Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod z vro souboru na DVD

MH (105)|15.6.2006 14:18
Ahoj, prosim o radu, mam DVD-RAM medium na kterem je nahrávka v souboru s příponou vro. Zkusil jsem vro2vob ale výstup je NTSC 60Hz a nevím kde nastavit (je v japonštině). Dens jsem dostal tip na program AVS Video Converter, ten mě soubor vro načte a ukazuje 704x576, Dolby AC3 audio 225kbps a MPEG2 video 9578kbps, jako výstup mám ale spoustu možností a nevím do jakého formátu to je nejlépe zkonvertovat.
Chci provést na výsledku pár střihů , vytvořit menu a vypálit na DVD.
Díky za radu
Pitomec (10211)|15.6.2006 14:44
Womble MPEG Video Wizard (na střih) a pak libovolný authoringový soft na DVD.
MH (105)|15.6.2006 14:57
Pitomec
Díky za odpověď. Ten Womble mám nachystán, ale nevím na jaký formát to převést z toho vro, jestli nekompresované AVI, nebo MP4, nebo jeden za 10 nabízených MPEG to jsem myslel jde mě o výstup z programu AVS Video Converter. těch možností abych dostal 720x576 a audio je nějak moc
Nasty_tvf (568)|15.6.2006 15:05
a nebo vše v jednom zvládne TMPGenc DVD Author, pokud nejsou na střih moc velké nároky.
Hezkej návod je tady: http://www.btinternet.com/~james_lancaster/ramtor.HTML
Nasty_tvf (568)|15.6.2006 15:07
MH
a pokud je to NTSC, tak to tak radši nech a nesnaž se mu cpát 720x576 \/
MH (105)|15.6.2006 15:52
Nasty
NTSC me ukazuje pouze ten vro2vob, když to ale načtu do convertoru tak jako zdroj identifikuje 704x576 což je správně. Já nevím jen jaký formát videa použít abych to nijak nekonvertoval v tom vro je to dobře mpeg2 a ac3 zvuk dostat z toho formát čitelný pro womble ve stejné kvalite a pak z toho dát vytvořit dvd
Nasty_tvf (568)|15.6.2006 16:48
znova:
myslel jsem to tak, že womble vůbec nemusíš použít, TMPGenc DVD Author načte vro a vyplivne rovnou dvd bez jakékoli rekomprese, jen to stříhání je ve womblu přesnější, ale jestli potřebuješ jen začátek - konec a dát pryč reklamu, na to stačí bohatě samotný TMPGenc DVD Author.
Pitomec (10211)|15.6.2006 17:14
[quote=MH]Pitomec
Díky za odpověď. Ten Womble mám nachystán, ale nevím na jaký formát to převést z toho vro, jestli nekompresované AVI, nebo MP4, nebo jeden za 10 nabízených MPEG to jsem myslel jde mě o výstup z programu AVS Video Converter. těch možností abych dostal 720x576 a audio je nějak moc[/quote]
Na žádný formát to nepřeváděj, nechej to v původním. Womble bude renderovat pouze ty části, kde došlo oproti původnímu streamu ke změně a zbytek bezeztráty překopíruje. Jinak 704x576 je povolený rozměr pro DVD-Video, takže změnu na 720x576 vůbec neřeš.
MH (105)|15.6.2006 19:54
Pitomec
Díky za pomoc, sestříháno a ted renderuje, trochu se to protáhne neb puvodní záznam měl nějak vysoký bitrate a on to přepočítává na 8000, ale snad to bude dobré.
Pitomec (10211)|16.6.2006 14:14
[quote=MH]Pitomec
Díky za pomoc, sestříháno a ted renderuje, trochu se to protáhne neb puvodní záznam měl nějak vysoký bitrate a on to přepočítává na 8000, ale snad to bude dobré.[/quote]
Womble nic renderovat nebude, pokud tam není změna oproti zdrojovému souboru (takže když jenom vystříháš pasáže, tak je to bez renderingu). A vysoký bitrate to mít může, ale jelikož je to nahraný na DVD rekordéru, tak pořád je to v normě - tam není důvod to nijak upravovat na bitrate nižší.
MH (105)|30.6.2006 20:38
Pitomec
Jestli mohu ještě dotaz nebo zkušenost....
Ten zdroj z analog kamery pouštím do DVDvideorekorderu a výsledkem je vro file. Zkusil jsem VRO2VOB sice je v japonštině a funguje jen týden asi, ale udělá velmi rychle voby a ted co nevím..když je spustím v MPC tak se zdá jako by to bylo neprokládané a když vro načtu do womble tak zdroj vidím prokládaný což tím že to je z kamery tak je asi správně a ve womble musím nastavit jakýsi deinterlace na výstup abych dostal mpg2 na PC lépe koukatelný. A ted nevím jak ten womble nastavit, pořád je ten výstup když koukám na jednotlivé framy jakoby horší než z toho vro2vob ale zase neudělám jednoduchý střih (když neberu shrink na střih vobu).
Pitomec (10211)|30.6.2006 23:09
Žádná deinterlace - to je naprostý nesmysl. Každý inteligentní SW přehrávač v PC si s tím poradí a pro sledování na TV je prokládání bezproblémová věc. A vůbec - video se má sledovat na TV a ne na nějakým monitoru. Na pole jdeš taky orat traktorem a ne parním válcem... 8-)
MH (105)|2.7.2006 15:06
Pitomec
Jo OK, díky za názor, já jen že to v tom output okně ve Womble vypadá tak divně :-) Nechám to tak a sestříhám i s ní.