Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Po prevedeni avi na DVD se rozhodi zvuk s obrazem - proc?

Juvenalis (20)|3.6.2006 13:10
Zdar lidi,
mam problem s prevedenim avi na dvd. Mam celkem 5 dilu serialu. Pomoci ConvertXto DVD verze 2.0.9.119 to prevadim na DVD i s menu. No a 4 dily jsou vpohode, vse klape, jen 1. díl ma posunuty zvuk. Ale puvodni avi je naprosto v poradku. Poustel jsem ho pres MV2player a O.K. Kde muze byt proble, ze se mi to vysledne DVD posune u toho 1. dilu. Zkousel jsem dalsich 5 dilu - 6 -10 a tam je vse v pohode - vsech 5 dilu jede jak vino. Tak kde je problem. Ve Virtual dubu se to otevre s nejakou chybovou hlaskou, ale to se mi otevrou vsechny dily. A kdyz to ve virtual dubu necham jednoduse prepocitat, trva to do minuty, vse je direct copy, tak vysledne avi je rozhozene. Je to tihle? A co se tim da delat. Predem diky.
SS2CZ (874)|3.6.2006 13:28
To je VBR MP3 zkus ho ve VitualDubu předělat na CBR.
Juvenalis (20)|3.6.2006 14:59
Ted trochu nevim ,jak to myslis. NEvyznam se v tech zkratkach. Co je to VBR a CBR?
Juvenalis (20)|3.6.2006 15:03
Tak uz to vim. VBR - variabilni dat. tok a CBR - konstantni dat. tok. Jestli se teda nemylim. Ted ale jak to v tom Virtualu na stavit, at to mam?
SS2CZ (874)|3.6.2006 16:35
Načti ten soubor AVI ulož audio "Save WAV", potom "Disable",potom video "Direct stream copy" a ulož ten soubor "Save as".Budeš mít video zvlášť a audio zvlášť. Znova spusť VirtalDub otevři samostatný video a samostatný audio(WAV).Video označ znovu "Direct stream copy" a audio předělej znovu do MP3 podle bitrate jaký to mělo na začátku.Ještě zkontroluj video jestli ti nenabízí Frame rate jiný tak označ "change video so audio..." a znovu "Save as".Pak ten výrobek můžeš použít do toho "ConvertXto DVD".
Juvenalis (20)|3.6.2006 17:00
No tak jsem to zkusil, ale mam tady mezery. Ulozil jsem Wav, tim "DIsable" asi myslis, ze u Audia zatrhnu "No audio"? Ja jsem to dal a pak jsem mel vidoe soubor bez zvuku a audio. Otevrel jsem video a u audia jsem nastavil wav audio a soubor, ktery jsem si udelal. Ale nevim, co myslis tim audio prdelej do MP3 podle bitrate jako to melo na zacatku - kde to zjistim, kolik to melo. A dale zkontroloval jsem to video a polozka Frame rate byla aktivni, ale tam mi mel nekde ukazat frame rate? Ja dal zaskrtnout change video... , ale vysledek byl rozhozeny, takze jsem na zacatku. Prosim o trochu podrobnejsi navod. Predem moc diky.
SS2CZ (874)|3.6.2006 17:10
To audio(WAV) musíš předělat do MP3-praví tlačítko "Full processing..",vybrat compresi Layer-3 atd.
Nebo si někde najdi návod na práci ve VirtualDubu.
vlada (3470)|6.6.2006 18:06
[quote=SS2CZ]To audio(WAV) musíš předělat do MP3-praví tlačítko "Full processing..",vybrat compresi Layer-3 atd.
Nebo si někde najdi návod na práci ve VirtualDubu.[/quote]

Pozor \/ on to chce převést do DVD-Video. Snad mu neradíš, aby MP3 VBR vzniklou pravděpodobně z AC3 převáděl do MP3 CBR a potom následně do AC3 nebo MP2. Víš co tím vznikne?

originál -> AC3 (ztráta) -> MP3 VBR (ztráta) -> MP3 CBR (výrazná ztráta) -> AC3 (ztráta) -> neposlouchatelnej hnus :-k

Juvenalis> Pokud z toho chceš dělat DVD, demuxuj MP3 například programy Avidemux nebo AVI-Mux GUI, potom to převeď na WAV (například programem LAMEDrop). Ve VirtualDubu (nebo i Avidemuxu, VDM nebo AVI-Mux GUI) spoj původní video v režimu Copy s WAV zvukem. Potom to převeď na DVD-Video.

Pokud chceš alternativní způsob, zkus můj návod.
SS2CZ (874)|6.6.2006 19:06
Hm,to mě nenapadlo,myslel jsem na tu synchronizaci videa s audiem. :-) :BB:
ODSakEda (2278)|6.6.2006 19:09
Juvenalis Ve VirtualDubu zadej: přímá kopie videa a plné spracování audia a zvol nekomprimovaný WAV (PCM 44100 nebo 48000Hz dle originálu). Ulož a kopii videa s takto rozbaleným zvukem teprvá převed na DVDvideo v nějakém authoringovém softu a zvuk by se neměl rozejít! 8-)
vlada (3470)|6.6.2006 19:36
[quote=ODSakEda]Juvenalis Ve VirtualDubu zadej: přímá kopie videa a plné spracování audia a zvol nekomprimovaný WAV (PCM 44100 nebo 48000Hz dle originálu). Ulož a kopii videa s takto rozbaleným zvukem teprvá převed na DVDvideo v nějakém authoringovém softu a zvuk by se neměl rozejít! 8-)[/quote]

VirtualDub velmi často právě u AVI s MP3 VBR zvukem rozhodí synchronizaci. Proto bych ho na tohle nedoporučoval. Jinak na DVD jedině 48000 Hz.
ODSakEda (2278)|6.6.2006 23:59
vlada - Na DVD klidně i obraz v AVI/XviD a zvuk v LameMp3 :-D , ale do DVDvideo budiž těch 48kHz, ale 44100 taky nevadí 8-) Respective Authoring si to do standartu DVDvideo již upraví sám, neboj se 8-)