, but now on the market use RTD1283 chip players still less than normal.

RTD1073 and SMP8635-quality comparison
Quality aspects, RTD1073 Although the program's products have also played the banner of 1080p, but the actual number of low-end products only go to 720p. If you need to use super-high-definition projection watch, then 1080p will find RTD1073's a lot less than the SMP8635 of 1080p. So SMP8635 is more practical for high-quality requirements, and recommended the use of home theater program.

RTD1073 and SMP8635 Network Comparison
In the network support, although the RTD1073 and SMP8635 support network function, support BT download. However, the reasons are basically SMP8635 software and hardware products in the domestic BT download difficult to achieve. RTD1073 relatively simple to set up the software, the hardware also has good support, BT download can be a very good implementation. But the Realtek network advantages not only this, the new RTD1283 chip also supports the popular WiFi networks, including direct support for large-scale video website YouTube in support of the mainstream media, RSS capabilities. That a rich network applications will also become an important reason why users choose Realtek.
RTD1073 and SMP8635 File Format Comparison

For the file format support, RTD1073 have an absolute advantage, SMP8635 is no advantage at all, because RTD1073 supports RMVB, RM, if you have to look at RMVB, then definitely choose RTD1073 program. After all, some of the many resources online to download or use of RMVB format, high-definition player, the necessary functions less.
RTD1073 and SMP8635DTS decoding contrast

In the DTS decoder area, RTD1073 chip products basically support DTS software decoding. The SMP8635 also features soft solution although the DTS capabilities, but not with SMP8635 software products that support DTS decoding, we pay special attention to the time of purchase, different brands have different models, if the product was not bought SMP8635 software solution DTS capabilities, but also want to buy their own decoders, it uneconomical. RTD1073 and the use of technology RTD1283 Comparison

Although the division RTD1073 and RTD1283 out of the same door, but they are prepared for different purposes. RTD1073 targeted at players, but RTD1283 located in the hard disk-like video recorders, playback, if only from the point of view, no distinction between the two. From the view of the chip manufacturing process, RTD1283 using more advanced technology, RTD1283 is a BGA package, rather than RTD1073.
RTD1073 and RTD1283 thermal stability of the contrast


Realtek RTD1073 program the biggest bottleneck is the heat, high heat to bring the stability and reliability also will be reduced; Another problem is the firmware, for now, Taiwan's Realtek has not done right, as the United States, SIGMA Customers open source, such RTD1073 inside BUG, also need to Realtek themselves gradually solved.
pinot (5)|24.2.2010 16:33
K čemu by byla u stereo aparatury funkce delay ???
vivid.sk (11472)|24.2.2010 16:48
tak jak to tu procitam, pytloviny z predstihem zvuku jsou tu jen tvoji nocni murou..

Mylis sa, ja som za vodou. Ale popozeraj ine vlakna a mozno zistis, ze ini maju podobny setup a pokial nechcu kupit novy AVR, tak lacne riesenie neexistuje.

Este raz zdoraznujem co som napisal: ...pisem za mnoho ludi, ktori tuto moznost nemaju. A netvarim sa ako niektori diskutujuci (nemenovani), ze ked viem problem vyriesit ja, ze neexistuje.


P.S. Evidentne si okolo ziadnej kvalitnej stereo aparatury nesiel ani oblukom.

P.S2. jedine co musis vymenit je AVR, a ty nad 1000 eur to maji vsechny
.
Nie, dnes uz aj AVR za 500e ma korekciu (a myslim, ze aj nejaky absolutny low-end za 300e), evidentne ale nechapes o com je tato diskusia od zaciatku. Je prave o pristrojoch, ktore tuto funkciu nemaju (ci uz zo svojej podstaty - stereo zosilnovace, alebo starsie AVR viac ako 3 roky - a je jedno ci stali 500, alebo 4000e).
peatro (1054)|25.2.2010 03:34
[quote=vivid.sk;268270] tak jak to tu procitam, pytloviny z predstihem zvuku jsou tu jen tvoji nocni murou..

Mylis sa, ja som za vodou. Ale popozeraj ine vlakna a mozno zistis, ze ini maju podobny setup a pokial nechcu kupit novy AVR, tak lacne riesenie neexistuje.

