Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 34

Téma: Jakej soft na editaci videa?

Je tu občas Avatar uživatele cartas
    Registrace
    May 2005

Tak jsem se opet po roce dostal k editaci videa. Potrebuju vedet, jak se pohnuly ledy a co je "nejlepsi" soft.

1) Moc se mi libilo Pinnacle Studio 9, rad bych u nej zustal, ale pokud pouzivam vetsi video soubor jako zdroj, nejde mi rendering - tvari se to jako ze renderuje, ale procesor se mota kolem nuly a nic se nedeje. Zkousel jsem preinstalovat 9.3.5, 9.4.2 i 9.4.3 a furt to same. Fakt si nevim rady

2) Pinnacle Studio 10 dost lidi pomlouva - chyby, nestabilita

3) Ulead Video Studio 9 - vcera jsem zkousel, ale nejak se do toho nemuzu dostat. Oproti Pinnaclu mi neprijde tak intuitivni, napr. na to jak trosku ztisit na urcitou dobu zvukovou stopu jsem neprisel vubec, ale hlavne mi pripada tragicka ta tvorba uvodniho menu...

4) Ulead Video Studio 10 - jeste jsem nezkousel - je to velkej krok proti 9ce?

5) Sony Vegas - nevim, neznam - stoji za to?

6) Neco dalsiho?

Suma sumarum (z toho co znam) bych bud potreboval funkci Pinnacle nebo zkusit neco jinyho. Ale co?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Fantas!
    Registrace
    Mar 2004

cartas
    Vegas

Registrace
    May 2005

cim se lisi vegas oproti pinnaclu nebu uleadu?

a jaka je posledni (stabilni) verze?

Nováček Avatar uživatele batis
    Registrace
    Oct 2004

Studio 10 je podľa môjho názoru a skúsenosti stabilnejšie a výkonnejšie ako 9-tka! Väčšina chváli a pracuje vo Vegase. A v podstate sa im ani nečudujem. Tuším že the last verzia je Vegas 6.d. Ulead som skúsil ale vôbec ma neláka. Podobne ako Premiere. Do úvahy ešte pripadá Avid Liquid!

Registrace
    Mar 2004

cartas
    vsim! A hlavne jeho moznostma! Pinnacle je bez urazky snad to nejhorsi, v cem muzes strihat video! Nema vubec zadne moznosti, nemuzes snad nic, jen dat nejakou hloupou prolinacku a hlavne jeho stabilita pri vetsim mnostvi souboru je opravdu desna! Muj tata na te hruze strihal a ted uz vali na Vegasu. Chce to opravdu zkusit a uvidis sam!
    Jinak samoze mas tu dalsi alternativy:
    Me doporuceni je toto: Vegas, Edius, Premiere, Avid....

Registrace
    May 2005

takze mam shanet Vegas 6d, nebo jakou verzi?

A nahodou s Uleadem nemas zkusenost (to uz mam totiz doma a nemusim ho shanet )

Registrace
    Mar 2004

Vegas 6d

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od cartas
    A nahodou s Uleadem nemas zkusenost (to uz mam totiz doma a nemusim ho shanet )
    Náhodou v něm dělám (Ulead Media Studio 7)

Registrace
    May 2005

jakej je rozdil mezi "MEDIA" a "VIDEO" studiem od Uleadu?

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

V Media Studiu (do verze 7) se používá A/B roll, tj. jeden klip ve stopě A a druhý klip ve stopě B, přičemž efekty se dávají do stopy Fx, která je mezi nimi. Dále je tam 99 překryvných stop pro různé klíčování, titulky apod. Naproti tomu Video Studio má jednu hlavní stopu, do které se všechno háže za sebou (přesně jako Pinnacle).

Registrace
    Mar 2004

..a vegas ma obadva tyto rezimy, staci prepnout...

Registrace
    May 2005

hmm, takze to vypada ne Vegas. Predpokladam, ze tvorba "menu obrazovek" tam je udelana nejak elegantne (ne jako ve VideoStudiu)

Jinak pokud pouzivate, tek Vegas 6d nema zadne zavazne mouchy?

Registrace
    Mar 2004

cartas
    mouchy najdes na kazdem strihovem softu, nicmene u Vegasu ti to bude docela dlouho trvat...

Registrace
    May 2005

jasne, mne jde spis o neco "zavazneho", co by me od nej mohlo odradit. Nejaka notoricky znama chyba nebo nedostatek.

napr. neco v tom smyslu, ze Pinnacle nerenderuje

Nováček Avatar uživatele IvanS
    Registrace
    Apr 2006

cartas
    Ulead MEDIAStudio je normalni docela jakoby profi strihovy program. Naproti tomu VIDEOstudio je domaci hrackoidni soft, na urovni Pinnacle Studia. Od toho se samozrejme vse ostatni odviji - moznosti, pocet stop, atd.

Jinak bych tu jeste pripomnel Canopus Let'sEdit2 (pro bezne ucely) a Canopus Edius Pro (pro narocnejsi strih). Na slusnem pocitaci jedou oba programy v realtime, tj. neni nutny zadny vypocet (rendering) efektu, prolinacek, titulku, atd... coz u prakticky vsech ostatnich JE nutne (i kdyz to je treba skryto na pozadi).

Ono nejde jen tak proste vybirat software "podle nazvu". Je treba si rict, co chci s tim videem delat, jake mam naroky, jaky na to mam pocitac, atd. Pokud potrebuji strihat bezne dovolene a vanoce, je zbytecne na to kupovat Premieru Pro. Ale pokud budu delat silene kompozice a nekolik vrstev videa s klicovanim a prolinanim (napr. nejake reklamy s kombinaci zivych a animovanych zaberu), tak to chce uz profi program s vice moznostmi. Proste kazdy program ma "neco" lepsiho nez druhy, nektery ma milion funkci a moznosti (ale je pomaly a vse se tam musi predem vypocitavat nebo lze sledovat jen hruby nahled videa na VGA monitoru, pripadne vyzaduje nevykonnejsi dostupny pocitac - typicky napr. Vegas), a nektery program ma sice mene funkci, ale zato pracuje velmi rychle, nemusi se na nic cekat, a neni tak moc narocny a hardware (typicky programy od Canopusu).

Takze se nejdrive rozhodni, co po tom programu vlastne chces, a ten vyber pak uz bude jasny (nebo se tim vyber omezi treba uz jen na dva programy).

V kazdem pripade ale pocitej s tim, ze NOVE programy, tj. posledni akualni verze, jaxi vzdy predpokladaji, ze pobezi na poslednich aktualnich pocitacich, a ne na nejake 5 let stare vykopavce. Proste cim novejsi program, tim vyssi naroky na hardware (ale to plati pro vsechny programy, i pro kancelarske hovadiny).

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. SSD disk nebo HDD pro editaci videa
    Od gagor v sekci Editace videa
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 09-07-2012, 12:02
  2. Nové PC na editaci HD a HDV videa
    Od martin_54 v sekci Editace videa
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 10-06-2010, 12:08
  3. stazeni videa k editaci