Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod hotového DVD v Pal do NTSC

mirekv (7169)|1.9.2005 08:08
1hroch
Jakou máš verzi Avisynthu? Jesli 2.5, nebo novější, tak potřebuješ plugin Mpeg2dec3. Nebo Mpeg2dec3dg, teď si nejsem jistý, čím se liší.
mirekv (7169)|1.9.2005 08:11
1hroch (865)|1.9.2005 11:31
No, vyapda to, ze tam mam ty stare knihovny pro AviSynth 2. Ja jsem natahl AviSynth 2,55.
Porad visi ve vzduchu otazka - Postup jak a cim vycucnout DVD na vhodny format pro AviSynth, aby se nemuselo recomprimovat na AVI a dal se pouzit primo Mpeg?
vlada (3470)|1.9.2005 13:17
1hroch, mirekv
DGMPGDec je nejnovější verze starýho DVD2AVI. V tom balíčku je i DGDecode.dll, což je nejnovější verze starý Mpeg2dec3.dll. Je ale nutný, aby byl .d2v soubor a udělanej stejnou verzí jako z který je knihovna DGDecode.dll. Neni nutný dělat demux videa, stačí vytvořit ten .d2v soubor. Já bych pro jistotu v tom LoadPlugin() uváděl celý cesty, to je možná zdroj těch problémů. Máš tam možná někde víc knihovan z různych verzí DGMPGDec a nevíš, která se použíje. Ta chybová hláška by tomu napovídala. Doufám, že zdrojový video, .d2v soubor a .avs skrip máš ve stejnym adresáři.

Ve VfW konfiguraci FFDShow nemusíš zaškrtávat všechno, ale důležitej je pro Tebe dekoder DV. Máš tam v FFDShow nastavenej libavc? DVSD je typickej FourCC kód DV videa, takže AviSynth řve, že nemá žádnej VfW DV dekoder. Pokud to pořád nepůjde, tak zkus kodek cedocida. Někam to rozbal, kliknipravym myšidlem na .inf soubor a zvol nainstalovat.
stayman (12393)|1.9.2005 13:25
ProCoder2 bez starosti \/
1hroch (865)|1.9.2005 13:45
Diky, uz abych byl doma a zkusil
Stay, cojsi tim myslel?
stayman (12393)|1.9.2005 13:47
prevod PAL<->NTSC :-D
1hroch (865)|1.9.2005 13:55
Stay - jeste nechval dne pred vecerem - sice to bylo jine video, co jsem udelal pomoci AviSynthu, nez to Procoderem, ale Avisynthem to dopadlo mnohem lepe - zvlaste svenky. Uvidime, az bude vysledek na stejnem videu
1hroch (865)|2.9.2005 07:15
Stay: Resume:
Stejne video PAL->NTSC pomoci Vegas, Procoder, AviSynth.
Kdo chce vetsi obrysovou i celkovou ostrost a nevadi mu znatelnejsi cukatura => AviSynth
Vetsi rozmaznuti, mensi skubani => Vegas, Procoder.
Mluvim o pasazich v pohybu. Nejhorsi vychazeji svenky, zoomy, kde se pohybuje cela scena.
Je zajimave, ze predchozi pokus s bruslarem byl temer dokonaly pomoci AviSynth (nezkousel jsem ho v nicem jinem), proto me nadseni a polemika se Stayem.
Vzhledem k jednoduchosti (u me i rychlosti renderu - 0.02RT) zrejme vitezi Vegas a Procoder.
1hroch (865)|2.9.2005 07:17
Tak se mi podarilo s nejnovejsim "ffdshow" docilit toho, ze nechtel decompressor na fourcc. Ale to je vsechno. Nekolikrat se podarilo v Media Playeru spustit samotny AviSource("*.avi"), pak uz jen po spusteni BLIK a spadlo to zpatku do Windows.
MPEG:
S MPEG2DEC3.dll - couldn`t open file, line 4 = *.d2v
S DGDecode.dll - Script error: Invalid arguments to function "SmoothDeinterlace".
Kdyz jse ten radek vynechal, to same, ale pro "BilinearResize". To stejne az do konce.
Script je:
# PAL DVD (50 fps) to NTSC DVD (59.94 fps)
LoadPlugin("SmoothDeinterlacer.dll")
LoadPlugin("C:\WINDOWS\SYSTEM32\DGDECODE.dll")
InputVideo = MPEG2Source("E:\3-PAL-NTSC-DVD\1.d2v")
SmoothDeinterlace(tff=true, doublerate=true)
BilinearResize(720, 480)
ChangeFPS(59.94)
SeparateFields()
SelectEvery(4, 1, 2)

