Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle 9: kvalita obrazu DVD vs. zpět do kamery...?

makey (45)|20.5.2006 19:30
Ahoj lidičky
Pokud jsem dělal filmy zpět do DV kamery, a z ní pouštěl do TV- byla kvalita úplně v poho. Pokud udělám film na DVD v největší kvalitě a v dvd playeru to pustím na TV nebo v noťasu, zdá se mi méně kontrastní a méně detailů. Prostě to je horší.
Je to normální...? Třeba to je nějakým kodekem toho Pinnacle 9?
Díky. M
yozefb (684)|20.5.2006 19:33
maron
no v pinnacle je to uplne normalne, asi by to chcelo zmenu softu.
makey (45)|20.5.2006 19:42
Bojím se, že tím pádem i změnu PC...
RAMku mám jen 256+128 a kupovat dnes nové SDRAM je blbost. Jsou strašně drahé / 512 asi za 4k/
M.
Modena (1706)|20.5.2006 19:58
[quote=maron]Bojím se, že tím pádem i změnu PC...
RAMku mám jen 256+128 a kupovat dnes nové SDRAM je blbost. Jsou strašně drahé / 512 asi za 4k/
M.[/quote]
Bojíš se správně - bez toho updatu Tvého PC to ale půjde těžko líp ! :-R :-)
Pitomec (10211)|20.5.2006 22:35
[quote=maron]Ahoj lidičky
Pokud jsem dělal filmy zpět do DV kamery, a z ní pouštěl do TV- byla kvalita úplně v poho. Pokud udělám film na DVD v největší kvalitě a v dvd playeru to pustím na TV nebo v noťasu, zdá se mi méně kontrastní a méně detailů. Prostě to je horší.
Je to normální...? Třeba to je nějakým kodekem toho Pinnacle 9?
Díky. M[/quote]
DVD-Video bude vždycky horší, než ten samotný DV záznam, ze kterého to bylo vyrobeno. To musíš holt brát jako fakt. Pak už jenom řešit to, aby ona degradace byla co nejmenší, takže nejlíp Canopus ProCoder 2 na převod DV>>MPEG-2.
jaromir9909 (269)|21.5.2006 09:08
[quote=Pitomec]
DVD-Video bude vždycky horší, než ten samotný DV záznam, ze kterého to bylo vyrobeno. To musíš holt brát jako fakt. Pak už jenom řešit to, aby ona degradace byla co nejmenší, takže nejlíp Canopus ProCoder 2 na převod DV>>MPEG-2.[/quote]

nebo:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=8602
makey (45)|21.5.2006 11:26
Ahoj,
docela jsem rád, že jsem se takhle zeptal...
Já blbec si myslel, že ten převod výjde na stejno. Docela mě to štve. Zatím jsem si všechno nahrál na další DV kazety a uložil. Asi to bylo moudré :-I

Pokud jsem to pochopil správně, bude nutné ty moje editované kazety nějak v něčem znovu natáhnout do PC a překódovat na formát DVD.
Existuje nějaký softw, který mi pro začátek můžete doporučit i na stávající PC? Win98 SE, CPU-Celer 1,2Ghz, RAM 384/3x128/MB...? Pokud možno, kde najdu česky návod na obsluhu?

Holt ted budu muset pátrat a MOOOC se učit jak dál... 9-)
PS: LENIN měl PRAVDU!!! :(( /učit se, učit se, učit se... / :-R
Zdravím a děkuji za trpělivost.
M
Pitomec (10211)|21.5.2006 11:33
Pod W98SE Canopus ProCoder 2 nechodí, takže zkusit CCE (byť to není moc ideální encodér...).
mirekv (7169)|21.5.2006 11:39
Pitomec
StayMan by ti řekl něco jiného. :-D
Ale nefunguje v 98 třeba vychvalovaný HCencoder?
Pitomec (10211)|21.5.2006 11:43
Naštěstí mám oči, takže vidím co leze ze CCE (kdysi můj oblíbený encodér, dneska už ho nechci ani vidět) a co z Canopus ProCoderu 2 (který používám) 8-)
stayman (12393)|21.5.2006 11:56
[quote=Pitomec]Naštěstí mám oči, takže vidím co leze ze CCE (kdysi můj oblíbený encodér, dneska už ho nechci ani vidět) a co z Canopus ProCoderu 2 (který používám) 8-)[/quote]

