Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LEADTEK DTV 2000H

quicksilver (16)|30.8.2006 23:18
Chtel by jsem se optat vlastnim tuhle kartu a jedu v Analogu
Cim je zpusobene,ze pri sledovani televize se tak trochu mistama obraz trha?
Pouzivam program Winfast DTV - jsou na to nejake kodeky a tak?Popripadne co se stim da provest?Dekuju
Ivo Mašek (10205)|31.8.2006 09:35
A "netrhá" se ti ten obraz v digitalu? Máš při sledování analogu přepnuté tlačítko, vlevo na pultíku, kterým se přepíná analog vs. digital?
quicksilver (16)|31.8.2006 15:06
Jsem prisel z prace : pouzivam WinFast DTV a mam to zapnute na Tv (Analog) a proste sem tam se to obcas trhne.Pripomina me to,jako kdyz ve hrach nemate neco zapnute jak se taky obraz trha.(jestli vite co myslim)A pak,kdyz se zapne nejaka akcelerace tak je to pak ok.Myslim,ze neco podobneho bylo u Tomb Raider Legend bo tak nejak.Zkratka me jen zajima cim to je pri sledovani Tv.
Jeste mam otazku : kdyz mam nektere programi zrnite a normal TV je ok
Pomohlo by me ,kdyby jsem si koupil : GT 780 111 nebo Toner XTI-1G a ktery by byl dobry k PC ? Dekuju :-)

Ps jeste takova drobnost : pri sledovani normal TV je obraz tak trosicku posunuty : osoba je malinko vedle jako duch (nebo jak se tomu rika) - cim tohle muze byt? A pri sledovani : Simpsonovych (CT 1) me jde v pohode obraz - pri rychlem pohybu obrazku se to doslova rozmaze,jako kdybych videl 10x obrazek najednou ... proste dost hnusny.Vim,ze uz v tomhle jste lidi dost uz zabehnuty tak,jestli by jste me neporadili dekuju.

Zde prikladam nahrane 2 videa obrazu : (simnete si velkeho loga a kdyz jsou hlavne nejake efekty (narocnost na obraz) tak se to skube.A pak kousek ze serialu.Urcite to ma taky neco spolecneho s grafickou kartou mam jinak : Asus 7800GTx bez taktovani.

http://gateweb.ic.cz/video_0831-1511(ch-3).mpg

http://gateweb.ic.cz/video_0831-1515(ch-3).mpg

http://gateweb.ic.cz/video_0831-1553(ch-4).mpg
Ivo Mašek (10205)|31.8.2006 15:19
[quote]Jeste mam otazku : kdyz mam nektere programi zrnite a normal TV je ok
Pomohlo by me ,kdyby jsem si koupil : GT 780 111 nebo Toner XTI-1G a ktery by byl dobry k PC [/quote]
Já používám Toner. Ale tobě zrní pouze některé programy. Nejsem si jist, zda ten filtr by pomohl.
Klini si v levém sloupečku nahoře na položku Bastlírna. Je tam cosi o odrušení tv.

[quote]Ps jeste takova drobnost : pri sledovani normal TV je obraz tak trosicku posunuty : osoba je malinko vedle jako duch (nebo jak se tomu rika) - cim tohle muze byt? [/quote]
Normální signál na anténě + další velmi slabý odrazem. Což "umí" chytat i špatný kabel mezi antenou a tv.

Začal bych u tv zásuvky. použij kovové rozbočovače tv signálu, použij opravdu stíněný (ne čokoládovým papírkem) koax. Podívej se nejdříve, zda antena a hlavně trasa mezi tv a antenou je opravdu v cajku.
Tv tunery, a obvzlášť od Leadteku, jsou mnohem citlivější, než klasická TV.
quicksilver (16)|31.8.2006 15:33
Pridal jsem sem video ... a jeste dam za chvili simsonovi
Jenze jsem tedka zjistil ,te me to dela i normal TV ty duchy. .. takze problem nebude jen v TV karte k PC ,ale ohledne toho trhani me to dela porad ... zkus se na to prosim mrknout na te videa cim to asi tak je.
Ivo Mašek (10205)|31.8.2006 17:11
Podívej se ještě na vytížení procesoru. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že to bude zcela nepřípustných 100%.
quicksilver (16)|31.8.2006 19:00
Tak bezi tak 18% pres to se nedostane pri sledovani TV ... a v cem je tedy problem a jo bezi me jeste internet a ICQ jinak me cislo 175310124 ozvy se prosim.Dik
Ivo Mašek (10205)|31.8.2006 19:13
ICQ nemám, mám k tomu své důvody.
Udělej to tak, aby ti běžela jen TV. na zkoušku.
quicksilver (16)|31.8.2006 19:16
Tak to jsem docela nepochopil ... :-((
Ivo Mašek (10205)|31.8.2006 19:22
No, aby ti při sledování tv neběžel na pozadí inet a to slavné ICQ. (a jestli máš verzi 5, tak se možná něco hezkého stane)
Doufám, že ti na pozadí neběží nic dalšího. Dále, není dobré míti Nortona verzi 4 a výše. a také není dobré míti "all codek pack" a jeho odnože.
premiera_804.jpg
quicksilver (16)|31.8.2006 19:26
No, aby ti při sledování tv neběžel na pozadí inet a to slavné ICQ. (a jestli máš verzi 5, tak se možná něco hezkého stane)
Doufám, že ti na pozadí neběží nic dalšího. Dále, není dobré míti Nortona verzi 4 a výše. a také není dobré míti "all codek pack" a jeho odnože.