Este raz zdoraznujem co som napisal: ...pisem za mnoho ludi, ktori tuto moznost nemaju. A netvarim sa ako niektori diskutujuci (nemenovani), ze ked viem problem vyriesit ja, ze neexistuje.


P.S. Evidentne si okolo ziadnej kvalitnej stereo aparatury nesiel ani oblukom.

P.S2. jedine co musis vymenit je AVR, a ty nad 1000 eur to maji vsechny
.
Nie, dnes uz aj AVR za 500e ma korekciu (a myslim, ze aj nejaky absolutny low-end za 300e), evidentne ale nechapes o com je tato diskusia od zaciatku. Je prave o pristrojoch, ktore tuto funkciu nemaju (ci uz zo svojej podstaty - stereo zosilnovace, alebo starsie AVR viac ako 3 roky - a je jedno ci stali 500, alebo 4000e).[/quote]

tak kdyz mas JEN stereo na hudbu tak se tim necpi do TV, CO TI MAM NA TO RICT? a Nevymyslej, ze by to mel podporovat media prehravac, kdyz od toho tu slouzi AVR a ne prehravace at uz se jedna o mkv nebo DVD preharavace a kup si Ipod misto HDplayeru nebo neco podobneho a nemichej jabka s hruskami.

A opravdu jsem kolem stereo nesel, protoze me nezajima a jestli sel tak jsem se o stereo nikdy nezajimal, vzdy mi slo o 5.1
peatro (1054)|25.2.2010 03:47
[quote=pinot;268262]K čemu by byla u stereo aparatury funkce delay ???[/quote]

tak jak mam vedet, z ceho ma kdo, jak poskladane stereo?

Vivid tu porad mota stereo a tv dohromady a jeste hdprehravace.....ve vlakne HD playeru, nekteri jsou tu fakt zajimavy
lubike176 (38)|12.4.2010 12:18
Má tento prehravač české menu?
acczech (12)|12.4.2010 12:27
[quote=lubike176;276944]Má tento prehravač české menu?[/quote]
Dobrý den,
ano, přehrávače i rekordéry Playon! mají české i slovenské menu, stejně tak jsou k zařízením přidávány české návody.

Hezký den.
lubike176 (38)|12.4.2010 18:32
No bol som v TPD majú ho tam 1tb za249eur ale predavač mi tvrdil že to nema cz anisk menu nebol by nejaky jpg nahlad ako je to s podporou fimwaru našiel so len nejaky s r.2009
acczech (12)|12.4.2010 18:44
[quote=lubike176;276987]No bol som v TPD majú ho tam 1tb za249eur ale predavač mi tvrdil že to nema cz anisk menu nebol by nejaky jpg nahlad ako je to s podporou fimwaru našiel so len nejaky s r.2009[/quote]
Zkusím něco nafotit :) Mám jak přehrávač tak i rekordér k testování a obě verze jsou plně počeštěné i ve slovenštině. Dejte mi ale chvilku, poslední dobou nějak nestíhám :)

Toto je log s podporovanými jazyky v přehrávačích Playon!HD: http://www.acryan.com/downloads/menu_language.txt

K nim je aktuálně dostupný firmware verze 7.06.r2901, viz.: http://www.playonhd.com/en/#support

Pěkný den.
lubike176 (38)|13.4.2010 20:51
Dala by sa pripojiť externá dvd alebo brd mechanika cez usb a vedelo by to prehrať originalne disky ako napr. IAMM NTD29 http://umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00095&skupina_zbozi=DH-IAMM&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00095
acczech (12)|13.4.2010 21:16
[quote=lubike176;277150]Dala by sa pripojiť externá dvd alebo brd mechanika cez usb a vedelo by to prehrať originalne disky ako napr. IAMM NTD29 http://umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00095&skupina_zbozi=DH-IAMM&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00095[/quote]
Ano, přes USB se dá připojit DVD nebo BluRay mechanika a přehrávat disky (v setupu zařízení je dokonce možnost povolit/vypnout automatické přehrávání při vložení disku a možnost zobrazení různých úhlů - pokud na disku jsou). Na druhou stranu je třeba říct, že některé filmy s ochranou přehrávač přes tuto mechaniku neumí přehrát. Je potom třeba originální DVD/BD zkopírovat na jiné médium (a odstranit ochranu), potom je přehrávání bez problémů.
Pytkin (7947)|13.4.2010 21:30
ako pozeram , je tam sigma .. takze rtsp, rtmp streamy asi nehrozia , co ?
ivow (2)|16.4.2010 12:08
[quote=lubike176;277150]Dala by sa pripojiť externá dvd alebo brd mechanika cez usb a vedelo by to prehrať originalne disky ako napr. IAMM NTD29 http://umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00095&skupina_zbozi=DH-IAMM&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00095[/quote]

