Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Klepající obraz po převodu do DVD

Razer (19)|8.5.2006 22:15
Mám kartu AverMedia hybrid a nahral jsem si film z DVB-T. Z DVB-T mohu ukladat pouze do mpg. Vystrihal jsem po nahrani reklamy v programu Mpeg Video Wizard. Pak jsem zkouamal, jak prevest mpg do DVD. Tak jsem nasel program VSO ConvertXtoDVD a prevedl jsem mpg do DVD. Vse se povedlo a DVD disk sel prehrat ve stolnim prehravaci. Ale vysledne video je sice kvalitni, ale skube se obraz a neda se na to divat. Pritom vstupni mpg je v pohode. Nevite co s tim ? Delam neco spatne ?
Pitomec (10211)|8.5.2006 22:18
Přehozený půlsnímky.
Razer (19)|8.5.2006 22:39
A teď by to chtelo druhou cast odpovedi. Jak to mohu ovlivnit po prevodu od VOB souboru ?Nebo toto se da nastavit v tom VSO ConverXtoDVD ?Diky.
Pitomec (10211)|8.5.2006 22:43
VSO ConverXtoDVD neznám, ale špatně udělaný MPG umí opravit třeba TMPGEnc (stačí udělat demux/mux ve volbě MPEG-Tools). Vyrobit z něho korektní DVD pak zvládne nějaký authoringový soft (Ulead Movie Factory). Toto je jistá cesta k úspěchu.
Razer (19)|8.5.2006 22:48
Vstupni mpg je v poradku, obraz se netrha. Az kdyz vzniknou prave VOB soubory. Ale mohu zkusit tvuj postup.
Razer (19)|8.5.2006 23:15
Co vlastne znamena to demux/mux. Co tim udelam ?Jinak jsem to tam nenasl. Jenom menu tools a tam nikde nemohu demux/mux najit ?
Razer (19)|8.5.2006 23:26
OK pochopil jsem, ze se tim rozdeli audio a video do zvlastnich stop. To mam pak opet udelat mux ?Nebo tyto dva soubory spojim v Ulead Movie Factory ?
Razer (19)|9.5.2006 01:15
Můžeš mi vysvětlit co přesně znamená přehozené půlsnímky ?
Razer (19)|9.5.2006 02:05
OK pochopil jsem, co znamená zřejmě prohození půlsnímků. Jak je tedy ale možné, že v původním mpg z TV DVB-T je mpg v pohodě a neškube se a po převodou do DVD formátu se to škube. Musím tedy někde zvolit při převodu do DVD formátu first bottom field ? Jak je možné že došlo k proházení půlsnímků ?
Pitomec (10211)|9.5.2006 06:21
[quote=Razer]Vstupni mpg je v poradku, obraz se netrha. Az kdyz vzniknou prave VOB soubory. Ale mohu zkusit tvuj postup.[/quote]
A tos poznal podle čeho? Na PC monitoru to totiž poznat nelze - to zjistíš až v okamžiku, kdy to přehráváš na TV (nikoliv ovšem přes TV out grafiky - tam se nezjistí taky nic).
Pitomec (10211)|9.5.2006 06:23
[quote=Razer]Co vlastne znamena to demux/mux. Co tim udelam ?Jinak jsem to tam nenasl. Jenom menu tools a tam nikde nemohu demux/mux najit ?[/quote]
MPEG Tools a Simple De-multiplex (rozdělí audio a video zvlášť) a pak Simple Multiplex (spojí to zase dohromady) - při této operaci to TMPGEnc opraví (pokud je tam nějaký nedostatek tohoto typu).
Pitomec (10211)|9.5.2006 06:25
[quote=Razer]OK pochopil jsem, co znamená zřejmě prohození půlsnímků. Jak je tedy ale možné, že v původním mpg z TV DVB-T je mpg v pohodě a neškube se a po převodou do DVD formátu se to škube. Musím tedy někde zvolit při převodu do DVD formátu first bottom field ? Jak je možné že došlo k proházení půlsnímků ?[/quote]
Pokud to uděláš jak jsem popsal výše (tj. TMPGEnc a Ulead Movie Factory), tak problém s přehozením půlsnímků nebude.
Fantas! (3016)|9.5.2006 11:19
[quote=Pitomec][quote=Razer]Vstupni mpg je v poradku, obraz se netrha. Az kdyz vzniknou prave VOB soubory. Ale mohu zkusit tvuj postup.[/quote]
A tos poznal podle čeho? Na PC monitoru to totiž poznat nelze - to zjistíš až v okamžiku, kdy to přehráváš na TV (nikoliv ovšem přes TV out grafiky - tam se nezjistí taky nic).[/quote]

