Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast PVR - aplikace

poipop (11)|10.3.2007 13:48
Mno tak jsem nainstaloval PVR 2 2.0.2.6 a nevim jak vubec funguje nahravani. Zatim se mne ho nepodarilo rozchodit do koukatelneho stavu. At nahravam s jakymkoli nastavenim, vzdy pri trosku rychlejsim pohybu (rozumej, postava odchazi ze zaberu asi tak pul minuty) a uz je video silene rozmazane. tedy je videt radkovani videa. Takova kvalita mne zrovna neodpovida kvalite 20MB/1min.

S tim souvis dalsi otazka. Co je ten format nahravani TS? Zatim co jsme zkousel byl kodek mpeg. TS nevim cim otevrit, chci zkusit, jestli by to nebylo lepsi.

Dal jsem silne zmaten v ovladacich. Po nainstalovani ovladacu (z oficialniho CD) se mne nainstalovaly 4 zarizeni. Kdyz jsem si stahl ovladace z webu leadteku tak tech ovladacu je tam mnohem vice. Uz jen souboru je cca 8 a v kazdem dalsich 8 ovladacu. jak jim mam rozumet? Z jakeho souboru vytahnout ovladace a jake ovladace? Dik
poipop (11)|10.3.2007 15:04
No tak uz se vylepsilo nahravani. PVR 2.0.2.14 je lepsi. Ale stale mne nefunguje Prima. Ostatni stanice jsou v poradku, ale Prima se kazdou chviku zasekava a kazdou chvilku (nezavisle na zasekavani obrazu) se oziva ostry vysoky zvuk. Jak vam funguje Prima? a na jakych ovladacich a PVR funguje normalne?
Margo (11)|11.3.2007 23:28
Jaky je rozdil mezi WinFast PVR a WinFast PVR2?
Saxel (2279)|12.3.2007 08:04
Z kvalitativního hlediska (obraz a zvuk) asi žádný. Někteří tu sice tvrdili, že s PVR2 mají lepší obraz, ale já nic takového nepozoroval. Jde o to, že PVR2 má lepší vzhled (zase subjektivní názor \\/), ale hlavně o to, že PVR2 se dále vyvíjí a zlepšuje (snad) a že má fungovat i pod Vistou.
Doom (2331)|12.3.2007 08:06
1) ve vzhledu
2) ve funkcích, PVR2 jich má pár navíc, namátkou umí časované nahrávání po ručním zapnutí (podobně jako funkce OTR na videu)
3) PVR2 podporuje Vistu
4) jsou potřeba jiné ovladače
bližší informace jsou k dispozici na webu Tw1965
sinco (12)|15.3.2007 20:05
Tak jsem s nadeji nainstaloval posledni veri 3.1.1.6 a zase si nepamatuje zvuk normu. Jednou zapnu a nic. podruhe to jede. A pak zas ne. Strida se to. Kurna to nejsou schopni to udelat poradne. Jsem fakt nastvanej. Jen jednou kdysi davno to fungovalo. To zas nesel txt, asi. Uz nevim. Je mozne pouzit WinFast 2 i kdyz mam pouze analog TV ? Nebo to nejak obejit.
Ivo Mašek (10205)|15.3.2007 20:55
WinFastPVR2 můžeš použít i na analog. Pokud máš např. model Expert, či Global, tak ti ani jiná možnost, než analog nezbývá. Pokud si neměl problém s verzí "1", nebylo zrovna moudré přecházet na verzi "2". Leda, že by jsi chtěl provozovat OS Vista.
WinFastPVR2 vyvíjí nick tw1965, a rozhodně to nemíní v brzké době uzavřít, takže těch verzí a "zlepšení" bude ještě hodně.
Ke každé aplikaci musí být vhodný driver. A tuto dvojici, která si bude rozumět, není v době vývoje rozhodně jednoduché nalézt.

