Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Automaticky strih videa

RM-video (26)|4.8.2004 13:45
Nezkousel nekdo toto? http://www.muvee.com

Udajne je to nejaky nastroj na automaticky strih videa podle obsahu scen.

Neverim tomu, ze to muze solidne fungovat.
RM-video (26)|4.8.2004 14:40
Tak jsem stahl demo (61.6 Mb), vyzkousel a konstatuji, ze opravdu nic moc.

Naseka to video, vyseky vicemene nahodne zaradi za sebe a prida prolinacky. Cili absolutne nezachova dejovou linii, je to neco jako nahodne video slide-show.
BOBA (590)|4.8.2004 15:21
Nezkoušel jsem to.Něco takového prý umí i Pinnacle 9.Osobně tomu taky moc nevěřím a asi by mi chyběla ta práce okolo střihu. :-(((
MOJE (537)|4.8.2004 21:48
Detekciu scén máš v PINNACLE 7, 8, 9. Zistí ti pravdepodobný strih (väčšia zmena v obraze). B-)
Chainslaw (149)|5.8.2004 13:18
napr. záblesk fotoaparátu. Na svadbu je to super !
RM-video (26)|5.8.2004 13:24
Nechapu, na to jsou potreba detekce scen v obrazu. To pracujete s analogovym videem?

Grabuju z DV kamery pomoci WinDV.exe, ktery to sam rozseka na samostatne AVI podle timecodu.
Chainslaw (149)|5.8.2004 13:39
nieeeeeee Robim v DV vo Vegase.
Kedysi dávno pradávno som začínal v Pinnacle a natiahol som doň video grabnuité v inom softe. Tá potvora "rozanalyzovala scény" a výsledok bol :-k Aj preto nepoužívam Pinacle
RM-video (26)|5.8.2004 13:52
S WinDV a Vegasem neni zadny problem, ty jsi na neco narazil?
Chainslaw (149)|5.8.2004 14:29
Narazil som na Vegas a odvtedy spávam spkojne :-E
RM-video (26)|5.8.2004 14:34
Ja jsem s Vegasem pochopitelne tez spokojeny, ale presto grabuji primo s delenim scen podle timecodu pres WinDV.
stayman (12393)|5.8.2004 15:55
a to je ako?
RM-video (26)|5.8.2004 16:06
Predpoklada se zpracovani videa porizeneho kamerou v terenu.
Mezi scenami je pochopitelne "dira" v case. Tato informace je vyuzita pro rozdeleni videa do samostatnych AVIcek.

Cili co stisk REC na kamere, to nove AVI. Avi jsou prehledne pojmenovane podel pocatecniho casu, cili Vegas si je presne
serazene hodi na timeline a zbytek je uz na kreativite strihace.
Rozhodne se mi s jiz nasegmentovanymi AVI dela lepe nez s jednim dlouhym AVI.

Ovsem prekpokladam, ze zde neprezentuji nic noveho, jiste to je jiz notoricky zname ... Kazdopadne pokud existuje efektivnejsi pristup, tak sem s nim ...
stayman (12393)|5.8.2004 16:28
Ved prave kvoli tej detekcii scen (strihanych scen v kamere) nemusis pouzivat WinDV, ja ho pouzivam kvoli tomu, ze je stabilnejsi, myslim tym stabilnejsi v prenasani udajov z/do DV zariadenia co sa tyka "dropped frames" a tak. Inak aj vo Vegasovskom Capture mas tie nastavenia detekcie scen a aj dlzky atd.
RM-video (26)|5.8.2004 16:35
OK, tak zase vim o neco vice.

Vlastne jsem se o Capture primo ve Vegasu ani nezajimal, protoze WinDV mi plne vyhovuje hlavne z pohledu stability. Mohu klidne grabovat na pozadi a vedle toho na compu delat cokoliv jineho.

... No ale to jsme se dostali ponekud jinam od puvodniho tematu.
MOJE (537)|5.8.2004 16:38
TO Chainslaw:

Ten PINNACLE som mu poradil na detekciu ANALOGOVÉHO videa ( Zistí ti pravdepodobný strih - väčšia zmena v obraze) videa a nie DV !!!

Čítaj pozornrjšie !