\/ lze to poznat i na PC s PowerDVD a zapnutou HW akceleraci.
Razer (19)|9.5.2006 11:23
Presne tak. Jednak jsem si o skubani obrazu a co to zpusobuje precetl tady na tvfreak a jednak jsem to poznal pres DVD prehravac na PC.
Pitomec (10211)|9.5.2006 11:31
Tak potom ten "mezikus" v podobě TMPGEnc můžeš klidně vynechat a přejít rovnou na Ulead Movie Factory.
vlada (3470)|9.5.2006 11:42
Razer
Podívej se na moje stránky http://jech.webz.cz/deinterlace.php, to by Ti mohlo pomoci s pochopením, kde je problém ukrytý. I když už asi základy víš.

Nyní k jeho odstranění: Potřebuješ udělat následující - demux (například programem DVDDecrypter nebo DGMPGDec). Potom vezmeš video soubor s příponou .m2v, otevřeš jej programu ReStream a nastavíš správně jestli TFF nebo BFF. Pak vezmeš .m2v video soubor a .mp2 zvuk a spojíš je do VOBů třeba v IfoEditu nebo v programu Muxman.

Pitomec
TMPGEnc umí nastavovat TFF flag? Nebo to udělá UMF? To se mi moc nezdá.
Pitomec (10211)|9.5.2006 11:56
TMPGEnc by to měl při demux/mux příp. opravit.
Razer (19)|9.5.2006 12:22
Tak jsem to projel tim program cos mi doporucil. Stve me ale, ze z Ulead DVD Factory 5 nemohu DVD dostat nejprve na HDD, ale rovnou si to rekne o DVD. Rad bych si to predem projel prave v PowerDVD. Nikde jsem nenasel, ze by se to tam dalo zmenit. Jinak jsem zjistil, kde jsem udelal asi chybu. Vzal si surovy mpg z TV karty z vysilani DVB-T a ten jsem potreboval ostrihat od reklam. To jsem provedl v programu Mpeg Video Wizard a zde zrejme doslo k rozhozeni. Neznate jiny program pro strihani mpeg. Vim, je jich hodne. Ale doporucte. Porad slysim o nejakem Vegas ?
Pitomec (10211)|9.5.2006 12:24
To je nějaký divný - v UMF to vždycky šlo dostat na HDD bezproblémů :OO
Razer (19)|9.5.2006 12:26
Diky. Zkusim tvuj postup, pokud predesly selze. Jinak tyto stranky co doporucujes jsem si prave cetl. Presne tvuj odkazovany clanek.
Razer (19)|9.5.2006 12:34
Mas recht, jde to. Ale musel jsem odskrtnout ve finale polozku pro vytvoreni DVD a misto toho nechat vytvorid DVD folder. Dik.
Razer (19)|9.5.2006 13:34
Tak jsem mpg demux/mux v programu TMPGEnc a vytvoril VOB v UMF 5. Ale po mux ju zvuk posunuty asi o 2 vteriny pozadu. Nevíte jak to napravit ?Jinak problem s klepani obrazu po vytvoreni VOB v UMF5 byl vyresen. Vypada to ze program VSO ConvertXtoDVD to zpusobuje a ne po sestrihani v programu Mpeg Video Wizard. Takze jeste doresit to posunuti zvuku ?Dik.
vlada (3470)|9.5.2006 16:37
[quote=Razer]TAle po mux ju zvuk posunuty asi o 2 vteriny pozadu. Nevíte jak to napravit ?[/quote]

Je ten zvuk posunutý konstantně (stejně na začátku i konci filmu) nebo se postupně robíhá? Kdy přesně se ten zvuk rozjede, už po demuxu?
Razer (19)|9.5.2006 17:00
[quote=vlada][quote=Razer]TAle po mux ju zvuk posunuty asi o 2 vteriny pozadu. Nevíte jak to napravit ?[/quote]