PS: Jinak bych vás chtěl poprosit, pokud budete řešit verzi WinFastPVR_2, prosím, přesuňte se do správného "chlívečku". V tomto se řeší verze "1". Děkuji.
Tomáš Jilemnice (13)|21.3.2007 14:36
Zdraví vespolek, prosím o radu. Mám čistý Win XP prof SP2. TV karta Expert. Vše funguje jak má, až na to že když přepnu z TV do FM tak pořád dobrý, ale když přepnu z FM na TV
tak vyskočí chybová hláška WinFast FM, WinFast PVR / DTV nenalezen, dám OK zůstává FM. Chci-li zapnout dvojklikem ve wizardu TV otevře se FM. Zapnuli standartně TV tak se spustí normálně. A teď co používám WinFast FM 5.13.01, WinFast PVR 3.1.1.6 ovladače 4.0.107.3210. Tak teď nevím jak to odstranit, asi nějaká chybná cesta. Poraďte prosím. Díky
Ivo Mašek (10205)|21.3.2007 14:43
Pokud se chceš potrápit, hlavně z odinstalací:) , tak po odinstalování si stáhni z mého webu http://masek.ic.cz :
aplikace: 3.0.10.20
drivery: 5.13.1.3310
A pak by ti to mělo šlapat. Jo, a při volbě normy - státu zadej Czech PAL_BD. Aby jsi nemusel používat klávesu"A".
Pokud nepoužíváš WinFastPVR2, tak tato sestava ovládání je zatím nejspolehlivější, jaká je k mání. (už od roku 2005)
Ještě bych doplnil: ty přepínací úkony nedělej rychle za sebou. dej tomu vždy pár vteřin čas.
Tomáš Jilemnice (13)|21.3.2007 17:42
Díky za radu, než se s tím začnu trápit mám pár dotazů. Jak na této kombinaci funguje dálkáč, zachovává si to nastavení zvuku DK/BG, lze místo čísel programů napsat názvy, nezkusit modernější PVR2 + funkční drivery a jakou verzi co je pro a proti PVR a PVR2.

Mnohokrát děkuji. Tomáš
Ivo Mašek (10205)|22.3.2007 05:44
1) Ano, dálkový ovladač funguje
2) Ano, je zachována norma PAL_BG/DK. PAL_BD je vlastně "sloučená" norma BG+DK. Samozřejmě je tam i jednotlivý výběr, ovšem to vás potom nemine ta klávesa "A".
3) Ano, lze napsat názvy stanic
4) Ano, můžete zkusit verzi PVR2. Liší se hlavně vizuelní podobou. V této sekci je thread "WinFast PVR2". Tam jsou popsány zkušenosti lidí, kteří také mají model Expert a přešli na PVR2.
Tomáš Jilemnice (13)|22.3.2007 07:37
Dík za odověď. Kouknul jsem na návod, ale bohužel angličtina mi nic neříká, ovšem zaujal mě vzhled PVR2. Můžete mi doporučit jaká je nejstabilnější verze a sjakými ovladači, eventuelně jaké jsou mouchy v té nejstabilnější verzi.

Mnohokrát děkuji.
Ivo Mašek (10205)|22.3.2007 08:28
Já používám verzi PVR s výše popsaným softwarem, a vzhledem k tomu, že s tím nemám problémy, tak jsem na verzi PVR2 nepřešel.
Zadej si dotaz do threadu o PVR2, a tamní uživatelé verze PVR2, kteří s ní mají osobní zkušenosti, ti určitě odpoví.
Tomáš Jilemnice (13)|22.3.2007 09:16
Dík, je to tam.


p.s. už čtete a nekuříte, nebo ještě pořád radši nečtete
krahulik (109)|17.4.2007 09:39
Potreboval bych poradit jakou kombinaci driveru a aplikace na kartu TV2000XP GLOBAL. Bohuzel jsem nucen pouzivat "A" pri zmenach kanalu na kabelu karnevalu-upc :-( Vyse uvedene bohuzel drivery pro global neobsahuji a s kartou si nerozumi.
Doom (2331)|17.4.2007 10:04
udělej si bod obnovení systému (předpokládám že máš WinXP) a pak vyzkoušej oblíbenou kombinaci 3.0.10.20 a ovladače pro Experta (pokud jsi to už neudělal). pokud to bude chodit, tak je to fajn a pokud se to vydrbe, tak odinstaluj PVR a obnov systém z bodu obnovení...
mám pocit, že model Global tu nikdo nemá takže nemůžem sloužit přesnějšíma informacema
Ivo Mašek (10205)|17.4.2007 13:56
Dle výrobce se pro modelovou řadu GLOBAL doporučuje aplikace WinFastPVR2. Co se týče driverů, tak společné (GLOBAL a EXPERT) jsou pouze verze pro WinXP_32bit a WinVista_32bit. Ostaní jsou, co se týče modelových řad, rozdílné.
Doom (2331)|17.4.2007 14:30
[QUOTE=Ivo Mašek;139370]....Co se týče driverů, tak společné (GLOBAL a EXPERT) jsou pouze verze pro WinXP_32bit a WinVista_32bit. ...[/QUOTE]

to by mohlo být fajn... pokud jsou společné, pak máme o problém méně :BB:
krahulik (109)|18.4.2007 22:28
[quote=DoomHammer;139336]udělej si bod obnovení systému (předpokládám že máš WinXP) a pak vyzkoušej oblíbenou kombinaci 3.0.10.20 a ovladače pro Experta (pokud jsi to už neudělal). pokud to bude chodit, tak je to fajn a pokud se to vydrbe, tak odinstaluj PVR a obnov systém z bodu obnovení...
mám pocit, že model Global tu nikdo nemá takže nemůžem sloužit přesnějšíma informacema[/quote]

