Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vybírám TV: Pixel Plus 2 či radši Pixel a HDMI?

businessman (82)|6.4.2006 19:44
Dobrý den,
váhám asi mezi 2tv od philipse.

Philips 29 PT9020 - má pixel plus 2, dig. motion apod. viz
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=28982

nebo

PHILIPS 29PT9521 - má HDMI a starší pixel plus. viz
http://www.velkosklad.cz/videotechnik/index.php?sekce=v&id_zbozi=167

TAk vážně nevim. Chtěl bych na tom sledovat i DVD z PC (nebo si koupím přehrávač...), z toho hlediska mi příde, že s HDMI konektorem to bude lepší obraz. Ale jinak s Pixel 2 je asi mnohem lepší obraz. Jak připojit PC (nebo radši koupit přehrávač?) aby byl obraz kvalitní bez HDMI?
TAk co doporučíte? Nebo máte úplně jiný tip? Předpokládám, že tohle bude mít lepší obraz nez LCD za 30-40tis...Ale to DVD....JAk to s nim je? Dík za tipy. Trochu v tom plavu...
DodoMusic (173)|6.4.2006 21:23
businessman : [quote]tohle bude mít lepší obraz nez LCD za 30-40tis[/quote]
Zalezi co do toho TV pustis \/
Na sledovanie TVnovin a telenoviel to nema konkurenciu 8-)
HD-LCD musis nakrmit s HD zdroja inak to nema vyznam :-I
Ak chces pripajat aj PC alebo dokonca pouzivat TV ako monitor,tak potom je HD-LCD jedina rozumna volba :BB:
wizzard (447)|6.4.2006 21:33
Ano, len zial nic poriadne este asi v tomto smere na trhu nie je, (take LCD TV, co by zvladolo zaroven aj full HDTV krmene z PC do DVI alebo HDMI...) :-((
DodoMusic (173)|6.4.2006 21:43
wizzard : zatial jedine LCDmonitory a nie LCD-TV !
Ale Sony uz ohlasilo nove LCD-Bravia 1920x1200
wizzard (447)|6.4.2006 21:52
Prvi pridu aj tak Cinania... (cital som nieco o Amoi s novym FW)
businessman (82)|6.4.2006 22:17
chci se dívat normálně nasport apod. + DVD (buď je chci pouštět z notebooku nebo z DVD přehrávače. Otázka zní, jestli to tam pustim z něčeho takovýho a ta TV nebá HDMI ale jen scart, jetli to nebude vypadat příšerně...
stani (1647)|6.4.2006 23:12
[quote=businessman]
TAk vážně nevim. Chtěl bych na tom sledovat i DVD z PC (nebo si koupím přehrávač...), z toho hlediska mi příde, že s HDMI konektorem to bude lepší obraz. Ale jinak s Pixel 2 je asi mnohem lepší obraz. Jak připojit PC (nebo radši koupit přehrávač?) aby byl obraz kvalitní bez HDMI?
TAk co doporučíte? Nebo máte úplně jiný tip? Předpokládám, že tohle bude mít lepší obraz nez LCD za 30-40tis...Ale to DVD....JAk to s nim je? Dík za tipy. Trochu v tom plavu...[/quote]

To se mě nějak nezdá, že by Philips ten Pixel plus u nového modelu degradoval... A na stránkách Philipsu je u 9521 uvedeno "s technologií Pixel Plus HD ".....
stani (1647)|7.4.2006 11:58
hmmm tady jsem dostal "odpověď" od Philipsu:

[quote]

Dobry den,

u televizoru 29PT9521 je pouzita technologie Pixel Plus a u typu 29PT9020
Pixel Plus 2.

Funkce Pixel Plus a Pixel Plus 2 jsou stejne a lisi se pouze ve vetsim
zdokonaleni parametru obrazu.
U Pixel Plus 2 je kazdy parametr obrazu jeste vice zdokonalen a vysledkem
je ohromujici pocit
hloubky, srovnatelny temer s 3D a naprosto prirozene, zive a energicke
barvy.
Dale Vam zasilame ke kazdemu televizoru technicke informace, ktere take
naleznete
na strankach http://www.p4c.philips.com.

