Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Dva tv tunery na 1 PC / řešení

Nováček Avatar uživatele Danny005
    Registrace
    Jan 2005

Zdravím. Nemá někdo zkušenost s provozem 2 TV tunerů na 1 PC? Jde mi o záznam 2 programů najednou a mít kvůli tomu 2 PC mi přijde zbytečné. Kvalita záznamu stačí SVCD, TV karty analog (přes anténní rozdvojku), nejlépe obě WinFast 2000 XP, případně jeden Winfast a druhá jiná - pokud by nešel spustit obslužný sw dvakrát. Lze či nelze nějak vyřešit? Jsou nějaká úskalí? Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Whitejoker
    Registrace
    Mar 2004

To je docela divočina, 6 karet
    Jen se bojím, že jeden by s s ukládáním několika video streamů současně mol mít problémy

Nováček Avatar uživatele Danny005
    Registrace
    Jan 2005

No, 6 karet je docela divočina a extrém. Mě jde fakt jen o dvě. Teoreticky to musí jít, jediný problém bych viděl v sw, pokud by obě karty byly stejné a od jednoho výrobce. To s tím fakt nikdo nemá zkušenost? Přece nebudu kvůli tomu dávat dohromady druhý PC, když výkonově bohatě stačí 1 PC na 2 souběřné záznamy v SVCD kvalitě.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Teoreticky to musí jít, jediný problém bych viděl v sw, pokud by obě karty byly stejné a od jednoho výrobce.
    Já si myslím, že spíše naopak. Pokud by jsi měl dva rozdílné tunery, asi by byl problém v software - tloukly by se navzájem (možná by ani jeden z nich nešel nainstalovat)
    Mám ještě tuner od Jetway (ve skříni - jeden čas jsem ho používal), a pochybuji, že by si rozuměl s Leadtekem, který mám nainstalovaný.
    Však na těch webových stránkách používají tunery stejné modelové řady. Je jedno, jestli jich je 6, nebo 2.

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Zdravím,
    a co takhle kdybych dal do jednoho stroje analogový i DVB-T tuner od stejné firmy, konkrétně Leadtek?
    Stroj mám výkonný dost (X2), takže mám očekávat problémy při současném nahrávání dvou programů?
    Díky za odhady a dohady
    Ravie

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

na nahravani dvb neni potreba temer zadnej procesorovej vykon, jde prakticky jen o kopirovani...

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od clee
    na nahravani dvb neni potreba temer zadnej procesorovej vykon, jde prakticky jen o kopirovani...
    Jojo, já vím, asi jsem trochu zavádějícně položil otázku, spíš mě zajímá, jestli se ty tunery třeba nebudou prát o zvukovku, o kodek a podobně.
    Ravie

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

no o kodeky asi tezko, na prehravani dvb staci prislusnej filtr, nasimulovat to muzes tim ze si pustis normalni dvd (treba v powerdvd) a k tomu si pustis tv z analogu, kdyz ti to pujde je dost pravdepodobny ze s dvb to pujde taky, jestli jede av stream z eteru nebo z placky je z principu celkem jedno...

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

No tak jsem to zkoušel takto: když nahrávám ručně, tzn. zapnu nahrávání z analogu i DVB a po nějaké době ho vypnu, funguje obojí, byť film z DVB jde přehrát zase jen v DVB vieweru.
    Pokud ale třeba nahrávání nastavím na noc a jdu spát, tak ráno mám sice taky oba filmy nahrané, ale na otevření DVB musím použít VDubMod a po sestříhání mám posunutý zvuk - čím blíž ke konci filmu, tím víc. Otázkou je, jestli je to nahráním anebo špatným sestříháním (jenže ve VDubModu se nic takového, co by mohlo pomoct, nenastavuje, nebo o tom nevím) Na analogu mi tohle dělalo nastavení Master streamu na video a nastavením na Audio jsem se toho zbavil, ale netuším, co mám dělat tady :-/
    Nějaká doporučení? Jsem příliš naivní, když doufám, že by to třeba teoreticky mohlo fungovat jako u analogu, to znamená, že se nahraje film, pak si ho můžu rovnou pustit ve WMP, vyhážu z něj ve VDubu rekladmy a založím? Nebo je to jen zbožné přání?
    Díky moc.
    Ravie.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Dreamer
    Registrace
    Feb 2005

Co tak 1 karta DVB-T (AS2) a napr. DVB Dream, takto by sa dalo nahravat (teoreticky) az z 20 programov naraz, ale len na 1 multiplexe, takze ked by stacili CT1, CT2, Nova, Prima a neviem co tam este mate v CZ, tak by ta 1 karta stacila, prip. dalsia analogova, v DVB Dream sa da nastavit renderless mode - nahravanie s minimalnou zatazou PC, takze popri tom by slo normalne nahravat aj 2-3 programy + by sa dalo nahravat z analogovej karty. Viac o DVB Dream je v sekcii DVB-T hore. Existuju aj ine podobne programy, napr. DVB Viewer, ale ten nie je zadarmo... Celkovo ale pre nahravanie z viacerych programov naraz je DVB-T prip. DVB-S najlepsia alternativa, koli zatazi aj kvalite.

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od Dreamer
    Co tak 1 karta DVB-T (AS2) a napr. DVB Dream, takto by sa dalo nahravat (teoreticky) az z 20 programov naraz, ale len na 1 multiplexe, takze ked by stacili CT1, CT2, Nova, Prima a neviem co tam este mate v CZ, tak by ta 1 karta stacila, prip. dalsia analogova, v DVB Dream sa da nastavit renderless mode - nahravanie s minimalnou zatazou PC, takze popri tom by slo normalne nahravat aj 2-3 programy + by sa dalo nahravat z analogovej karty. Viac o DVB Dream je v sekcii DVB-T hore. Existuju aj ine podobne programy, napr. DVB Viewer, ale ten nie je zadarmo... Celkovo ale pre nahravanie z viacerych programov naraz je DVB-T prip. DVB-S najlepsia alternativa, koli zatazi aj kvalite.
    Tak ten prográmek zkusím, zvláště pokud je zadarmo )
    Díky!
    Ravie.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Zdravim,
    potrebuju mit v pc dva video vstupy.
    Mam dve tv karty, ale v jednom pc se nesnesou.
    Uvazuju, ze bych zkusil jednu tv kartu a k tomu koupil av2usb prevodnik, ale nasel jsem jenom nejaky avermedia a stoji 1400,-.
    Jaky jsou jeste jiny moznosti? Poradite? potrebuju mit v pc dva video vstupy na plynule nahravani videa.

diky moc

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Mam dve tv karty, ale v jednom pc se nesnesou.
    Vhodné jsou tunery od Hauppauge. Mrkni do sekce "než se zeptáte".

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

hmm, myslis tech pet karet Hauppauge pohromade? ja mam dve nejake tv karty. jedna ma na chipu napsano 878A(asi provideo) a druha 878KHF(avermedia). Tyhle karty mi spolu fungovat nebudou? vubec nepotrebuju tv ani radio funkce. jde mi jenom o dva video zdroje.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Technické řešení
    Od mujnik v sekci DVB-S
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 28-07-2010, 22:00
  2. DTV2000h Plus & řešení zvuku
    Od Rat v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 07-07-2009, 12:06
  3. Sekání DVB-T - existuje řešení?