Jsem to nerozepsal, zkousel jsem "provarenou" kombinaci ovladace+aplikace, system win xp sp2. Ovladace i aplikace z CD, nejnovejsi.
Bohuzel ovladace pro Global, nejsou totozne s Expertem. Stare ovladace pro Experta (E) neslo naroubovat na Experta Global (EG). V novych ovladacich, ktere jsou ve stejnem baliku je jiz na vyber pro E i EG a jejich "mutace" v PAL, NTSC a SECAM. Zvolil jsem obe moznosti pro PAL BD, v pripade E..nekompatibilita HW( pripadne novy neznamy HW a zadny driver nezabral) , v pripade EG uspech.
Co se tyce aplikace..zadny rozdil mezi starsi a nejnovejsi ve funkcnosti.
Po par dalsich pokusech jsem se tedy rozhodl pro PVR2. A voala :-!!!
Da se rici ze jsem nadsen..vetsinu kanalu si naslo spravny zvuk (volba CZ, kabel), u par kanalu (vesmes ktere jsou dostupne v Pal B i Dm stacilo "A" a program si to pamatuje. Takze zadne mackani :-)
Dalsim plusem, zhyckan z dvb-t a dvbviewer (nonTE) a skyview, jsem se dockal uzkeho ramecku obrazu..mnamka. Ted si jeste pujdu jeste nastudovat dalsi vychytavky PVR2.

Mejte se fajn a diky na nasmerovani.
krahulik_01.jpg
Saxel (2279)|19.4.2007 07:25
[quote=krahulik;139555]... Ted si jeste pujdu jeste nastudovat dalsi vychytavky PVR2.[/quote]
Jestli si chceš hrát, můžeš zkusit EPG - jde použít i u analogového vysílání (trochu krkolomě, ale jde) - víc se dovíš od následujícího odkazu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=136460#post136460
emil12 (26)|28.6.2007 08:32
Dobry den. Potreboval by som poradit mam tv2000 expert a wistu. Len na aplikacii PVR nikdy nenaladim vsetky kanaly, pocas ladenia mi naladi aj kanaly co neexistuju cize modre okno a zvuk mi u niektorych kanlov sumi. Vecsinou bud zahranicne alebo domace. Poradte na akej oblasti mam ladit som zo slovenska a mam kablovku. Aplikaciu aj drivery som stiahol z oficialneho webu ale na vistu. Dakujem
Saxel (2279)|28.6.2007 08:44
emil12: Pro podporu Visty se podívej na stránky jednoho z vývojářů softvéru http://tw1965.myweb.hinet.net/ . Namísto WinFast PVR bych na tvém místě použil spíše WinFast PVR2. Pokud ti na některých kanálech zvuk šumí, stiskni klávesu "a"; už to tady bylo mnohokrát zmiňováno.
Lar (115)|4.7.2007 13:27
Objevil se mi takový problém u Winfast Expert-při použití timeshift a následném přehrávání dochází někdy k zaseknutí obrazu-pokud to zapauzuju a znovu pustím tak funguje dál.Používám vyzkoušenou kombinaci driveru a aplikace PVR, všechno ostatní funguje OK. Kvalita je nastavená na optimal. Kodekama to není, používám pouze XVID a FFD show.Většino use to objeví u full size přehrávání,vypadá to jako by něco nestíhalo ale hardwarem to nebude ,jejstli se nepletu tak při timeshift to nahrává do MPEG-2.Bych se podíval na ten soubor co to vytváří,ale během přehrávání se na něj nedostanu a po skončení se vymaže.
Lar (115)|12.7.2007 09:02
podařilo se mi to přejít GSPOTEM-je to nějaký TS stream soubor-a je to skutečně v kompresi MPEG-2.
-jinak celý graf přehrávání vypadal ok-používá to video a audio dekodér z FFD show
a zatuhává to pořád-najednou vyskočí zatížení procesoru a zatuhne obraz i zvuk
-holt budu muset přeinstalit PVR-má takový tušení že jsem tam povolil ty WMV kodeky a ty občas zlobí
Lar (115)|19.7.2007 11:03
Tak jsem to nakonec vyřešil,byl problém s dekoderem videa-stačilo zaškrtnout MPEG-2 v FFDshow-asi to ppoužívalo na dekodování něco jinýho a nebylo to ono. FFDshow holt nemá chybu...
jul (2)|3.8.2007 10:19
Dnes jsem stahl ze stranek Leadteku nejnovesji verzi (2.0.2.24) sftu na svoji kartu TV 2000 xp expert Po instalaci softu na XP i na Vistu jsem zjistil,ze pri naladeni Tv kanalu jde misto zvuku jen sum,ktery ovsem jde zesilit ci ztlumit. Obraz jede Ok,radio taky jede tak jak ma - v pohode. Nevite cim to je????
Ivo Mašek (10205)|3.8.2007 11:15
klávesa A na PC klávesnici (tedy doufám, že jsi vybíral normu buď PAL_BG, nebo PAL_DK)
jul (2)|3.8.2007 12:43
OPRAVDU TO FUNGUJE. Takova jednoducha vec-klavesa A. Dekuji mnohokrat !!!!
mad.fox.51 (8)|14.8.2007 21:39
Ahojda, asi to sem nepatří, ale optám se, nevíte kde se dá sehnat prográmek který dokáže to, že můžete ovládat PC dálkovým ovladačem od WinFast TV karty, jmenuje se to Remote Control Support for Leadtek WinFast ...., poslední verze byla tuším 1.05 asi, já si to smazal a nemůžu to nikde najít.

