Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DTS NTSC -PAL

jkros (19)|17.4.2006 08:04
lze jednoduchym zpusobem prevest DTS zvukovou stopu NTSC na PAL?
Muj problem,mam DVD v NTSC s DTS a potrebuji dts stopu vlozit do DVD PAl ,ktera pochopytelne nesedi..
stayman (12393)|17.4.2006 09:54
Tak prekonverti ten PAL na NTSC (a nevadi, ze ho uz mas) :-D
jkros (19)|17.4.2006 10:30
mas na mysli prekodovat Pal video na NTSC?
stayman (12393)|17.4.2006 10:52
Ano, ale inak nemusis, pretoze ty uz to NTSC mas :-D
Modena (1706)|17.4.2006 11:29
[quote=jkros]lze jednoduchym zpusobem prevest DTS zvukovou stopu NTSC na PAL?
Muj problem,mam DVD v NTSC s DTS a potrebuji dts stopu vlozit do DVD PAl ,ktera pochopytelne nesedi..[/quote]
Většina playerů zvládne bez problému přehrát NTSC na PAL TV ! :-R
Jestli to chceš mermocí skutečně z nějakého důvodu překonvertovat, DTS jde demuxnout a znovu konvertovat, jde konvertovat samozřejmě i NTSC na PAL, ale je to pikovina na n-tou a dost sebevražedná činnost ! Je Ti doufám jasný, že když oddělíš zvuk od videa a převedeš pouze video, nebude sedět zvuk ? :-I

P.S. Pochopytelně bych se tedy být Tebou na to vykašlal a nechal, jak je ! :-E
jkros (19)|17.4.2006 12:34
no muj problem je troslu slozitejsi,mam DVD ktere je NTSC s DTS stopou,ale potrebuji aby tam byli CZ titulky,lec zaboha se me to nedari a nikdo me nedokazal poradit,tak jsem chtel pouzit titulky z Pal verze ale logicky nesedi.

Jak tedy zdelat abych pridal do NTSC CZ titulky...

Je me jedno jestli DVD bude Pal nebo NTSC ,obe normy v pohode prehraji
stayman (12393)|17.4.2006 21:15
a potom to budu vlastne kapitoly... :-D
jkros (19)|18.4.2006 00:54
tak vymakanou radu jsem opravdu necekal..bravo mistre :-k
stayman (12393)|18.4.2006 00:56
nehnevaj sa a ani ja sa na teba nehnevam, ved je polievacka... :-)-
hudman (2)|21.4.2010 12:18
[quote=jkros;97945]lze jednoduchym zpusobem prevest DTS zvukovou stopu NTSC na PAL?
Muj problem,mam DVD v NTSC s DTS a potrebuji dts stopu vlozit do DVD PAl ,ktera pochopytelne nesedi..[/quote]


Asi budu znit jako uplny debil, ale muze mi nekdo odpovedet na moji otazku ?
Koupil jsem si v USA tuhle video kameru: Canon 3536B001 VIXIA HF200 Flash Memory HD Digital Camcorder
a rad bych vedel jestli mi pojede po navratu do CR. Nejak nerozumim tomu zmatku NTSC-PAL. Pujda ta kamera normale pouzit v CR ? Chapu, ze mi asi nepojede primo na TV, ale pujde zaznam aspon nacpat do PC a nejak predelat na PAL normu abych z nej potom mohl udelat DVD ?
Jsem z toho fakt mimo :-)

Diky Mike
hudman (2)|21.4.2010 12:18
[quote=Modena;97960]Většina playerů zvládne bez problému přehrát NTSC na PAL TV ! :-R
Jestli to chceš mermocí skutečně z nějakého důvodu překonvertovat, DTS jde demuxnout a znovu konvertovat, jde konvertovat samozřejmě i NTSC na PAL, ale je to pikovina na n-tou a dost sebevražedná činnost ! Je Ti doufám jasný, že když oddělíš zvuk od videa a převedeš pouze video, nebude sedět zvuk ? :-I

P.S. Pochopytelně bych se tedy být Tebou na to vykašlal a nechal, jak je ! :-E[/quote]

Asi budu znit jako uplny debil, ale muze mi nekdo odpovedet na moji otazku ?
Koupil jsem si v USA tuhle video kameru: Canon 3536B001 VIXIA HF200 Flash Memory HD Digital Camcorder
a rad bych vedel jestli mi pojede po navratu do CR. Nejak nerozumim tomu zmatku NTSC-PAL. Pujda ta kamera normale pouzit v CR ? Chapu, ze mi asi nepojede primo na TV, ale pujde zaznam aspon nacpat do PC a nejak predelat na PAL normu abych z nej potom mohl udelat DVD ?
Jsem z toho fakt mimo :-)

Diky Mike
panasonic650 (1124)|21.4.2010 14:53
No riesil som to v casoch analog (+MiniDV) a musel som len dat pozor aby TV dokazala prehrat NTSC (Panasonic CRT) a aby DVD recorder vedel nahrat NTSC (Pioneer DVD Rec). Do pocitaca to urcite dostanes akurat program to bude musiet vediet. Co vsak u programov zakupenych v EU problem asi nebude na rozdiel od zakupenych v US (Pinnacle vXY napriklad PAL nedokazala).

Otazka je co sa zmenilo oproti analog (+MiniDV) pri HD Digital
ai (2993)|21.4.2010 15:13
s Evropskymi verzemi ti natoci kamera 50i , t.j. 50 prokladanych snimku za sekundu, ci-li 25 celych snimku za sekundu s posunutymi sudymi radky o 1/50 sekundy,

ty mas verzi s 60i (tedy 60 prokladanych snimku za sekundu nebo-li 30 snimku celych za sekundu), plus jeste ma myslim 24p a 30p progresivni mody, tedy snima snimek za snimkem neprokladane (proste 24 nebo 30 fotek za sebou za sekundu)

Zalezi co mas za TV, jestli vakuovou, CRT, tak ty ocekavaji SD rozliseni (ne HD) a PAL, coz ti udela "live" jakykoliv krabickovy prehravac (Xtreamer, egreat, WDTV Live a dalsi ..), tedy posle spravny signal z jakehokoliv originalu na CRT, jestli mas LCD, tak ta ti prehraje cokoliv,

doporucuju to v pocitaci davat do projektu na editaci s 60i, nebo 24p nebo 30p, podle toho co tocis, ovsem zrejme 60i, a takto s tim delat, pak udelat DVD pro sebe s 60i a doufat , ze to tvuj player prehraje (je velika sance, sam to tak delam, posilam do Evropy zasadne NTSC DVD (60i, nebo i 30p) a vsichni to prehravaji. Ci-li nic neprevadim.

prokladany snimek:
interlacing.jpg
vivid.sk (11472)|21.4.2010 17:42
tedy posle spravny signal z jakehokoliv originalu na CRT.
Spravny ako spravny. Vsetko, co nieje 25p/50i bude viditelne cukat pri plynulych pohyboch kamerou, i ked menej narocni uzivatelia si zrejme nicoho nevsimnu.
ai (2993)|21.4.2010 18:56
tak samozrejme pro CRT, prevede z 1980x1080 60i > 720x576 50i , kde to videt nekde byt musi, ja bych rek, ze ani ne tak v cukani jako spis bliky horizontalnich linii car, to dela vizualne vice problemu, specialne u domacich videi