jste si jist, že tenhle nový UMAX to umí?
ivow (2)|16.4.2010 12:22
[quote=acczech;277166]Ano, přes USB se dá připojit DVD nebo BluRay mechanika a přehrávat disky (v setupu zařízení je dokonce možnost povolit/vypnout automatické přehrávání při vložení disku a možnost zobrazení různých úhlů - pokud na disku jsou). Na druhou stranu je třeba říct, že některé filmy s ochranou přehrávač přes tuto mechaniku neumí přehrát. Je potom třeba originální DVD/BD zkopírovat na jiné médium (a odstranit ochranu), potom je přehrávání bez problémů.[/quote]

Prosím který konkrétní model s jakým FW tuto funkci (používat HDD přehrávač jako DVD přehrávač) podporuje?
lubike176 (38)|16.4.2010 17:36
[quote=ivow;277649]jste si jist, že tenhle nový UMAX to umí?[/quote]


Na obrázku píšu že možno prehrať original dvd titul ale odskúšané to nemám.
http://umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00095&skupina_zbozi=DH-IAMM&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00095
peatro (1054)|17.4.2010 21:50
ja bych se chtel zeptat jak je to

1) s internetovym radiem a jeho podporou, pise se v zavorce shoutcast, to znamena kdyz si ztahnu ceska radia v mp3 nebo wav odkazy a ulozim to v m3u, tak mi to nepojede?

2) take me zajima co zvladne toto zarizeni prehrat, jak vysoky bitrate bez trhani z interniho HDD a potom za site, jaka je rychlost site?

Uz nekdo zkousel na tomto zarizeni testovaci videa, kolik zvladne bitrate??

Take by me zajimala podpora framerates, jest-li umi auto prepinani 24p/NTFS/PAL, jest-li 23.976hz 1080p hraje plynule bez trhani, 24p auto??
lubike176 (38)|20.4.2010 14:33
Prehrá tento prehrávač toto demo :Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv veľa prehrávačov to nezvláda a ak nie neviete ktorý to zvládne?
rv123 (3)|21.4.2010 12:10
Playon HD mini jsem zakoupil před pár dny. Vybrat přehrávač, který by byl úplně dokonalý, je v tuto chvíli asi problém. Nemám s jinými zkušenosti jen z podobných fór na internetu. Nahrál jsem relativně poslední verzi FW, i když je to jen beta. FW se evidentně neustále vyvíjí.

Co se týče konrétních dotazů:
- Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv nezvádá! Obraz se rozpadá. 720p video jde dobře, 1080p občas zaškubne. Přehrávám přes síťový disk. USB nemám.

- síťovku to má jen 100MBit, dá se dokoupit Wifi-N, která by teoreticky mohla zvládnout i víc. 1GBit vůbec nepodporuje integrovaný čip, jestli jsem to dobře pochopil.

- 24p netestoval jsem, ale v menu je na to speciální přepínač, tj. nejedná se o automatické přepínání

- DVD umí přehrát jak ISO tak kopie souborů. Včetně menu. Zkusil jsem jen spustit, listování kapitolami, funkčnost všech položek menu jsem netestoval. Neměl jsem zatím čas

Co mě překvapilo je, že to zvládá FLAC i 96kHz/24bit a posílá správně do zesilovače. ID3 tagy to ovšem pro FLAC nezobrazuje správně. Na hudbu jej však zatím neplánuju, takže to ani nevadí. Věřím, že příští FW odstraní postupně většinu nedodělávek.

