Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se záznamem : Czechlink na VCR

cikan (26)|15.4.2006 16:59
Hola, hola

Mám problém s nahráním signálu ze sat. receiveru (Kaon 200 CX) na video (zkoušel jsem Daewoo a Panasonic). Zobrazený obraz na TV je při přehrávání nestabilní, celý obraz se chvěje - typnul bych s frekvencí 2 Hz. Problém byl stejný u obou VCR (takže video to nedělá). Výstup VCR je propojen s TV přes AV 1 (Scart/Scart), do videa jde signál ze SAT receiveru přes AV 2 (Scart/Scart - zkoušel jsem i cinch/Scart). Zobrazený signál na TV před záznamem je OK. Kde je chyba? V SAT (mimo Czechlinku nic jiného nejde a nechci přetáčet parabolu) nebo v TV (vím, že se kdysi na video používala předvolba u TV s jinou časovou konstantou pro synchronizaci)?

zdraví cikan
Milosbb (889)|15.4.2006 21:12
Do satelitov sa nejak nevyznám, ale nie je tam na výstupe Macrovision, teda ochrana proti nahrávaniu ?

----------
Pitomec (10211)|16.4.2006 08:55
Pokud to dělá jenom při přehrávání, tak je kleklá synchronizace v TV.
cikan (26)|2.5.2006 23:23
Dnes jsem pokračoval v bádání - zkoušel jsem 2 různé VCR a TV. Závada stejná. Jen jedna novinka, v režimu SP je při přehrávání obraz asi na 2 vteřiny stabilní, během dalších asi 2 vteřin se částečně rozpadne do pruhů, místy naběhne šum. To vše se neustále opakuje na obou TV i VCR. V režimu LP se obraz chvěje (viz popis v úvodu). Ještě zkusím jiný sat receiver a pomalu začnu schánět pořádnou palici.

cikán
IvanS (96)|6.5.2006 23:32
Pokud je pri primem propojeni do TV obraz v poradku, a dela to az po nahrani na VCR (nebo skrz VCR), tak to taky vidim na ochranu proti kopirovani (Macrovision a pod.). Tedy neni to chyba ani TV, ani VCR. Uplne stejne se chovaji originalni chranene DVD disky, dokud se nepatchne firmware DVD prehravace (pokud to umoznuje, ze :-))). Ale daji se koupit krabicky, skrz ktere se videosignal pusti a ochrana se odstrani. Pak uz to jde nahravat na video bez problemu.
Pitomec (10211)|7.5.2006 10:00
Kdyby v signálu ze SAT vysílání byla ochrana Macrovision (jakože jsem to teda v životě neviděl), tak by to nešlo ani nahrát! Čili toto je blbost.
Milosbb (889)|7.5.2006 14:01
[quote=Pitomec]Kdyby v signálu ze SAT vysílání byla ochrana Macrovision (jakože jsem to teda v životě neviděl), tak by to nešlo ani nahrát! Čili toto je blbost.[/quote]

Tak toto je blbosť.
Aj film z orig. DVD nahráš na VHS, akurát sa nedá pozerať, iba počúvať, pretože obraz je presne taký, ako popisuje cikan. Však si to skús, určite máš nejaký videorekordér a DVD player :-D .

-----------------------
IvanS (96)|7.5.2006 15:28
Ochranu proti kopirovani NEOBSAHUJE primo videosignal. Ten je 100% cisty a v poradku i na chranenych DVD. Ale je tam urcity priznak, ze tento obsah ma byt chraneny proti kopirovani. Prehravaci zarizeni (DVD player) tento priznak zaregistruje, a DODATECNE prida do vystupniho videosignalu rusive elementy, ktere zpusobuji kolisani jasu, pruhy a pod. pri nahravani/prehravani na videorekorderu. Samozrejme ze existuji DVD prehravace (Čína a pod.), ktere tyto priznaky ignoruji, zadne ruseni do vystupniho signalu nepridavaji, a neni problem z nich krasne nahrat na videorekorder i chranene DVD. Takto to funguje u DVD, ale priznam se, ze nevim na 110%, jestli to tak je i u satelitu. Technicky by to nebyl zadny problem, a taky by mohly existovat "free" sat prijimace, ktere by nejakou ochranu ignorovaly, a jine naopak poctive dodrzovaly - ale to uz si trochu cucam z prstu, i kdyz cikanuv popis situace tomu dost odpovida...
Pitomec (10211)|7.5.2006 15:46
[quote=Milosbb]Tak toto je blbosť.
Aj film z orig. DVD nahráš na VHS, akurát sa nedá pozerať, iba počúvať, pretože obraz je presne taký, ako popisuje cikan. Však si to skús, určite máš nejaký videorekordér a DVD player :-D [/quote]
Blbost to není, protože v SAT vysílání se žádná ochrana Macrovision nepoužívá (alespoň ne u Czechlinku, což je případ tazatele) a pokud se bavíme o té nahrávce, tak konkrétně Panasonic (opět případ tazatele) odmítne záznam při zjištění signálu s Macrovision (Však si to skús, určite máš nejaký videorekordér a DVD player :-D )
Milosbb (889)|7.5.2006 16:27
VCR Philips nahrá chránený obsah v pohode, akurát sa to nedá sledovať, Panasonic nemám, takže s tým nemám skúsenosti, ale u Philipsu to mám vyskúšané, ide to.

----------------
cikan (26)|28.5.2006 22:24
Hola, hola
tak jsem pokračoval v bádání - zkusil jsem snad poslední možnost:
vyzkoušel jsem jiný sat. receiver (se stejnou parabolou a konvertorem) - Humax 8000 PVR. A záznam na video je tentokrát v pořádku (SP i LP). Takže je něco s receiverem Kaon 200 CX. Docela mě to překvapilo, protože zobrazený signál z Kaona přes TV je normální.
Ještě musím doplnit, že jsem měl zmíněného Kaona předtím než začal blbnout na reklamaci (dával jen černobílý obraz).
Takže další reklamace. Díky všem za snahu pomoci.

zdraví cikán