Děkuji
Ivo Mašek (10205)|14.8.2007 21:49
Je to verze 1.056 (ta poslední), a je součástí software na CD. (jestli jsem to pochopil dobře)
mad.fox.51 (8)|14.8.2007 21:53
Aha, ale problém je že jsem kartu koupil z druhé ruky a neměl jsem u toho origoš CD, vlastné žádné CD, tak se ptám kde že se to dá sehnat, nebo jestli někdo bude tak hodný a někam to nahodí abych si to mohl sosnout.

Děkuji
Ivo Mašek (10205)|14.8.2007 22:05
Abych to vysvětlil, to, co ty požaduješ je součástí ovladačů / driverů., to znamená novou instalaci software pro tuner. Což ovšem není tak jednoduché, protože nelze instalovat softwer na softwer. Je nutno ten původní odinstalovat. Uninstal utilita je na mém webu. (já osobně to ještě řeším přes registry dat, a pokud chci mít skutečně čistý systém, tak reinstal). Prostě alespoň v něčem musí být háček.-:))
mad.fox.51 (8)|14.8.2007 22:07
Asi si nerozumíme, ovladače i aplikaci na na TV kartu jsem si stáhnul, to není problém, mě se jedná o prográmek WF_RemCtrl.exe a ten tam nikde není, když se spustí, tak se oběví u hodim s SysTray další ikonka a způsobí to že lze přez TV kartu a jeho DO ovládat PC, dá se tam naprogramovat třeba spouštění a ovládání Windows Media Playeru a plno různých vecí, třeba i šipky myši
Ivo Mašek (10205)|14.8.2007 22:13
A táááák. Tak to ti přesně neporadím.
mad.fox.51 (8)|14.8.2007 22:16
Ivo Mašek (10205)|14.8.2007 22:19
No tak to je fajn :)
mad.fox.51 (8)|14.8.2007 22:19
jojo, díky
Mesuge (81)|15.8.2007 15:27
Lehce OT: Samsung 32" LCD TV ma konfliktek s remotkem Leadtek WinFast Dongle, kdyz nastavujete na telvizi obraz tak to snizi hlasitost na PVR2, asi to chytne stejny kanal ci co.. Puvodne me to strasne stvalo, ale ted to resim separtni rf klavesnici s mystikem - infra vstup na donglu jsem fyzicky zatarasil a uz to nezlobi..

PS jinak mozna by slo pouzit podobny sw a prevzit kontrolu nad tim malym remotkem od Donglu a ovladat z nej zakladni funkce u sw prehravacu jako Zoomplayer, VLC, MediaClassic, BSplayer atd.. Ale asi je to zbytecne kazdy uz to poresil jinak bud ps/2 klavesnici a mysi nebo kvalitnim remotem ala ATI remote wonder..
mad.fox.51 (8)|15.8.2007 23:36
Takový soft taky existuje, jmenuje se - Remotty v3.20 (build 327), je tam podpora více TV karet a podpora využití pro různé programy a aplikace je opravdu velká
Mesuge (81)|16.8.2007 11:55
jo diky, ale Remotty vypada ze uz se par let nevyviji..
takze podpora tech novejsich jako prave DVB-t dongle tam jeste neni..
ale myslim, ze podobnych projektu je vic, takze neco by se urcite naslo..