Tak mas divne oci :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|21.5.2006 11:59
Oči mám dobrý, akorát nepotřebuju bejt za každou cenu zajímavej a měnit encodéry jak fusekle 9-) :-E
stayman (12393)|21.5.2006 12:01
[quote=Pitomec]Oči mám dobrý, akorát nepotřebuju bejt za každou cenu zajímavej a měnit encodéry jak fusekle 9-) :-E[/quote]

To je ten rozdiel v tych enkodeoch??? No ak ti nevadi maznuty pbraz a obcasne sklbanie v presvetlenych scenach, tak je naozaj ProCoder tvoj favorit :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|21.5.2006 15:58
U CCE mně vadí ty kostičky jak z VCD, který lehce vzniknou při přechodu do/z černé (0:0:0) i při MPEG-2 9000kbps - jediný pozitivum je doba encódování, ale bohužel zde platí "Práce kvapná, málo platná". CCE prostě nebrat :-k
Jinak u ProCoderu 2 mně nic neškube - není to náhodou tik, než chyba encodéru? :-E
stayman (12393)|21.5.2006 16:14
[quote=Pitomec]U CCE mně vadí ty kostičky jak z VCD, který lehce vzniknou při přechodu do/z černé (0:0:0) i při MPEG-2 9000kbps - jediný pozitivum je doba encódování, ale bohužel zde platí "Práce kvapná, málo platná". CCE prostě nebrat :-k
Jinak u ProCoderu 2 mně nic neškube - není to náhodou tik, než chyba encodéru? :-E[/quote]

Urcite si vsimnej menej kosticky, aj ked nijake som si nevsimol, ako ze je cele video vprdeli s ostrostou a stratou detailov ako robi ProCoder :-k , to uz je MainConcept z Vegasu o hodne lepsi /

A tik? No pozri si tuto diskusiu:
http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5833
Pitomec (10211)|21.5.2006 16:26
[quote=StayMan by €RikŁ€]Urcite si vsimnej menej kosticky, aj ked nijake som si nevsimol, ako ze je cele video vprdeli s ostrostou a stratou detailov ako rovi ProCoder :-k , to uz je MainConcept z Vegasu o hodne lepsi /

A tik? No pozri si tuto diskusiu:
http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5833[/quote]
Ty kostičky jsou tak brutální, že jsem kvůli nim celý CCE poslal do haj*lu a stačilo to :-k Naproti tomu ProCoder 2 úplně v pohodě (možná je to i tím, že ho nekrmím nějakou HDV mazanicí 9-) :-E ). Je to prostě v té kategorii (kterou srovnáváme) to nejlepší, co lze dosáhnout. Bez ohledu na nějaký zmanipulovaný diskuze, kde každej sází obrázky dokreslovaný ve Photoshopech apod. jenom proto, aby dokázal, že má pravdu 9-)
makey (45)|21.5.2006 16:36
Tak si tu připadám jak chudák, co se ocitl v první linii. Bojím se vystrčit hlavu, protože se to přes můj zákop mydlí sem tam na obě strany. No, uvidím co z toho bude, až se ta mela přežene... :BB:
M
stayman (12393)|21.5.2006 16:43
[quote=Pitomec]Ty kostičky jsou tak brutální, že jsem kvůli nim celý CCE poslal do haj*lu a stačilo to :-k Naproti tomu ProCoder 2 úplně v pohodě (možná je to i tím, že ho nekrmím nějakou HDV mazanicí 9-) :-E ). Je to prostě v té kategorii (kterou srovnáváme) to nejlepší, co lze dosáhnout. Bez ohledu na nějaký zmanipulovaný diskuze, kde každej sází obrázky dokreslovaný ve Photoshopech apod. jenom proto, aby dokázal, že má pravdu 9-)[/quote]

