Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

blbne SATA HDD ?

pee.tr (1208)|20.4.2006 20:41
Což to mě se to vrátí, stačí pouze to přepnout a jeden restart. Nepočítám-li ten, když to je kousnutý.
Devaster (477)|20.4.2006 20:47
[quote=StayMan by €RikŁ€]Devaster
jj, to iste, hlavne s tymi 40vs80 zilovymi kablami :-D[/quote]

to je ta najcastejsia pricina ...
pee.tr (1208)|20.4.2006 21:00
[quote]jj, to iste, hlavne s tymi 40vs80 zilovymi kablami[/quote]
SATA
pee.tr (1208)|20.4.2006 21:06
Tak tohle tu mám. Jen k upřesnění: Grabování bylo nastaveno cca mezi 20:00 - 22:10, přičemž k compu jsem pak přišel až asi v těch vypsaných 22:41. Co tam kdo vidíte, prosím?
leo (345)|20.4.2006 22:24
Jestli máš nainstalované ASPI, zkontroluj, zda fungují (Aspichk.exe). Možná jsou nabourané.
pee.tr (1208)|20.4.2006 22:58
leo
naistalovaný? nevím ani co to je :-)
stayman (12393)|21.4.2006 00:10
pee.tr
Nero info tool ti to ukaze (napriklad)..
Doom (2331)|21.4.2006 07:09
a co má aspi spolešného s HDD?
StD (8612)|21.4.2006 08:43
@DoomHammer & other BFUs:
[quote]
The term ASPI is an acronym that stands for: Advanced SCSI Programming Interface. Operating systems and programs use ASPI drivers to communicate with ATAPI and SCSI devices. The files contained in an ASPI layer are also used in systems that don't contain a SCSI adapter, or SCSI devices... for things such as ripping CD audio and burning CDs.

However, many people preffer Patin-Couffin access layer because:
- ASPI is a registered trademark of ADAPTEC, which mean that we must pay to use or include ASPI in our software, and can't guarantee we will have the right to use it indefinitely.
- ASPI is UNRELIABLE, because there is more ASPI distribution than we can count. Some are very serious and stable, other introduces bugs and problems we can't cope with.
- ASPI does not provide a mechanism to obtain exclusive access on a given drive. this is needed to have a reliable read/write operation.
- Patin-Couffin Layer act faster on drive.
- Most ASPI layers are not plug and play, does not support hot plug and doesn't see units on USB, or firewire buses.
- and so on...
[/quote]

:-R
stayman (12393)|21.4.2006 19:28
[quote=DoomHammer]a co má aspi spolešného s HDD?[/quote]

dost vela, obshluhuje IDE zbernice, teda povodne SCSI, nic ine
pee.tr (1208)|21.4.2006 20:47
No když obsluhuje IDE, pak s tím asi SATA nemá co do činění. Možná se ale pletu, nevidím do toho. Každopádně Nero Info Tool píše u System ASPI "ASPI is not instaled", u Nero ASPI pak "ASPI is instaled and working properly". Co jsem se dozvěděl, tak Nero má jakési své ASPI. Ale tohle nero tu mám co ten comp běží a nikdy to nic nedělalo, doku jsem nekoupil tenhle novej HDD WD250.
:-I
leo (345)|21.4.2006 21:59
Samozřejmě SATA s ASPI souvisí, ale v tvém případě v tom problém není (Nero používá vlastní ASPI driver). Takže musíme hledat jinde. Nezkoušels hledat na webu možnou nekompatibilitu mezi tím diskem a tvým motherboardem? Např. nForce 4 má jakési problémy se Seagaty a Maxtory.

EDIT: A co napájecí konektor, i ten může být špatný. Stalo se mi, že se teplem roztáhly ty dutinky na molexu a ztrácela se mi po nějakém čase vypalovačka ze systému a po vychladnutí a restartu zase chvíli fungovala. Stačilo ty dutinky kleštěmi stáhnout na menší průměr a bylo po problému. Koukal jsem se, že ten tvůj disk má taky klasický molex, nenapájíš ho přes něj?
pee.tr (1208)|21.4.2006 22:31
Napájím ho klasikou jako vše ostatní.
Ale spíš bych viděl nějakou souvislost s grabováním videa. Zatím se mi to stalo 2x a obojí při tom. Nic jinýho neběželo.
Mám nForce3, Maxtora tam mám taky - SATA 120GB, Seagate jsem tam měl taky IDE a oba v pohodě. Dál tam mám SATA WD 200GB - OK. Pouze tenhle SATA WD 250GB to dělá.
Na tu kompatibilitu s MB se mrknu. Mám pocit, že tam je psáno v angličtině něco o omezní velikostí HDD. Aspoň já to tak tehdy chápal. Teď z hlavy nevím, jdu na to kouknout.
leo (345)|21.4.2006 22:34
Grabování videa je právě pro disk větší zátěž (myslím energeticky), než jen pouhé otáčení ploten. Pokud ten napájecí molex lze z disku vysunout podezřele snadno, tak to může být v tom.
pee.tr (1208)|21.4.2006 22:55
No zatím jsem to nezkoušel, ale mám za to, že tam šly docela ztuha
StD (8612)|23.4.2006 21:12
pee.tr: Nero nemá žádné vlastní ASPI (viz edit), koukej si tu mašinu dát trochu do figury. To je hrůza, co tu čtu!

