Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

střih wmv (asi s audio vbr) bez rekomprese

Terka (274)|2.6.2006 09:57
ahoj,
stáhla jsem si nový vdub-mpg2, umí načíst wmv a po střihu uložit bez rekomprese.
někdy mi to ale rozhodí zvuk. víte někdo jak na to?
mirekv (7169)|2.6.2006 10:26
Terka
To může být VBR zvukem, některé čuňata to tak dělají. Vyextrahuj zvuk jako WAV a pak přidej k původnímu videu.
vlada (3470)|2.6.2006 12:26
mirekv
Přeně tak, některá čuňata dělají WMV :-E :-E :-E

Terka
Pokud nepůjde (nepomůže) to, co radí mirekv, zkus to dekodovat pomocí Grapheditu. Možná by to v něm šlo i demuxnout do WMA, ale nejsim si jistý, jestli to nějak pomůže. S WMV (ASF) se obecně nedá téměř rozumně pracovat, protože to MS zakazuje. I ta podpora ve VD-MPEG2 je v mnoha zemích ilegální (u nás asi ne). Proto klasický VD ASF nepodporuje.
stayman (12393)|2.6.2006 12:29
[quote=vlada]mirekv
Přeně tak, některá čuňata dělají WMV :-E :-E :-E [/quote]

Ak si si nevsimol, on totiz vravel o VBR zvuku \/
vlada (3470)|2.6.2006 12:50
StayMan by €RikŁ€
Já jsem si všimnul. Jenom jsem si tak rýpnul :-) Krom toho VBR zvuk považuju za zcela normální věc a slušné formáty s VBR počítají a nemají s tím problém. Prehistorické vykopávky typu AVI s VBR spolupracují špatně.
ASF by ale mělo být schopné s VBR pracovat bez větších potíží, ale nevim, nepoužívam to. MP4 a MKV jsou jiná liga a umí s tím pracovat spousty programů narozdíl od ASF.
stayman (12393)|2.6.2006 12:54
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
Já jsem si všimnul. Jenom jsem si tak rýpnul :-) Krom toho VBR zvuk považuju za zcela normální věc a slušné formáty s VBR počítají a nemají s tím problém. Prehistorické vykopávky typu AVI s VBR spolupracují špatně.
ASF by ale mělo být schopné s VBR pracovat bez větších potíží, ale nevim, nepoužívam to. MP4 a MKV jsou jiná liga a umí s tím pracovat spousty programů narozdíl od ASF.[/quote]

Jojo, ina liga, miestna vsak??? :-E :-E :-E :-E
starej_vul (250)|22.6.2006 09:27
vlada říká:

S WMV (ASF) se obecně nedá téměř rozumně pracovat, protože to MS zakazuje.

A já tvrdím, že daleko lépe než z mpg. Softů je dost: MovieMaker (součástí XP), asfcut a další. A ten nejlepší: VEGAS ...
A MS to nezakazuje. Chce pouze poplatky za licenci. Jak škaredé! Fuj!