Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

aspect ratio MOD suboru vo Vegase

elrarach (16)|8.6.2008 11:52
Pokusal som sa stahovat z kolegovej HDD kamery JVC GZ-MG155E cez FW (1394) rozhranie video, no kamera po urcitom case ako keby sama ukoncila prepojenie (Vegasovsky vidcap60 vyhodi hlasku"some error occured"). Tak som skusil pouzit *.mod video, do ktoreho si to kamera uklada, priamo vo Vegase a voila!, zozral ho. Problem spociva v tom, ze napriek tomu, ze je video natocene s AR 16:9, Vegas mi ho nekompromisne deformuje na 4:3. Skusal som v preferences nastavit PAL Widescreen ale paradoxne mi ho este viac zuzilo. Len pre info, video stiahnute cez FW Vegas rozozna a bez problemov aj v prewiev zobrazuje ako 16:9. To, ze volba HDD kamery nebola najstastnejsia, je mi uplne jasne...
stayman (12393)|8.6.2008 15:02
Vyloz niekde ten stream a video z HDD kamery sa nabera s Vegasom cez File-> Import... a nie Capture.
elrarach (16)|8.6.2008 18:08
[QUOTE=stayman;180514]Vyloz niekde ten stream[/QUOTE]

neviem co si tymto myslel, kazdopadne, ci vlozim ten MOD file cez import alebo drag/drop je uplne jedno, video mi stale deformuje. Jedine co sa mi podarilo je, ze ked kliknem pravym na konkretne video a cez properties mu zadam PAL Widescreen tak mi ho da do AR 16:9 (cize uz nie je deformovany). Potom este treba v render menu zadat AR 16:9 a vysledok je ako ma byt. Co sa mi vsak zda v tomto pripade zlozite je to, ze musim na kazdom jednom videu nastavit ten widescreen, cez project properties to nefunguje (ako som uz spominal, este viac obraz zuzi). Neda sa to nejak hromadne?
Otazka este jedna - je tento MOD file v lepsej kvalite ako ked ho cez FW prezeniem do DV avi? Pretoze editovat priamo MOD file je usetrena halda casu kvoli realtime stahovaniu do DV avi.

Vdaka
stayman (12393)|8.6.2008 22:54
rob ako myslis.
elrarach (16)|9.6.2008 19:31
[QUOTE=stayman;180557]rob ako myslis.[/QUOTE]

mozes aspon odpovedat na moje dve otazky, prosim?

D.
stayman (12393)|9.6.2008 19:48
[QUOTE=elrarach;180663]mozes aspon odpovedat na moje dve otazky, prosim?

D.[/QUOTE]

Ja som ti odpovedal hned v prvom mojom prispevku.
elrarach (16)|13.6.2008 07:30
[QUOTE=stayman;180666]Ja som ti odpovedal hned v prvom mojom prispevku.[/QUOTE]

Pytal soma sa v akej kvalite je MOD v porovnani s DV avi a ci sa da hromadne nastavit aspect ratio pre viac videi. Na toto si mi v prvom prispevku urcite neodpovedal takze dakujem, ze si sa ozval ale tvoja rada mi bola treba ako mrtvemu zimnik...nechapem naco so mnou stracas svoj drahocenny cas, ked odpovedat nechces alebo nevies....
stayman (12393)|13.6.2008 07:34
[QUOTE=elrarach;181159]Pytal soma sa v akej kvalite je MOD v porovnani s DV avi a ci sa da hromadne nastavit aspect ratio pre viac videi. Na toto si mi v prvom prispevku urcite neodpovedal takze dakujem, ze si sa ozval ale tvoja rada mi bola treba ako mrtvemu zimnik...nechapem naco so mnou stracas svoj drahocenny cas, ked odpovedat nechces alebo nevies....[/QUOTE]

Praveze ty o tom nic nevies. MOD je "pracovna" pripona pre Mpeg2 subory, u kamier nahravajusich na HDD, DVD a im este predchadzaju navadzacie subory, kde su mimochodom zapisane aj info o tom aspect ratiu, co samotny mod asi neobsahuje no a pisal som ti, ako mas s tym postupovat, co si zjavne neurobil !!!!

A takisto som ta ziadal, aby si niekde teda ten MOD vylozil, aby som si ho mohol stiahnuta pripadne pozriet a ti lepsie poradit.
elrarach (16)|13.6.2008 09:56
[QUOTE=stayman;181160]Praveze ty o tom nic nevies. MOD je "pracovna" pripona pre Mpeg2 subory, u kamier nahravajusich na HDD, DVD a im este predchadzaju navadzacie subory, kde su mimochodom zapisane aj info o tom aspect ratiu, co samotny mod asi neobsahuje no a pisal som ti, ako mas s tym postupovat, co si zjavne neurobil !!!!