DGDecode.dll pouze jedna. Zdroj. video, *.d2v, *.avs v jednom adresari. Mam neco nastavovat v DGIndexu? Prohnal jsem to nim, ve stavu, jak jsem ho rozbalil.
Dneska zkusim jeste "cedocida", vcera jsem nemel cas ho stahnout.
vlada (3470)|2.9.2005 10:54
Vynechej "InputVideo = "
A ještě TFF=true - jseš si tím jistý? Není to spíš BFF? Tím by mohlo být způsobené to trhání. Pokud chceš obraz radši máznout jako ve Vegasu nebo ProCoderu, tak i to je možný. Jestli to chceš na TV, tak je možná nejlepší metoda spojování různých půlsnímků natvrdo třeba v půlce. Možností je plno, každá má klady i zápory.
mirekv (7169)|2.9.2005 12:05
vlada
No právě jsem koukal, na co tam je (to Inputvideo). U nezpracovaného DV by snad mělo být BFF, ne?
1hroch (865)|2.9.2005 12:08
A pozor "cedocida" prepise puvodni codec - tak uz jsem se jednou vydrbal s "Panasonid dvsd" - a pak jakykoliv render ze strizen byl fujtajbl.

No jo, vidis, u DV.avi je Bottom first, ve scriptu je tff=false, u DVD to asi zustane take, presvedcim se nactenim source videa do Procoderu a pritom ve scriptu je tff=true.
Ale ty vysledky byly z DV.avi, kde je to urcite dobre. Pro jistotu to mohu zkusit otocit.
Diky za nakopnuti.
vlada (3470)|2.9.2005 14:44
[quote]A pozor "cedocida" prepise puvodni codec - tak uz jsem se jednou vydrbal s "Panasonid dvsd" - a pak jakykoliv render ze strizen byl fujtajbl.[/quote]

To se mi nezdá, spíš pouze zakáže ostatní DV kodeky, ale určitě nebude nic mazat. U mě bylo renderování v pohodě. Je to jediný zadarmo dostupný funkční (aspoň občas :-)) VfW DV kodek. V FFDShow je funkční dekoder, ale enkoder je špatný.

Ad TFF vs. BFF. U DV AVI to nemusíš zkoušet otáčet, takhle to je určitě O.K., ale s největší pravděpodobností bude stejný pořadí půlsnímků i u toho DVD.
1hroch (865)|5.9.2005 08:10
V textu u "cedocida":
Install as regular DV-Codec (VfW). Caution, your actual DV-Codec will be replaced by this one.
TFF vs. BFF - DVD je take BFF.
1hroch (865)|5.9.2005 08:11
1. Odhalena pomalost renderovani:
AviSynth 2.55 + Smoothdeinterlacer_25_dll_20030216.zip - vyuziti CPU 4%, kvalita 100%, umi i zvuk.
AviSynth 2.52 + Smoothdeinterlacer_25_dll_20030216.zip - vyuziti CPU 100%, vytrhavani radku pri rychlych pohybech, neumi zvuk.

2. Smoothdeinterlacer nahrazen "dgbob_25_dll_20030706.zip" + Avisynth 2.55 - CPU 100%, kvalita 100%, umi i zvuk.
Pouzit script:

# PAL DV (50 fps) to NTSC DV (59.94 fps)
LoadPlugin("dgbob.dll")
DirectShowSource("FIN.avi")
DGBob(order=0, mode=1, thresh=12, ap=false)
BilinearResize(720, 480)
ChangeFPS(59.94)
SeparateFields()
SelectEvery(4, 0, 3)
Weave()

Zkouseno zamenit "BilinearResize" -> "BicubicResize", "ChangeFPS" -> "ConvertFPS", parametry "DGBob" a jejich kombinace.Aby se dosahlo 100% vysledku, bylo by nutno na kazdou scenu - struktura, rychlost pohybu aplikovat jiny script vznikly predchozimi kombinacemi.
3. Dle vlada - "zkomprimovat video v NTSC rozlišení s 25 fps a DGPulldown se postará o zbytek" - na nekterych scenach vyborne, na jinych nekoukatelne.

Opravdu asi vitezne vychazi "Procoder", ktery dokaze udelat (bez sloziteho pitvani) jakousi stredni kvalitu bez rozdilu charakteru scen.
mirekv (7169)|5.9.2005 08:49
1hroch
to se tak liší 2.52 a 2.55? :-?
1hroch (865)|5.9.2005 11:55
Alespon u mne se projevily tyto syndromy