Prejeme prijemny den a jsme s pozdravem


Philips Česká republika s. r. o.
Infolinka [email]infolinka@philips.com[/email]
Šafránkova 1
Praha 5 - Nové Butovice
CZ 155 00
Czech Republic
Tel.: +420 2 33 099 240
Fax: +420 2 33 099 320
----------------------------
Dobrý den,

děkuji vám za odpověď, ale moje otázka zní PROČ u novějšího typu je použita
starší technologie(oproti předešlému typu)?

-------------------------------
Dobry den,

nedisponujeme touto informaci a nemuzeme Vam tedy primo odpovedet.

S pozdravem


Philips Česká republika s. r. o.

[/quote]
businessman (82)|7.4.2006 16:45
prosim pošli mi tu dokumentaci. :-R Díky. Myslim, že si vyberu tu pixel 2 plus. DVD budu honit přes scart, kompozit to asi totiž nemá.... :-(((
wizzard (447)|7.4.2006 19:22
Na bezne pozeranie DVD urcite staci aj Scart, lepsi by bol samo Component (poslielas obraz Progressive PAL, ale toto musi podporovat na druhej strane kabla aj ta TV...)
stani (1647)|7.4.2006 20:47
[quote=wizzard]Na bezne pozeranie DVD urcite staci aj Scart, lepsi by bol samo Component (poslielas obraz Progressive PAL, ale toto musi podporovat na druhej strane kabla aj ta TV...)[/quote]

Samozřejmě, už jenom kvůli tomu vstupu YPbPr a Progressive Scan jdu do té 9521.

A také se mě to nezdá - že by u nejnovějšího modelu použili starší technologii.... :-?
Spíše se mi zdá , že u českého Philipsu toho moc neví.....
businessman (82)|8.4.2006 19:02
Pozor, 9020 má podle dokumentace kromě Pixel 2 i Scarty s RGB, tzn. že plnohodnotný kompozitní získáš asi přes scart, jestli se nepletu. Nevim, jestli je starší než ta 21, ale myslim, že tahle 20 je o dost lepší. HDMI u 21 je stejně na nic.
stani (1647)|9.4.2006 13:48
[quote=businessman]Pozor, 9020 má podle dokumentace kromě Pixel 2 i Scarty s RGB, tzn. že plnohodnotný kompozitní získáš asi přes scart, jestli se nepletu. Nevim, jestli je starší než ta 21, ale myslim, že tahle 20 je o dost lepší. HDMI u 21 je stejně na nic.[/quote]


nooo, myslím, že jsi trochu mimo, navíc si přečti toto téma:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7830
businessman (82)|9.4.2006 14:26
V dokumentaci k 9020 je napsáno:
• Konektor Ext 1 Scart : RGB, Vstup/výstup kompozitního videa CVBS

Nezajistí to náhodou tu samou kvalitu jako komponentní vstup?!? B-)
businessman (82)|9.4.2006 14:31
Nehodlám riskovat s produktem s nějakou pofidérní podporou HD, HDMI u CRT a nepochopitelně starší technologií pixel plus namísto pixel plus 2... A jestlimám pravdu s tím komponentním - zkuste mne přesvědčit o opaku- tak jdu do té 9020. Co vy na to?
stani (1647)|9.4.2006 18:25
[quote=businessman]V dokumentaci k 9020 je napsáno:
• Konektor Ext 1 Scart : RGB, Vstup/výstup kompozitního videa CVBS

Nezajistí to náhodou tu samou kvalitu jako komponentní vstup?!? B-)[/quote]

komponentní a kompozitní je samozřejmě velký rozdíl....

Progressive Scan přes (komponentní) YPbPr je v současnosti maximálně nejkvalitnější připojení (např.) pro DVD přehrávače který tento výstup mají...
------------------------------

Má toto zapojení v současnosti ještě vůbec nějaký CRT TV na našem trhu?....
businessman (82)|9.4.2006 18:33
aha, a je to fakt znát?: Někdo mi říkal, že DVD přes scart je v pohodě.

Mám si snad radši koupit jinou TV? Tahle se mi dost líbí(http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=28982). Ale můžu koupit i http://www.velkosklad.cz/videotechnik/index.php?sekce=v&id_zbozi=167. Akorát že má jen jednoduchý pixel plus....Tak já vážně nevim. Stejně se budu dívat hlavně na TV...
wizzard (447)|9.4.2006 20:15
Stani napsal>
Má toto zapojení v současnosti ještě vůbec nějaký CRT TV na našem trhu?...