A takisto som ta ziadal, aby si niekde teda ten MOD vylozil, aby som si ho mohol stiahnuta pripadne pozriet a ti lepsie poradit.[/QUOTE]

Nooo, vidis, ze to ide. Ano, neviem o tom nic, preto som navstivil toto forum aby som sa to dozvedel! Vidim, ze ta treba vyhecovat aby z teba vypadla informacia, o ktoru som ziadal, skvele! Tak uz vieme, ze MOD je Mpeg2 subor, tym sa dostavame blizsie ku mojej odpovedi. Mari sa mi, ze Mpeg2 je stratova kompresia, da sa len tak v globale porovnat kvalita s takym DV avi (resp. jeho typ kompresie)? Za predpokladu podobnych snimacich parametrov kamery.

Postup, ktory si mi napisal bol, aby som importoval cez file/import, nie cez capture, to je cele...ja som tak ucinil a zistil, ze sa da na tomto importovanom MOD vo Vegase nastavit manualne PAL widescreen, cim docielim zhruba AR 16:9. Otazku som preto smeroval na sposob hromadneho nastavenia tohto AR pre vsetky videa. O tomto si urcite nenapisal ani slovo.

Rad by som ti ten MOD poslal ale kameru som musel urgentne odovzdat, kazdopadne ma zaujimaju tie to dve veci - kvalita MOD a hromadna zmena properties video stop vo Vegase, that´s all folks.

Tak sa uz nemrac, nerobi to dobre a pochop co chcem vediet. Keby som vedel, ze tomu nerozumies, nebudem sa tu s tebou o tom bavit, predsa! Dakujem!
stayman (12393)|13.6.2008 10:04
Ale no tak, kebyze importujes tie streamy cez to File -> Import, tak ziadne aspect ratio nastavovat nemusis !!!! Pretoze si informacie vytiahne s navadzacich suborov (nepamatam si ich priponu) jednoducho povedane, nejde to importovat iba MOD subory, ale musis mat pripojenu kameru (alebo aspon vsetky subory mat na disku), takze o tom pisat nemusis, to ti aj tak neverim, ze si to pouzil.

Takisto som nenapisal nic nove a ani ine po tej tvojej provokacii, stale pisem to iste, importovat a nie capturovat (co dost pochybujem, ze ide s Mpeg2 SD subormi)

V prvom prispevku si nic nepisal o tom, ze nevies nic o suboroch MOD, tak preto som nemal potrebu ti to zodpovedat, ja vychadzam len z toho, na co sa pytas a ake informacie poskytnes sam, vestec este nie som.


A ten MOD chcem vidiet preto, ze by som zistil, ci si naozaj tocil 16:9.
elrarach (16)|13.6.2008 14:33
[QUOTE=stayman;181188]Ale no tak, kebyze importujes tie streamy cez to File -> Import, tak ziadne aspect ratio nastavovat nemusis !!!! Pretoze si informacie vytiahne s navadzacich suborov (nepamatam si ich priponu) jednoducho povedane, nejde to importovat iba MOD subory, ale musis mat pripojenu kameru (alebo aspon vsetky subory mat na disku), takze o tom pisat nemusis, to ti aj tak neverim, ze si to pouzil.

Takisto som nenapisal nic nove a ani ine po tej tvojej provokacii, stale pisem to iste, importovat a nie capturovat (co dost pochybujem, ze ide s Mpeg2 SD subormi)

V prvom prispevku si nic nepisal o tom, ze nevies nic o suboroch MOD, tak preto som nemal potrebu ti to zodpovedat, ja vychadzam len z toho, na co sa pytas a ake informacie poskytnes sam, vestec este nie som.


A ten MOD chcem vidiet preto, ze by som zistil, ci si naozaj tocil 16:9.[/QUOTE]

Mas recht, navadzacie subory som neskusil stiahnut z kamery, priznam sa, ze ma to ani nenapadlo kedze to boli tak 4kb suboriky, ktore som skor povazoval za pomocne subory len pre kameru. Musis uznat, ze toto si nespominal.
Cestou trnistou sme sa teda nakoniec dopracovali ku zdarnemu vysledku, este teda odskusat naimportovat aj tie pomocne subory.
Nechapem ale, preco sa stale rozculuje s a myslis si, ze ta kazdy provokuje a chce rozhadzat. Skus si tuto debatu precitat od zaciatku a uvidis, ze si naozaj dal iba odpoved aby som zavesil ten subor a importoval, nie capture. Zase si sa odvolal na prvu odpoved a az ked si sa rozcertil, si zacal chrlit informacie.
A napriek tomu vsetkemu sme sa stale nedostali ku kvalite tohto Mpeg-u (aj ked to mozno uz patri do inej sekcie). Takze si bud tak zaneprazdneny a odpovedas len povrchne alebo fakt necitas, o co ta ludia ziadaju...nepochybne sa problematike rozumies ale mal by si zapracovat na pristupe k ludom, sledujem tvoje cholericke prispevky uz dlhsie...ber to ako dobru radu zase odo mna.

