Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: automatizace zapínání

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Dobrý den,
    pouzivam pocitac jako videorekorder :-o. Obvykla konfigurace, MB ASUS A7V8X-X. V BIOS-u je možné nastavit jenom jeden presne specifikovany cas startu. To je dost omezujici, rad bych spusteni casoval podobne jako na videu. Jako jiste reseni se zda probouzeni z S3 rezimu. Zna nekdo nejakou freeware utilitu, ktera to umoznuje? Vim o existenci Auto Poweron & Shutdown od www.lifsoft.cz, ktera je placena a trial verzi se chystam vyzkouset. Cetl jsem o nejake PCI-E TV karte, ktera podle nastavenych parametru spoustela PC. Existuje takova pro PCI. Jak resite casovane spusteni?
    Dekuji, hicadsum.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele exTNT
    Registrace
    Sep 2004

Proč si za***at komp nějakejma utilitkama pro věci, který uměj rovnou samotný wokna?
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4336

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

plně souhlasím, nicméně wokna počítač z "suspend to RAM" nebo hiberace nezapnou, není-liž pravda... Já by chtěl zapínat počítač v stanovené doby, bios umožňuje nastavit takovéto spuštění jenom v jednom přesně určeném okamžiku. Samozřejmě, jsou tam volby jako zapínat každý den ve stanovenou dobu, nebo každý měsíc, ale ne např. 14.9. v 15:30 a pak 19.9. v 17:21. V tom vidím zásadní (a jedinou) nevýhodu PC vůči specializovaným rekordérům, které můžou jinak...zvláště za ty prachy... V současnosti nastavuji jedno spuštění-když opracdu nemůžu spustit PC fyzicky já, nebo kratší dobu-typicky přes noc nechám PC běžet-čekat nevyužitý a v podstatě zbytečně. Nejde jenom o spotřebu elektřiny, ale též o jistou bezpečnost a taky opotřebení při soustavném používání není zanedbatelné-větráčky apod...

Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od hicadsum
    plně souhlasím, nicméně wokna počítač z "suspend to RAM" nebo hiberace nezapnou, není-liž pravda...
    Ten postup se jmenuje "Automatický start aplikace s probuzením woken z hibernace", protože se tím dá probudit komp z hibernace. Ale komu není rady, tomu není pomoci, takže dál hledej nějakou utilitu...

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

omlouvám se za blbost, ale skutečně nevím jak mám nastavit windows aby se opakovaně zapínal z hibernace ve stanovené doby... takže račiž sestoupit na mou primitivní úroveň a poněkud blíže, nižším formám života srozumitelně a podrobně popsat jak to mám udělat.
    Děkuji, hicadsum

Je tu pravidelně Avatar uživatele Nasty_tvf
    Registrace
    Feb 2007

hicadsum
    člověče, nic ve zlym, ale neumím si představit srozumitelnější a podrobnější popis, než na který tě exTNT odkazuje. Jedině snad, že to popisuje na anglických windouws, ale to by neměl být takový problém pochopit i pro někoho, kdo englicky neumí

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

no, úplně jasné mi to není, kde-že mám takovou položku zatrhnout? to co tam napsal je sice přesně to, co bych rád, jenže jiné pojmenování problému mě k jeho řešení nějak moc nepřiblížilo... Je to odkaz na nějaký návod tady na tvfreak? Kde to najdu?

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

tak jsem to konečne našel. Je to velice zajímavý článek a nepochybuji, že pořeší můj problém díky, pomohlo by psát trochu jasněji!

Registrace
    Sep 2004

Možná by spíš pomohlo číst a myslet trochu jasněji...

Podobná témata

1. TopField 4100PVR blbne při zapínání
    Od McMlok v sekci DVB-T
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 27-11-2010, 20:28
  2. LG 50PS3000 - samovolné zapínání
    Od Mára_VR6 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-03-2010, 19:37
  3. LCD: melodie pri zapinani a vypinani LED Samsung
    Od Adule v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 24-11-2009, 13:49
  4. SAMSUNG PS50A656 - samovolné zapínání ??
    Od Drummer v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-12-2008, 13:48
  5. Automatizace výměny framů
    Od covice v sekci Editace videa
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 06-03-2006, 07:53