Samozrejme, skoro vsetky vyssie/drahsie modely u Panasonic a JVC CRT TV maju component vstup.. :-R, hlavne 82cm a vacsie.
stani (1647)|9.4.2006 23:22
[quote=wizzard]
Samozrejme, skoro vsetky vyssie/drahsie modely u Panasonic a JVC CRT TV maju component vstup.. :-R, hlavne 82cm a vacsie.[/quote]

Aha..., teď jsem se namátkou díval na hifishop a u žádné CRT od Panasonicu tam Progressive Scan přes (komponentní) YPbPr vstup nevidím....
businessman (82)|10.4.2006 00:08
Prosím Vás , nemohli byste mi teda prozradit, kterou tu TV si mám konečně koupit?!?

NAvíc netušim, co je progressive scan a jak moc se tyhle technologie a porty promítnou do konečnýho obrazu.

Mě se designově mnohem víc líbí ta s pixel plus 2- 9020. Takže pokud pro mne nemáte nějakou hroznou zprávu, která mne od toho odradí nebo naopak přesvědčí na tu 21, tak si jí jdu dneska závazně objednat. TAk co?!?

Díky
wizzard (447)|10.4.2006 00:34
Napriklad Panasonic TX-32PX30, pozri si tu: :-R
http://www.zeroxx.cz/detail-zbozi/67-panasonic-tx-32px30vs32px2/
businessman (82)|10.4.2006 00:41
Jo, tak tu bych si koupil hned! ALe má to zásadní problém, můžu koupit jen něco do šířky 80cm :(( , tzn. že tomu odpovídá 29 uhlopřička. Je obdobná v menším provedení?!? A nejlépe 4:3. :-?
wizzard (447)|10.4.2006 00:55
No este je jeden 16:9 model -> TX-32PX20 ( trochu lacnejsi)

Samozrejme su aj odpovedajuce modely 4:3 z tejto serie PX:
TX-29 PX10
TX-29 PX15
TX-29 PX20

http://jyxo.cz/s?q=Panasonic+TX-29+Px+&d=zb&ptype=1&sort=1&rev=1
Otazka je, ci sa este niekde daju zohnat... :-? :-? :-?
businessman (82)|10.4.2006 01:06
A Vy máte nějakou zkušenost s Tv od Panasonicu?!? Konkrétně s některou z těchto? Chybí mi nějaká podrobnější specifikace. A mimochodem Philips mi přide na TV lepší. I když z hlediska vybavení i designu se mi tyto Panasonici velice zamlouvají...Napište mi vaše zkušenosti...Díky
businessman (82)|10.4.2006 01:11
Zdá se, že se jedná o výběhové typy, které jsou již na trhu hodně dlouho. Nemyslíte, že Philips 9020 bude mnohem lepší?!? Slyšel jsem také o nějakých problémech s blikáním u těch panasoniců.. :-(
wizzard (447)|10.4.2006 01:19
Obe su zname znacky a maju svojich priaznivcov, Philips ma dnes asi trochu naskok s tym HDMI vstupom, ale tento model este nie je na trhu, pride asi v 05/2006.
Panasonic podla vsetkeho pomaly konci s vyrobou CRT, ale priamo v CR ma tovaren, takze by mala byt dobra podpora aj servis. Mne osobne viac vyhovuje Panasonic, jednak design (cierny ram menej rusi) ako aj mensia poruchovost oproti Philips. (toto mi tvrdil jeden znamy, co opravuje TV). Good Night. :BB:
stani (1647)|10.4.2006 10:11
[quote=wizzard]Obe su zname znacky a maju svojich priaznivcov, Philips ma dnes asi trochu naskok s tym HDMI vstupom, ale tento model este nie je na trhu, pride asi v 05/2006.
Panasonic podla vsetkeho pomaly konci s vyrobou CRT, ale priamo v CR ma tovaren, takze by mala byt dobra podpora aj servis. Mne osobne viac vyhovuje Panasonic, jednak design (cierny ram menej rusi) ako aj mensia poruchovost oproti Philips. (toto mi tvrdil jeden znamy, co opravuje TV). Good Night. :BB:[/quote]

Byl jsem se ptát u odborníků a ti mi řekli, CRT raději pouze Philips - s technologií Pixel Plus. Na designu moc(aspoň tedy mě) nezáleží důležitější je obraz. Viz názor-příspěvek v diskuzi u tohoto výrobku zde: http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=28982

