Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytávání videa z anal. zdroje (VHS, anl. kamera)

fricoolinek (65)|19.6.2006 09:31
Je lepší zachytávat video z analogového zdroje, jako je video, či analogová kamera, pomocí grafické karty s ViVo funkcí + zvukové karty (line-in) nebo pomocí TV-karty se zdířkou pro S-video (či cinch) a audio 3,5 mm jack line-in :-?
Doom (2331)|19.6.2006 09:48
myslím že to vyjde kvalitativně úplně nastejno.
pokud míš ViVo kartu, tak TV kartu už netřeba.
StD (8612)|19.6.2006 10:32
DoomHammer = [color=red]Velmi odvážné tvrzení![/color]
Doom (2331)|19.6.2006 10:38
no je pochopitelně otázka jak je to VIVO provedeno. pokud jde o šmejd, tak je výsledek pochopitelně horší. na druhou stranu, pokud tazatel použije krámoidní TV kartu, taky se nedočká dobrejch výsledků.
StD (8612)|19.6.2006 10:39
Tak, tak potřeba srovnávat hrušky s hruškama a jab'ka s jab'kama, ne křížem. :-E
vlada (3470)|19.6.2006 10:50
Já bych spíš viděl podstatný prozdíl v propojení composite (cinch) versus s-video. Kvalita A/D převodníků a odrušení je podle mě až druhám místě. Takže pokud to jde, určitě použít propojení s-video kabelem.
Pokud navíc umí ta TV karta digitalizovat zvuk, není už vůbec co řešit. Když to bude digitalizovat zvukovka, tak je značně velká šance, že dojde k desynchronizaci zvuku a obrazu.
StD (8612)|19.6.2006 11:08
ad ZK: Opět je potřeba říci jaká zvukovka. Já nemám problemy s obyčejnou crystalkou 5.1, která má přesnost 0,001 a nikdy jsem problemy se synchrem v tomto smyslu neměl - pokud ano, tak to byla vždy vina SW; a naopak jsem zažil mnoho lidí, kteří takové HW-problemy se synchrem měli s "renomovanými" Soundblastry, Audigy a vůbec výpotky fy Creative... :-E

P.S. Ověřeno v praxi i u grabů do mpeg2 přes S-video In o délce až 7 hodin - i na konci audio sedí na hubu jak přibité.
mirekv (7169)|19.6.2006 12:36
StD
Při grabu do MPEG-2, či MPEG-4 jsem problémy se zvukem nikdy neměl i při vypadených snímcích ale do MJPEG kodeků (PIC) ano.
Doom (2331)|19.6.2006 12:50
mirekv
já taky ne. a to používám SB Live! (neboli "renomovaný výpotkek fy Creative..."). výsledkem mýho nahrávání jsou 4 - 5 hodinové záznamy, kde zvuk opravdu sedí.
Ivo Mašek (10205)|19.6.2006 14:17
[quote=DoomHammer]myslím že to vyjde kvalitativně úplně nastejno.
pokud míš ViVo kartu, tak TV kartu už netřeba.[/quote]
Já mám názor odlišný. Podle mě je tv tuner vždy lepší, než pouze grafická karta s ViVo kombajnem.
Doom (2331)|19.6.2006 14:42
no jak to je? GK s ViVo má pouze převodníky, zatímco tv karta má převodníky a vf tuner, ne? záleží na kvalitě železa a softu.
vlada (3470)|19.6.2006 16:12
StD
Pokud zachytáváš do MPEG-2, tak desynchronizaci nepoznáš. Je to otázka kontejneru. Pokud jako kontejner použiješ MPEG, MKV, OGM nebo MP4, bude to vždy sedět, protože tyhle kontejnery synchronizujou podle času a ne podle snímků jako AVI. Jakimle to ale demuxuješ, tak se můžeš dočkat nepříjemných překvapení.

Podívej se třeba do diskuze, kolik lidí nahrává video do MPEG-2 a při demuxu se jim to rozjede a strašně se diví. Hledají chybu v SW, ale ta je přitom v HW.

Mimochodem já mám SB Audigy 2 a interní AC'97. Z obojího zvuk sedí.
StD (8612)|20.6.2006 07:14
Vlada: Mě to nevysvětluj, já mám pro Mpeg2 nastaven AudioLock i VideoLock a u Mjpegu (do Avi Morgan i Pic) Master Stream =none a problemy jsem neměl - demux dělám buďto ve Womblu nebo při zpracování v ProCoderu.

Řeč tu jde o ViVo a to je podle mne řešení jen v případě, že bych video zachytával tak jednou za čas, což u mne nehrozí. :-E