Tu je ten subor (bez pomocneho): [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
stayman (12393)|13.6.2008 16:26
[QUOTE=elrarach;181240]Mas recht, navadzacie subory som neskusil stiahnut z kamery, priznam sa, ze ma to ani nenapadlo kedze to boli tak 4kb suboriky, ktore som skor povazoval za pomocne subory len pre kameru. Musis uznat, ze toto si nespominal.
Cestou trnistou sme sa teda nakoniec dopracovali ku zdarnemu vysledku, este teda odskusat naimportovat aj tie pomocne subory.
Nechapem ale, preco sa stale rozculuje s a myslis si, ze ta kazdy provokuje a chce rozhadzat. Skus si tuto debatu precitat od zaciatku a uvidis, ze si naozaj dal iba odpoved aby som zavesil ten subor a importoval, nie capture. Zase si sa odvolal na prvu odpoved a az ked si sa rozcertil, si zacal chrlit informacie.
A napriek tomu vsetkemu sme sa stale nedostali ku kvalite tohto Mpeg-u (aj ked to mozno uz patri do inej sekcie). Takze si bud tak zaneprazdneny a odpovedas len povrchne alebo fakt necitas, o co ta ludia ziadaju...nepochybne sa problematike rozumies ale mal by si zapracovat na pristupe k ludom, sledujem tvoje cholericke prispevky uz dlhsie...ber to ako dobru radu zase odo mna.

Tu je ten subor (bez pomocneho): [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

To snad nemyslis vazne toto? :eek: Ci to bola z tvojej strany provokacia, alebo len koko*tsky prejav, je mi absolutne jedno, ty mas problem, tak laskavo drz krok aspon s informaciami, ktore potrebujes a neries veci, do ktorych ta nic nie je !!!

Opakujem to po tretikrat a naposledy, moju odpoved si dostal hned ako prvu, uplne slusnu a hlavne k veci, teda ku tvojemu problemu, cim by si ho mal uz davno vyrieseny, pretoze ty ani netusis, ze nijak inak by si import nevykonal(teda Vegas), iba s tymi navadzacimi subormi priamo z kamery, alebo z disku !!!!!!

Ja mam odkial z pi*i vediet, ze nevies spravit ani to, co som ti radil? Teda ten import a tam by si automaticky zistil, ze MOD smaotny ti to nenacita? Ja som pisal video z HDD kamery sa nabera s Vegasom cez File-> Import teda ziadne take ze iba MOD subor sa nacita cez import a tak pod. Chapes trosku? Ak nie, tak na co sa do niecoho pustas?
elrarach (16)|14.6.2008 10:13
[QUOTE=stayman;181249]To snad nemyslis vazne toto? :eek: Ci to bola z tvojej strany provokacia, alebo len koko*tsky prejav, je mi absolutne jedno, ty mas problem, tak laskavo drz krok aspon s informaciami, ktore potrebujes a neries veci, do ktorych ta nic nie je !!!

Opakujem to po tretikrat a naposledy, moju odpoved si dostal hned ako prvu, uplne slusnu a hlavne k veci, teda ku tvojemu problemu, cim by si ho mal uz davno vyrieseny, pretoze ty ani netusis, ze nijak inak by si import nevykonal(teda Vegas), iba s tymi navadzacimi subormi priamo z kamery, alebo z disku !!!!!!

Ja mam odkial z pi*i vediet, ze nevies spravit ani to, co som ti radil? Teda ten import a tam by si automaticky zistil, ze MOD smaotny ti to nenacita? Ja som pisal video z HDD kamery sa nabera s Vegasom cez File-> Import teda ziadne take ze iba MOD subor sa nacita cez import a tak pod. Chapes trosku? Ak nie, tak na co sa do niecoho pustas?[/QUOTE]