Mohol by si teda ukazat tie kosticky??? Ja som ukazal, ze ProCoder prepaluje, presvihne dat.tok a nenormalne maze a je to viditelne aj na DVD, staci si dat ten isty zaber zenkodovat ProCoderom a s CCE a uvidis ten rozdiel, kdezto ty tu len diskutujes a nic si nikdy nedal, aby sme ti verili. \/ :-E
Pitomec (10211)|21.5.2006 19:18
Už jsem to sem kdysi dával a nemůžu za to, žes zrovna asi spal a neviděl to :-E - prostě CCE si s tou černou neporadí (jak jsem psal výše), což je tak zásadní nedostatek, že se ten encodér použít nedá. Ostatně ať si každý sám vyzkouší oba a pak se rozhodne :-)
stayman (12393)|21.5.2006 19:35
[quote=Pitomec]Už jsem to sem kdysi dával a nemůžu za to, žes zrovna asi spal a neviděl to :-E - prostě CCE si s tou černou neporadí (jak jsem psal výše), což je tak zásadní nedostatek, že se ten encodér použít nedá. Ostatně ať si každý sám vyzkouší oba a pak se rozhodne :-)[/quote]

S tym suhlasim, ze nech si to vyskusa a hlavne nech si pouziva co chce, ale ja som si stvorceky (na ciernej) naozaj nevsimol, takze ked tvrdis, ze ti to robi, mozes dat screenshot aj teraz nie? 9-)
Pitomec (10211)|21.5.2006 22:39
Škoda, žes to neřekl v pátek - to sem totiž dělal generální úklid a vyházel všechno. Takže i to DVD, který kdysi CCE zmršil při roztmívačce/ztmívačce z/do černé :-I Ale on není problém to udělat znovu - stačí DV záznam, kde je černá 0:0:0 a CCE už to zprznění zvládne na jedničku 9-)
stayman (12393)|21.5.2006 22:44
Budem cakat :-D
Pitomec (10211)|21.5.2006 22:47
Na nic nečekej - já nemám čas se zabývat kokotinama, takže si to zkus sám. Osobně používám ProCoder 2 a co si bude používat někdo jiný, je mně srdečně u zadnice 8-)
stayman (12393)|21.5.2006 23:28
[quote=Pitomec]Na nic nečekej - já nemám čas se zabývat kokotinama, takže si to zkus sám. Osobně používám ProCoder 2 a co si bude používat někdo jiný, je mně srdečně u zadnice 8-)[/quote]

Aleved co si myslis ze ja nemam vo videu ciernu ci co??? :-? :-? :-? Ale ja tam ziadne kocecky nemam !!!! Tak ukaz svoje a pripadne co si nastavil, aby som sa vyvaroval !!!
Pitomec (10211)|21.5.2006 23:31
Všechno default, to je základ. A černou 0:0:0 si udělej, pak tam hoď 2sec roztmívačku a CCE to "zmákne" v kvalitě VCD jako nic :-k 9-)
stayman (12393)|21.5.2006 23:38
[quote=Pitomec]Všechno default, to je základ. A černou 0:0:0 si udělej, pak tam hoď 2sec roztmívačku a CCE to "zmákne" v kvalitě VCD jako nic :-k 9-)[/quote]

Nepil si trochu viac dneska ??? :-D Mam zaznamy z CCE, takisto uz 30% svojej zbierky filmov (a upozornujem, ze to som si ich chcel robit s ProCoderom, ale bohuzial, ta hracka na to nestaci) su enkodovane s CCE ale nikde, opakujem nikde !!! som si to co tvrdis nevsimol a pocujem to prvykrat !!!! Tak ako si to mam spravit, ked mam vsetko OK ha???