Tak jako AntiVir mam Nod 32 ICQ me prave,ze bezi ,net taky a dole mam jen pak uz tu nabidku od TVR (modry znak)
all codek pack - tohle zrovna mam a taky jeho odnoze ... jake kodeky by si me poradil ?Ja jsem v tomlhe levej jak bota. ..
Ivo Mašek (10205)|31.8.2006 19:32
Tak ten "kodek pack" musí pryč. Já to mám jednoduchý. Prohlížeč filmů používám PowerDVD, on si nainstaluje své kodeky. Dále samotný tv tuner si nainstaluje také své kodeky. A je to. Pouze jsem si individuelně nainstaloval DivX_5.x.x
Při instalaci jsem odmítl instal podpory pro WMP. (já ho nějak nemusím - a také mi dělal problém s tunerem)
quicksilver (16)|31.8.2006 19:54
Tak kodeky nejak nesnamazu kolem 14teho mazu kompa budu mit noveho ...
Tak nevim jestli si mam koupit AMD 3700+ nebo 2 jadro,ale hraju i hry.jinak desku Asus A8n-E Sli a mam jinak Tv kartu na pozici .. PCI 2 ... kam se mam jinak dat?
Ivo Mašek (10205)|31.8.2006 20:00
Tu kartu kam máš dát? No snaž se, aby nebyla blízko žádného větráku. Solidní rušení - mám vyzkoušeno.
Jinak je úplně jedno, kam ji dáš. (není dobré ji také dávat do PCI slotu, který je sdílený s AGP slotem. Většinou to bývá ten první pod AGP. Ale např. Soltek ji má jako tu poslední od AGP)
quicksilver (16)|31.8.2006 20:31
Takze ji pak dam uplne domu budu mit new bednu a vetracek nad .. bude 12 cm tichej a pomalej vetracek.
Ivo Mašek (10205)|31.8.2006 21:01
Jestli je větráček tichej a pomalej, to tomu tuneru je úplně fuk. Tam jde o blízkost napětí. Ale to vůbec teď neřeš. Prostě ten tuner hoď do nějakého PCI slotu a pak se uvidí.
Jinak já měl na mysli ventilátor na grafárně. ale jak říkám, teď tohle neřeš.
Godlike_tvf (12)|1.9.2006 08:47
Mno helejte..mam ve WIN tez all-in-one kodeky a zadnej problem...TVkarta je kousek pod brutal turbinovym fenem od 1900xt a taky v klidu..takze to neni az takovy dogma :-)
Ivo Mašek (10205)|1.9.2006 09:01
Tak poraď quicksilverovi, co s tím. :-)
Godlike_tvf (12)|1.9.2006 11:00
ja vim,omlouvam se za blby hemzy..Stejne bude mit za 14d jinej tak nevim pro to ted resit..ani nenapsal celou konfiguraci PC..mozna mu bezi nejaky sluzby na pozadi..tezko rict..
Mozna mam blby oci..co je na tom prvnim filmecku divnyho?Velka komprese stejne je videt prt..
quicksilver (16)|1.9.2006 15:06
Za chvili pridam dalsi video : jedno ruseni ktere mam asi na 4 programech pak dam jeste video s horni chybou v obraze nahore.

