Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekordér

SmoothMichael (2)|24.8.2006 12:15
Dobrý den,přemýšlím o koupi DVD rekordéru,ale nevím podle čeho vybírat,takže bych potřebovat trošku nasměrovat a poučit.Dále mně zajímá,jestli mohu filmy nahrané na DVD rekordéru přehrávat i v PC a nebo v klasickém DVD přehrávači.Kámoš mi totiž tvrdil,že filmy,které nahraje pomocí DVD rekordéru mu jdou přehrávat jen v něm.Předem díky za odpověď.S pozdravem Smooth Michael.
Pitomec (10211)|25.8.2006 06:51
Řekni kamošovi, ať si ten film z DVD rekordéru v něm občas finalizuje - pak mu půjde přehrát i jinde 8-)

A jinak samozřejmě Panasonic, to je bez debat.
SmoothMichael (2)|25.8.2006 11:32
Díky za radu,jen mi pls vysvětli pojem finalizace
Pitomec (10211)|25.8.2006 11:50
Nahráváš, nahráváš a pokud už dál nechceš (nebo je médium plné), tak disk uzavřeš (finalizuješ) a on se změní na běžně čitelný formát DVD-Video. Jediná vyjímka je DVD-RAM, kde toto není potřeba, ovšem na DVD-RAM zase není formát kompatibilní s DVD-Video.
Atkins (447)|25.8.2006 11:57
Od dob CD, existuji, zjednodusene receno, dva mody zapisu na medium. Prvni, single session, kdy se medium "uzavre" a neni tedy mozne ne nej pridavat "pripalovat" dalsi data. A Multisession, kde existuje moznost i po vypaleni tzv. pripalit dalsi data - medium neni uzavreno [finalisovano]. Uzaviraci mechanismus se napr. v Neru jmenuje - Lead OUT. Blizsi, az vycerpavajici informace najdes na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :-)
Atkins (447)|25.8.2006 12:00
Vetsina DVD recorderu finalisaci podporuje