Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T v autě za jízdy

rajo (0)|11.4.2006 18:11
Ahoj, mohli byste mi, prosím, sdělit své zkušenosti s příjmem DVB-T v autě, třeba s notebookem a USB či PCMCIA digitálním tunerem? Budu-li potřebovat zvláštní anténu, jak to pojede za jízdy (lokalita Brno), atd.
Pitomec (10211)|11.4.2006 18:20
Kup si zahrádku a přivaž na ni toto (pak to možná bude OK):

rajo (0)|11.4.2006 18:25
To už jsem zkoušel, bohužel se mi pak auto nevešlo do garáže... Má někdo jiný nějaké zkušenosti?
voktys (57)|18.4.2006 22:27
máš nějakou PCMCIA kartu? ja sem si pořídil ModiTel1 od Technisatu a vůbec na ní nemůžu nic naladit... dneska sem byl i na pár metrů od vysílače a signál ukazuje, kvalitu taky, ale nenaladí nic... asi sem si měl spíš koupit něco na usb... ikdyž tam je zase potřeba externí napájení... takže nevim... moje zkušenost je, nekupovat tuhle kartu...
slo (227)|21.4.2006 22:49
[quote=rajo]Ahoj, mohli byste mi, prosím, sdělit své zkušenosti s příjmem DVB-T v autě, třeba s notebookem a USB či PCMCIA digitálním tunerem? Budu-li potřebovat zvláštní anténu, jak to pojede za jízdy (lokalita Brno), atd.[/quote]Obecně mají hračky na USB nebo PCMCIA menší citlivost, proto bys musel mít prutovku na střeše. Pozor na její délku. Nevím, jak by se tvářil DPMB, kdyby jsi jim šimral troleje a nepovoleně odebíral jejich šalinu. Stáhni si také ze stránek ČRa mapu pokrytí, abys při sledování napínavé detektivky nevyjel ze signálu a nepřišel o pointu. Taky bych vynechal jízdu po ulicích typu Bratislavské, Cejl apod. Ne, že by ti mohli čórnout anténu i za jízdy, ale jsou tam vysoké budovy a některé scény ti zůstanou zobrazeny neobvykle dlouho a ani známé hollywoodské hvězdy se nebudou chtít hejbat (nezaměňovat s timeshiftingem...) :-)
DanT (4)|27.4.2006 14:11
Viděl jsem to v taxiku v Praze. Bylo to i za jízdy sledovatelný, ale malý výpadky tam jsou. Asi bude záležet na zástavbě, vzdálenosti od vysílače atd..