Titulky to zvládá celkem dobře a to jak integrované v MKV nebo M2TS, tak externí SRT. Je možné nastavit polohu, velikost a barvu. Posun synchronizace taky, ale nějak se mi to nedařilo nebo to neumím
lubike176 (38)|21.4.2010 14:40
To demo samsung som otestoval dnes v TPD aj ja no je pravda že to nezvláda ,ale malitamešte jednu krabičku WD TV Live a ten to zvládol v pohode .Bol som rozhodnuty pre play on ale teraz neviem, je ešte nejaky prehravač čo to zvládne?
peatro (1054)|22.4.2010 03:32
[quote=lubike176;278387]To demo samsung som otestoval dnes v TPD aj ja no je pravda že to nezvláda ,ale malitamešte jednu krabičku WD TV Live a ten to zvládol v pohode .Bol som rozhodnuty pre play on ale teraz neviem, je ešte nejaky prehravač čo to zvládne?[/quote]

kazdy postaveny na sigma 8642 nebo vyssi maji dvojnasobne vykonejsi cipset
rv123 (3)|22.4.2010 10:50
Pro úplnost jsem našel seznam funkčních videí:

From external USB HDD
720p - 5 refs - High@5.1 --- PASS
720p - 6 refs - High@4.1 --- PASS
720p - 8 refs - High@4.0 --- PASS (w/ ASS subs OK)
720p - 8 refs - High@5.1 --- PASS (w/ ASS subs OK)
720p - 9 refs - High@4.1 --- PASS (w/ ASS subs OK)
1080p - 5 refs - High@5.1 --- PASS
1080p - 8 refs - High@5.0 --- PASS (w/ ASS subs OK)
1080p - 8 refs - High@5.1 --- PASS
1080p - 10 refs - High@4.1 --- FAIL (constant image break-up but DTS-ES 7.1 OK)
1080i - 12 refs - High@4.1 --- FAIL (constant image break-up but DD5.1 OK)

NOTE: "\n" tag in ASS subs does not work and is displayed as part of the subtitle.

SMB/CIFS 100mbit from ReadyNAS NV+
720p - 9 refs - High@4.1 --- PASS (w/ ASS subs OK)
1080p - 8 refs - High@5.1 --- PASS

From internal HDD
720p - 10 refs* - High@5.1 --- PASS (w/ ASS subs OK)

http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=39&t=910

Ještě k autodetekci 24p - přepínač v menu má 2 polohy: off a auto. Takže autodetekce je možná.

Řekl bych, že playery na bázi Sigma CPU zvládnou všechna videa, jsou výkonnější, ale mají zabugovaný FW. Realtek je pomalejší, ale lepší FW a podpora. Těžká volba :-(
peatro (1054)|22.4.2010 13:29
V podstate je to tak, proto premyslim nad HDI DUNE, ktery uz je za jine penize, ale tech chyb je asi nejmene a vykon vyborny + 1Gbit popdora site, podopora a budoucnost Fw velice slibna
miky2 (37)|1.5.2010 21:57
Nevíte někdo jak přesně funguje u těch rekordérů ovládání na dálku přes internet? Údajně je možné se k Playonu! na dálku připojit a přehrávat si veškerý obsah na disku ... např. fotky, videa apod. A taky nastavovat nahrávání na disk z DVB-T.
sasa69 (88)|27.6.2010 09:32
[quote=miky2;279745]Nevíte někdo jak přesně funguje u těch rekordérů ovládání na dálku přes internet? Údajně je možné se k Playonu! na dálku připojit a přehrávat si veškerý obsah na disku ... např. fotky, videa apod. A taky nastavovat nahrávání na disk z DVB-T.[/quote]

dobrá otázka...také by mně to zajímalo
kuko61 (257)|31.12.2010 14:37
Tak som sa docital, ze Playon prehravace maju uz niekolko mesiacov fw robeny v Realtek SDK 3 (od r3582). Vedel by niekto napisat, ci sa aj my, cakajuci majitelia xtreamera mame tesit, ci doslo k zlepseniu stability a ci ma fw menej chyb ako predchadzajuce fw? ;)

Tiez som narazil na ohlaseny novy prehravac Fluxx, zalozeny na Intel Atom - pouzitym procesorom a funkciami by to mohol byt zaujimavy prehravac
http://www.acryan.com/en/fluxx.html



EDIT:
Tak Playon!HD Essential ma uz fw zalozeny na SDK 4 a nove GUI. Vyzera velmi pekne. Tu su screenshoty
http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=152&t=10077