Já jdu do té 9521 - to je zcela jasné - hl. kvůli Progressive Scan a komponentního vstupu. A co říká (český)Philips O "pixel Plus" a "Pixel Plus 2" není asi směrodatné, stejně nic neví...Vím, že v tom jednom obchodě píší, že je dostupnost až v květnu, ale já ji očekávám už tento týden. U Datartu na obj. stránce např. píšou, že je dostupná u dodavatele(Philipsu) - a ne že je nedostupná.....
stani (1647)|10.4.2006 12:07
tak mi bylo právě řečeno, že ty 9521 by měli být koncem týdne....
stani (1647)|10.4.2006 23:08
Rozdíly u obrazu mezi 29PT9020 a 29PT9521:

9020 - Vylepšení obrazu: Technologie Pixel Plus 2,
Technologie Digital Crystal Clear, Active
Control + světelný senzor, Systém Digital
Natural Motion, Dynamická redukce šumu

9521 - Vylepšení obrazu: Technologie Digital Crystal
Clear, Active Control + světelný senzor,
Dynamická redukce šumu, Hřebenový filtr 3D,
Nastavení ostrosti, Progressive Scan, Zastavení
obrazu, Technologie Pixel Plus, Vyhlazené hrany,
Funkce LTI, Funkce Scavem
businessman (82)|10.4.2006 23:12
K čemu to připíchneš na příjem TV, k DVB-T? Můžeš mi poslat foto, jak to vypadá s DVB-T do čtvrtka?? Díky moc.
stani (1647)|10.4.2006 23:23
[quote=businessman]K čemu to připíchneš na příjem TV, k DVB-T? Můžeš mi poslat foto, jak to vypadá s DVB-T do čtvrtka?? Díky moc.[/quote]

v Č.B. zatím žádné DVB-T nemáme :-E

Mám kabelovku(sice u ní vedle analogových kanálů nabízejí za 2,5t Kč i DVB-C přijímač - ale nejsou tam žádné zajímavé stanice) - takže klasicky - přes koaxiál. DVD samozřejmě přes YPbPr - už jsem si byl vybírat kabel(od 790Kč) - nenechám samo Progressive Scan zahálet. :-)- No a zbudou mi dva volné Scarty :-)

Navíc jsem jasně psal, že mi říkali, že ta TV bude nejdříve až koncem týdne... Nauč se víc číst, hledat a míň klást (pořád dokola stejných) otázek... B-)
businessman (82)|10.4.2006 23:40
Snažim se. Ale nejde mi to. A řešim velký vnitřní dilema. Manželka mě pořád ubíjí, že chce 9020 kvůli designu. Tahle jí holt nejde pod nos. Navíc je dražší.
Doufám, že když 9521 koupim, tak nebudu zklamanej z toho obrazu u běžný tv. Na DVD moc nekoukám, rozhodně míň než na TV.
Ale řikám si, že má navíc ten hřeben, progressive (sakra, je teda něco platnej u TV?!?), slušný propojení k dvd a možná mi vydrží dýl než ta 9020 (díky HD). A philips by přece neslevil na pixelu, kdyby tohle nevypadalo už tak dobře..Akorát ty ohlasy o zubatění obrazu ze Špaň. mi dělaj vrásky..
A co se týká zvuku, má 3x menší výkon! Ale 9020 někomu nehraje kvalitně, prý. Nevíte, jak je to se zvukem u 9521?

Holt sem normální člověk a 9020 by mi asi stačila. Tak sem mám rozvíst, nebo ne? :-)-
businessman (82)|12.4.2006 18:59
To STANI:
ZA kolik ji kupuješ? Viděl jsem ji asi za 18tis, ale i za 15, to by pak byla levnější než ta 9020. A to je podezřelé. Nechtějí se jen zbavit starého typu tv obohaceného o HDMI se schopností převedení HD signálu na klasiku? Nic z toho samozřejmě dnes nevyužijeme! Třeba je to tah na důvěřivé zákazníky, které logo s HDMI a HD"něco" přesvědčí k vyhození peněz za něco, co je technologicky starý!
Nemyslíš?!? Mám z toho trochu strach...

