Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rušení v obraze

dast (13)|10.8.2006 12:18
Dobrý den. Mám kartu AVerTV Hybrid+FM PCI a signál ze společné antény. V oraze u analogové TV se mi občas objeví slabé vodorovné pruhy /přikládám obrázek/. Nevím čím je to způsobeno. Na předcházející kartě Sapphire Theatrix, kterou jsem zkoušel dříve se to objevovalo také. Děkuji.
David
Ivo Mašek (10205)|10.8.2006 12:33
A pomalu se pohybují od shora dolů.
jestli ano, pak je chyba v zapojení koaxu, respektivě někde je "studeňák", špatně dotažené konektory, možná je někde na trase koax prošoupaný, může být narušené opletení............. atd.
Projdi si svojí trasu, nepoužívej žádný "bakelit", a koax pokud možno s opletením, ne s čokoládovým papírkem. Ta část kabelu, která není tvoje, ale starat se o něj má správce, tak s tím asi nic neuděláš.
Můžeš ještě laborovat s filtry (mrkni do bastlírny - ve sloupečku vlevo nahoře). Ale základ je kvalitní zapojení celé trasy.
Chyba může také být v anteně (špatně nasměrovaná, špatné kanálové filtry, atd)
dast (13)|10.8.2006 16:37
Děkuji.
Něčeho podobného jsem se obával. To co mám v bytě je nejspíš v pořádku /zásuvka a propojení jsou nové/. Závada bude asi někde na trase. Je to STA pro celý dům, tak uvidím co se s tím dá dělat.
Ty pruhy se doopravdy pohybují od shora dolů. Jenom mě trochu mate, že tam nejsou pořád.
David
Ivo Mašek (10205)|10.8.2006 16:52
[quote]Jenom mě trochu mate, že tam nejsou pořád. [/quote]
Někdo v domě si pustil televizi, nebo je jich více puštěných a další v řadě už způsobí rušení, ...... . Tyhle společné svody nevadily klasickým TV, ale citlivým tunerům, které ještě musí odolat různým rušení v PC, to už vadí. Tam se každá "chybička" projeví.
Ale celkově řečeno, podle těch tvých obrázků, na tom ještě jsi velmi dobře. :-)
dast (13)|10.8.2006 19:35
Máte nějaké zkušenosti z rozbočováním TV signálu /do TV a do PC/ v těchto společných rozvodech? Koupil jsem obyčejný pasivní rozbočovač, ale po zapojení už je obraz zrnitý. Zatím se mi nikde nepodařilo bezpečně zjistit jaký typ rozbočovače/zesilovače použít.
Ivo Mašek (10205)|10.8.2006 20:12
Já mám kabelovku, a na zásuvku kabelovky mám dokonce trojrozbočovač (kovový, ne bakelit). U kabelovky mám velkou výhodu. Na zásuvce mám něco přes 60dB. tedy síla signálu vynikající, a tudíž nemám problém s kvalitou signálu. U tebe asi bude problém ten signál. Moc silný asi nebude.
Po zapojení jednoho rozbočovače ti nesmí zrnit obraz.