Ukáž mi soft na detekciu strihu v ANALOGOVOM videu, ktorý ti strihne iba tam, kde si to strihol Ty (a nie na záblesk foťáku) 9-).
stayman (12393)|5.8.2004 16:44
Tie detekcie scen v DV zazname su niekedy dobra vec, hlavne ked striham cudzie sprasene videa (nie mnou tocene), kde si ani nevedia uvedomit "zotrvacnost" kamery - zastavenia do rezimu STOP. Take zaznamy maju v kazdom strihu rusivy pohyb, pri najlepsom zaber na sukne :-D , takze take treba strihat VZDY a tam sa mi ta detekcie scen hodi... Inak si naberam cele to avi, pretoze viem ako som tocil, a vacsina strihou v kaamere si uz nevyzaduje ziadne upravy=prelinacky a to bud rovno do timeline, alebo si to nastriham este z mediapool v trimmeri a tak pohadze tie casti do timeline... Inak novy Vegas 5 ma skvelu funkciu vytvorenia subclipu (aj v timeline aj v trimmeri), s tym si potom mozem robit co chcem...
arkij (540)|5.8.2004 17:20
RM-video: ... Kazdopadne pokud existuje efektivnejsi pristup, tak sem s nim ...

Je ještě jeden způsob v UMSPro 7. Když mám zdroj rozsekaný na malé avi, je to méně přehledné a hůře se mi záběry vyhledávají, musím přes knihovnu - tak jsem to dělal dříve.
Teď to natáhnu do PC ve velkých celcích bez detekce scén. Teprve když to chci vložit do časové osy, tak to nechám na scény rozdělit - je tam na to funkce - a je jedno, jestli je zdroj z DV nebo z analogu ( i z toho to funguje spolehlivě). Na ose to pak mám na kousky.
Už se mi stalo, že jsem nedopatřením přišel o zdroj, tak jsem to natáhl z kamery znovu, pak stačil v rozpracovaném projektu jeden "relink" a jelo se dál. Taky se dá pro zdroj vcelku aplikovat nějaký filtr a po příslušném přejmenování to mám zase v projektu. Třeba jsem potřeboval upravit gamu, nebo celkově nastavit úroveň zvuku.
Prostě mi to takhle více vyhovuje. Z časové osy jednoduše vyhážu nepoužitelné záběry a nemusím je mazat nebo přesouvat jako soubory, aby se mi dál nepletly pod ruky.
Každý to jistě dělá po svém jak je zvyklý, toto je tedy jedna z možností.
Joe-Joe (593)|5.8.2004 18:25
[quote=Chainslaw]nieeeeeee Robim v DV vo Vegase.
Kedysi dávno pradávno som začínal v Pinnacle a natiahol som doň video grabnuité v inom softe. Tá potvora "rozanalyzovala scény" a výsledok bol :-k Aj preto nepoužívam Pinacle[/quote]

V Pinacle to ide myslim zakazat. Niekedy je vsak dobre vediet ake mam sceny, hlavne podla strihu v kamere.
appalacio (201)|19.11.2004 10:11
pomohl mi ten scenalyzer. Teď to je dokonalá dvojka s Vegasem .-)

pokud to někdo bude shánět, tak ten scenalyzer je free a je na netu. Pozor existuje ještě verze scenalyzerlive. Tahle verze už free není a umí rozdělovat scény z videa, které stahujete z kamery. Scenalyzer to umí ze souboru z HDD.
ai (2993)|19.11.2004 22:26
arkij - Jak se ti podari nagrabovat zacatek toho jednoho velkeho avi, kdyz ho grabujes podruhe ? Ten zacatek je prece jiny a kdyz das relink, tak to mas vse posunute na timeline ,UMS neznam, mozna ze to srovna podle timecode ?, v premiere bys to mel posunute.

Prave detekce podle scen, kdyz ztratis vsechny avi z HDD a mas ulozeny projekt ma vyznam, protoze to grabnes znova z pasku podle scen, zachytis je uplne stejnym zpusobem jako poprve,(soubory dostanou unikatni nazev,treba podle datestamp, Scenalyzer Live), na HDD, rozjedes projekt a max ukazes cestu na prvni soubor a vse jede jak by se nechumelilo.
starej_vul (250)|22.11.2004 10:34
V popisu je "najde v nich scény, kde se něco děje" ... ten výsledek bude asi pěknej humus ....