Co na tu TV řikaji na špaň popř. něm. foru? Na jazyky nadaný bohužel nejsem...Jsou spokojeni? Podle smajlíků mi to nejde poznat 9-)
Ď
D-a-v-i-d (28)|14.4.2006 19:30
PIXEL PLUS (PP) vs. PIXEL PLUS 2 (PP2)

Me zajima, jaky je v tom rozdil co je lepsi a popripade kdyby nekdo mel nejake foto,obrazky srovnani PP a PP2 tak bych byl rad.Treba tato TV http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=28982 ma PP2, ale nema HDMI.Tato (tu si chci koupit) http://www.velkosklad.cz/videotechnik/index.php?sekce=v&id_kategorie=18&zobrazit=seznam&id_zbozi=164 ma "pouze" PP a jeste HDMI.Muzete mi rict jaka varianta je lepsi , jestli PP nebo PP2 + HDMI??

Diky moc za Vase odpovedi...
stani (1647)|14.4.2006 20:51
[quote=D-a-v-i-d]PIXEL PLUS (PP) vs. PIXEL PLUS 2 (PP2)

Me zajima, jaky je v tom rozdil co je lepsi a popripade kdyby nekdo mel nejake foto,obrazky srovnani PP a PP2 tak bych byl rad.Treba tato TV http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=28982 ma PP2, ale nema HDMI.Tato (tu si chci koupit) http://www.velkosklad.cz/videotechnik/index.php?sekce=v&id_kategorie=18&zobrazit=seznam&id_zbozi=164 ma "pouze" PP a jeste HDMI.Muzete mi rict jaka varianta je lepsi , jestli PP nebo PP2 + HDMI??

Diky moc za Vase odpovedi...[/quote]

a což takhle si ŘÁDNĚ přečíst téma k těmto televizím(29PT9521 a 32PW9551) ve kterých je to jasně napsané.....? :-I
wizzard (447)|14.4.2006 21:57
Stani, kedy asi cakas ten Philips ??? :-!!! :-!!! :-!!!
(dufam ze ho poriadne preklepes a posles nejake skusenosti) :BB:

Edit: hlavne by ma zaujimalo, ako na TV vyzera obraz z PC cez HDMI vstup, napr. ked tam pustis nejake HD video v rozliseni 720p alebo 1080i.
stani (1647)|14.4.2006 23:19
[quote=wizzard]Stani, kedy asi cakas ten Philips ??? :-!!! :-!!! :-!!!
(dufam ze ho poriadne preklepes a posles nejake skusenosti) :BB:

Edit: hlavne by ma zaujimalo, ako na TV vyzera obraz z PC cez HDMI vstup, napr. ked tam pustis nejake HD video v rozliseni 720p alebo 1080i.[/quote]

no, uz jsem ho cekal dnes....dodavatel slibil, ze by je meli mit koncem tohoto tydne... ale asi se to prodlouzi... :-((

O HDMI pres PC(nebo neco jineho) tady asi tezko napisu - zadnou grafickou kartu s HDMI(nebo DVI) nevlastnim...
wizzard (447)|15.4.2006 01:26
Tak Philips asi bude az v maji (kvetnu)... :BB:
ale ma to aj svoje vyhody, aspon sa na neho budes viac tesit... :-!!!
D-a-v-i-d (28)|15.4.2006 09:48
Takze jsem z tohoto fora vycetl, ze je asi lepsi Pixel plus+HDMI.A nikdo jste to vazne nevidel nazivo jak vypada pixel plus2 a pixel plus + hdmi???
stani (1647)|15.4.2006 09:53
[quote=wizzard]Tak Philips asi bude az v maji (kvetnu)... :BB:
ale ma to aj svoje vyhody, aspon sa na neho budes viac tesit... :-!!![/quote]

ale já nejsem masochista! :-D
wizzard (447)|15.4.2006 13:14
Masochista ??? :-E :-E :-E
(dobre veci a taketo investicie potrebuju svoj cas, aby dozreli....)
P.S.
Cim dalej, tym viac sa mi ten Philips pozdava tiez, ale ja kludne pockam aj mesiac-dva kym nemam istotu, ze je to dobra kupa na 5-10 rokov.
Moja predstava je, ze k nemu este dokupim nejaky sikovny HTPC a budem ho krmit 3 signalmi:
1. DVB-T prijem (cez Scart)
2. DVD player Pioneer 575 (cez Component Pal Progressive)
3. HTPC na sledovanie divX/Xvid vratane HDTV...(cez HDMI)
Akurat mne asi viac vyhovuje ten model 16:9 :-?
Plazma aj LCD TV maju pevne dane nativne rozlisenie a to je momentalne ich najvacsia navyhoda - nie su az natolko univerzalne pre tolko roznych rozliseni...