Lar (115)|8.9.2007 18:08
Nevíte někdo,jestli se dá nastavit implicitně priorita PVR aplikace. Jde mi o to,aby při nahrávání byla nastavená maximální priorita. A nechce se mi to nastavovat pokaždé ve správci úloh.
Jarda Hlávka (31)|20.9.2007 18:19
Dobrý den,
moc prosím někoho o nějakou radu,
tuto kartu již používám dlouho, ale teď si nedokážu poradit,jak nastavit poměr obrazu 16:9 aniž by se tento obraz nedeformoval, pokud zatrhnu v PVR poměr 16:9, tak se obraz roztáhne, samozřejmě myšleno při vysílání v 16:9,když nezatrhnu nic, tak je to také roztažené a když zatrhnu 4:3, tak to jediné funguje, ale mám černé pruhy nahoře i dole a také po stranách dle zatržení 4:3, což se mi nelíbí, když už mám širokoúhlý monitor.Mám monitor Samsung 226BW, monitor má 16:10, ale DVD filmy chodí jen se slabými proužky nahoře a dole. Zatímco tato karta tyto pruhy udělá dvojnásobně široké a ještě je roztažený obraz. Na všechen hardware stažené nové ovladače.Moc díky za odpověď,případně na mail:
[email]jarda.hlavka@seznam.cz[/email]
Lar (115)|21.9.2007 23:53
Takže problém jsem vyřešil pomocí bat souboru-pro ty kteří by to potřebovali:
cd E:\Program Files\Winfast\WFTVFM (cesta k programu)
start /high wftv.exe (nastavení priority)
Jarda Hlávka (31)|17.10.2007 16:34
Problém s formátem 16:9 mám i při nahrávání, kdy po nahrání pořadu který se vysílá 16:9 se mi to zobrazí s pruhy nahoře což beru, ale i po stranách jako by se jednalo o pořad, který je vysílán 4:3. Takže obraz mám orámovaný kolem dokola, zkusil jsem už ledacos, zatím bez úspěchu :-(
Jarda Hlávka (31)|17.10.2007 16:40
Našel by se tu prosím Vás někdo kdo používá s touto televizní kartou širokoúhlý monitor a podařilo se mu rozchodit vysílání 16:9, tak aby obraz nebyl roztažený?
Mám na monitoru nastaveno nativní rozlišení dle doporučení výrobce a v PVR aplikaci mám zatrženo 16:9, nové ovladače snad na vše a nic :-(
Díky moc za info.
Jarda Hlávka (31)|17.10.2007 17:06
Neví někdo z Vás zda tato karta vůbec podporuje zobrazení na širokoúhlých monitorech a nebo kontakt na nějaké české zastoupení fy Leadtek kam by se dalo napsat?
Díky za odpověď.
Jarda Hlávka (31)|17.10.2007 17:31
Tak mi odpověděli z czechcomputer.cz "Tato karta PVR2000 nepodporuje širokoúhlé rozlišení" . No tak já si počkám na spuštění dig.vysílání a koupím jinou kartu, která má podporu wide monitorů :-)
Mario6121 (24)|17.10.2007 17:56
Ja s tim nemam zadny problem, pouzivam posledni dostupnou verzi na Vista x64 a normalne to prepina mezi 4:3 a 16:9.
Konkretne v
16:9 je obraz na plnou sirku obrazovky (rozliseni obrazovky 2560*1600) s pruhy nahore/dole
4:3 je obraz na plnou vysku obrazovky s pruhy po stranach,

nikde jsem nic nenastavoval, mam default instalaci, jedine co jsem udelal, bylo naladeni kanalu DVB-T na DTV200H
stealer (1)|17.10.2007 22:41
to: Jarda Hlávka
Problém se širokoúhlým vysíláním a PVR jsem řešil taky, bohužel jediný způsob jak si užít widescreen bez pruhů a deformací je použít jiný sw na obsluhu tuneru. Já přešel na ChrisTV, který si poradí s většinou karet a umí funkci "zoom" (čili odstranění pruhů) a má podstatně více možností nastavení než PVR. Bohužel, není zdarma:( Možná by se našel i nějaký freeware, který by zoom zvládl...
Doom (2331)|18.10.2007 06:21
zkuste DScaler. mě se v něm povedlo kartu částečně rozjet, ale neměl jsem moc čas na pokusy, tak jsem se vrátil k PVR