Jinak moje sestava :
deska Asus A8N-E Ultra 939
4x pameti x 512 MB 400MHZ Dual Chanelu
Zdroj Enermax 400W Liberty s PFC
Grafarna Asus 7800GTx tip vetraku :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

1x 200 GB
1x 320 GB oba Western Digital
disketovka
TV karta jak je uvedena v trendu a to je vse

14teho me prijde AMD X2 4400+ se 2 jadrama a deska Asus A8N-E sli premium 939 a jinak mam prichystanou prostornou a super bednu ... Thermalbike Armor JR nebo jak se pise .. ma 2x 12 cm tichej vetracek
A jinak pak schazuju Win
Tak by jsem od vas prosim uvital,aby me nekdo napsal co vse si mam nainstalovat,aby me to fungovalo tak dobre jako vam ... (zrejme to mam v pocitaci treba nejak pokur ... prekodekovano nebo tak)

TADY slibena videa ::

http://gateweb.ic.cz/Video_0901-1454(CH-8).mpg - Tady je na levem horni rohu chyba ve stylu cerno a bilo jako ... - - - - - - - - ty carky jsou bile a to okolo cerny .. je to na par programech a jinde zas ne ... nevim a nejlip me jde jinak obraz CT 24 fakt peknej obraz.(prej vypada jako digital)

http://gateweb.ic.cz/Video_0901-1512(CH-3).mpg - Tady je ruseni
Ivo Mašek (10205)|1.9.2006 16:29
Až budeš provádět instalaci OS, tak pouze to základní. Jako poslední nainstaluj tv tuner. Žádné "blbosti" a pod., jako různé paky, ..........
Základem je mít v pořádku trasu. (dle těch duchů to zase tak "ořechový" není)
Dokup si ještě ten Toner. Myslím, že ho budeš potřebovat.
quicksilver (16)|1.9.2006 19:22
A cim je,ze se obraz trha ? ... jako posouva a nekde se objevy kaz ,jako kdyz se obraz pohne ... nevi nekdo ? K tuneru kde se da sehnat me to vecne naleza nejake kraviny ... zkrz tiskarnu a pod.Da se to sehnad normal v krame ? (elektro)
Ivo Mašek (10205)|1.9.2006 20:09
[quote]K tuneru kde se da sehnat me to vecne naleza nejake kraviny ... zkrz tiskarnu a pod.Da se to sehnad normal v krame ? (elektro[/quote]
Chlape, dej si kafe, nebo rum., a pak piš. Píšeš chaoticky. Jaká tiskárna?, co sehnat?
quicksilver (16)|1.9.2006 21:23
Kdyz jsem dal vyhledat > Tuner najde me to jen k tiskarnam barvy a kdyz dam presny nazev tak me to najde hovno :_(

Tuhle desku budu mit - do ktereho pak mam zapojit PCI slotu TV kartu?
http://www.computerbase.de/artikel/hardware/mainboards/2005/test_dreimal_nforce_4_sli/4/
Ivo Mašek (10205)|1.9.2006 21:58
http://www.antech.cz/cz/pdf/kat-cz-komp.pdf
model XTI-1G
seženeš např. zde:
http://www.antech.cz/cz/pasivniprvky.htm
(dobrá věc je, naučit se hledat to, co potřebuji :-) )



[quote]Tuhle desku budu mit - do ktereho pak mam zapojit PCI slotu TV kartu? [/quote]
Jakpak já to mám vědět? To se musí vyzkoušet. Zkus třeba do té prostřední. Když bude potřeba, tak to prohodíš. U prohazování se nic neinstaluje, takže je to velmi jednoduché.
Godlike_tvf (12)|1.9.2006 23:18
[quote=quicksilver]
14teho me prijde AMD X2 4400+ se 2 jadrama a deska Asus A8N-E sli premium 939 a jinak mam prichystanou prostornou a super bednu ...
Tak by jsem od vas prosim uvital,aby me nekdo napsal co vse si mam nainstalovat,aby me to fungovalo tak dobre jako vam ... (zrejme to mam v pocitaci treba nejak pokur ... prekodekovano nebo tak)
[/quote]
Uz jsem to psal jinde...delal jsem new PC na AM2...win+sp2...zadny all-in-one kodeky...vse co bylo na instal CD..a jede to bez problemu..jedu teda na klasicky sito na pude(bez zesilovace)...digital jede paradne...analog mam duchy(sito zejo :-))jsem za kopcem kousek za Prahou..
quicksilver (16)|2.9.2006 11:21
Diik za odpoved jo a jinak s Winfastem DTV nahravanim po chvilce vypadne zvuk nahravani ... cim je to zpusobeny? :-(( Nahraval jsem vcera Pistolnice a asi 1 minuta zvuk a pak hovno :_((
kubisz_ce4you (24)|24.9.2006 16:45
dobry den,

mam takovy problemek, po reinstalaci PC se na karte DTV2000H neda vubec dostat k analogovemu signalu...proste ten soft pri prepinani skoci rovnou na CVBS :( copak s tim? mel by nekdo radu? ovladace jsou posledni z webu, OS je XPSP2, diiiky,

kuba