Ověř si to spuštěním Aspi-checku (ASPICHK.EXE) = volně ke stažení u Adapteců... A když už tam budeš, stáhni si i ASPI driver v. 4.70. :BB:

Edit: Má, ale na těch mašinách doma Nero nemám, ale SCSI řadiče ano, tak proto... 9-)
stayman (12393)|23.4.2006 21:57
Su uz novsie ASPI ale radsej ziadne ASPI,vedia pekne zblbnut system, ja som pre istotu dlho puzival 4.60,ale dnes uz ich nemusis pouzivat vobec :-) Jo a Nero ma vlastne ASPI (winaspi32.dll verzia 2.0.1.74) !!!!
pee.tr (1208)|23.4.2006 23:38
StD
jo taky si myslím, že má Nero vlastní ASPI, proč by jinak bylo rozděleno na system ASPI a na Nero ASPI. V systému žádný nemám.
StD (8612)|24.4.2006 07:23
Jo, teď koukám, že služební mašina to má takto (WNASPI32.DLL StayMan), ovšem se 4.70 Adaptec:
Libor (526)|24.4.2006 08:17
StD: StayMan má pravdu :-R ,toto je na mém pokusném disku, na hlavním, kde i vypaluji nemám Aspi žádné a vše funguje bezproblémů

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
StD (8612)|24.4.2006 08:25
Libor, já vím, na tom mém obr. ze služ. PC je totéž, akurát se to nějak nezobrazuje... Jdu se výše opravit. :-)
leo (345)|24.4.2006 10:58
pro pee.tra:
Už překonals svou lenost, otevřels case a zkontrolovals ten napájecí konektor? :-E 8-)
pee.tr (1208)|25.4.2006 20:32
leo
tos uhád s tou leností :-E nicméně za chíli jdu vyndat NECa na reklamaci (zbývá už asi jen 14 záruky), tak to vomrknu :BB:

edit: takže na napájní jsem neshledal nic závadnýho, i přesto jsem ale zapojil HDD na jinej kábl a uvidí se. Spíš mi přišel ten disk děsně horkej. I když neodhadnu, jestli víc než ty zbývající, ale docela jsem ho téměř neudržel v ruce. :-?
pee.tr (1208)|27.4.2006 23:44
Tak zatím to drží, ale vracím se k už dříve řešenýmu a nevyřešenýmu problému. Zatímco mám coby Primary Master danou DVD vypalovačku, která chodí bez potíží, nikdy se mi nepodařilo zapojit do PC druhou CD mechaniku. Ta konkrétní v jiných PC šlape, ale v mojem ani náhodou. V BIOSU je načtená, ale jakmile začnou najíždět XP tak se comp natvdro sekne. Ať jí switchuju jak chci, ať jí zapojím na primary, na secondary, master nebo slave, prostě s druhou mechanikou se do woken nedostanu. Co by pomohlo?
Správce zařízení - řadiče PATA - aktualizovat ovladač (??)
pee.tr (1208)|7.6.2006 22:36
Na naposled zmíněný problém s CD-RW si - pokud by to někoho zajímalo - odpovím sám. Právě jsem provedl novou instalaci woken i s připojenou výše zmíněnou CD-RW mechanikou a vše chodilo do doby, než jsem vložil CD s drivery pro mou desku od nvidie. Po jejich instalaci a restartu jsem se do XP už nepodíval. Vrátil jsem tedy vše zpět a všiml si při instalaci zmíněných ovladačů, že se mě to ptá na instalaci jakéhosi IDE SW. Tak jsem to odmítl a ejhle - CD-RW je připojena a XP šlapou jak mají. Takže ještě pouze doufám, že i ta DVD-RW bude chodit i bez toho IDE SW, tak jako dosud chodila s ním. Uvidíme.