Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

cesta na pohyblivé mapě

lada (195)|24.7.2006 13:17
Když si dělám videa z dovolených, používám mapu a na ni vyznačím průběh cesty. Je to na statické mapě. Chtěl jsem si to dát na mapu v pohybu (uděláno v Imaginate), ale nějak se s tím nemohu domluvit.
Zkoušel jsem dát mapu (obrázek), tu rozpohybovat a přidat cestu. Taky nic.
Používal jsem na to AP a AE.
Zkoušel to prosím někdo?
Fantas! (3016)|24.7.2006 14:53
lada
Ve Vegasku brnkacka. Lze v nem zamknout stopu do stopy a natacet s ni jak chces a zaroven odkryvat cestu...
BOBA (590)|24.7.2006 17:18
[quote=Fantas!]lada
Ve Vegasku brnkacka. Lze v nem zamknout stopu do stopy a natacet s ni jak chces a zaroven odkryvat cestu...[/quote]

Fantas! má i návod, který jsem už použil a v blízkém okolí mě mají za Kinga. :-!!!
starej_vul (250)|24.7.2006 19:53
Co to je zamknout stopu do stopy??? Ten terminus technikus mě nějak minul ...
Tean (410)|24.7.2006 20:14
Urcite si niekedy skusal rotovat video v osi X a Y a Z.
Teraz si predstav, ze pridas este jedno video a obe tieto videa ZAMKNES spolu.
Po tomto zamknuti sa zmena v ose X,Y,alebo Z prejavi u oboch videi rovnako, cize budu rotovat spolu.
Samozrejme, ze mozme hovorit o 2D aj 3D rotovani
Tean (410)|24.7.2006 20:23
pic
Fantas! (3016)|24.7.2006 21:51
starej_vul
jmenuje se to Make Compositing Child. Jak napsal Tean vsimni si, jak je stopa 2 na jeho obrazku podrizena stope 1.
lada (195)|25.7.2006 07:08
Pánové, jestli jste si všimli, tak jsem psal, že tvořím v AP a AE, ne ve Vegasu. \/
Jinak jsem na to včera přišel a mám to hotové. :-)
Fantas! (3016)|25.7.2006 07:47
lada
tak to nepis v minulem case! \/

[quote=lada]"Používal jsem na to AP a AE"[/quote]
csm_tvf (96)|25.7.2006 10:09
Lada v AE mas v vedla layera funkciu parrent . ma to tvar takej "zicherky" vyber si tam ze aky layer ma byt tomu konkretnemu layeru parrent potom to bude fungovat za ta cesta bude v pohybe s tou mapou ..ak som spravne pochopil otazku
Tean (410)|25.7.2006 10:09
lada

A co keby si sa rozpisal ako na to.
Su tu ludia co robia v Adobe a teraz si im velmi nepomohol.
csm_tvf (96)|25.7.2006 10:22
Joe-Joe (593)|25.7.2006 10:47
[quote=Tean]lada

A co keby si sa rozpisal ako na to.
Su tu ludia co robia v Adobe a teraz si im velmi nepomohol.[/quote]

K tomu sa i ja pridavam. Nieco podobne ma totiz caka.
lada (195)|25.7.2006 13:44
Použil jsem dvě videa vytvořená v IMAGINATE, jedno bylo bez cesty a druhé s ní (modrá barva), to bylo navrchu. Tady jsem vyklíčoval tu modrou barvu. Pod toto video jsem vložil solid v barvě cesty a na ni vymaskoval pohyb. Video bez cesty bylo poslední.

Ještě chci vyzkoušet použití fotek, viz:
[quote=csm]Lada v AE mas v vedla layera funkciu parrent . ma to tvar takej "zicherky" vyber si tam ze aky layer ma byt tomu konkretnemu layeru parrent potom to bude fungovat za ta cesta bude v pohybe s tou mapou ..ak som spravne pochopil otazku[/quote]

Dám vědět co se mi zdá lepší.

Tak jsem zkoušel verzi s fotkami, je trochu pracnější (rozpohybování mapy oproti Imaginate), ale jinak maskování je stejné. Chvíli jsem tápal kterou vrstvu mám propojit (druhou s první). Kvalitu výstupu neřeknu, měl jsem tam *.bmp (nechtělo se mi dělat nové mapy).

V budoucnu to budu dělat přes fotky.

Děkuji všem za rady a pomoc.