Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Pinnacle? Ulead? EditStudio? MainActor? Vegas? Premiere? Final Cut?

Hlasujících
59. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Pinnacle

5 8.47%
  • Ulead

7 11.86%
  • Edit Studio

0 0%
  • Main Actor

0 0%
  • Vegas

29 49.15%
  • Premiere

18 30.51%
  • Final Cut

0 0%
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 37

Téma: Ktory video editor?

Nováček Avatar uživatele vlastik_oldd
    Registrace
    Mar 2004

No jo ...

Problém je taky v tom, že některé barvy pro jistotu nezobrazuje vůbec. Dělal jsem retuš obrázku a opět překvapení. Někteří výrobci uvádí u LCD počet barev 16,4 mil. na rozdíl od 16,7 - možná je to v tom, ne?
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Skor je problem s 8bit vs. 10bit \/

Nováček Avatar uživatele Petr Braun
    Registrace
    Mar 2004

Mám pocit, že se mluvilo o videoeditorech, ale o Canopus Edius 2.5 ani slovo.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Ani o VirtualDube pritom ho pouzivam skoro denne (ale hlavne jeho pluginy - samotny VD skor ako batch convertor).
    Pokial mas chut stratit par slov o nom, nech sa paci...

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

... radu let jsem AdobePremierista. Neni to mozna uplne nejlepsi volba, ale rozhodne nelituji.
    To co nezbytne potrebuji v ni udelam.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Hawkey
    Ani o VirtualDube pritom ho pouzivam skoro denne (ale hlavne jeho pluginy - samotny VD skor ako batch convertor).
    Pokial mas chut stratit par slov o nom, nech sa paci...
    No vidíš to, tak nám zdomácněl, že už si to nikdo neuvědomí. VD rulez!

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Teraz som si uvedomil ze mi vypadlo citovanie, tych par slov som myslel o Ediuse. Ja osobne som ho raz videl, ale velmi ma neoslovil.

Registrace
    Mar 2004

To proto, žes ho nevyzkoušel.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

To ma podcenujes, ked zbadam videoeditor a da sa za to sadnut...
    Heh, lenze ja som uz medzitym bol Vegas & Avid positive a na to Edius rozhodne nema.

Registrace
    Mar 2004

Avid bohužel neznám a taky netvrdím, že Edius je všespasitelný, ale na některé věci (hlavně ve spojení se Stormem) je vynikající. Ale to snad platí o všech editorech, že mají nějaké přednosti a na něco se nehodí vůbec. A proto i já jich používám víc, jak na co. Můj názor je takový, že diskuze o nejlepším editoru je trochu zbytečná. Současné nové verze všech editorů jsou velmi dobré, takže je možné použít cokoliv a nakonec se dopracujeme stejného výsledku různými cestami. Mám pocit, že rozhodující bude cvik a zručnost v tom kterém editoru čili co vlastně komu víc vyhovuje.

Nováček Avatar uživatele Substance242
    Registrace
    Aug 2004

Este raz dik za reakcie, medzicasom som sa docital znova nieco viac (napriklad z abcdv.com) a je mi napriklad jasny rozdiel medzi Pinnacle Studio a Liquid Edition. Takze po tom, ako som sa dalej vzdelaval, mi uz tie lacnejsie editory nestacia ;-) a vyber je de facto medzi Vegas a Pinnacle Liquid Edition 5.5 (Premiere sa mi zda ze nema nic dolezite naviac, navyse je od Adobe, ktori ma seru zbytocnym komplikovanim takej obycajnej veci ako PDF readera). Zalezi mi napriklad na plnohodnotnej praci so zvukom, rendering v pozadi Edition je asi vyborna vec, a tak. Vyskusal som demo mnou spominaneho Main Actor, celkom fajn vecicka, ale taky vymakany profesionalny dojem z toho clovek nema.

A editovat to budem aj tak notebooku (v tejto oblasti doverujem IBM, ale co som pozeral, je z coho vyberat). Ale to ma vsetko este mozno aj rok casu, najskor kamera.

Jo a este by sa mi mohla zist napriklad DVD "kniha" o filmovani od K2, ktoru vraj bude Sony davat ku kameram (su tam aj nejaki ludia z byvalej STV relacie Foto-video panorama), alebo ine citanie ohladom filmovania ako takeho. Zatial som iba fotil.

Tiez som si specialne kvoli takymto veciam skusil kupit Watt Foto-Video, celkom fajn, ale este som si vsimol, ze ceske vydavatelstvo (Chip, PS2 magazin) robi verziu DV magazinu, to by som chcel pozriet.

Nováček Avatar uživatele Substance242
    Registrace
    Aug 2004

Ozaj, spominate Canopus - o tom som tiez cital, ale zda sa mi ich ponuka akasi neprehladna, nevie z toho clovek ci Edius staci, alebo je k tomu treba aj nejaky Storm alebo ako vlastne. Ale v prospech firmy hovori ProCoder, tiez som pozeral nejaky ich web, kde boli ukazky efektov, a nevyzeralo to zle.

VirtualDub(Mod) trochu poznam, velmi sikovna vecicka, ale ako editor by som to asi predsa len nebral.

Je tu občas Avatar uživatele Chainslaw
    Registrace
    Mar 2004

Substance242 - to 242 ma potešilo. To ostatné príliš nie. Ak chceš trošku seriózne strihať, zabudni na NB. LCD, pomalé a malé disky,velkosť obrazovky.... Spomínal si IBM. Nuž, jeden 60 GB disk ti stačiť nebude, ďalší v ultra bay je hroooooooooozne pomalý. Okrem toho Žhaviť v NB HDD nejakých 15 hod. v kuse, asi dlho nevydržia. To železo je na takú záťaž stavané asi tak ako moja babka na Caustic grip od F.L.A.

Je tu občas Avatar uživatele Tomáš X.
    Registrace
    Mar 2004

Vegas má ještě jednu obrovskou výhodu: nepadá. To se o produktech Pinnacle zrovna dvakrát říci asi nedá.

Je tu občas Avatar uživatele mirozav
    Registrace
    Apr 2004

Uz tu bolo napisane, ze tie strizne softy su vsetky dost vymakane a je tazko hodnotit, ktory je najlepsi.
    Neda mi, aby som este raz nenapisal (uz som to tu niekde pisal), ze som skusal Edius 1.5, dal som si dve videa (DV) do PiP a na jedno som dal spomalovacku. Prehral som to v nahladovom oke a neseklo to ani raz. Plynule to prehralo v RT v plnom rozlyseni, kdezto v inom softe nie (skusal som Edition, vegas, Premiere 1.5).
    Zatial nemam kartu, takze ziadne hardwarove urychlovanie tam nebolo.
    (PIV 1,6 512kb)
    Nakoniec zistujem, ze nie je mozno ani tak dobre zvysovat vykon stroja, ako kupit kvalitny soft.

Nakoniec, kazdy si mam moznost vyskusat vykon hociktoreho softu.
    Pre pracu je asi najdolezitejsia rychlost a nie kopa nevyuzitelnych efektov....

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. WinFast VC100 U Video Editor
    Od Ivo Mašek v sekci DV/HDV
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 30-10-2021, 20:00
  2. Video editor s nejlepsi kvalitou vystupu?
    Od HFX9 v sekci Editace videa
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-08-2010, 00:08
  3. ts Packet editor
    Od ppepr v sekci Editace videa
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-12-2007, 14:47
  4. Lišta FX v Ulead video editor
    Od XPM v sekci Editace videa
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-05-2006, 10:42
  5. editor na CUE Sheety