Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: LG H20L znovu

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

big problem:
    Vypaluju obrázek lightscribe v programu SureThing CD Labeler. Je to pěkný, ale jak už to bejvá dost světlý. A tak to dle doporučení odborných serverů, chci projet ještě jednou a v tom je právě to úskalí. Výsledek pop druhém přepálení stejného obrázků je dost nerovnoměrný. Sice ostrý, ale spíš jako by občas laser ztratil sílu. Vždy zhruba po půl až 1 cm jsou to kruhy o různé světlosti. Co s tím? Čekat na další firmware?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Milosbb
    Registrace
    Nov 2004

Včera som stiahol utilitu na zvýšenie kontrastu vypáleného obrázku na LS DVD médiá, ale zatiaľ som to neskúšal, takže neviem. Tu je :
    http://www.lightscribe.com/support/index.aspx?id=306

Inak ja som to takisto prekresloval dva-tri krát a čím viac, tým je to horšie, takže max. dvakrát a dosť. Ono možno záleží aj od použitých médií, ja používam Verbatim a nie je to až tak hrozné, aj keď potlač (potisk) vyzerá určite lepšie.

Predpokladám, že kvalitu pálenia(kreslenia) máš nastavenú na best.
    ----------

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

jojo best a media verbatim, zítra zkusím tu utilitku, dík

Nováček Avatar uživatele Eisyno
    Registrace
    Mar 2006

pro tu utilitku potrebujes aj nove media....LightScribe 1.2!

Registrace
    Nov 2004

Citace Původně odesláno od Eisyno
    pro tu utilitku potrebujes aj nove media....LightScribe 1.2!
    O tom sa tam nič nepíše. Inak ja som to už skúšal a vyzerá to o niečo lepšie, no aj trvalo to o niečo viac, takmer 50 minút.

---------------

Registrace
    Nov 2004

Tak som zohnal nové médiá DVD+R Verbatim 16x LS v. 1.2 a trvalo to pri nastavení best 22 minút a to bol obrázok takmer cez celé médium, takže pohoda a s tým kontrastom to je len o málo lepšie na tieto nové médiá, takže nič extra, ale vždy lepšie ako nič alebo fix.

--------------

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Je to vypalovackov. Brat ma LG a ja HP840 ja som to palil 4x a je to fantastické a on 2x a ma tam šmuhy. Mozno preto je HP v tom to lepsie lebo LightScribe vymysleli.

Registrace
    Nov 2004

No však ja mám vypalovačku HP aj keď je to OEM GWA 4162B (zrejme LG) a tie čmuhy pri viacnásobnom pálení (kreslení) je vidieť.

Ty takisto nemáš HP, je to len OEM verzia nejakého iného výrobcu, myslím, že Lite-On.

----------------

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

No to už neviem zistiť kto to HP vyraba lebo som tu napalovacku 3x reklamoval a teraz som požiadal o inu a neviem sa rozhodnut aku. Ja som LightScribe napaloval cez Nera 6 ktorý bol pribaleny.
    S HP som mal problem že nachcela čitať DVD-RAM a niektore napalene DVD-čka selali obraz. Neviem sa rozhodnuť či Samsun SH-S182M alebo LG GSA-H22L a dnes sa musim rozhodnuť.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

MarianB
    Pioneer 111

Registrace
    Nov 2004

[b]MarianB[/b]

LG by som nebral. Toho Samsunga mám, ale bez LS, čiže model 182D. Páli dobre, ale nie až tak dobre ako v recenzii na cdr.cz. A hlavne by som na tvojom mieste nebral model s LS. Moja prvá vypalovačka, práve tá HP (OEM GWA 4162B) vypalovala špičkovo dovtedy, kým som nepoužil prvýkrát LS. Odvtedy je tá kvalita horšia, aj keď stále v norme. Takže ja myslím, ale je to len môj názor, že práve funkcia LightScribe rozladila laser, keďže sa pri kreslení mení vlnová dľžka. Takže teraz mám HP na čítanie a kreslenie LS a Samsunga používam výhradne na pálenie.
    Ak by si bral toho Samsunga, tak si priplať tých pár korún na retail (krabicovú)verziu, bulk sú v diskusiách dosť reklamované, možno je to zlým zaobchadzaním počas prepravy, retail bola pekne zabalená v polystyréne a v zmršťovacej fólii, navyše s tromi výmennými krytmy -čierny, strieb. a klasika.

Alebo potom skúsiť toho Pioneer-a 111, ale s tým ti neporadím, nemám ho. Aj keď nad ním uvažujem, ak odíde jedna z tých mojich.

----------------

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Mam Pionieera 107 2,5 roka a som maximalne spokojný, Ale LightScribe potrebujem mam dosť medii.
    A ake maš so SAmsungom problemy ?

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Milosbb napalujes na Samsungu aj DVD-Ramky ?

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od AleK
    MarianB
    Pioneer 111
    Jednoznačne

Registrace
    Nov 2004

[quote=MarianB]Milosbb napalujes na Samsungu aj DVD-Ramky ?[/quote]

DVD-RAM som skúšal raz, 3x Verbatim mi napalovalo 1,5x a na to ja nemám trpezlivosť. No od vtedy som dvakrát upgrade-ol firmware, tak sa to možno zmenilo, no neskúšal som.

Inak so Samsungom nemám žiadne problémy, akurát tie výsledky v testoch nie sú až tak dobré, ako v tej "slávnej" recenzii na cdr.cz, kde táto mechanika dostala ocenenie TIP. Ono pri tých dnešných cenách vypalovačiek je problém nejakú odporučiť, pretože tak lacno sa 100%-ná kvalita vyrobiť nedá.

Ak máš Pioneer na pálenie a stále šlape a potrebuješ LS, tak kúp model s LS, tá teória o horšej kvalite zápisu po kreslení je len moja, možno to vôbec nie je tak. Ono tá moja HP stále páli a takmer vždy v norme.
    Tu máš nejaké image s testov, je to to isté médium testované v KProbe a CD speed. Inak je to Taiyo Yuden médium, pálené 4x, pri 8x a iných médiách, hlavne Verbatim MCC je to o niečo horšie, ale PIF sú takmer vždy do 4, občas sa vyskytne 5-6, ale to vždy len na začiatku, naopak PI je viac ku koncu média.
    ---------------

[img]http://www.mhas.sk/images_tvfreak/zaloha_domino_cd_speed.PNG[/img]

[img]http://www.mhas.sk/images_tvfreak/zaloha_domino_kprobe.PNG[/img]

Podobná témata

1. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 03-10-2010, 14:32
  2. LG GGW-H20L (Blue Ray + HD DVD)
    Od CyberTec v sekci Vypalovačky a média
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-12-2007, 12:01
  3. H20L