si cholerik, to je jasne. uznavam, ze som ten import nedotiahol (priznavam chybu, narozdiel od teba) ale myslim, ze to sme si uz davno vysvetlili. uplne ignorujes moju otazku na kvalitu MOD, ktoru som tu asi tri krat polozil tak potom koho Ko*kotsky prejav? a mimochodom, ked uz si taky chytrolin, video z HDD kamery JE mozne stahovat cez IEEE rozhranie, teda aj cez capture, pretoze HDD kamera ma docking stations DV vystupom. To si ale urcite davno vedel...
Lark (365)|14.6.2008 10:43
elrarach: nezlob se na mě, ale než dám dotaz do nějakého fóra, tak se napřed sám snažím o problému napřed něco zjistit, abych dokázal svůj dotaz správně formulovat, a taky abych líp chápal rady a odpovědi. Když potom napíšu do fóra dotaz, jsem za to, že jsou lidi ochotný se mnou řešit můj problém, vděčný a rozhodně je nezačnu napadat a obviňovat z neznalosti jízlivými výroky. Uvědom si, že ty lidi tady nemaj povinnost ti radit, ale je to jejich dobrá vůle. A kdyby sis napřed pročet pár vláken, zjistil bys, že stayman o Vegasu už asi něco ví a je ochotný se o své vědomosti i podělit. Měl by si se nad sebou trošku zamyslet 9-) Staymana obdivuju, že s tebou má po těch urážkách takovou trpělivost.
peco (772)|14.6.2008 10:44
elrarach:
ja ziram clovece, svet sa evidentne toci len pre teba :OO

1. v uvodnom prispevku nekladies ziadnu otazku, ani tam len nie je citit
[quote=elrarach;180488]Pokusal som sa stahovat z kolegovej HDD kamery JVC GZ-MG155E cez FW (1394) rozhranie video, no kamera po urcitom case ako keby sama ukoncila prepojenie (Vegasovsky vidcap60 vyhodi hlasku"some error occured"). Tak som skusil pouzit *.mod video, do ktoreho si to kamera uklada, priamo vo Vegase a voila!, zozral ho. Problem spociva v tom, ze napriek tomu, ze je video natocene s AR 16:9, Vegas mi ho nekompromisne deformuje na 4:3. Skusal som v preferences nastavit PAL Widescreen ale paradoxne mi ho este viac zuzilo. Len pre info, video stiahnute cez FW Vegas rozozna a bez problemov aj v prewiev zobrazuje ako 16:9. To, ze volba HDD kamery nebola najstastnejsia, je mi uplne jasne...[/quote]


2. ked sa najde clovek, ktory reaguje aj ked si nepolozil otazku a jasne ti da najavo, ze do vegas sa video z HDD kamery importuje a nie capturuje, ty jednoducho dotinas a vynucujes si nieco co ti uz davno napisal a ked ti to zopakuje tak utocis

3. Ako prosim ta mal zistit kvalitu MOD, ked si ho postol az v predchadzajucom vlakne ? Jedine ak by bol vestec!

4. Najvacsia blbost je hnat z HDD kamery video, ktore je vo formate mpeg2 cez FW, kde sa hw modifikuje do DV avi, kazda konverzia toriz prinasa zhorsenie kvality - keby si si to nastudoval, tak by si to vedel

5. rad by som vedel aku reakciu by si prezentoval, keby nikto na tvoj povodny prispevok nereagoval, to by sme boli cholerikmi vsetci ?

6. Je treba si uvedomit, kto je v pozicii ziadatela a kto dobrovolneho radcu. Je nemyslitelne, aby si niekoho o nieco ziadal a zaroven ho cepoval, to mozes len doma ak ti to teda maminka dovoli. Nik z nas tu totiz nie je z povinnosti, ale dobrovolne. Tak sa umravni, trochu postuduj a ked budes nabuduce nieco potrebovat, tak nas tu najdes!

[COLOR=Red] /edit: vsimol som si, ze si sa zaregistroval uz v 2004-om, sakra to si za ten cas vobec nic nepochopil o tom ako funguje komunikacia na fore?[/COLOR]
stayman (12393)|15.6.2008 03:03
Pekne napisane chalani, ja radsej uz nic nenapisem, poznate ma :D a aj napriek jeho "nedotiahnuteho importu" (tym myslel, ze ziadny neskusil samozrejme, inak by vsetko pochopil uz davno), verim, ze to uz dotiahol uspesne do konca, ved o to ide, co tam potom, kto si co o okom mysli :D
elrarach (16)|15.6.2008 11:48
Ospravedlnujem sa vsetkym, obzvlast Staymanovi, mal som fakt blby tyzden. Len ta poprosim nabuduce neodpisovat ludi, ktori na prvy krat nevstrebaju tvoju odpoved a chcu o tom blizsie diskutovat aby sa dostali ku ziadanemu vysvetleniu. To je cele, preco tu toto vzniklo.

HOWGH a este raz dakujem za pochopenie...
stayman (12393)|15.6.2008 13:56
Ok, v pohode.