A pre teba co uznavas mazanice tak si porvnaj vysledok z tvojeho "referencneho" enkodera :-E :-E tu:
http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=8602

Vsimni si posledne screenshoty, jojto si to opravil 8-) Jo a aby si nahodol nezabudol aj na ten thread kde pisem aky je to s.h.i.t a aj na kopec dalsich, ktorym ProCoder pekne "pretiekol" (mazanice su uz asi kazdemu jedno !!!!) :))))
Pitomec (10211)|21.5.2006 23:49
Já chápu, žes právě objevil CCE a je to tudíž tvůj aktuální hit (stejně jako byl kdysi ProCoder a MainConcept a za chvíli bude zase něco jiného), ale tyto dětské krůčky v encódování už mám dávno za sebou a fakt se nehodlám vracet k něčemu, co vykazuje tak fatální nedostatky jako je tomu u CCE 9-)

Jinak na diskuze, kde někdo naprosto nesmyslně linkuje obrázky (jenž jsou vesměs přiklášneny a o ničem nevypovídají) už ani neklikám - to je ztráta času 9-)
clee (6592)|22.5.2006 01:03
zdroj DV, dvouvterinovej smooth fade ve vegasu, export jako dv avi

global mpeg2 encoding settings:

-cbr: 8000kbit 1pass
-vbr: 4000-6000-8000kbit 2pass

enkodery
CCE SP v2.70.02.06
Procoder 2.04
Mainconcept H.264 encoder V2
HCenc 0.18 (VBR 6000-8000, HC nema nastaveni dolni hranice bitrate)


screenshoty jsou zhruba z poloviny roztmivacky


pojmenovani souboru je snad dostatecne jasny
http://clee.czweb.org/mpeg-fadetest.rar


jo taky by mozna bylo dobry doplnit velikosti jednotlivejch vyslednejch souboru, video melo 6 sekund

CCE CBR - 6.37MB
CCE VBR - 4.71MB
HC VBR - 4.26MB
PROCODER CBR - 6.49MB
PROCODER VBR - 4.66MB
MC CBR - 6.36MB
MC VBR - 4.33MB
stayman (12393)|22.5.2006 01:26
[quote=Pitomec]Já chápu, žes právě objevil CCE a je to tudíž tvůj aktuální hit (stejně jako byl kdysi ProCoder a MainConcept a za chvíli bude zase něco jiného), ale tyto dětské krůčky v encódování už mám dávno za sebou a fakt se nehodlám vracet k něčemu, co vykazuje tak fatální nedostatky jako je tomu u CCE 9-)

Jinak na diskuze, kde někdo naprosto nesmyslně linkuje obrázky (jenž jsou vesměs přiklášneny a o ničem nevypovídají) už ani neklikám - to je ztráta času 9-)[/quote]

Zabudol si vsak na jednu podstatnu vec a to, co verzia, to ine prekvapko, ale pokial ty si spokojny, tak je mi jasne, ze si rad v tom detskom veku ked ti bolo este dobre a stacilo malo :-E :-E :-E

Mimochodom enkodujem HDV zaznam vo Vegase, kde je sice ten MC, ale nastavenie mam na BEST a obraz jak vino, ja som vravel o standalone enkodere MC... O PC som sa tu vzdy vyjadroval v superlativach IBA o verzii EXPRESS (PC 1.5) a co sa tyka ostatku, tak kazdy mi dava rozne vysledky, teda na filmy DVD jednoznacne CCE a aj HCenc (podobne, ale viac naopak, je to u koncertov), na Div/Xshity MC z Vegasu a este aj ten Express a na DV/HDV je to stale MC z Vegasu. CCE bohuzial nevie HD rozlisenie, ten pouzijem ked mam uz HDV zaznam resiznuty v SD. Inak nic, budem testovat stale, co nova verzia, verim ze sa to este moze u ProCodera zlepsit, ale tebe budu asi stacit tie mazanice co vytvaras doteraz. :-D
Pitomec (10211)|22.5.2006 07:26
[quote=StayMan by €RikŁ€]Zabudol si vsak na jednu podstatnu vec a to, co verzia, to ine prekvapko, ale pokial ty si spokojny, tak je mi jasne, ze si rad v tom detskom veku ked ti bolo este dobre a stacilo malo :-E :-E :-E[/quote]
O překvapení moc nestojím a nemám čas na to, abych si hrál s každou verzí CCE a zjišťoval, co tam zrovna tvůrce podělal nebo naopak opravil 9-)

