Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na dvoje titulky při přehrávání ?

zibi (48)|21.5.2006 15:03
Zdravím a prosím o radu:
rád bych zobrazil 2 sady titulků při přehrávání DivX filmu (pro kámoše cizince a pro mě). Vím, že toto umí např. BSPlayer nebo MV2Player, ale bohužel mám nyní k dispozici jen starší počítač (jsem na stáži Erasmu) a na něm přehraju filmy bez trhání jen v MPlayeru nebo VLC Playeru. Ani jeden z nich duální titulky nepodporuje a DirectVobSub není kompatibilní, abych jej použil pro 1. titulky a interní titulkovač pro 2. titulky...

Takže nemáte někdo nějakej nápad? Nejde DirectVobSub přeci jen VLC Playeru nebo MPlayeru nějak "vnutit" ? Nebo existuje jiný nenáročný přehrávač, který by ale uměl nativně zobrazit dvoje titulky?

Tak jako tak je divný, že s P-III 550 MHz, 256MB RAM, 32MB nVidia TNT2 mi "běžné" přehrávače jako MPC, MV2 Player apod. přehrávají filmy trhaně (i s ffdshow)...Vim, že jde jinak přehrávat DivX i na Celeronu 300 MHz s 128 RAM a 16MB grafikou...
stayman (12393)|21.5.2006 16:16
DivXG400.
zibi (48)|21.5.2006 16:51
To: StayMan by €RikŁ€

dík za tip, tohle znam, mělo by to i trochu ulehčit CPU.
Jaks to ale myslel ty??? Jako ulehčení CPU a použít BSPlayer/MV2Player nebo to jako má fungovat s VLC PLayerem ?
stayman (12393)|21.5.2006 17:10
S hocicim to funguje
zibi (48)|21.5.2006 17:21
tak ani DivXG400 (V2.83) se mi s VLC Playerem nerozjede.... S MPC normálně...
Nevim v čem, ale VLC Player a MPlayer jsou v prinicpu asi dost rozdílný od všech ostatních playerů....
stayman (12393)|21.5.2006 19:36
Si si asi nevsimol, ze u toho DivXG400 sa nastavuje FORCE a tak by to malo ist s kazdym playerom !!!
clee (6592)|21.5.2006 19:38
s VLC tezko, ma vlastni filtry, jinak ve ffdshow si muzes vybrat i konkretni soubor titulku...
zibi (48)|21.5.2006 20:12
To: StayMan by €RikŁ€
no tak toho jsem si všimnul... sice se mi to nejdřív nechtělo uložit (pokaždý tam bylo opět "Always"), ale to jsem vyřešil:
runas /user:domena\Administrator "rundll32.exe DivXG400.ax,Configure" (jedu pod userem a každá debilita potřebuje admin práva 9-) ). Poté už to tam je nastaveno na "Force", ale s VLC to stejně nejde...

To: clee
tak tim to asi bude....no ffdshow bych moc rád použil, ale jak jsem psal v úvodním příspěvku, tak na mojí mašině nejdou filmy jinde než ve VLC a MPlayeru (mplayerhq.hu) přehrávat a to ani s ffdshow. Prostě se to trhá. Asi moc pomalý PC? Je to divný, ale je to tak.

Nebo snad existuje ještě míň náročnej přehrávač než kombinace MPC+ffdshow+DivXG400 (+vyplý jakýkoliv postprocessingy, vyplej antivir, zavřený ostatní aplikace atd...) ??? :-?