Je ten zvuk posunutý konstantně (stejně na začátku i konci filmu) nebo se postupně robíhá? Kdy přesně se ten zvuk rozjede, už po demuxu?[/quote]

Tak ted jsem uplne uz hotovej. Co se tyce toho zvuku, tak jsem ho mel rozhozeny potom, co jsem udelal demux a pak mux. Kdyz jsem pustil mpg uz byl po teto operaci rozhozeny ke konci filmu. Na zacatku to bylo v pohode. Ale mam uplne jiny novy problem. Vubec nechapu a zkousim to uz po 5x co se to stalo. Normalni mpg si mohu v pohode prehrat a vidim video a slysim zvuk. Kdyz to ale prevedu v jakemkoliv authorizacnim programu do DVD formatu, tak kdyz vysledek pustim hraje mi zvku, ale obraz mi nejede ?Co se zase stalo ?
Pitomec (10211)|9.5.2006 17:03
Já bych to viděl reálně tak, že bys měl napřed získat normální zdrojový soubor (tj. přes nějaký A/D převodník do DV nebo HW MPEG-2 kartu, rozhodně nic, co zavání TV a VIVO kartama, kde encódování v RT dělá soft) a pak teprve z něho něco vytvářet. Protože pokud je to už na vstupu do authoringovýho softu v řiti, tak se budeš akorát pachtit a výsledek stejně 0 :-I
Razer (19)|9.5.2006 17:12
Mam kartu AverMedia Hybrid pro prijem analogu a digitalniho vysilani. Nic jineho ke karte pridano nebylo. Pouze softik na sledovani programu a primeho nahravani do mpg. Nevim jak jinak bych mohl pres jiny program DVB-T naladit a tam ho nahrat. Ale pokud vim, tak DVB-T jde pry zachytavat pouze do mpg.
Pitomec (10211)|9.5.2006 17:34
[quote=Razer]Mam kartu AverMedia Hybrid pro prijem analogu a digitalniho vysilani. Nic jineho ke karte pridano nebylo. Pouze softik na sledovani programu a primeho nahravani do mpg. Nevim jak jinak bych mohl pres jiny program DVB-T naladit a tam ho nahrat. Ale pokud vim, tak DVB-T jde pry zachytavat pouze do mpg.[/quote]
Aha - to DVB-T jsem nějak přehlídl (asi je toho na mě moc :-) ). No každopádně vynech ten TMPGEnc a soubor hoď přímo do UMF.
Sám nahrávám na DVD rekordéru (RAM), pak to načtu do Womble MPEG Video Wizardu, vystříhám reklamy a v UMF (3.5) z toho vyrobím DVD. Problémy žádné.
Razer (19)|9.5.2006 18:50
Tak to vypadá, že jsem to díky Vám a sobě všechno pořešil. To prohození snímků mi dělal podělaný program VSO DivXtoDVD, takze jsem ho smazal a pouzil tvuj UMF ci IfoEdit. Na strich jsem pouzil Mpeg Video Wizard. Jinak oba predchozi programy udelaly z puvodne sestrihaneho spustitelne DVD. Na PC se to zda take dobre, kdyz prehravam v Power DVD. Jeste to zkusim napalit na DVD a spustit na TV pres stolni DVD. Posledni drobnustku co bych mel, je jak dostat české fonty do UMF ? Když chci něco napsat s háčkama, tak ne všechno jde. Ani po změně fontů. Nedají se tam nějak přidat ?

Pak by me také zajímala odpověď na to, jak se vypořádat s případným zpožděním zvuku oproti filmu ?
Razer (19)|9.5.2006 20:27
Tak ten zvuk se rozbíhá po demuxu. Snažil jsem se to opravit v Mpeg Video Wizard, posunout video oproti zvuku i opačně a to nejde. Jak to napravit ?
vlada (3470)|9.5.2006 21:47
Razer
Právě záleží na tom, jestli je šoupnutý celý, nebo jestli je zrychlený/zpomalený. Pokud je jenom posunutý, tak to se dá nastavit při authoringu. S UMF nepracuji, tak nevím, kde to tam je. Ale je to zcela běžná funkce většina authoringovych programů.

Pokud se zvuk rozbíhá postupně (zrychluje se), neobejde se to bez rekomprese. Zkus můj návod.