[quote=StayMan by €RikŁ€]Mimochodom enkodujem HDV zaznam vo Vegase, kde je sice ten MC, ale nastavenie mam na BEST a obraz jak vino, ja som vravel o standalone enkodere MC... O PC som sa tu vzdy vyjadroval v superlativach IBA o verzii EXPRESS (PC 1.5) a co sa tyka ostatku, tak kazdy mi dava rozne vysledky, teda na filmy DVD jednoznacne CCE a aj HCenc (podobne, ale viac naopak, je to u koncertov), na Div/Xshity MC z Vegasu a este aj ten Express a na DV/HDV je to stale MC z Vegasu. CCE bohuzial nevie HD rozlisenie, ten pouzijem ked mam uz HDV zaznam resiznuty v SD. Inak nic, budem testovat stale, co nova verzia, verim ze sa to este moze u ProCodera zlepsit, ale tebe budu asi stacit tie mazanice co vytvaras doteraz. :-D[/quote]
Ty vyrobíš mazanice už v kameře (HDV), takže ti to pak ani nepřijde :-E :-E :-E
stayman (12393)|22.5.2006 10:43
[quote=Pitomec]O překvapení moc nestojím a nemám čas na to, abych si hrál s každou verzí CCE a zjišťoval, co tam zrovna tvůrce podělal nebo naopak opravil 9-)[/quote]







[quote=Pitomec]Ty vyrobíš mazanice už v kameře (HDV), takže ti to pak ani nepřijde :-E :-E :-E[/quote]

Ukaz kde mam ja mazanice ! Ci to bude asi to iste, ako s tym CCE, takze nic ???? :-E :-E :-E
clee (6592)|22.5.2006 15:56
uz sem prisel na to proc to Pitomcovi delalo mazanice

tohle je z CCE, kdo uhadne proc je to tak oslintany ma u staymana sud plzne :-E doporucuju porovnat s tema predchozima screenama, pak je odpoved trivialni :-E

http://clee.czweb.org/cce_cbr_oslint.rar
makey (45)|22.5.2006 16:55
Můžete mi poradit kde seženu ty softy: CCE a Canopus ProCoder 2...?
Děkuji. M
mirekv (7169)|22.5.2006 17:09
maron
to snad nemyslíš vážně! Na netu je toho plno! Ovšem chce to medicínu a tu si musíš sehnat! CCE bývá součást DVDRebuilderpacku, tak zkus.
tvcentral2_72_266_183.jpg
stayman (12393)|22.5.2006 20:43
[quote=mirekv]maron
to snad nemyslíš vážně! Na netu je toho plno! Ovšem chce to medicínu a tu si musíš sehnat! CCE bývá součást DVDRebuilderpacku, tak zkus.[/quote]

A to odkedy byva CCE sucastou toho packu ??? :-? :-? :-?
stayman (12393)|22.5.2006 20:44
[quote=clee]uz sem prisel na to proc to Pitomcovi delalo mazanice

tohle je z CCE, kdo uhadne proc je to tak oslintany ma u staymana sud plzne :-E doporucuju porovnat s tema predchozima screenama, pak je odpoved trivialni :-E

http://clee.czweb.org/cce_cbr_oslint.rar[/quote]

To som nejak nepochopil, mam asi dost...
clee (6592)|22.5.2006 20:59
sud bys platil ty protoze me je do toho prd a Pitomec by ho radsi vychlastal :-E jinak pokud teda nikdo nevi tak slo o to ze v CCE advanced options se musi odskrtnout Output top field first stream kdyz je na inputu DV (tzn lower field first) tu konverzi viz http://clee.czweb.org/field_test.zip CCE narozdil od procoderu moc nezvlada...
stayman (12393)|22.5.2006 21:02
aj tak nechapem, ale to je u teba ok :-D Co je DV ??? :-? :-E